Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Ancient Aliens Debunked


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#31

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy to bedzie dobre porównanie, ale gdyby nas już nie było a jakimś cudem satelity na orbicie przetrwałyby, to przyszli archeologowie mogliby zastanawiać się jak oni je tam umiescili skoro 90% pojazdów w tym czasie nie odrywała się od Ziemi.
  • 0



#32

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Nie twierdzę, że zbudowali ją kosmici, tylko że jest to na pewno bardziuej prawdopodobne niż oficjalna teoria

 

 

Pomijam, że to temat na dłuższą dyskusję (zresztą na pewno gdzieś wisi na forum takowa), ale czy możesz pokrótce uzasadnić taki pogląd? Dlaczego ingerencja nieodkrytych cywilizacji, których istnienie jest tylko domysłem jest bardziej prawdopodobna niż teza zakładająca biegłość starożytnych, jeśli chodzi o inżynierię, budownictwo, matematykę, astronomię (potwierdzone m.in. źródłami pisanymi)? Tak tylko pytam...

 

Proszę bardzo.

 

Podziel sobie 2,5 MLN bloków (ważących od kilku do kilkunastu TON) na 20 lat. Oczywiście nie mogli pracować w nocy gdyż do tak niesamowicie dokładnego układania bloków (piramida ma 8 boków!!! odsyłam do filmoteki) potrzebne jest oświetlenie(egipskie ciemności), którego starożytni Egipcjanie nie posiadali. A więc oblicz saobie co ile minut blok musiał "lądować" na swoim miejscu aby uwinąć się w 20 lat.

 

jak już policzysz to zaczniesz się zastanawiać. A na dokładkę Ci powiem(jak już obliczysz), że dzisiaj nie jesteśmy w stanie budować w takim tempie. Teoria o drewnianych palach ( na jeden blok musiałoby iść kilkadziesiąt pali[bo się zużywały w trakcie transportu z ODLEGŁEGO kamieniołomu] a bloków 2,5 mln więc można spokojnie założyuć ze potrzebne by było jakieś minimum 20MLN drzew - SKĄD??) jest po prostu śmieszna przez co tak niewiarygodna, że teoria o kosmitach jest o wiele bardziej prawdopodobna. Już nawet nie wspominam o technikach wciągania tych bardzo ciężkich obiektów na górę, już nawet pomijam to, że do tej pory nikt nie potrafi uwiarygodnić tej techniki budowy..

 

 

Wyjścia są dwa. Albo kiedyś bardzo dawno temu na Ziemi istniala cywilizacja z bardzo zaawansowaną technologią(porównywalną do naszej lub lepszą ale czas wymazał ich z kart historii) albo maczaly w tym palce obce cywilizacje.


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 03.03.2015 - 22:18

  • 0

#33

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

na 20 lat.

 

 

Skąd to info?


  • 0

#34

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Vaqowsky
Do budowy piramid wystarczylo ok. 5000 chlopa. Jutro badz pojutrze to rozwinę.
  • 0



#35

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

na 20 lat.

 

 

Skąd to info?

 

to oficjalna wersja czasu budowy piramidy stwierdzona przez 'nałukofcuf'

 

Sebastian. Może i wystarczyłoby 50chłopa, nie ma problemu. Kwestią jest technologia.


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 04.03.2015 - 01:49

  • 0

#36

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież drewno sprowadzano z innych krajów, np. Z Syrii. Nie oglądałem tego filmu, ale po tym co piszesz widać że pociskają tam niesprawdzone info.
  • 0



#37

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko. Tam nie ma akurat mowy o tych balach. Nie jest to program z cyklu "starożytni kosmici" na HD Historia. Film był wielokrotnie puszczany na Canal+ i Planete+, które nie puszczają śmiesznych dokumentów jak History HD czy chociażby Discovery są to naprawde jedne z niezależnych TV które popruszają trudne tematy na poważnie bez wyśmiewania. Poruszane są tam o wiele ciekawsze wątki naprawdę polecam się zapoznać z filmem jeśli się poszukuje prawdy. Nie ma tam odgórnie narzuconej teorii, ani żadnej odpowiedzi. Przedstawione są tylko i wyłącznie same fakty a wnioski zostawione są dla widza.

 

http://www.paranorma...e-2#entry635027


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 06.03.2015 - 01:25

  • 0

#38

akuri770.
  • Postów: 90
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Przecież drewno sprowadzano z innych krajów, np. Z Syrii. Nie oglądałem tego filmu, ale po tym co piszesz widać że pociskają tam niesprawdzone info.

Skoro masz wykształcenie inżynierskie to daj nam receptę na zbudowanie takiego obiektu w 20 lat brednie egiptologów są zajebiste a tutejsi sceptycy za pieniądze jeszcze bardziej


 

Nie twierdzę, że zbudowali ją kosmici, tylko że jest to na pewno bardziuej prawdopodobne niż oficjalna teoria

 

 

Pomijam, że to temat na dłuższą dyskusję (zresztą na pewno gdzieś wisi na forum takowa), ale czy możesz pokrótce uzasadnić taki pogląd? Dlaczego ingerencja nieodkrytych cywilizacji, których istnienie jest tylko domysłem jest bardziej prawdopodobna niż teza zakładająca biegłość starożytnych, jeśli chodzi o inżynierię, budownictwo, matematykę, astronomię (potwierdzone m.in. źródłami pisanymi)? Tak tylko pytam...

 

 

O ciesze się ze ktoś napisał o tym filmie! Robilam cuda na kiju by wpisali go na stronę filmweb.pl i się udalo. Jak do tej pory prowadziłam tam bardzo ciekawa dyskusję na temat tego kto zbudował piramidy. Ja jestem sceptyczna jak zwykle ;p

Właśnie to bardzo interesujące że na twoje zlecenie wpisali ten film potem twoim zadaniem było jego zdyskredytowanie "sceptyku"


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych