Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ludzie wykupują Jod w Aptekach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, ten post to nie jest jakis spam czy prowokacja. Prowadzę sklep w Kielcach i już kilka osób dzisiaj przyszło do mnie z informacja iż nastapiła jakaś katastrofa nuklearna i ludzie - przynajmniej w Kielcach wykupują Jod w aptekach. Ponoć nigdzie w mediach nie ma info na ten temat. Czy ktoś cos o tym wie ?
  • 0

#2

Messalinka.
  • Postów: 38
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

U mnie < Woj. WLKP> o 11.15 dzowny biły i syreny wyły ale myslam ze jakas rocznica jest o.o

A moze to jaki alarm był :D

Użytkownik Messalinka edytował ten post 29.07.2013 - 18:27

  • 0

#3

Levinsky.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najprawdopodobniej test syren przed 1 sierpnia a więc rocznicy powstania warszawskiego.
  • 0

#4

Atamzsiktrop.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby takie coś miało miejsce najprawdopodobniej już wszyscy byśmy o tym wiedzieli z natłoku informacji w internecie.

Być może osoby, które to rozpowiadały, padły ofiarą jakiegoś nieśmiesznego żartu czy coś? Manipulacja i prowokacja nie jest już trudną sztuką w tych czasach, osobiście znam osoby które dawały się wrabiać że żyjemy w przeszłości, przyszłości albo zniszczonym przez zombie świecie. ;)
  • 0

#5

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żyjemy w świecie z zbyt łatwym dostępem do Internetu czy Facebooka, aby można było mówić o tuszowaniu takiego wydarzenia.
  • 0



#6

suspect0.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Hmm, nie żebym był jakimś paranoikiem, ale potrafię sobie niestety wyobrazić taka sytuację , gdy wszelki przepływ informacji może być zablokowany. Internet moim zdaniem nie jest aż tak rozbudowanym narzędziem (?) którego nie dałoby się w znacznej części kontrolować i ograniczać:)

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
  • -6

#7

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pewnie chodzi o Fukushime.. w mediach zamilklo o tym i udaja ze problemu nie ma, a on jest i sie pogarsza. Ostatnio krotka wzmianka byla o tym ze od przynajmniej wielu tygodni wycieklo im niespostrzezenie :roll: tysiace litrow wysoko skazonej wody do morza i ze to skazenie wzroslo juz na wiele km od brzegu.. czego nie podali to to ze ta skazona woda wraz z pradami morskimi wkoncu zacznie okrazac cala polkole polnocna i to nie jest tak ze to ocean i sie wnim rozmyje i sladu nie bedzie bo to promieniowanie jest zabojcze przez setki lat wiec w tym czasie wielokrotnie okrazy Ziemie i przez ten czas taki "maly wyciek" tylko doklada stezenia ktore sie bedzie kumulowac..

dlatego pewnie po tej informacji znowu jest moda na jod.. tylko ze on nie zalatwia sprawy CEZu i innych g.. ktore to wlasnie beda aktywne najdluzej..

Użytkownik manitoris edytował ten post 30.07.2013 - 10:45

  • 3

#8

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@manitoris: http://nt.interia.pl...fiku,nId,994974

Chodzi o to? Masz może jakieś nowsze informacje na ten temat?
  • 0

#9

fildi.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Małopolska Nowy Sącz, dziś rano dzwoni do mnie znajoma z pytaniem czy słyszałem o jakiejś katastrofie w Rosji bo ludzie - wojskowi kupują jod gdyż był wybuch jakiejś elektrowni, i że nie chcą Ci tam postawieni aby dotarło to informacji publicznej. ponoć znajoma rozmawiała z jakimś tam przełożonym wojskowym i tyle powiedział co napisałem u góry.
  • 1

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja słyszałem od ludzi na ulicy, że w środku moskwy wybuchła car bomba. W mediach nic o tym nie ma, bo są kontrolowane, władcy nie chcą żebyśmy się o tym dowiedzieli. To że kilka osób kupiło sobie jod to jeszcze za mało żeby wyciągać z tego jakieś wnioski, bo co to jest kilka osób czy tam nawet kilkanaście.

A z tą fukushimą to jest straszenie babą jagą. W wielu rejonach świata promieniowanie naturalne jest większe niż tam.


Przyjmowanie jodu bez potrzeby i na oślep jest bez sensu i może być szkodliwe

Zdrowa tarczyca wyposażona jest w mechanizmy ochronne zabezpieczające nasz organizm przed nadmiernym wydzielaniem hormonów w przypadku nadmiernej podaży jodu (t.zw. "kontaminacji jodem"). Efekt Wolffa-Chaikoffa polega na prawie całkowitym zablokowaniu gruczołu tarczowego w przypadku takowego nadmiaru (wskutek tego nie można na przykład przeprowadzić badania scyntygraficznego lub terapii jodem promieniotwórczym przez okres kilku tygodni-miesięcy po takim narażeniu). W efekcie tym pośredniczą wspomniane powyżej związki jodolipidowe.

Pacjent z tarczycą ze skłonnością do nadczynności nie może być narażany na kontaminację jodem! U takiego chorego nadmiar jodu spowodować może takie wystąpienie/nasilenie nadczynności, które będzie zagrażało nawet jego życiu. Dodatkowo mające miejsce zablokowanie tarczycy uniemożliwi jej leczenie przy użyciu jodu promieniotwórczego.

Należy nadmienić, że istnieje wiele możliwości kontaminacji jodem: od stosowania różnych leków (np. wykrztuśnych), soli, kropli do oczu zawierających jodek sodu/potasu, czy nawet jodyny (jod wchłania się przez skórę), aż po związki organiczne, które w niewielkim stopniu odszczepiają jod (jodowe środki kontrastowe!). Te ostatnie związki wykazuję się dość wieloma działaniami ubocznymi (mogą uszkadzać m.in. nerki), tarczyca jest jednak potencjalnie najbardziej narażona.

http://www.nuk.biega...datki/tarczyca/



Jod nie jest obojętnym dla zdrowia preparatem, nie wolno przekroczyć dopuszczalnej dawki, bo może to grozić uaktywnieniem tarczycy i spowodowaniem jej nadczynności - mówi prof. dr hab. n. med. Marek Grzywa, ordynator oddziału wewnętrznego nefrologii i endokrynologii
http://polskalokalna...yny,1617174,229

Użytkownik Wszystko edytował ten post 30.07.2013 - 13:22

  • -1



#11

Atamzsiktrop.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakkolwiek to brzmi, to trochę się zaczynam przekonywać. Chociaż nie wydaje mi się, żeby to była prawda.

wybuch elektrowni 29 lipiec - takie hasło wpisałem w google i znalazłem dwa wyniki pasujące do tych kryteriów. Jedno na "Wspólnota Dobrego słowa i Eucharystii", czyli chyba niezbyt wiarygodne (ale piszą właśnie o wybuchu elektrowni atomowej w Rosji), drugie to wybuch fabryki propanolu (czyli chyba niezbyt, ale ja się na tym kompletnie nie znam) na Florydzie.

Cóż, nie sądzę że KOMUKOLWIEK udało się powstrzymać wyciek informacji do mediów, ale nawet te kilka potwierdzeń mogą być znaczące. No i nie wiemy kiedy i gdzie domniemany wybuch nastąpił, żeby cokolwiek wywnioskować.

No i Fukuszima, też bardzo prawdopodobna teoria. ;)

Użytkownik Atamzsiktrop edytował ten post 30.07.2013 - 13:17

  • 0

#12

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piłem w przedszkolu, dopiero po 20 latach przyznali się, że był podany niepotrzebnie, ale tylko dlatego, że chmura poszła nie na zachód, a na północ.
Co do przepływu informacji to jak pierdyknęło gdzieś na odludziu to się z dnia na dzień nie dowiemy.
Temat zastanawiający.
  • 1



#13

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Bardziej zastanawiające jest to, skąd dowiedzieli się o tym ci ludzie kupujący jod, skoro ani w necie ani w mediach nie ma o tym żadnej bardziej poważnej wzmianki.
  • 6



#14

Atamzsiktrop.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pozwolę sobie zacytować.

[...] dziś rano dzwoni do mnie znajoma z pytaniem czy słyszałem o jakiejś katastrofie w Rosji...


Może tak? :P Nie wiemy też ilu było tych ludzi, kim byli ani teoretycznie nic. Możemy tylko snuć kolejne i kolejne teorie spiskowe. Jeżeli ludzie kupujący ten jod byli spokrewnieni i było ich, załóżmy, dwoje, no to bardzo możliwe, że dowiedzieli się od jakiegoś znajomego.

Użytkownik Atamzsiktrop edytował ten post 30.07.2013 - 13:36

  • 0

#15

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wow, ciekawy i tajemniczy temat się kroi niczym "poszukiwania osoby która nie istnieje?". Mam nadzieję że również nie zostanie usunięty.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych