Skocz do zawartości


Zdjęcie

Manifestacje typu Orbs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#151

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

a to zdjecie z imprezy na wycieczce :P powiedzcie co to jest :P
  • 0



#152

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Orb jako jakieś tam zjawisko paranormalne nie istnieje.
Są to drobinki kurzu, pyłu itp. które powodują ten dziwny efekt podczas robienia fotki z lampą błyskową. Czasem dają się uchwycić, ale nie zawsze, nawet jeśli w powietrzu lata dużo takich śmieci. To zależy od wielu różnych czynników: kształtu tych drobinek, materiału, pozycji, w jakiej w danej chwili się znajdują itp. Więc jeśli na jednej fotce wyszedł orb, a na drugiej go nie widać, to wcale nie znaczy, że zniknął. :smile:

Jako dowód dla tej teorii przeprowadziłem eksperyment, który każdy z was może zrobić u siebie w domu. ;-)

Na początku zrobiłem w swoim pokoju kilka zdjęć, aby sprawdzić czy jakieś orby już są. Naturalnie mogą już być, ale najlepiej zrobić eksperyment w miejscu, gdzie jeszcze ich nie ma. (ale zaraz je zrobimy ;-) )
Oto dwie przykładowe fotki przed eksperymentem:

1 zdjęcie bez orbów;

2 zdjęcie bez orbów.

Fotek zrobiłem całą serię i na żadnej nie było ani jednego orba - idelane miejsce do przeprowadzenia eksperymentu. :P

Na drugiej fotce widać koc, który jest w moim pokoju i on będzie emitował orby w trakcie doświadczenia. Aby tego dokonać musiałem go wytrzepać, skopać, porzucać nim i wogóle zrobić wszystko, aby się w pokoju conieco pokurzyło. Do tego celu można użyć również pościeli, poduszek, ubrań itp. itd. Kurz jest niedostrzegalny, a mój koc jest słabym emiterem kurzu, tak więc można by sądzić na pierwszy rzut oka, że nic się nie zmieniło. Co innego powie aparat... :-D

Oto kilka przykładowych fotek zrobionych tuż po doświadczeniu. Ja położyłem aparat na kocu i fotografowałem sufit. Na każdej fotce jest pełno orbów, ale sufit w moim pokoju jest biały, więc niektóre są słabo widoczne...

1 zdjęcie z orbami - tu jest ich cała gromada;

2 zdjęcie z orbami - tylko jeden jest dobrze widoczny, ale wystarczy się dobrze przyjrzeć, aby dostrzec, że jest ich tu o wiele więcej;

3 zdjęcie z orbami - 3 orby są doskonale widoczne, pozostałe prawie niezauważalne. :-D

A tu pokazuję najlepsze ujęcie orba, który przypomina wręcz świecącą i przemieszczającą się kulę... :lol :
Dołączona grafika

Myślę, że warto jeszcze zwrócić uwagę na lampę błyskową podczas robienia zdjęć.
Poniżej przedstawiam schemat tego, co zauważyłem, gdy strzelałem te fotki:
Dołączona grafika

Myślę, że teraz jest już wszystko jasne. ;-)
  • 0

#153

Feanor.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moim zdaniem to poprostu , jakieś odbiaci akurzu w powietrzu albo coś w tym stylu .
  • 0

#154

Ófnik.
  • Postów: 120
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja juz dawno pisalem ze to odbicia światła :(
  • 0

#155

Zombii.
  • Postów: 76
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wczoraj byłem u kumpeli na urodzinach i zrobilismy sesje zdjeciowa w zwirowni xP

na jednej focie było orbów pełno, a na drugiej, przesunietą w lewo ze 2.

jak bede miał te zdjecia to dam .

nie wiem czym są orby, ale wyglądaja ciekawie i chyba to w tym najlepsze .
  • 0

#156

Struś.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

IMHO to nie wierze w te "orby"

Kazde zdjęcie tu pokazane mozna zrobic w programie graficznym :smile: CZasami sa to zabrudzenia obiektywu, niektore zdjecia wygladaja jakby ktos latarka swiecil w dzien...
  • 0

#157

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kazde zdjęcie tu pokazane mozna zrobic w programie graficznym

I to bardzo łatwo ;-)
  • 0



#158

muciek_poland.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy to są orby ?
]http://gim.karlino.i...871_2.jpg[/img]
Dołączona grafika
  • 0

#159

Ozzie.
  • Postów: 99
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

orby to nic innego jak latające śmieci. jestem tego pewien na 100% bo wszystkie zdjęcia orbów (a mam ich naprawde dużo ponad setke) są zrobione z lampą(może są wyjątki, nie wiem) i są zrobione w warunkach w których kurz można uzasadnić.

pokaże dwa najlepsze tego przykłady z "fabryki" w której zanieczyszczone powietrze jest na porządku dziennym:
http://evolucja.pl/orby.jpg
http://evolucja.pl/orby1.jpg

dopóki nie przeczytałem tego tematu to nie ulegało mojej wątpliwości że to coś na zdjęciach to kurz... teraz mam lekkie wątpliwości ale nadal nie zmieniam zdania :-D
  • 0

#160

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, wróciłem. I mam parę fotek orbów. Jak mi się uda, to wrzucę. Na jednym, na pewno jest to duch, a nie kurz, ponieważ poprosiłem ducha o zdjęcie, powiedział mi gdzie jest i wątpie, żeby to był zbieg okoliczności.... :D
  • 0

#161

Ozzie.
  • Postów: 99
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niezły ziomek... ten duch :rotfl: :rotfl: :rotfl:
  • 0

#162

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie ciekawi jedna rzecz - skoro sa teorie iż orby to refleksy świetlne na wszelakim badziewiu, które lata w powietrzu (pyłki kurzu, refleksy od owadów i wszelkich innych drobinek) ... to czemu przybierają one kształt koła ?
  • 0



#163

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A dlaczego prostokąna cegła wrzucona do wody powoduje powstawanie kręgów na wodzie?
  • 0

#164

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A dlaczego prostokąna cegła wrzucona do wody powoduje powstawanie kręgów na wodzie?


Bo jest to najbardziej optymalna forma/płaszczyzna/kształt po jakiej równomiernie rozchodzi się "wzburzona woda" - bo tak ma być ... :D :P
  • 0



#165

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W przypadku rozchodzenia się światła też mają miejsce podobne prawidłowości.
Zrób na latarkę czarną nalepkę z kwadratowym otworem i nalep z przodu.
Na bliską odległość na ziemi będzie nieregularny kwadrat, ale im dalej tym bardziej przypominać będzie koło.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych