Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiadomości z kraju i ze świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3253 odpowiedzi w tym temacie

#796

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Nie" bło do tego uznania przez Arabów jakiejś przyrodzonej godności człowieka.

 

Jakieś przyrodzone godności człowieka są. Nawet wywodzą się z Koranu, inaczej tej kary śmierci za morderstwo by nie było, tak samo jak nazistami. Co innego, że te prawa człowieka nie są uniwersalne, już o tym pisałem.

 

Dążymy do bycia Chinami czy Jemenem Europy, bo się gubię?

 

 

 

->USA - no, fakt, jedno "normalne" państwo. Względnie normalne.<- 

 

Wystarczyłoby tak jak w USA. Chiny i Jemen to nie nasza kultura, bliżej nam do USA.

 

A proszę: kara śmierci nie występuje w kodeksie karnym Turcji (państwo niewątpliwie muzułmańskie), Bośni i Hercegowinie, Albanii, Saharze Zachodniej, a w szeregu innych państw jej się nie wykonuje.

 

Ależ ja o tym wiem. Są kraje muzułmańskie w których nie stosuje się kary śmierci i są to kraje, które zaczerpnęły z systemów zachodnich ( i nie tylko to ). Gdyby jednak stosować się dokładnie do tego co mamy w islamie, to śmierć za apostazję będzie podstawą - Arabia Saudyjska, czyli ziemia, która zrodziła islam będzie tutaj najlepszym przykładem.

 

To prawda, że KKK nie wyklucza kary śmierci i bardzo mnie to cieszy, jeszcze bardziej cieszy mnie to, że nie jesteśmy w tym na poziomie islamu, gdzie karamy śmiercią każdego, który odchodzi od zasad religii - czasem nawet w małym stopniu. Swoją drogą przybysze z Turcji w Niemczech też mają swoje obyczaje, np zabójstwa honorowe.

 

Ten "lewicowy odchyl" to się nazywa wrażliwość, empatia, i jest doskonale zgodny z stanowiskiem takiego hipisa sprzed 2000 lat, niejakiego Jezusa.

 

Każdy się zastanawia co by Jezus zrobił. No właśnie, co by ten Jezus "hipis" Chrystus zrobił gdyby zobaczył, że do Europy przybywają hordy barbarzyńców niemających szacunku do jej "inności". No jak to tak, przecież Ełropka szanuje inność wszystkich, więc muzułmanie też nie powinni wyrzucać chrześcijan do morza ... lol ...

 

Każda idea żeby przetrwać musi mieć swoich obrońców, chrześcijaństwo również. Nawet pokój kosztuje czasem ludzkie życie. Np wasza wrażliwość, empatia i cała ta wasza lewacka zgraja nie przetrwa jeśli nie przelejecie trochę krwi, np muzułmanów którzy przybyli do Europy.


Użytkownik owerfull edytował ten post 08.06.2015 - 16:39

  • 1

#797

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@owerfull - odpowiadałem raczej na post Miłosza, ale to też ma związek z karą śmierci, jak najbardziej. Da się mieć więc społeczeństwo islamskie ze świecką władzą - zastanów się, dlaczego to nie przetrwało. Tylko mi nie mów, że taki stan rzeczy utrzymywał się tylko dzięki Zachodowi... mam nadzieję, że nazwisko Ahmada Shaha Massouda nie jest Ci obce ;).

 

Np wasza wrażliwość, empatia i cała ta wasza lewacka zgraja nie przetrwa jeśli nie przelejecie trochę krwi, np muzułmanów którzy przybyli do Europy.

 

 

Pokój za cenę krwi. Empatia i wrażliwość tylko po morderstwie. Niewinni i winni na jeden stos - "Bóg rozpozna swoich". Godne Inkwizycji, moje gratulacje. Wyszedłeś od średniowiecza, teraz już troszkę do przodu, brawo...

 

będzie podstawą - Arabia Saudyjska, czyli ziemia, która zrodziła islam będzie tutaj najlepszym przykładem.

 

 

Podstawą czego? Islamu? Proszę Cię.

 

No tak, bo ziemia, która zrodziła chrześcijaństwo to pewnie też Twój Kanaan. Zabić muzułmanów - cywili, kobiety, dzieci - a potem zrzucić winę na Hamas. Ale byś się wtedy czuł "obrońcą", co nie? A "nasza" lewacka zgraja pewnie oddałaby Ci pokłon...

 

Źródłem legalnych mordów w świecie islamskim nie jest sam islam, nie Koran, tylko polityka. Szeroko rozumiana.


Użytkownik Monolith edytował ten post 08.06.2015 - 19:36

  • 1

#798

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Gdyby jednak stosować się dokładnie do tego co mamy w islamie, to śmierć za apostazję będzie podstawą

 

A gdyby stosować dokładnie to, co jest w Starym Testamencie to byśmy byli obrzezani i nie mogli nosić szat z dwóch rodzajów nici.

 

To prawda, że KKK nie wyklucza kary śmierci i bardzo mnie to cieszy,

 

Kalemu ukraść krowę źle, Kali ukradnie krowę dobrze. Katolicyzm dopuszcza kare śmierci to dobrze, islam dopuszcza karę śmierci to źle.

 

ale, jak sam widzisz, i islam i katolicyzm dopuszczają kare śmierci, czyli jej zakaz/ograniczenie wynika z tej wrednej "lewackiej" ideologii. Tak samo "lewactwu" łysole zawdzięczają to, że różne ich marsze się rozprasza armatkami wodnymi, a nie salwą z karabinów w puste łby.

 

Jakieś przyrodzone godności człowieka są. Nawet wywodzą się z Koranu,

 

Proszę o cytat z tegoż Koranu. Nie musi być oryginał, może być tłumaczenie prof. Bielawskiego.

 

wasza wrażliwość, empatia i cała ta wasza lewacka zgraja nie przetrwa jeśli nie przelejecie trochę krwi

 

"Lewacy" przelewali ją w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej i kilku innych. Wy się nie bójcie, choć może akurat nie imigranci stanowią największe zagrożenie.

 

Każdy się zastanawia co by Jezus zrobił. No właśnie, co by ten Jezus "hipis" Chrystus zrobił gdyby zobaczył, że do Europy przybywają hordy barbarzyńców niemających szacunku do jej "inności".

 

Sądząc z czynów opisanych w Ewangeliach (poddanie się władzy rzymskiej, aresztowaniu i ukrzyżowaniu; nadstawianie drugiego policzka) to by pogoni wszystkich domorosłych "obrońców" chrześcijaństwa. i "krzyżowców". On nakazał Szymonowi Piotrowi schowanie miecza z tego samego powodu, z jakiego Uzza został ukarany śmierci: bo Bóg nie potrzebuje być broniony, więc i religii broni nie można.


  • 1

#799

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@NTM

 

Islam traktuje człowieka jako najdoskonalsze ze wszystkich Bożych stworzeń zamieszkujących Ziemię; Bóg stworzył dlań wszystko to, co jest na Ziemi.6 Wersety Koranu informują o tym, że powoławszy do istnienia pierwszego człowieka (Adama), Bóg nakazał swym aniołom oddać mu pokłon i okazać w ten sposób okazać szacunek doskonałemu Bożemu dziełu.7

 

 

Doskonałość człowieka jako stworzenia Bożego wynika ponadto z faktu, że człowiek stanowi jedność psychofizyczną – łączą się w nim bowiem porządek materialny (ciało) z porządkiem duchowym (arab. ruh, czyli nieśmiertelna cząstka, „Boże tchnienie” w człowieku). Stwórca obdarzył ponadto człowieka wolną wolą, aby ten mógł samodzielnie podejmować decyzje, określając poprzez działanie swój stosunek do dobra i zła.8 Zaopatrzył go także w intelekt (arab. 'aql) oraz w dobrą naturę (arab. fitra), czy też inaczej: w naturalną skłonność do czynienia dobra – ukazując jednocześnie, poprzez nauczanie wszystkich posłanych przez siebie proroków oraz wszystkie objawione przez siebie Księgi, słuszną, właściwą ścieżkę postępowania.

 

 

Godność człowieka podkreśla również fakt, że człowiekowi została powierzona przez Stwórcę rola namiestnika Bożego (arab. khalifa) na Ziemi. Zadanie realizowania misji Bożej na Ziemi oznacza – według islamu – zaludnianie ziemi i budowanie cywilizacji zgodnie z wolą Bożą. Jak czytamy w Koranie: „On [tj. Bóg – przyp. T.S.] jest Tym, który uczynił was namiestnikami na ziemi (…)”9. Z tego, czy człowiek był w życiu doczesnym rzeczywiście posłuszny swemu Stwórcy, i czy rzeczywiście swymi działaniami realizował wolę Bożą na Ziemi, każdy zostanie rozliczony po śmierci.

 

 

Jednocześnie islam poucza, aby nie mylić godności z wyniosłością, ta ostatnia bowiem przysługuje wyłącznie samemu Bogu.10 Ten, kto poniża innego człowieka, dążąc do pogwałcenia jego godności i przysługujących mu, pochodzących od Stwórcy praw, w pewnym sensie przypisuje sobie (oczywiście nieprawomocnie) status Boga; pragnie on bowiem, aby ludzie ukorzyli się przed innymi ludźmi, nie zaś przed samym Stwórcą.11 Poszanowanie godności każdego człowieka łączy się zatem w islamie zarówno z zakazem bycia pysznym, jak i zakazem poniżania – zarówno samego siebie, jak i innych.12

 

 

Wziąłem stąd, bo zgrabnie napisane - są tam przypisy do konkretnych wersetów. = http://www.mp.pl/ety....html?id=114482

 

W dodatku mamy to: http://en.wikipedia....Rights_in_Islam


  • 1

#800

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trochę się tu off top zrobił. Co do kary śmierci jest osobny temat. http://www.paranorma...rci#entry628611.   Mimo to dołączę się do tej dyskusji.

 

@NTM

 

 

 

Cytat
Pisałem już posta ale mi się usunął, skrócę, co miałem na myśli: Robisz zamachy na ludzi, spiskujesz, próbujesz obalić legalną władzę - stryczek. Proste.

No to podaj przykład "normalnych" państw, bo mnie przychodzą na myśl tylko ZSRR i Trzecia Rzesza.

 

Dodaj do tego Białoruś. pomiędzy 1990 a 2013-tym rokiem wykonano 330 wyroków śmierci. Jako ciekawostkę można podać fakt iż o terminie wykonania wyroku nie informowało się ani rodziny, ani adwokata skazańca. Dodatkowo  ciało nie było wydawane rodzinie a wszyscy zainteresowani dostawali informację po fakcie. w 2013 Białoruś wstrzymała wydawanie wyroków śmierci ale przepisy nadal istnieją. oto wybrane z nich:

 

-zdrada państwa połączona z zabójstwem;

-przejęcie władzy w sposób niekonstytucyjny pociągające za sobą śmierć ludzi bądź połączone z zabójstwem (art. 357)

-zabójstwo działacza państwowego bądź społecznego, dokonane w związku z jego działalnością państwową lub społeczną, mające na celu wywarcie wpływu na przyjęcie decyzji przez organy władzy bądź przeszkodzenie w działalności politycznej lub społecznej, bądź zastraszenie ludności bądź destabilizację porządku publicznego (art. 359);

-dywersja dokonana w grupie zorganizowanej bądź taka, która pociągnęła za sobą śmierć ludzi albo inne poważne skutki (art. 360);

-zabójstwo pracownika organów spraw wewnętrznych w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków w sferze ochrony porządku publicznego (art. 362).

 nie wiem czy według Twojej nomenklatury Białoruś to "normalne państwo" Ale Polska ma 418 km granicy z tym krajem. 

 

 

 

Nazistów skazywano TYLKO I WYŁĄCZNIE DLATEGO, że jakieś wredne lewaki wymyśliły na Zachodzie, że człowieki mają pewne przyrodzone prawa, a naziści te przyrodzone prawa łamali. Skazywanie za zbrodnie wojenne i samo pojęcie zbrodni wojennej to bardzo świeży wynalazek, jakbys nie wiedział...

 I właśnie dzięki temu iż Ukraina została wchłonięta przez ZSRR nikt nie karał kolesi , którzy zaszywali żywe koty w brzuchach ciężarnych Polek. 

 

A co do tego gdzie jest stosowana kara śmierci mała mapka. 

330px-Death_Penalty_World_Map.svg.png

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kara_śmierci

 

 I widać jak na dłoni iż największe i i najlepsze gospodarczo kraje z powodzeniem stosują karę śmierci. USA, Chiny, Indie czy nawet Japonia.  Wszystkie te kraje dysponują technologią lotów w kosmos. I cokolwiek by nie powiedzieć są to kraje wysoko rozwinięte. 

 Należy zwrócić uwagę na to iż pozostałe kraje to w większości kraje Arabskie. w domyśle islamskie.  Wprawdzie ISIS nie osiągnęło jeszcze poziomu Hitlerowskich Niemiec czy też Stalinowskiej Rosji. Ale ciężko nad tym pracują. Nie zapominajmy iż Hitlerowi osiągnięcie takich wyników zajęło  grubo ponad sześć lat a Stalin, który jest odpowiedzialny za znacznie więcej istnień potrzebował na to trochę więcej czasu. Chociaż? Pod względem bestialstwa myślę że ISIS dorównało już banderowcom.

 

 

PS.

@NTM 

 

 

ale, jak sam widzisz, i islam i katolicyzm dopuszczają kare śmierci, czyli jej zakaz/ograniczenie wynika z tej wrednej "lewackiej" ideologii. Tak samo "lewactwu" łysole zawdzięczają to, że różne ich marsze się rozprasza armatkami wodnymi, a nie salwą z karabinów w puste łby.

 

Islam i Katolicyzm, a nawet powiem szerzej Chrześcijańswo dopuszczają karę śmierci ale obecnie TYLKO ISLAM !!! zabija ludzi w imię boga.


Użytkownik pan juzek edytował ten post 08.06.2015 - 20:22

  • 1



#801

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla tych, którzy" na chłodno" planują zabicie innego człowieka i mord ten z zimną krwią realizują. Dlaczego? Gdyż świadomość mordercy, że za swój czyn spotka go śmierć jeśli go złapią wielu potencjalnych morderców może odstraszyć. Dożywocie nie spełnia się tutaj w 100%. Bo jak czują się rodziny zamordowanych, wiedząc, że ich bliski nie żyje, za to morderca tak, i to jak pączek w maśle za pieniądze także tej rodziny, na przykład rodziców zamordowanych?

Kara śmierci dla morderców i tylko dla morderców. Z jeszcze jednego powodu. Gdy ktoś zostaje skazany na dożywocie bez możliwości starania się o wcześniejsze zwolnienie zostaje wyjęty spod prawa, nie ciąży nad nim żadna kara. Czy zabije w więzieniu jednego współwięźnia czy jeszcze dziesięciu- nic się w jego sytuacji nie zmienia. Dostaje zakaz wyjścia na spacerniak i własną celę, ewentualnie trafia do karceru. To nie jest kara. Taki człowiek jest bezkarny, nawet gdy morduje.
 

Bzdura. W Polsce obowiązywała już kara śmierci i z tego co kojarzę był to okres, gdzie w Polsce było najwięcej seryjnych morderców, więc argument jako straszak jest bezpodstawny. Umówmy się - ktoś kto planuje morderstwo krok po kroku i wykonuje je z zimną krwią, normalny nie jest, a jak nie jest normalny to kara śmierci nie ma na niego żadnego wpływu(co właśnie pokazuje liczba morderców z okresu, gdy kara śmierci obowiązywała).

Po drugie nie sądzę, aby rodziny zamordowanego "ucieszył" fakt, że morderca też nie żyje. Co to dla nich zmienia? Najczęściej w takich sytuacjach zdarza się słyszeć: "A co mi z jego śmierci? Życia mojego dziecka to nie przywróci". Ludzie są coraz bardziej cywilizowani - wiedzą, że zabicie mordercy to również ogromny cios dla jego rodziny, która jest bogu ducha winna, poza tym nie wydaje mi się, aby w ostatnich czasach było naprawdę źle pod względem mordowania.

Ile było sytuacji w ostatniach latach, że morderca poszedł do więzienia i tam dalej mordował? Bo ja szczerze powiedziawszy nie słyszałem o żadnym. To nie USA, gdzie w więzieniach rządzą gangi i mordują się wzajemnie.

Poza tym, żeby wprowadzić karę śmierci to trzeba by było zrewolucjonizować cały system prawny w Polsce, bo przy Naszym sądownictwie to połowa niewinnych by poszła na sznur, albo byś w obronie kogoś zabił i by Cię powiesili. Może kiedyś, kiedyś..jak będzie u Nas w miarę
normalnie.

pan juzek ta mapka właściwie nie obrazuje niczego, jeśli chodzi o pozytywny aspekt. Z jednej strony kara śmierci jest w krajach rozwiniętych - USA(nie we wszystkich stanach), Japonia, a z drugiej strony w krajach zacofanych - bliski wschód. Jednak jedno jest zauważalne, w znacznej większości kara śmierci nie jest stosowana na świecie i trudno mówić, że są to kraje, które słabo prosperują, czy kraje w których morderstw jest jakoś więcej. Poza tym kara śmierci w Japonii jest pewnie w jakiś sposób powiązana z ich kulturą i tradycją, o USA już wspomniałem.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 08.06.2015 - 20:18

  • 1



#802

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Daniel 

 W temacie o karze śmierci  do którego podałem linka powyżej. Wyraziłem swoje zdanie iż kara śmierci nie jest żadną karą a jedynie sposobem na wyeliminowanie jednostek aspołecznych i potencjalne niebezpiecznych.

Co do mapki. Była to jedynie odpowiedź na tezy @NTM o średniowieczu i nienormalności krajów stosujących takie restrykcje.


  • 0



#803

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A gdyby stosować dokładnie to, co jest w Starym Testamencie to byśmy byli obrzezani i nie mogli nosić szat z dwóch rodzajów nici.

 

Znowu jakieś twoje bredzenie. Chrześcijanie stosują się do Nowego Testamentu, karę śmierci mogą akceptować, nie mogą akceptować kary śmierci za apostazję w żadnym wypadku. W islamie można, a nawet trzeba. Dlatego jak spojrzymy na mapę, to widzimy coś takiego: http://upload.wikime...aws_in_2013.SVG

 

Kalemu ukraść krowę źle, Kali ukradnie krowę dobrze. Katolicyzm dopuszcza kare śmierci to dobrze, islam dopuszcza karę śmierci to źle.

 

Jesteś ślepy i piszesz głupoty, ale byłem na to przygotowany, bo już wcześniej nazywałeś zbrodnie IS "zbrodniami". Katolicyzm dopuszcza karę śmierci i bardzo dobrze, że dopuszcza, natomiast nie dopuszcza kary śmierci za apostazję, a islam każe zabijać apostatów. Jest w tym jednak różnica. Naucz się czytać ze zrozumieniem.

 

Proszę o cytat z tegoż Koranu. Nie musi być oryginał, może być tłumaczenie prof. Bielawskiego.

 

Monolith już ci podesłał. Prawa człowieka w islamie nie są uniwersalne, tak samo jak w judaizmie, nie będę tego 100x tłumaczył.

 

"Lewacy" przelewali ją w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej i kilku innych. Wy się nie bójcie, choć może akurat nie imigranci stanowią największe zagrożenie.

 

 

Jasne, to białe szowinistyczne świnie europejskiej krwi gwałcą, mordują w imię honoru, palą samochody i co tydzień próbują zrobić zamach terrorystyczny. Nie wiem jaki poziom ignorancji można osiągnąć.

 

Sądząc z czynów opisanych w Ewangeliach (poddanie się władzy rzymskiej, aresztowaniu i ukrzyżowaniu; nadstawianie drugiego policzka) to by pogoni wszystkich domorosłych "obrońców" chrześcijaństwa. i "krzyżowców". On nakazał Szymonowi Piotrowi schowanie miecza z tego samego powodu, z jakiego Uzza został ukarany śmierci: bo Bóg nie potrzebuje być broniony, więc i religii broni nie można.

 

Jak już pisałem, bez obrony żadna idea nie ma swojego miejsca na Ziemi. Bronić można na różne sposoby, nie zawsze pokojowo. Dlatego papież Franciszek jest idiotą myśląc, że uchodźcy o których on chce tak dbać poszanują krzyże w Watykanie - nie, oni będą sobie życzyli żeby miłościwy papież Franciszek je zdjął, a jak nie, to sami je zdejmą.

 

Podstawą czego? Islamu? Proszę Cię.

 

Lol, oczywiście, a gdzie niby? Święte miejsca islamu i miejsce narodzin proroka Mahometa, chyba więcej dodawać nie trzeba.

 

Źródłem legalnych mordów w świecie islamskim nie jest sam islam, nie Koran, tylko polityka. Szeroko rozumiana.

 

Źródłem kary śmierci za apostazję, czyny homoseksualne jest oczywiście islam, a nie żadna polityka. Tylko niektórzy politycy w świecie islamskim chcą wzorować się na świecie zachodnim i od tego odejść. W innym wypadku źródłem zawsze jest islam. Dlatego ta mapka którą podesłałem wygląda jak wygląda. Myślisz, że z waszymi ulubionymi uciemiężonymi na zachodzie homoseksualistami jest lepiej? Na mapie wygląda to jeszcze bardziej efektownie niż w przypadku kary śmierci dla apostatów :D


Użytkownik owerfull edytował ten post 08.06.2015 - 21:04

  • 1

#804

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bzdura. W Polsce obowiązywała już kara śmierci i z tego co kojarzę był to okres, gdzie w Polsce było najwięcej seryjnych morderców, więc argument jako straszak jest bezpodstawny. Umówmy się - ktoś kto planuje morderstwo krok po kroku i wykonuje je z zimną krwią, normalny nie jest, a jak nie jest normalny to kara śmierci nie ma na niego żadnego wpływu(co właśnie pokazuje liczba morderców z okresu, gdy kara śmierci obowiązywała).

 

Na pojawianie się seryjnych morderców może nie wpływa to znacząco- to bardzo skomplikowany" przypadek" z punktu widzenia psychologii. Mam na myśli morderstwa nie popełniane dla" przyjemności" czy samej chorej żądzy zabijania, a takie, które wynikają z" bardziej racjonalnych"( jak to w ogóle brzmi?) pobudek jak np. korzyść materialna. Takich morderstw jest przecież o wiele więcej, biorąc pod uwagę fakt, iż rzadko kiedy na terenie kraju jest aktywny więcej niż jeden seryjny morderca( a obecnie od lat nie słychać o żadnym).

Zachowanie takich osób( seryjni mordercy) nie determinuje w żaden sposób( ani nie ogranicza) zakres prawny, a pewne uwarunkowania jak np. środowisko, patologie czy poziom życia.

 

 

Poza tym, żeby wprowadzić karę śmierci to trzeba by było zrewolucjonizować cały system prawny w Polsce, bo przy Naszym sądownictwie to połowa niewinnych by poszła na sznur, albo byś w obronie kogoś zabił i by Cię powiesili



Wydaje mi się, iż niezbyt uważnie czytałeś mój wpis. Pisałem tam kilkukrotnie, iż kara śmierci dla morderców i tylko dla morderców. Zabójstwo w afekcie czy obronie własnej to nie morderstwo. Morderstwo to zbrodnia popełniana z pełną premedytacją, o czym pisałem w poprzednim wpisie.
  • 2

#805

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Shay

Czytałem uważnie, podałem tylko przykład jakby było obecnie. Chodziło mi o to, że mamy tak chore prawo, że działanie w obronie mogłoby zostać zinterpretowane jako morderstwo. Rozumiesz już co miałem na myśli? Przecież nie tak dawno był przypadek(w uwadze oglądałem bodajże) jak facet bronił się przed włamywaczem, a był sądzony za zabójstwo(lub próbę zabójstwa, już nie pamiętam dokładnie), bo ciosy które zadał włamywaczowi były zadane w plecy - a skoro w plecy to nie była to obrona, tylko atak.

Musielibyśmy cały system prawny przewrócić do góry nogami, żeby to się udało. To tak jak z legalną bronią, nie jesteśmy na to mentalnie gotowi jako społeczeństwo.


  • 1



#806

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli to miałeś na myśli, to ok. Tu sprawa dotyczy całego wymiaru sprawiedliwości i sądownictwa. Temat rzeka. No, ale jeśli do dzisiaj aktywni sędziowie mówią publicznie, że po 1980 roku" Polska w sensie prawnym to było już całkiem normalne państwo", to o czym my mówimy? Jeśli sędziowie twierdzą, że wyroki np. w stanie wojennym to było" całkiem normalne państwo"? Jeśli dzisiaj biegłym sądowym nadal jest kobieta, która orzekła, iż Pyjasa nie zamordowało SB, a" spadł ze schodów"? Może go później zrzucili, nie wiem. Ale jeśli ta sama kobieta dzisiaj wydaje opinie prawne w sprawie tragedii smoleńskiej?

Sądownictwo to naprawdę ciężki orzech do zgryzienia, chyba jedyny obok ZUS i służby zdrowia, którego nie można byłoby załatwić" od ręki". No bo co z nimi zrobić? Jak przeprowadzić weryfikację czy lustrację sędziów, którzy sami siebie postawili ponad prawem? A z drugiej strony narażać uczciwych sędziów, na utratę niezawisłości? Ciężka sprawa.


Jednak co do posiadania broni- można byłoby iść na kompromis już dzisiaj. Może nie" pełna swoboda". Ale na przykład możliwość trzymania w domu broni. Czy taki kompromis nie byłby uczciwy? Nie do końca mi odpowiada, gdyż i tak naruszałby moje prawo do wolności, ale przynajmniej mielibyśmy zaspokojone wezwanie do możliwości obrony" miru domowego". Złożona broń tylko na własnym terenie/ w domu albo na strzelnicy. Przynajmniej przejściowo.

 


  • 2

#807

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, iż niezbyt uważnie czytałeś mój wpis. Pisałem tam kilkukrotnie, iż kara śmierci dla morderców i tylko dla morderców. Zabójstwo w afekcie czy obronie własnej to nie morderstwo. Morderstwo to zbrodnia popełniana z pełną premedytacją, o czym pisałem w poprzednim wpisie.

 

 

Brzmi super. Ale system sądowniczy jest do tego zupełnie nieprzystosowany. Nie mam ochoty nawet szukać linków do spraw, gdzie ktoś, kto powinien siedzieć wyszedł, a ten, kto się bronił, siedzi. Gdyby ad hoc wprowadzić to, o czym mówisz (skądinąd słusznie), to sprawa by się magicznie nie polepszyła. Zabijalibyśmy niewinnych, a mordercy łaziliby po ulicach - bo tak chce sąd. Skoro nawet dożywocia nie stosuje się tak często, kary za gwałt na przykład są śmieszne nie mówiąc o korupcji - cały ten chory szajs trzeba najpierw uporządkować, bo będzie tylko gorzej.

 

Lol, oczywiście, a gdzie niby? Święte miejsca islamu i miejsce narodzin proroka Mahometa, chyba więcej dodawać nie trzeba.

 

 

No to Ci pisałem o miejscu narodzin Jezusa. To nie jest argument, kolego. Chyba, że Arabia Saudyjska jest jakąś uniwersalną wyrocznią w świecie islamskiego ogółu. Wystarczy tylko wspomnieć szyitów. No błagam Cię, wiedzę to Ty akurat jakąś masz, więc nie wiem, czy się zapomniałeś, czy świadomie manipulujesz. W każdym razie - przestań.

 

Źródłem kary śmierci za apostazję, czyny homoseksualne jest oczywiście islam, a nie żadna polityka.

 

 

Taki islam to nie islam, tylko islam polityczny. Śmiem twierdzić, że to nie ogół społeczeństwa irańskiego ma żadzę gejowskiej krwi, tylko raczej antyzachodni prorosyjski islamistyczno-ekstremistyczno-fundamentalistyczny rząd. Kulisy jego wprowadzenia zapewne znasz. Ja wiem, jakie masz zdanie o islamie - ale to Twoje zdanie. Na szczęście nie jest jedyne, bo inaczej mielibyśmy jedno wielkie ISIS. Już sam fakt, że tak nie jest o czymś świadczy. Nie próbuj więc stawiać niesprawdzonych dogmatów na glinianych nogach, tylko względem amplifikacji siły swoich "argumentów".

 

Co do cytatów z Koranu: ważne jest to, że takie są. Że da się na nich oprzeć mocno skostniały islam, jaki mamy teraz, że da się na ich podstawie zbudować nową rzeczywistość. Może za 500 lat, ale no cholera, kiedyś trzeba. Ale tu znów wchodzi polityka... śmiem twierdzić, że Massoudowi byłoby łatwiej bez Sowietów i Zimnej Wojny. Ale przecież nowoczesny islam nie jest w zasadzie nikomu potrzebny - chyba tylko tym, na których się dopuszcza ludobójstwa, ale oni już nic nikomu nie powiedzą.


  • 0

#808

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szyici na ogół są traktowani jako odstępcy i są prześladowani - dlatego nawet sprzymierzają się czasem z chrześcijanami, ale nie oszukujmy się, Arabia Saudyjska powinna być traktowana jako centrum islamu - dwa najważniejsze miejsca, Mekka i Medyna leżą w Arabii Saudyjskiej, więc wahhabici niejako poczuwają się do bycia duchowymi przywódcami.

 

Taki islam to nie islam, tylko islam polityczny.

 

No i właśnie tu mam z wami problem. Niby kara śmierci w niektórych wypadkach może mieć podłoże polityczne, ale jednak po przyjrzeniu się opinii czterech głównych szkół w islamie sunnickim dochodzę do wniosku, że jednak ma to podłoże religijne. Wszystkie cztery szkoły od najbardziej fundamentalistycznej hanbalickiej przez szafi'icką, malikicką po hanaficką stawiają sprawę jasno - za apostazję karą jest śmierć. 

 

IS również ma swoje podłoże, ale nie opiera się ono raczej w żadnej szkole ( może luźno w wahhabizmie, ale i to niekoniecznie ). Najbliżej IS ma do pan-islamizmu - czyli stworzenia jednego państwa, kalifatu, dla wszystkich muzułmanów. Nienawidzą oni nacjonalizmu chociaż sami wyznają coś w jego rodzaju - po zniszczeniu granic w świecie islamskich stworzą jedno państwo, gdzie islam sunnicki będzie uprzywilejowany, szyici zostaną wymordowani, a żydzi i chrześcijanie będą mogli żyć spokojnie płacąc podatek. To coś w rodzaju nacjonalizmu religijnego, tutaj narodem byłoby te ich Ummah - ogół muzułmanów z którego wykluczeni są szyici.

 

To prawda, że historyczne kalifaty bywały i bardziej tolerancyjne niż np ta nieszczęsna Arabia Saudyjska - gdzie swoją drogą wielki mufti nawołuje do zburzenia wszystkich kościołów na półwyspie - ale nie zmienia to faktu, że jak najbardziej mamy wskazane karać śmiercią apostatów I podkreślam to, bo nawet niekoniecznie szyitów jak robi to IS. Na pewno są w islamie różne opinie na temat tego, kto sprzeniewierza się podstawowym filarom wiary.

 

Ja wiem, jakie masz zdanie o islamie - ale to Twoje zdanie.

 

Ja ci powiem jakie jest moje zdanie, wolę islam niż powiedzmy brak wiary, ale jeszcze bardziej wolę chrześcijaństwo - w końcu to dominująca religia w Europie i w tym duchu się wychowałem, a i nawet w swoich ludzkich pobudkach wolę chrześcijaństwo niż islam. Na większą skalę nie uda się pogodzić chrześcijan i muzułmanów, to jest pewne, a to co mamy obecnie doprowadzi do wojny. Ja tego wcale nie chcę, ani muzułmanów mordować nie chcę. Tym bardziej nie da się pogodzić zachodniej zgnilizny, skąpo ubranych kobiet i marszów homosi z tym co sobie myśli większość muzułmanów. Zachód stworzył sobie problem, bo chce wszystkim dawać i chce stworzyć raj na Ziemi dla wszystkich. Problem polega na tym, że nie da się tak zrobić żeby łunia była dla wszystkich i żeby obyło się bez konfliktów na tle kulturowym i religijnym. Ja tym światem nie rządzę i tego nie zmienię, ale wolałbym żeby jednak do Polski nie dotarło to co dzieje się obecnie na zachodzie Europy, jednak obawiam się, że dotrze, bo Polacy wymierają i potrzebujemy rąk do pracy, no i ogólnie słabo to wygląda z sytuacją dookoła Europy i w ciągu najbliższych lat nie spodziewałbym się żeby wędrówka ludów została zatrzymana. Czy naprawdę można pozytywnie o tym myśleć i nie widzieć, że sytuacja może się tylko pogorszyć?


Użytkownik owerfull edytował ten post 09.06.2015 - 13:44

  • 0

#809

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

@owerfull: ostatni wpis, bo tych bzdur czytać już nie mogę

Chrześcijanie stosują się do Nowego Testamentu

 

Stary Testament to kiedy zniesiono? :D bo nie wiem, czy mam go wyrywać z swojej katolickiej biblii czy nie

 

Monolith już ci podesłał. Prawa człowieka w islamie nie są uniwersalne, tak samo jak w judaizmie, nie będę tego 100x tłumaczył.

 

Monolith nic nie podesłał, przynajmniej nie nic więcej jak jkiś link w internecie. Koran w części mi znanej nie pisze o prawach człowieka ^^

 

Ale to zabawne, dyskutować o Islamie z kimś, kto nawet do Koranu nie zajrzał. To jak z korwinistami o ekonomii czy dziewicą o seksie^^

 

Jasne, to białe szowinistyczne świnie europejskiej krwi gwałcą, mordują w imię honoru, palą samochody i co tydzień próbują zrobić zamach terrorystyczny.

 

Czyli WRF była bezkrwawa, biali nie uczestniczyli w kilku kolejnych wojnach na Bliskim Wschodzie i w Afryce... :<

 

O kurde, nowa historia tu się pisze ^^

 

@Monolith:

 

Zabijalibyśmy niewinnych, a mordercy łaziliby po ulicach - bo tak chce sąd.

 

 

Nie "bo tak chce sąd", tylko "bo mamy taki, a nie inny kodeks karny i taki, a nie inny kodeks postępowania karnego". Sędzia, wbrew obiegowej opinii, nie ma dowolności w wymierzaniu kary, przeciwnie, jest on związany ustawą i ma tylko niewielki margines swobody.

 

@all: akurat w świecie islamskim nie ma rozdzielności prawa i religii (teoretycznie, w praktyce jest/bywa), więc dyskutowanie czy apostatów zabijają z powodu polityki/religii jest cokolwiek osobliwe. Zabijają, bo pozwala im na to państwo.

 

Jak ktoś uważa, że Indie, Białoruś, Chiny Ludowe są bardziej rozwinięte od Francji, Niemiec czy nawet Polski, to polecam emigrację do New Delhi, najlepiej do slumsów. Nie, dynamika zmian PKB nie jest miarą rozwoju, tylko rozwijania: jak prymus podbije swoją średnią z 4,97 do 5,01, a leser z ostatniej ławki z 2,83 na 3,13 to ten drugi ma większy przyrost, ale ten pierwszy wciąż ma lepsze oceny.


  • 0

#810

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Stary Testament to kiedy zniesiono? :D bo nie wiem, czy mam go wyrywać z swojej katolickiej biblii czy nie

 

Nie ma czegoś takiego jak zniesienie Starego Testamentu. Jest kanon katolicki i w jego część wchodzi również ST. Wykazujesz się zero-jedynkowym myśleniem, ponownie, tobie są chyba obce pojęcia takie jak: Stare Przymierze, Nowe Przymierze. Cóż, czego można wymagać od człowieka, który uważa, że w Polsce trwa walka z fanatyzmem katolickim i ty pewnie jesteś w pierwszym szeregu walczących z tym fanatyzmem.

 

Monolith nic nie podesłał, przynajmniej nie nic więcej jak jkiś link w internecie. Koran w części mi znanej nie pisze o prawach człowieka ^^

 

 

Oczywiście, że podesłał. Prawa przyznane człowiekowi w islamie nie są do końca uniwersalne, już o tym pisałem. 

 

Czyli WRF była bezkrwawa, biali nie uczestniczyli w kilku kolejnych wojnach na Bliskim Wschodzie i w Afryce... :<

 

Wypisujesz bzdury, pisząc mniej więcej tak "nie wiem czy to przybysze spoza Europy stanowią największe zagrożenie". Owszem, stanowią, bo większość ostatnich zamachów terrorystycznych na terenie Europy została przeprowadzona przez nich, lub ich dzieci - urodzone w Europie.

 

@all: akurat w świecie islamskim nie ma rozdzielności prawa i religii (teoretycznie, w praktyce jest/bywa), więc dyskutowanie czy apostatów zabijają z powodu polityki/religii jest cokolwiek osobliwe. Zabijają, bo pozwala im na to państwo.

 

Co ty w ogóle wypisujesz. Wszystkie cztery główne szkoły w islamie sunnickim zalecają karać śmiercią apostatów, więc osobliwe to są co najwyżej twoje wypowiedzi. No zawsze możesz powiedzieć, że te szkoły są przekupione przez polityków, nie wiem co tam można jeszcze wymyślić.


Użytkownik owerfull edytował ten post 09.06.2015 - 16:16

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych


    Google (1)