Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bójka na Plaży w Gdyni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#91

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kibice akurat podczas "walki" potrafią panować nad adrenaliną, bo są wprawieni, więc o zimną głowę można być spokojny. Potrafią też działać w sposób zaplanowany i skoordynowany. Mają też swoich przywódców i działają wedle własnej dyscypliny. W razie wojny z pewnością potrafiliby się dostosować do innej dyscypliny. Z karabinu strzelać nauczysz nawet dziecko, więc dla mnie to nie są argumenty. Kwestię charakteru nie poruszajmy, bo idealnym przykładem tego, że potrafią się jednoczyć wszyscy kibice jest dzień obchodów Dnia Niepodległości, czy wspólne kibicowanie Polskiej reprezentacji, czy ogólnie rzecz biorąc wszystkie patriotyczne inicjatywy. Oni są wtedy ponad podziałami, bo wiedzą jak ważna jest dla nas wszystkich Polska, jako ojczyzna. Wtedy zapominają o różnicach, a walka o własną ojczyznę, wspólny dom, to argument ponad wszystko i jestem pewny, że stanęliby na wysokości zadania. A jeśli już mówiąc o "mądrych" ludziach i zdyscyplinowanych, to większość Polaków to kanapowcy, jak Mylo, którzy zza monitora są hardzi. Większość Polaków ma w źrenicach szklany ekran i wielu z tych odmóżdżonych ludzi nie czuje tej więzi z Polską i nie oddaliby życia za ojczyznę...Bo co...bo z góry przegrana w perspektywie? Bo nikt by nam nie pomógł? Nawet ja z moim bratem nie będąc kibolem poszedłbym z karabinem bez zastanowienia i walczyłbym wiedząc nawet, że to przegrana walka...ale miałbym świadomość, że zrobiłem wszystko co mogłem, że nie podkuliłem ogon. Ale, żeby umieć się poświęcić to trzeba jeszcze Polskę kochać całym sercem, szanować ją jak matkę. Być Polakiem do czegoś zobowiązuje. Niestety wynaradawianie Polaków odnosi skutek co widać po takich smętnych i jałowych wpisach jak mylo.


Strasznie to przekoloryzowałeś, ale jeśli aż TAK ci na tym zależy to uznajmy że kibice są super, zręczniejsi i bardziej zdyscyplinowani niż wojsko a na pewno bardziej niż GROM, nauczą się strzelać w tydzień i zaczną zabijać wrogów Polski. I gdy dojdzie do wojny najpierw wystawimy kibiców na pierwszy front.

Ja Cię zapewniam że gdyby wysłano na wojnę kibiców, przeszkolonych, połowa z nich załamała by się ipsychicznie. Inaczej człowiek reaguje gdy ma przed sobą wroga uzbrojonego w pięści a inaczej gdy latają kule nad głową i wybuchają granaty, świadomność tego że zaraz oberwiesz jest tak przytłaczająca że tylko żołnierze po długim treningu z dużą dozą dyscypliny nie spanikują. Kibicie się do tego nie zaliczają.

Użytkownik Cascco edytował ten post 21.08.2013 - 12:34


#92

Mistrz Relonikiv.
  • Postów: 70
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Kibice akurat podczas "walki" potrafią panować nad adrenaliną, bo są wprawieni, więc o zimną głowę można być spokojny. Potrafią też działać w sposób zaplanowany i skoordynowany. Mają też swoich przywódców i działają wedle własnej dyscypliny. W razie wojny z pewnością potrafiliby się dostosować do innej dyscypliny. Z karabinu strzelać nauczysz nawet dziecko, więc dla mnie to nie są argumenty. Kwestię charakteru nie poruszajmy, bo idealnym przykładem tego, że potrafią się jednoczyć wszyscy kibice jest dzień obchodów Dnia Niepodległości, czy wspólne kibicowanie Polskiej reprezentacji, czy ogólnie rzecz biorąc wszystkie patriotyczne inicjatywy. Oni są wtedy ponad podziałami, bo wiedzą jak ważna jest dla nas wszystkich Polska, jako ojczyzna. Wtedy zapominają o różnicach, a walka o własną ojczyznę, wspólny dom, to argument ponad wszystko i jestem pewny, że stanęliby na wysokości zadania. A jeśli już mówiąc o "mądrych" ludziach i zdyscyplinowanych, to większość Polaków to kanapowcy, jak Mylo, którzy zza monitora są hardzi. Większość Polaków ma w źrenicach szklany ekran i wielu z tych odmóżdżonych ludzi nie czuje tej więzi z Polską i nie oddaliby życia za ojczyznę...Bo co...bo z góry przegrana w perspektywie? Bo nikt by nam nie pomógł? Nawet ja z moim bratem nie będąc kibolem poszedłbym z karabinem bez zastanowienia i walczyłbym wiedząc nawet, że to przegrana walka...ale miałbym świadomość, że zrobiłem wszystko co mogłem, że nie podkuliłem ogon. Ale, żeby umieć się poświęcić to trzeba jeszcze Polskę kochać całym sercem, szanować ją jak matkę. Być Polakiem do czegoś zobowiązuje. Niestety wynaradawianie Polaków odnosi skutek co widać po takich smętnych i jałowych wpisach jak mylo.

Chcesz bronić kraj, który cie wykorzystuję? Proszę bardzo, ale nie sugeruj tego, że my byśmy skulili ogony. Ja bym nie walczył za ten kraj i tyle. Chcesz to sobie walcz i później będziesz żył w drugiej mongolii.

Użytkownik Mistrz Relonikiv edytował ten post 21.08.2013 - 13:03


#93

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mamy wspólne przekonanie, że uda się pokazać, iż monopol na przemoc ma państwo, a nie bandyci



uu czyzby minister dalej na jakis srodkach??

#94

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mamy wspólne przekonanie, że uda się pokazać, iż monopol na przemoc ma państwo, a nie bandyci. Państwo będzie robić wszystko, aby izolować bandytów od zwykłych obywateli - powiedział po spotkaniu z premierem minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć co oznacza, że państwo ma monopol na przemoc? Szczególnie w kontekście tego zdarzenia? Do zastraszania zwykłych ludzi?

Myślałem, że raczej Państwo ma obowiązek ochrony obywateli przed przemocą i tylko w tym wypadku samo stosuje przemoc jako narzędzie zapewnienia bezpieczeństwa, a nie udowadnienia ze ma monopol. Ponadto jeśli mnie ktoś zaatakuje, a ja sie obronię to w tym kontekście złamię monopol państwa. .

#95

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

no to czekamy kogo minister nazwie bandytami i pokaze im monopol na przemoc :)) moze we wrzesniu zwiazkowcy?? a pozniej kto?? moze ludzie ktorzy wyjda na ulice z powodu biedy?? no ale krzyczmy na kibicow faszysci !!! a rzadzacych ktorzy wzywaja do bojkotu wyborow a pozniej deklaruja lamanie prawa ingerujac w sady i prokurature popierajmy :))

Użytkownik dryndryn edytował ten post 21.08.2013 - 14:45


#96

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chcesz bronić kraj, który cie wykorzystuję? Proszę bardzo, ale nie sugeruj tego, że my byśmy skulili ogony. Ja bym nie walczył za ten kraj i tyle. Chcesz to sobie walcz i później będziesz żył w drugiej mongolii.


Przyglądałbyś się jak najeźdźcy gwałcą Twoją matkę i siostrę? Uciekłbyś, schował się, czy przeszedł na drugą stronę? Może zacznij już się uczyć języka.

#97

Mistrz Relonikiv.
  • Postów: 70
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

^ Ktoś mówił że chciałem się urodzić w tym kraju? Tak na serio to pomyśl, co by zrobili twoi przywódcy tego kraju, jakby nas ktoś zaatakował ? Napchali kieszenie i by wyjechali :)) albo poszli by na uległość, bo przecież Polacy nie mają własnego zdania na arenie międzynarodowej. Uzależniamy sie od innych państw.

#98 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Chcesz bronić kraj, który cie wykorzystuję? Proszę bardzo, ale nie sugeruj tego, że my byśmy skulili ogony. Ja bym nie walczył za ten kraj i tyle. Chcesz to sobie walcz i później będziesz żył w drugiej mongolii.


Nie kraj mnie wykorzystuje, nie Polska, nie ziemia za którą moi pradziadowie i dziadowie przelewali krew w I wojnie i w II wojnie światowej. Robią to sługusy i antypolacy, nie kraj. Polska jako nasza ojczyzna nie wybrała sobie "elit" a tym którzy wychowali się w Polsce powinno zależeć na tym, aby do czegoś takiego nie dopuszczać. Mi Polska nic nie zrobiła. Nie będę się na lasy i pola obrażał i opuszczał miejsca, gdzie się wychowałem tylko dlatego że liczy się EURO. Chcesz to uciekaj z Polski, ale to świadczy tylko o jednym... elitki a w tym media wykonały dla nich dobrą robotę, bo pozbyli Cię poczucia silnej tożsamości narodowej i tacy jak Ty właśnie w dalszej kolejności nazywacie patriotów faszystami.




Ja Cię zapewniam że gdyby wysłano na wojnę kibiców, przeszkolonych, połowa z nich załamała by się ipsychicznie. Inaczej człowiek reaguje gdy ma przed sobą wroga uzbrojonego w pięści a inaczej gdy latają kule nad głową i wybuchają granaty, świadomność tego że zaraz oberwiesz jest tak przytłaczająca że tylko żołnierze po długim treningu z dużą dozą dyscypliny nie spanikują. Kibicie się do tego nie zaliczają.


Pewnie wszyscy szczęśliwi by nie byli. A kto zachowałby absolutną stabilność psychiczną na wojnie, podczas której dzieją się okropne rzeczy. Chyba tylko chorzy psychicznie. Jednak nie o to chodzi, bo i żołnierze wymiękają i tylko nieliczni podrywają resztę, także nie ma co generalizować. Pośród reszty tłumu młodzi ludzie są najpewniejszą grupą, która w pierwszym szeregu pójdzie w bój. Reszta napinaczy internetowych kochająca obecny rząd uciekanie z kraju, bo nie kierują się żadnymi wartościami patriotycznymi. Dla nich te pojęcia to abstrakcja. Dla mnie z kolei ucieczka z kraju podczas wojny to doprowadzenie do sytuacji, w której śmierć mojego dziadka, Twojego, kolegów i wszystkich innych pójdzie na marne. Gdyby pokolenie naszych dziadków myślało jak spora grupa dzisiejszej neomłodzieży to Polski by nie było na mapie.




#99

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W kontekście nazywania dresiarzy faszystami proponowałbym w pierwszej kolejności rozszyfrowanie terminu faszyzm. Przede wszystkim prymitywne "dresiarstwo" jest pierwotne względem rzekomego patriotyzmu, będącego po prostu kolejnym pretekstem do wszczynania burd. Przypisywanie tym ludziom jakiejkolwiek ideologii jest sporym nadużyciem.

#100

Braz.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stoję twardo po stronie kibiców, mało tego.. Ja popieram to co zrobili, nie będą nam obcokrajowcy obmacywać i polestować naszych kobiet. Prawdziwy mężczyzna powinien stanąć w obronie kobiety, tyle że teraz tych prawdziwych mężczyzn jest bardzo mało.

Użytkownik Braz edytował ten post 21.08.2013 - 16:00


#101 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

W kontekście nazywania dresiarzy faszystami proponowałbym w pierwszej kolejności rozszyfrowanie terminu faszyzm. Przede wszystkim prymitywne "dresiarstwo" jest pierwotne względem rzekomego patriotyzmu, będącego po prostu kolejnym pretekstem do wszczynania burd. Przypisywanie tym ludziom jakiejkolwiek ideologii jest sporym nadużyciem.


Burd powiadasz?
Dzięki kibicom prawie cała Polska dowiedziała się, że na Polskich uniwersytetach fetuje się katów jak Bauman, który przyczynił się do wymordowania wielu Polskich żołnierzy.




#102

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Interesuje mnie jedna kwestia, a mianowicie głęboki patriotyzm funkcjonujący równolegle z prymitywną nienawiścią kierowaną w stronę kibiców innego klubu. Z jakich pobudek ideowych wynika ten ewenement?

#103

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


W kontekście nazywania dresiarzy faszystami proponowałbym w pierwszej kolejności rozszyfrowanie terminu faszyzm. Przede wszystkim prymitywne "dresiarstwo" jest pierwotne względem rzekomego patriotyzmu, będącego po prostu kolejnym pretekstem do wszczynania burd. Przypisywanie tym ludziom jakiejkolwiek ideologii jest sporym nadużyciem.


Burd powiadasz?
Dzięki kibicom prawie cała Polska dowiedziała się, że na Polskich uniwersytetach fetuje się katów jak Bauman, który przyczynił się do wymordowania wielu Polskich żołnierzy.



i to tez ich bardzo boli ;) pamietamy od czego zaczela sie pierwsza " wojenka " Donka z kibicami?? od niejakiego szechtera :))

#104

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z jakich pobudek ideowych wynika ten ewenement?


Potrzeby przynależenia do grupy. To są w większości ludzie bez innego życiowego sensu, więc zajmują się tak bezproduktywną czynnością jak obrona "honoru swojej drużyny". Ładnie mi to kiedyś wyjaśnił mój znajomy drechol: "A co tu innego robić? Albo kibicujesz, albo masz dziewczynę". No piękne perspektywy i aspiracje.



#105

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

^ Ktoś mówił że chciałem się urodzić w tym kraju? Tak na serio to pomyśl, co by zrobili twoi przywódcy tego kraju, jakby nas ktoś zaatakował ? Napchali kieszenie i by wyjechali :)) albo poszli by na uległość, bo przecież Polacy nie mają własnego zdania na arenie międzynarodowej. Uzależniamy sie od innych państw.

Ogółem masz rację, wiem co by zrobiły te szczury. Jednak zastanawia mnie co zrobiłby młody człowiek, taki jak Ty, który odrzuca możliwość walki w sytuacji w której ktoś najeżdża na Polskę.

Dla mnie z kolei ucieczka z kraju podczas wojny to doprowadzenie do sytuacji, w której śmierć mojego dziadka, Twojego, kolegów i wszystkich innych pójdzie na marne. Gdyby pokolenie naszych dziadków myślało jak spora grupa dzisiejszej neomłodzieży to Polski by nie było na mapie.

Popieram w 100%, sam bym tego lepiej nie ujął. Za dużo krwi naszych przodków wchłonęła ta ziemia, żeby teraz o tym tak po prostu zapomnieć i o nią nie walczyć.

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 21.08.2013 - 16:27



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych