Skocz do zawartości


Zdjęcie

NASA ogłasza: przekręcają się bieguny magnetyczne Słońca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No cieszmy się wakacjami, bo czasy nadchodzą straszliwe, będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów.
Ile to już raczy czytałem zatrważające newsy o tym, że nadchodzi nibiru, jakaś tam kometa, słońce wyrzuca plazmę, plam coraz więcej, aż brakuje miejsca. I co? i nic. Tania pożywka dla fatalistów. A teoria elektrycznego wszechświata nie jet tylko kontrowersyjna ale po prostu bzdurna.
  • 2



#17

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie wielką ciekawostką i nierozwiązaną zagadką był przelot komety Lovejoy w 2011 roku, która to wleciała w Słońce i ku zdumieniu wszystkich wyleciała po przeciwnej stronie Słońca. Pamiętam, że zawsze mówiono dokoła, że komety to niewielkie ciała niebieskie składające się z lodu i skał, jakże rzecz o takiej budowie przetrwać może spotkanie ze Słońcem?

http://odkrywcy.pl/k...4sticaid=61118a


Komety są bardzo tajemnicze i kto wie czy niektóre z nich nie mają jakiegoś wpływu na Słońce, szczególnie gdy ulega przebiegunowaniu. Nie mówię o końcu świata ale z ciekawością obserwujmy, jeśli co do jasności będzie to kometa 100-lecia to nawet ze względu na to warto, będzie to być może spektakl w którym osiągnie ona jasność Księżyca.
A jeśli kometa jest w stanie przeżyć przelot przez Słońce to niezbyt wiele o nich wiemy.
  • 0



#18

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No nie tak dokładnie z tą kometą było. Nie wleciała w słońce tylko przeleciała jakieś 120 tys km nad powierzchnią słońca http://science.nasa....c_cometlovejoy/
http://pl.wikipedia....ite_note-NASA-1
  • 2



#19

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A najciekawsze jest to, że wbrew częstemu mniemaniu, zamiana biegunów magnetycznych nie wiąże się z odwróceniem kierunków obrotu wokól osi.
  • 0



#20

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a zauwazyliscie juz ze za 4 miesiace bedzie grudzien :roll: a wiec moze jednak 21.12. ale 2013 jak to juz podawane bylo ze 2012 to blad.. nie jechac mnie smutasy, bo ja to jako ciekawostke podalem..
  • -1

#21

Romek.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możemy odczuć, że klimat się zmienia. Nie ma co tego negować. Dodatkowo dochodzą do tego topnienia lodowców. Jestem bardzo ciekaw zmian jakie nas czekają w przyszłości.
Chyba gdzieś czytałem, że ten proces zachodzi co 11 tys lat.
Ciekaw jestem jak przebiegną zmiany ekosystemów u zwierząt w związku ze zmianami klimatycznymi. Być może zaczną się mutować i przystosowywać do nowych warunków, albo i zaczną się zmiany terytorium
  • 0

#22

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawe jest to, że w artykule jest napisane, że nie wiadomo jak długo słońce będzie bez biegunów, bo jeżeli to będzie krótki okres czasu (czyt. kilka dni) to nie bedzie raczej nic wielkiego. Gorzej jeżeli na poważnie taka zmiana zachodzi raz na 11 tysięcy lat - wtedy chwila bez biegunów może trwać nawet 100 lat ( i może dłużej) a jak wiemy bez pola magnetycznego słońca będziemy narazeni na o wiele wiekszą dawke promnieniowania kosmicznego. Do tego słońce bez biegunów będzie w stanie "uśpienia" a co za tym idzie będzie wytwarzać mniej energii, która ogrzewa naszą planete. Oby nie ale jak tak będzie to może nas czekać epoka lodowcowa.


I nie chce wzbudzać paniki - to teoria która wcale nie musi okazać sie prawdziwa.


@Edit

Nie ma to jak "NA TAJNIAKA" walic minusami... Przecież napisałem, że to tylko teoria.

Użytkownik Slimok edytował ten post 13.08.2013 - 11:17

  • 0

#23

Mateusz Kowalski.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gorzej jeżeli na poważnie taka zmiana zachodzi raz na 11 tysięcy lat . A nie 11 lat ? ;p
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych