Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ludzie wykupują Jod w Aptekach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#16

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście w różnych zakamarkach internetu można doszukać się informacji o domniemanej eksplozji elektrowni jądrowej i zmierzającej ku nam chmurze radioaktywnej... Ale szczerze w to wątpię. Pewnie jakieś trolle ze stron typu 4chan etc. się zmówiły na sianie paniki czy coś ;)
  • 0

#17

fildi.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tylko że nie wydaje mi się że osoby które kupowały w Kielcach jod przyjechały do Nowego Sącza oddalone blisko 170 km miasta aby rozpowiadać jakąś durną historie czy coś innego bardziej niedorzecznego. Nie odnoszę się do teorii spiskowych po prostu pisze to co do mnie dotarło z "pierwszej" ręki - aptekarki. Dziwne jest tym samym to dla mnie że ten post powstał wczoraj o 19 a ja dziś dostałem telefon po 9-10 więc różnice czasowe są niewielkie i myślę że coś jest na rzeczy. Niewierze jakoś w argumenty że w dobie dzisiejszego internetu mediów i cuda wianków nie dostaniemy informacji od razu. cenzura jest i będzie. a tym bardziej jeżeli rzecz dzieje się Rosji. Bo jakoś dowiedzieliśmy się że na Florydzie był wybuch - nawet są filmiki z wybuchu, o ile nie zostały one zmanipulowane.
  • 0

#18

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Mogło być tak, że ksiądz jakiejś parafii widział w internecie informacje o wybuchu.
Niezwłocznie obszedł wiernych by kupili Jod. Ksiądz - autorytet - więc ludzie słuchają i kupują, tak jak kiedyś.
Pamiętacie płyn Lugola? Robi się go z Jodu.

Wbrew pozorom bardzo łatwo manipulować tłumem, bazując na dezinformacji.
Pamiętacie jak niecałe dwa lata temu zaczęli masowo wykupować cukier? Nikt nie wiedział dlaczego, ale masa ludzi kupowała, bo inni tak robili.
Potem ktoś "mądry" powiedział, że cukier będzie drożeć i trzeba robić zapasy i zaczęło się na dobre.
W rezultacie polski cukier wysyłany do Niemiec ,a następnie sprowadzany do Polski był tańszy niż ten na półkach w sklepie. A zaczęło się tak niewinnie.

Dzisiaj do wywołania paniki wystarczyłaby grupa kilkuset osób, które nagle zaczęły by wykupować jedzenie w sklepach a przy okazji mówić, że grozi nam niebezpieczeństwo. Wiecie ilu ludzi by w to uwierzyło, widząc masę osób w pośpiechu opróżniających pułki z żywnością w supermarketach?

Skoordynowany trolling na odpowiednią skalę mógłby wywołać panikę, zwłaszcza, że w mediach nikt by nic o tym nie mówił, co by tylko podgrzewało atmosferę.
  • 1

#19

Lokuu.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"
W rosji wybuchl reaktor atomowy. Zalecane nie wychodzic na dwor..."
Mój znajomy napisal na fb taka informacje:) Zaraz sie wypytam skad ten news.

http://forum.echodni...eaktor-t196539/

Użytkownik Lokuu edytował ten post 30.07.2013 - 14:37

  • 0

#20

Atamzsiktrop.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogło być tak, że ksiądz jakiejś parafii widział w internecie informacje o wybuchu. Niezwłocznie obszedł wiernych by kupili Jod. Ksiądz - autorytet - więc ludzie słuchają i kupują, tak jak kiedyś.


http://www.wdsie.pl/wdsie/index.php

Masz bardzo dużo racji. :roll:
  • 0

#21

Dante...
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy temat.
Raczej wąptię, że udałoby się zatuszować takie zdarzenie.

Użytkownik Dante.. edytował ten post 30.07.2013 - 14:40

  • 0

#22

Atamzsiktrop.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, link który podał Lokuu bardzo ciekawy, ale osoby stamtąd są chyba niezbyt wiarygodnym źródłem. Też mogę powiedzieć że mój ojciec pracuje w szpitalu i przyjeżdżają osoby z trzecią ręką, która wyrosła im z brzucha w wyniku wybuchu nuklearnego w Rosji.

Przynajmniej mamy potwierdzenie, że coś na 100% się dzieje. Tylko co? ;p

Użytkownik Atamzsiktrop edytował ten post 30.07.2013 - 14:46

  • 0

#23

Dante...
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem ze wschodu Polski i tu cisza...
  • 0

#24

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://m.echodnia.eu...T0114/130739940

Megatrolling albo megaspisek proszę państwa, pamiętajmy jednak że po Czarnobylu cisza medialna też trwała dłużej niż powinna.

Użytkownik Mehitabel edytował ten post 30.07.2013 - 15:08

  • 0

#25

Atamzsiktrop.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

No to co panowie, kiedy jedziemy do nowej Zony po artefakty? ;)
  • 5

#26

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obejrzyjcie proszę tę stronę, niby wszystko się zgadza ale ta data … 2 maja 2008 ??? o co tu chodzi?
http://flat44.blogsp...elektrowni.html
  • 0

#27

Dante...
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś nie mieliśmy takich środków przekazu informacji.. Jestem pewien, że jeśli taka katastrofa miałaby miejsce, dowiedzielibyśmy się o wiele szybciej.
  • 0

#28

Atamzsiktrop.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zważ na to że większe organizacje boją się publikować takie informacje ze względu na możliwość wybuchu paniki wśród ludzi albo nawet ze względu na straty pieniężne itd.

My, szarzy ludzie, jesteśmy bohaterami drugoplanowymi. Najpierw zadbają o siebie, potem dopiero zajmą się nami. O ile ta sytuacja jest w miarę dziwna i niezbyt "straszna", to kiedyś może być za późno - ponieważ ktoś będzie chciał uchronić się przed konsekwencjami. Tak już działa dzisiejszy świat, nic z tym nie zrobisz.

Użytkownik Atamzsiktrop edytował ten post 30.07.2013 - 15:27

  • 0

#29

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Megatrolling albo megaspisek proszę państwa, pamiętajmy jednak że po Czarnobylu cisza medialna też trwała dłużej niż powinna.


Przy wybuchu w Czarnobylu ludzie nie posiadali wolnego dostępu do ogólnoświatowej sieci informacji, portali społecznościowych i wiadomości sms. Praktycznie z każdej komórki. Tudzież Rosja miałaby wyłączyć wszelkie sieci telefoniczne i Internet? Taka informacja zwojowała by świat w kilka minut przy twitterze i facebooku, zanim dziennikarze w ogóle by się o czymśkolwiek dowiedzieli. A co oni mieli słać z tego Czarnobyla? Gołębie?Tego no #YOLO czy o co tam chodzi.
  • 0



#30

Critias.
  • Postów: 127
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nic zlego sie nie dzieje, a plyn Lugola i tak nie pomoglby.

Użytkownik Critias edytował ten post 30.07.2013 - 16:07

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych