Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie chcemy imigranta - chcemy repatrianta!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#61

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@Tenhan, co do podrywania arabek, to we Francji nieraz widziałem arabkę z facetem o kaukaskiej urodzie, nie ma w tym nic niezwykłego i nikt ich z tego powodu nie zasztyletuje.

Nie każda arabka jest fanatyczką, z resztą podejście o religii i tradycji jest też różne w zależności od konkretnej arabki. Widać to chociażby po stroju - młodsze pokolenie arabek jest bardziej wyzwolone i zintegrowane z rdzennymi mieszkańcami.

Użytkownik optymista edytował ten post 15.08.2013 - 14:40




#62

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tenhan@

Czy tutaj wyzierają jakieś kompleksy? :roll: W Krakowie widzę wiele par mieszanych gdzie kobieta jest egzotyczna (azjatka, czarna) a mężczyzna jest biały. Dla nich to jest właśnie egzotyka. Azjatki wręcz bardzo lubią białych mężczyzn.

Co do demografii, nic tutaj nie pomoże. Nie ma kraju na zachodzie w którym dzietność mieszkanek natywnych wystarcza do pełnej wymiany pokoleniowej. Mentalność ludzka obecnie jest skoncentrowana na ograniczaniu sobie problemów i odpowiedzialności, bo ludzie chcą żyć dla siebie. Żadne programy rządowe tego nie zmienią.
Inne kraje mniej więcej dlatego ratują się imigracją, bo najprostszy sposób na nakręcanie rozwiniętej gospodarki to zwiększanie populacji. I nie trzeba przyjmować od razu imigrantów muzułmańskich. ;) Możemy przyjąć Ukraińców, Białorusinów.



#63

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@mylo, nie złość się na mnie...

Czy zestaw warzyw jedzonych przez wszystkich Polaków jest nieistotny? Właśnie widać jak wam brak argumentów że doczepiliście się warzyw.

Jest równie istotny w kwestii rozwoju gospodarczego i terytorialnego w przeszłości Rzeczypospolitej co to, czy polscy mężczyźni noszą slipki czy bokserki. Kiedy pisałeś o tym, że imigranci mieli pozytywny wpływ na rozwój naszego kraju, to miałem nadzieję przeczytać nazwiska "Gal Anonim" czy "Stefan Batory", a nie słowo "warzywa". Część imigrantów faktycznie miała pozytywny na rozwój naszego kraju, zgadzam się, ale nie rób z nich kogoś , dzięki jedynie komu osiągnęliśmy sukces. Było też niemało imigrantów, którzy mieli negatywny wpływ (ciężko ocenić Żydów/żydów pozytywnie, bo tworzyli własną społeczność i mieli też swoje, wspomniane, epizody). System bankowy? Żydzi robili to dla osobistych zysków, a nie z altruistycznej postawy i chęci rozwoju naszego kraju. Nie powiesz mi, że pożyczanie na procent nie-żydowi wychodziło mu (gojowi) na dobre.

Jasne że Cię nie obchodzą źródła problemu, lepiej wrzasnąć i pomachać flagą.

Kawałka z flagą pozwolę sobie nie skomentować, ale skomentuję pierwszy człon. Usprawiedliwianie czynów arabskich imigrantów i poklepywanie ich po pleckach nie jest rozwiązaniem. Jakakolwiek przyczyna nie może być usprawiedliwieniem, by będąc gościem robić bałagan w kraju gospodarza, atakować pozostałych mieszkańców i zagrażać całemu państwu.

Właśnie skończyłem z Tobą rozmawiać. Gdzie napisałem że chce "naprawić problem niżu demograficznego muzułmanami"?

Przez kilka postów Kelt pisał, że nikt nie jest uprzedzony wobec imigrantów ogólnie. Problemem nie jest kolor skóry czy pochodzenie, ale mentalność i zachowanie. Pisał, że problemem są imigranci muzułmańscy, bo to oni robią bałagan w Europie. Nikt nie będzie blokował imigracji Wietnamczykowi, który chce u nas pracować i żyć, a nie pasożytować na socjalu i wysadzać metra. Ty odpowiedziałeś na post o muzułmanach "możecie sobie pluć na imigrantów... Bez imigrantów przy dzisiejszej dzietności nie mamy szans na prawdziwy rozwój".

Manipulator pierwszej wody z Ciebie Lisie. Shame on you.

Vice versa, @mylo. Shame on you.



#64

Scypion.
  • Postów: 38
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Tenhan
Też jestem za delegalizacją SLD i nie jestem żadnym komuchem, już to pisałem. Nie, nie uważam, że każdy jest równy, tylko, że wpływu na równość nie ma rasa czy narodowość... Ja pitole, czy ludzie nauczą się kiedyś czytać ze zrozumieniem? Co do ludzi niepełnosprawnych - zależy jaka to jest niepełnosprawność, aczkolwiek nie związałbym się z kimś takim - czy to czyni mnie gorszym? Nikt tutaj nie gloryfikuje wpuszczania innych nacji, tylko chodzi o brak dyskryminacji do nich, nie żyjmy w świecie uprzedzeń... Nie każdy muzułmanin jest radykalny, nie każdy jest też terrorystą. Tak samo nie każdy Żyd ma pejsy i sklep, nie każdy Rosjanin jest komunistą i alkoholikiem, nie każdy Polak jest złodziejem.
Polska ma tak dużo emigrantów, że powinniśmy jako ostatni bronić ludziom osiedlania się u nas a nawet im dziękować - bo przy obecnej polityce rządu to cud, że ktoś tutaj w ogóle chce zamieszkać... Proszę, czytaj ze zrozumieniem.

Użytkownik Scypion edytował ten post 16.08.2013 - 00:34


#65

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@NexaT

Akceptowanie ludzi niepełsnosprawnych, a związywanie się z nimi to dwa różne światy. Ja także uważam, że są tacy jak my, ale wątpie, że sam bym się z kimś takim związał. To niesie za sobą obowiązki, których większość po prostu nie udźwignie.


Dałem bardzo dobry przykład i jeszcze swoją wypowiedzią potwierdziłeś jego słuszność. W skrócie "są tacy sami ale to nie bo to dwa różne światy". Czyli w rzeczywistości jedno mówisz a rzeczywistość pokazuje coś innego bo jest jakieś ale. Po co się oszukiwać? Nie atakuje ludzi niepełnosprawnych tylko hipokryzję ludzi jak to czasami chcą pokazać jacy są światli pisząc że wszyscy jesteśmy równi, wszyscy jesteśmy tacy sami, mamy takie same możliwości itd. atakują tych którzy są szczerzy i nie kryją się z dostrzeganiem różnic a w praktyce wychodzi co innego i od tych których atakują różni ich tylko stworzenie wokół siebie aury bycia światłym yntelygentem i po prostu są tolerancyjni na pokaz.

@Mylo

Czy tutaj wyzierają jakieś kompleksy? :roll: W Krakowie widzę wiele par mieszanych gdzie kobieta jest egzotyczna (azjatka, czarna) a mężczyzna jest biały. Dla nich to jest właśnie egzotyka. Azjatki wręcz bardzo lubią białych mężczyzn.


W porównaniu do odwrotnej konfiguracji to jest margines :P A gdyby doszło do imigracji muzułmańskiej to już widzę jakby to było równomierne. Po prostu chciałem tym przykładem pokazać hipokryzję ludzi jak to niektórzy słodko pierdzą o równości ale nie przeszkadza im to w uznaniu kogoś za lepszego czy ciekawszego ze względu na odmienny kolor skóry. Najlepiej zwalić wszystko na kompleksy. No ale idioci sobie strzelają w stopę i to nie tylko tym ale właśnie tym podejściem jak to trzeba zwalczać "faszyzm" poprawnością polityczną i wolą sami być dyskryminowani byle nie dyskryminowano innych (i to czasami takich którzy sami ich dyskryminują i w swoim gronie pewnie śmieją się pod nosem jacy to ci goje/niewierni są naiwni).

Swoją drogą tak się oburzyłeś że zasugerowano że popierasz muzułmańską imigracje a jakoś nie widzę i w temacie "islamizacja Europy" też nie widziałem twojego sprzeciwu wobec muslimom więc jakby oni mieli przyjechać to też byłbyś za to po co się burzysz.

Scypion

@Tenhan
Też jestem za delegalizacją SLD i nie jestem żadnym komuchem, już to pisałem.


No to teraz sam powiedz co jest większym problemem. Komunistyczna partia która jest w rządzie i w imię swoich idei/nachapania się niszczą ten kraj i to społeczeństwo czy taka organizacja jak Ruch Narodowy która nawet nie przekształciła się w partie i nie startuje w wyborach ale już trąbi się że "faszyści" przejmują Polskę :D

#66

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Jezu, ale żenada... Widząc tę całą masę punktów poparcia (czy jak tam się to nazywa), poczułem się jak u Kafki...
I jeszcze te teksty o oszczędnościach! Cóz za troska!

Pomijam cały sens wypowiedzi autora - bo sensu żadnego nie ma. Pomijam wydźwięk religijny i rasowy. Zastanawia mnie natomiast element ekonomiczny - nie stać Polski na taki śmieszny wydatek? Że niby musimy oszczędzać?

Ja wiem, że zaraz dostanę minus 45 opinii, ale może dotrze to przynajmniej do jednej osoby - nic nie dadzą żadne oszczędności, a dług będzie się wciąż powiększał. Tak się dzieje od kilkudziesięciu lat - i sami zabaczycie, że dalej będzie się powiększał.

Temat byłby ciekawszy, gdybyśmy pominęli apsekt ekonomiczny.

Np. wiecie, że po klęsce pod Wiedniem Turcy byli tak bardzo pod wrażeniem zachowania Polaków, że potem zawsze nas popierali? Nie z przyczyn ekonomicznych - ale po prostu mieli szacunek. To jedyny kraj, co nie uznał rozbiorów i potem przyjmował naszych imigrantów (vide: Adampol pod Stambułem).

Albo że Węgrzy w 1920 roku oferaowali nam za friko 30 tys, żołnierza w pełni uzbrojonego? Tyle, że Czesi nie zgodzili się na tranzyt...

Bywają sytuacje, że ludzie powinni pozostać ludźmi - i tyle.

I jeszcze P.S - zanim zostanę oskarżony o bycie Żydem - nie, nie jestem Żydem :D


Jezus był Żydem - i jakoś się tego nie wstydził...

Ale tak z innej beczki - póki mogę pisać bez bana. Religia - jakakolwiek - to wielkie oszustwo. Chyba największe w dotychczasowej historii. Dzięki temu ludzie są podzieleni - więc łatwiej nimi rządzić. I tak to się odbywa po dzień dzisiejszy.

Nie ma żadnej różnicy między ludźmi - czarnymi, białymi, żółtymi czy niebieskimi. To wie każdy logicznie i rozsądnie myślący. Jedyna różnica, jaką religia spowodowała, to zamożność. Bogaci rządzą światem - i dzielą, by rządzić.

Ciekawe by było, gdyby nagle unieważnić wszystkie pieniądze świata - co by się stało? To dopiero jest temat...

Ja nie w temacie - ale w temacie nicka, do "urzytkownika" "jak rzyć".

Gratuluję skrajnego idiotyzmu w wyborze nicka. Pierwsze skojarzenie? Rzyganie.... Drugie? Jak rzygać...Trzecie? Bezradność użytkownika w rzeczywistym świecie.

Dodatkowo gratuluję, że usiłujesz wmówić potencjalnym czytelnikom, ze "żyć" musimy pisać przez "rz". To zapewne utrwali piękno naszego języka i jego autonomię....

//
Dołączona grafika
Za nieumiejętność rozpoznania ironii się płaci...
Warn za wrogi i obraźliwy stosunek do użytkownika Jak Rzyć aka Mylo.
Sc.

Użytkownik Scurvy edytował ten post 24.08.2013 - 13:27


#67

Scypion.
  • Postów: 38
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Tenhan
Oba są zagrożeniem - SLD przez swoje wyniszczanie kraju ekonomicznie i wpajanie ludziom niemożliwych do zrealizowania postulatów, a Ruch Narodowy poprzez podział Polski na Polskę A i B - tę która ich popiera, oraz wszystkich innych którzy z miejsca są wrzucania do kotła z "lewakami", homoseksualistami, Żydami, Masonami itp. itd.
Boję się w dodatku o to, że w RN 95% to Katolicy, jak dojdą do władzy to zrobią z Polski taki ciemnogród, że czytanie książek naukowych czy wierzenie w teorie ewolucji będzie karane spaleniem na stosie (piszę tak, widząc ich radykalne podejście do tematu wiary).

@Wędrowiec
Nie przeszkadzałoby mi gdybym był Żydem, szczerze to mam to gdzieś jakiej narodowości jestem - czuję się kosmopolitą. Aczkolwiek mam szacunek do swojego kraju, do kultury i historii.

Użytkownik Scypion edytował ten post 16.08.2013 - 20:12


#68

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wędrowcze.
Rzyć to staropolski wyraz określający miejsce, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę a'ka tyłek, lub pośladki :) Mnie na przykład cieszy, że ktoś potrafi tak zabawnie, ironicznie i błyskotliwie bawić się językiem polskim. Troszkę naśmiewając się z częstych mimo wszystko na tym forum "z D" (z tyłka) porad, które pomogłyby innym użytkownikom w odpowiedzi na pytanie jak żyć. Rzyć nie ma nic wspólnego z wyrazem określającym wymioty w tej wulgarniejszej formie, a twoje skojarzenia świadczą o nieznajomości rodzimego języka i nie dbaniu o jego autonomię i piękno.

Taki krótki wykładzik na początku.

Z resztą Twoich argumentów niestety nie mogę się zgodzić.
Niby koszta przygarnięcia tych 50 osób są niewielkie, ale mimo to nie powinno się stawiać dobra takich ludzi nad dobro rdzennych mieszkańców, którzy zostali wysiedleni siłą ze swojego kraju. Właśnie o to rozchodzi się w tej dyskusji. Że Państwo Polskie potrafi wysupłać kasę, na przyjęcie 50 uchodźców, natomiast nie potrafi rozwiązać problemu repatriantów, którzy nie mają możliwości powrotu, do swojego kraju (o którego wolność i istnienie walczyli tak nawiasem). Dlatego nie godzi się przeznaczać tych skromnych środków na 50 obcych, skoro za te pieniądze można by było sprowadzić powiedzmy 10 repatriantów.

Mnie nie przeszkadzają żydzi, ateiści, hindusi i buddyści różnej maści, ale muzułmanie. Może mnie ktoś nazwać rasistką, zacofaną osobą. Ale niestety ta religia sama w sobie jest groźna, same jej święte księgi są nawoływaniem do nienawiści i przemocy, a ich duchowieństwo jest synonimem nierówności społecznej i skrajnego zabobonu. Rodzi cierpienie ludzi (głównie kobiet).
Dlatego boję się tej siły, która chmarą napływa do Europy. Te 50 osób, to jest przyzwolenie na przyjęcie potem kolejnych 50, potem 100 itp. W podobny sposób zaczęła się masowa migracja islamskich uchodźców do Anglii czy Francji.

Uwierz mi, gdy zbierzesz się w kilkoro znajomych - 2, 3 powiedzmy. Usiądziesz obok i porozmawiasz obok skrajnego radykała - muzułmanina, chrześcijanina, nacjonalisty, lewicowca etc. To wymienisz się kulturalnie poglądami, możliwe, że przy normalniejszej osobie pójdziecie na piwo i wywiąże się ciekawa dyskusja, a może nawet zrodzi sympatia.
Jeśli zbierze się takich jednostek o skrajnych poglądach powiedzmy 30 w jednym miejscu - to już nie będą z wami - w najlepszym razie dyskutować tylko was przegonią. Wystarczy, że wśród tych 30 osób - fundamentalistów będzie 10, to siłą retoryki uda się przeciągnąć na swoją stronę resztę o podobnych poglądach.
Teraz weź spróbuj wejść do budynku, gdzie takich osób jest 100 i spróbuj z nimi mieszkać i się z nimi nie zgadzać. Lincz murowany.

Tu nie jest problem pojedynczego turka z budki z kebabem, który "se żyje", ma się dobrze lubi polską kulturę i nie pieje na prawo i lewo o islamie i szariacie. Problem rodzi się wtedy, gdy tych uchodźców/imigrantów jest dużo. gdy osiedlają całe dzielnice. Wśród tych osób znajdą się jednostki, które będą nastawione wrogo do kultury, w której mieszkają. Tacy imigranci czują solidarność między sobą i jeśli jednostki o silnej perswazji zaczną walczyć o swoje sposoby życia - wtedy zaczynają się demonstracje itp.

Islam jest religią, która szerzy zło. Szerzy nienawiść, nierówność i zagraża wolności i demokracji. Nie boję się tego powiedzieć. Dlatego moim zdaniem jego wyznawanie powinno być zakazane tak, jak zakazuje się szerzenia ideologii nazistowskiej i komunistycznej. Tym bardziej przeciwna jestem osiedlaniu w grupach ludzi, którzy są wyznawcami tej niosącej zło religii.

Tym bardziej, że w Polsce od wielu lat czekają na powrót osoby, którym się taka pomoc w powrocie bezsprzecznie należy.

#69

Zemloshi.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwiedzam te forum na parę lat przed rejestracją. I z każdym rokiem robi się tu puściej / głupiej.. przez moderatorów. Widać tutaj mamy cenzurę i nie można się swobodnie wypowiedzieć, jeśli nie jest to po myśli moderatorów. Gnając od końca.. Użytkownik Wędrowiec miał pełne prawo w ten a nie inny sposób wyrazić swoją opinię na temat Twojego nicku drogi moderatorze. Jesteś na takim, a nie innym stanowisku i skoro Ty dla zabawy (liczę że jesteś no lifem) dałeś taki nick, to w oczach normalnych użytkowników Twoje wypowiedzi z takim podpisem wyglądają głupio. Więc nie pluj się, że ktoś się o to czepia.
Twój pomysł z zapełnieniem niżu demograficznego w PL imigrantami jest wręcz doskonały -.-' .. Pomijając, że gdyby polacy wrócili do kraju to niżu by nie było. Warzywka sprowadzili do europy biali a nie imigranci. Kelt ma dobre argumenty i nie odwracaj kota ogonem.. Islam jest nietolerancyjną religią, z którą powinniśmy walczyć. Uczmy się na błędach krajów zachodnich i nie pozwólmy muzułmanom ani na moment poczuć się u nas jak w domu. **** focha i ze mną też więcej nie rozmawiaj już, albo zrób mi pocisk że jestem narodowcem. JAK RZYC 'aka Mylo nie nadajesz się na moderatora.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
/Shi

#70

Scypion.
  • Postów: 38
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Zemloshi
Świetny przykład na tracenie argumentów przez skrajnie prawą stronę. Już pijana na buzi się zebrała? :) Pogódźcie się po prostu z tym, że wasze poglądy pasowały 70-80 lat temu we Włoszech czy Niemczech, no i w mniejszym stopniu w Polsce. Mamy XXI wiek - naprawdę musimy bawić się w takie rzeczy?

Dołączona grafika

Skończcie te wzajemne przepychanki, bo to już nawet zabawne nie jest.
/Shi


#71

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O status repatrianta mogą się ubiegać potomkowie emigrantów, którzy wewnętrznie czują się polakami, ale nie muszą znać języka polskiego. Zastanawiam się jak by na prawdę było z tą tolerancją dla repatriantów, gdyby przyjechała tu większa grupa o kazachskim wyglądzie i mówiących po rosyjsku, a wśród ludzi rozeszłaby się wieść, że dostają oni wysoki zasiłek...



#72

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Wędrowcze.
(...) twoje skojarzenia świadczą o nieznajomości rodzimego języka i nie dbaniu o jego autonomię i piękno.

Taki krótki wykładzik na początku.

Właśnie o to rozchodzi się w tej dyskusji. (...)


To teraz zrób mi wykład na temat sformułowania "rozchodzić się"...

Co do reszty tekstu - szkoda pięknych polskich słów...

Zwiedzam te forum na parę lat przed rejestracją. I z każdym rokiem robi się tu puściej / głupiej.. przez moderatorów. Widać tutaj mamy cenzurę i nie można się swobodnie wypowiedzieć, jeśli nie jest to po myśli moderatorów.
(...)


Też jestem tu kilka lat i dokładnie takie same mam odczucia...

Użytkownik Wędrowiec edytował ten post 21.08.2013 - 22:39


#73

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poniekąd wiąże się z tematem:

Nasz kraj zobowiązał się pokryć 80% kosztów remontu kamiennego mauzoleum wietnamskiego króla Tu Duc. Polskie MSZ przekaże 40 tys. dolarów na ten cel.

Pieniądze pójdą na remont budowli i szkolenie miejscowych, by umieli dbać o grób żyjącego w XIX wieku króla. Prace potrwają do końca grudnia.

Mauzoleum króla Tu Duc zbudowano w 1864 r. Jest klasycznym przykładem tradycyjnej architektury Hue i światowym skarbem kultury wg. UNESCO. Od 1993 r. różne kraje wyłożyły ok. 6 mln dolarów na odrestauro­wy­wa­nie wietnamskich zabytków kultury.

W takiej sytuacji warto sobie zadać pytanie, dlaczego nasz rząd tak ochoczo nie dba o groby polskich żołnierzy pozostawione na Kresach?


---

Czy oni są zdrowi na umyśle? Ponad 120 tysięcy złotych wysłać na odbudowę jakiegoś mauzoleum w Wietnamie? Gdzie ja żyję...

#74

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wystarczy zrozumieć rolę istnienia Ministerstwa Spraw Zagranicznych które ma utrzymywać korzystne stosunki dyplomatyczne z innymi krajami i na to ma finansowanie. Na pewno środki MSZ nie są przeznaczone na restaurowanie Polskich pomników na Kresach, bo z dyplomatycznego punktu widzenia wola restaurowania tych obiektów powinna wyjść ze strony Ukrainy. Jeśli to Polska zaczęłaby bez uzgodnienia tego z Ukrainą prowadzić szerokie prace tego typu na ich terytorium, to mogę zagwarantować że nastroje na Ukrainie byłyby jednoznaczne: "Polski rewizjonizm, próbują odnowić swoje wpływy na kresach", a to nie jest celem MSZ.

Dlatego nie jesteś dyplomatą Kelt, tylko nacjonapinaczem. :mrgreen:

mylo... nazywanie kogoś "nacjonapinaczem" to obraza w czystej formie, powstrzymaj się od takich stwierdzeń w dalszej dyskusji.
Dołączona grafika
edycja:
ultimate




#75 Gość_aya

Gość_aya.
  • Tematów: 0

Napisano

ups. Wola dbania o swoja spuscizne powinna wychodzic od swoich, bo to jest ich pamiec i czesc ich historii. Fakt ze na obcym terytorium nie wolno tego robic bez uzgodnien dyplomatycznych, ale propozycja musi wyjsc od strony zainteresowanej a nie tej ktora ma to w niewymownej czesci ciala, nie sadzisz :-)?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych