Skocz do zawartości


Zdjęcie

Manifestacje typu Orbs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#136

Józek.
  • Postów: 154
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy negatywną, zauważyłem że pojawiają się gdy wokół jest dużo negatywnych lub pozytywnych emocji.
  • 0

#137

Kapitan_Kloss.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Informacje znalazłem w artykule Rafała Modrzejewskiego z fundacji Nautilus. Na tej podstawie można by zdyskwalifikować większość zdjęć na których są rzekomo widoczne "orby", również tych z galerii na forum.

Czy fotografia została wykonana w kierunku słońca albo innego źródła światła?

Jakiekolwiek jasne źródło światła może spowodować skutek nazywany odbłyskiem soczewki. Taki efekt zdarzy się kiedy źródło światła wpadnie w soczewkę pod kątem, który pozwala światłu odbić się dookoła soczewki.


Czy na zdjęciu mamy pojedyncze czy tez wiele zarejestrowanych białych kul?

Tego rodzaju fotografie praktycznie są dyskwalifikowane na wstępie. Wielkie ilości kul, zwykle bardzo przezroczystych prawie z całkowitym prawdopodobieństwem jest cząstkami materialnymi kurzu w powietrzu.


Czy aparat fotograficzny miał rzemień ?

To jeden z najbardziej popularnych błędów początkujących fotografów tego rodzaju zjawisk, którego czasem nie jesteśmy świadomi. Rzemyk czy tez sznurek sfotografowany może dać w efekcie jakiegoś rodzaju wir na fotografii. Kiedy rzemień jest dookoła przegubu dłoni, albo aparat fotograficzny jest zwrócony pionowo, rzemień może bardzo łatwo znaleźć się z przodu soczewki. Wystarczy minimalna część rzemyka w zasięgu pola widzenia obiektywu i użycie lampy błyskowej żebyśmy uzyskali efekt tlenionej bieli. Innym skutkiem rzemienia będącego tak blisko jest to, że soczewka jest w stanie niejako widzieć dookoła niego, powodując że na zdjęciu może on ukazać się przezroczysty.

(ps: taki rzemień jest widoczny na jednym ze zdjęć w galerii na forum)

Czy widoczny obiekt ma rzeczywiście kształt kuli?

Orby mają kształt kuli, natomiast odbicia są płaskimi okrągami.

Czy obiekt jest przezroczysty?

Orby są zazwyczaj nieprzezroczyste.

Czy kule są białe czy w kolorze?

To również może być wspólna cecha kurzu. W eksperymentach , które łatwo przeprowadzić kurz prawie zawsze ukazuje się w białym w kolorze. Wśród zdjęć z kulami można znaleźć całą gamę kolorów takich jak niebieski, czerwony, zielony i złocisty.
  • 0

#138

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Powinno was zaciekawić. To jest wypowiedz pewnego użytkownika z innego forum:

"Orby widze od zawsze tylko kiedys nie wiedzialam co to jest i nie jak patrze w niebo tylko jak popylaja miedzy ludzmi albo zwierzetami. Dzis wiem ze jak sie nie opanowuje wlasnej samoczynnosci czyli mozg ,umysl, cialo to ich sie nie dostrzega bo nie ma ku temu powodu.Rozumiecie?U mnie nastapilo to naturalnie, a wy mosicie poczuc zagrozenie?chciec zrozumiec?sens jest wazny zeby byla reakcja,pisalam o tym wczesniej ze wszyscy sie zachowuja jak by nie bylo zagrozenia.Kiedys z moim znajomym bylismy na nocnym spacerze w parku i ku jego zdumieniu jakies 3m nad naszymi glowami lecialy trzy kule polaczone w trojkat(nie byly male) znajomy probowal sobie wmowic ze to nietoperze i byl spanikowany maxymalnie ale wkoncu przyznal ze to trzy orby . Stanelismy i one zawisly, ja mowie idziemy ,a one za nami trwalo to z 10min.Tylko ze one nie byly takie jak widze normalnie tamte mialy kolor, byly przezroczyste i specyficzne drganie ze sie je czulo.Nie mialy rowniez nitek jak wiekszosc."

Daje do myślenia...
  • 0

#139

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Poczytajcie sobie o Fnordach, zauważycie podobieństwo.
  • 0

#140

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A uchwycił ktoś kiedyś orba na zdjęciu wykonanym przy pomocy telefonu komórkowego?
Bo ja dziś mam zamiar taki eksperyment przeprowadzić (Ericsson, którego mam na przechowaniu, robi fotki 640x480)
  • 0



#141

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jej czy tam jemu chodziło o takie kółka jak się na niebo patrzy :P .
Ja mam tak samo :D .
  • 0

#142

Józek.
  • Postów: 154
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli ktoś patrzy się na jasne w miare jednolite tło to każdy widzi takie coś przed oczami ale niestety jest to zawarte w wydzielinie nawilzającej gałkę oczną :)
Już na jednym forum była na ten temat dyskusja :)
  • 0

#143

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...wiem :D :D :D . Moja siorka to inżynier optyki, więc coś o tym wiem ;) .
  • 0

#144

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chyba znalazłem przypadkowo zdjęcie, na którym jest kilka orbów.

Zdjęcie
  • 0



#145

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ciemność no orby są ale co ci ludzie robią ???
  • 0

#146

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ciemność no orby są ale co ci ludzie robią ???


Wiesz...tego to ja nie wiem :rotfl: Po prostu przypadkowo natknąłem się na tą fotkę... :smile:
  • 0



#147

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ewidentnie jest to kurz.

Hm... skądś znam tą przedstawioną na zdjęciu zabawę :D
  • 0



#148

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hm... skądś znam tą przedstawioną na zdjęciu zabawę


To może mnie oświecisz :P
P.S. Ja na serio nie wiem co to za zdjęcie :P
  • 0



#149

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

OT: Ta zabawa polega na tym, że ktoś w internecie ogłasza: "O tej i o tej godzinie przychodzimy w to i to miejsce i robimy to i to", np "przychodzimy o 12 w południe do Geanta i jemy bułki z serem". O umówionej godzinie kilkadziesiąt (a czasem nawet i więcej) osób przychodzi w tym wypadku do hipermarketu i wszyscy jednocześnie zaczynają jeść bułki z serem, po czym wychodzą.
Zapomniałem niestetu, jak się to nazywało taka akcja...
  • 0



#150

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo mądre :P Normalnie można jakiś genialny pomysł podrzucić i wszyscy to robią.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych