Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zjawiska w domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

redlips.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Od pewnego czasu w moim domu dzieją się co najmniej ,,dziwne" rzeczy, dlatego właśnie założyłam tutaj konto, być może ktoś będzie mi w stanie pomóc.
Z góry zaznaczam, dom budowany jest od podstaw, 2 piętrowy, na działce nie znajdowało się nic podejrzanego. Sytuacje niżej opisane dzieją się od kilku miesięcy, póki co nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla domowników.

1. Siędząc w salonie na dole słychać wyraźne kroki u góry, jakby ktoś po prostu chodził, otwierał i trzaskał drzwiami. Przeciąg jest wykluczony, Kroki słychać też na schodach, są bardzo wyraźne- nie ma mowy o pomyłce. Na pytanie ,,czy ktoś tu jest?" - mocne trzaśnięcie drzwiami.

2. Awarie różnych sprzętów : komputera, telewizora bez żadnej przyczyny.

3. W nocy w domu słychać płacz dziecka. To nie żadne urojenia, czy też sny. Po przebudzeniu słychać płacz małego dziecka, chociaż takowe z nami nie mieszka.

4. Mama opowiadała, że pewnego razu budząc się zobaczyła małe dziecko stojące na przeciwko łóżka. W pierwszej chwili potraktowała to jako przewidzenie. Po napiciu się wody znów położyła się do łóżka a po chwili znów zobaczyła dziecko.

5. W Święta wyjechaliśmy do rodziny. Po powrocie zastaliśmy choinkę przewróconą w salonie a bombki były porozrzucane po domu, w różnych miejscach i pokojach. Nie sądze, żeby same wskoczyły np. do szafki.

6. Dziwne odgłosy. Na przykład dzwięk tłuczonej szklanki, upadających kluczy. Po sprawdzeniu wszystko jest na swoim miejscu

Proszę, pomóżcie mi zidentyfikować co to może być, sytuacje są w 100% autentyczne.
  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To wygląda jak podręcznikowy zestaw ,, najbardziej klasyczne zjawiska w nawiedzonym domu". Jest wszystko: kroki, dziwne dźwięki, zjawy, płacz dziecka. Do tego styl tekstu jest pozbawiony odniesienia do własnych odczuć, opinii innych, tzw. ,,brak ja".
Podsumowując, kiepsko to wygląda.
  • 0



#3

redlips.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet tutaj pełno niedowiarków. A jak mam się czuć ? przez te pare miesięcy zdążyłam się przyzwyczaić. Prosiłam o opinie na temat tych zjawisk a nie o negowanie mojej wypowiedzi.
  • 0

#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdybyś wiedziała ile takich wpisów dziennie kasujemy bo to trolling, to nie dziwiłabyś się reakcjom. Ludzie całe życie jeżdżą po świecie żeby zdobyć jakikolwiek ślad czy dowód na istnienie "czegoś", a tu proszę, na własnym podwórku i to w jednym miejscu mamy wszystko :)

Poprosimy w takim razie o jakieś dowody, mniemam, że nie będzie o takowe specjalnie trudno, przy takim natłoku "paranormalnych zdarzeń". Zdjęcia, filmy, nagrania audio. W dobie obecnej technologii poprosimy w HD jeśli można :)
  • 0



#5

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przez parę miesięcy zdążyłaś się przyzwyczaić do fantomowych kroków i trzaśnięć drzwiami, zjawy dziecka i jego płaczu, dźwięku upadających przedmiotów bez przyczyny i bombek wskakujących do szafek? Masz jaja.

Twoi rodzice też się przyzwyczaili? Bo ludzie starszej daty raczej w tej sytuacji wezwaliby co najmniej księdza.
  • 0

#6

NexaT.
  • Postów: 116
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Także się dziwie, że wszystko masz jak na tacy, a nie próbowałeś tego nagrać ani nic. Jeśli wszyscy domownicy to słyszą, są płacze dziecka, kroki, bicie szklanek, to leć po egzorcyste. Takie duchy w domu raczej nie wpadły do ciebie odpocząć, tylko w określonym celu.

Następnym razem jeśli możesz to nagraj (po tym co napisałeś, to chyba nie będzie problem, prawda?), bo inaczej uznaje to za trolling.
  • 0

#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poprosimy w takim razie o jakieś dowody, mniemam, że nie będzie o takowe specjalnie trudno, przy takim natłoku "paranormalnych zdarzeń". Zdjęcia, filmy, nagrania audio. W dobie obecnej technologii poprosimy w HD jeśli można :)


ekhm...
no nic...

Ja poproszę o uzupełnienie informacji, bo na podstawie tych, podanych, to można co najwyżej zgadywać tytuły horrorów, w których występowały podobne "zjawiska".
Mi kołacze się po głowie kilka filmów ale mam słabą pamięć do tytułów - ktoś pomoże? :roll:

1. Co to znaczy, że zjawiska występują "od pewnego czasu? Tzn. od kiedy? (kilka miesięcy to dość "szeroki" termin) Pojawiły się nagle, bez powodu, czy była jakaś sytuacja, z którą można je powiązać.
2. W jakim rejonie kraju znajduje się dom? W jakiej okolicy znajduje się działka? Jak daleko od domu do innych zabudowań? itp. itd.
3. Co to znaczy, że sprzęty rtv psują się bez przyczyny? Jak to stwierdziliście? Fachowcy nie znaleźli przyczyny ich usterek?
4. Jak długo po przebudzeniu (kogo?) słychać płacz dziecka? Kiedy on zanika? Dzieje się to nagle, czy stopniowo?
5. Jak wyglądało to dziecko widziane przez Twoją mamę? Było wyraźne, czy przezroczyste? W co było ubrane? itp.itd.
6. W jaki sposób zniknęła zjawa dziecka. Nagle? Powoli? Czy wydawała jakieś odgłosy? Czy coś pokazywała?
7. Czy porozrzucane bombki pochodziły z tej konkretnej choinki? To znaczy, czy te znalezione wcześniej np. w szafce wisiały wcześniej na drzewku? Czy były to bombki plastikowe czy szklane?

Użytkownik pishor edytował ten post 09.08.2013 - 17:32

  • 0



#8

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może postarasz się coś nagrać?
Ile masz lat?
Czy wcześniej zdarzały się w Twoim życiu dziwne rzeczy, lub komukolwiek z Twojej rodziny?
Jaka jest atmosfera w domu?
Czy gdy widzisz, słyszysz bądź czujesz te zjawiska, masz przeczucie bądź czujesz, że to coś złego?
Czy w ostatnim czasie ktoś z Twojej rodziny umarł?

Takie podstawowe pytania, niezbędne do określenia sytuacji, mam nadzieję, że żadnym z nich Cię nie uraziłem.
Pozdrawiam.
  • 0

#9

redlips.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przez parę miesięcy zdążyłaś się przyzwyczaić do fantomowych kroków i trzaśnięć drzwiami, zjawy dziecka i jego płaczu, dźwięku upadających przedmiotów bez przyczyny i bombek wskakujących do szafek? Masz jaja.

Twoi rodzice też się przyzwyczaili? Bo ludzie starszej daty raczej w tej sytuacji wezwaliby co najmniej księdza.


Ojciec się śmieje, że mamy z mamą urojenia. Na nic to, że również nasi znajomi byli świadkami kilku zjawisk. Od kilku miesięcy ,,to" się dzieje i można się przyzwyczaić, bo wiem, że nie zagraża mi to. Poza tym co mamy zrobić ? uciec z domu ? wybudować nowy ? nie sądze, trzeba się przyzwyczaić.

Gdybyś wiedziała ile takich wpisów dziennie kasujemy bo to trolling, to nie dziwiłabyś się reakcjom. Ludzie całe życie jeżdżą po świecie żeby zdobyć jakikolwiek ślad czy dowód na istnienie "czegoś", a tu proszę, na własnym podwórku i to w jednym miejscu mamy wszystko :)

Poprosimy w takim razie o jakieś dowody, mniemam, że nie będzie o takowe specjalnie trudno, przy takim natłoku "paranormalnych zdarzeń". Zdjęcia, filmy, nagrania audio. W dobie obecnej technologii poprosimy w HD jeśli można :)



postaram się :)
  • 0

#10

BagiennaSzamanka.
  • Postów: 50
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trolling trollingiem, ale takie rzeczy zdarzają sie często, wiec warto odpisać choćby dla osoby ktora naprawdę poszukuje pomocny - a nie mowię, że nie jest nią autorka tematu. W moim mieszkaniu (blok na miejscu XIX wiecznej kamienicy, a kamienica na miejscu dawnej osady) też czasem coś się dzieje. Klasyka czyli kroki, łapanie za klamkę, jak mielismy telefon stacjonarny - głuche telefony. Kiedyś słyszałam śpiew kobiecy w nocy, takie cichutkie nucenie. Rożne rzeczy. Myśle, że raz na dobre może pomoc tylko egzorcysta, a my tutaj już się przyzwyczailiśmy bo u nas straszy okazyjnie raz na jakiś czas.
  • 1

#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak zdarzają się często. Psychiatrzy nazywają coś takiego obłędem indukowanym. Skoro ojciec się śmieje więc widocznie tego nie doświadcza, nie słyszy, to wiele tłumaczy, trzeba zająć się samym sobą i poszukać przyczyny u siebie.
Mogę się domyślać że za dużo filmów, książek o tematyce okultystycznej się oglądało, więc teraz to wychodzi.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 10.08.2013 - 10:22

  • 1



#12

redlips.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak zdarzają się często. Psychiatrzy nazywają coś takiego obłędem indukowanym. Skoro ojciec się śmieje więc widocznie tego nie doświadcza, nie słyszy, to wiele tłumaczy, trzeba zająć się samym sobą i poszukać przyczyny u siebie.
Mogę się domyślać że za dużo filmów, książek o tematyce okultystycznej się oglądało, więc teraz to wychodzi.


Osoby spoza domu również potrzebują psychiatry ? dalecy krewni, którzy nawet nie wiedzieli, że coś takiego się dzieje ? nie, to nie siła autosugestii.

Może postarasz się coś nagrać?
Ile masz lat?
Czy wcześniej zdarzały się w Twoim życiu dziwne rzeczy, lub komukolwiek z Twojej rodziny?
Jaka jest atmosfera w domu?
Czy gdy widzisz, słyszysz bądź czujesz te zjawiska, masz przeczucie bądź czujesz, że to coś złego?
Czy w ostatnim czasie ktoś z Twojej rodziny umarł?

Takie podstawowe pytania, niezbędne do określenia sytuacji, mam nadzieję, że żadnym z nich Cię nie uraziłem.
Pozdrawiam.



Oczywiście postaram się dostarczyć jakieś dowody bo widzę, że bez nich to ani rusz skoro już kierują mnie do psychiatry ;)
mam 18 lat ;)
Wcześniej na starym mieszkaniu (zanim przeprowadziliśmy się do tego domu) mam raz widziała to dziecko, ale wtedy uznała to za przewidzenie.
Atmosfera w domu ? gdy jestem sama, to cały czas jest napięta, szczególnie wieczorami, ponieważ w dzień nic się nie dzieje.
Myślę, że to nic złego. Jak już wcześniej wspomniałam to wszystko dzieje się już jakiś czas i żaden z domowników nie ucierpiał , poza przewrócona choinka ;)
Żadnych pogrzebów w rodzinie ostatnimi czasy.

Użytkownik redlips edytował ten post 10.08.2013 - 10:39

  • 0

#13

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W takim razie raczej nie masz żadnych powodów do obaw, postaraj się dowiedzieć, czy kiedyś w Twojej rodzinie zmarło małe dziecko, bądź czy ktoś o tym słyszał. Jeśli tak, dowiedz się kto to był, idź na jego grób lub pomódl się za nie. Pozdrawiam.
  • 0

#14

redlips.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W takim razie raczej nie masz żadnych powodów do obaw, postaraj się dowiedzieć, czy kiedyś w Twojej rodzinie zmarło małe dziecko, bądź czy ktoś o tym słyszał. Jeśli tak, dowiedz się kto to był, idź na jego grób lub pomódl się za nie. Pozdrawiam.


Dziękuję ;)
  • 0

#15

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale pamiętaj, że to tylko moja opinia i jestem raczej laikiem w tych sprawach, uważam jednak to za słuszny trop.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych