Skocz do zawartości


Macierewicz i sprawa Smoleńska


599 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ankieta (151 użytkowników oddało głos)

Wg Was Macierewicz mówi prawdę?

  1. Głosowano Tak (44 głosów [29.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 29.14%

  2. Głosowano Nie (83 głosów [54.97%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 54.97%

  3. Głosowano Nie mam zdania, kompletnie mnie to nie interesuje (24 głosów [15.89%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.89%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#541

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I to by pewnie było na tyle w temacie: "Amerykanie pomogą nam udowodnić, że w Smoleńsku doszło do zamachu".

 

Paul Jones: Stany Zjednoczone zrobiły wszystko, co mogły ws. katastrofy smoleńskiej

(...)

W jego opinii "Stany Zjednoczone zrobiły wszystko, co mogły, aby udzielić pomocy i przekazać dość ograniczone informacje, którymi dysponowały" ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej.

- Te same informacje przekazaliśmy również polskim władzom po zmianie rządu. Nie widzimy nic więcej, co moglibyśmy zrobić. Daliśmy Polsce wszystko, co mieliśmy i co mogliśmy dać - zaakcentował Jones.

(...)

źródło


  • 0



#542

tomekk1410.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie nikt już tej katastrofy nie wyjaśni. Tą katastrofę mogłaby tylko wyjaśnić niezależna komisja ekspertów która rozpoczęłaby pracę w dniu katastrofy. A co do pana Macierewicza to powiem tylko, że chłop się stara ale średnio mu to wychodzi ponieważ korzysta on z jakichś szczątkowych materiałów za pomocą których nie można nic wyjaśnić.


  • -1

#543

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według mnie nikt już tej katastrofy nie wyjaśni.

 

 

Czyli katastrofa, a w zasadzie jej przyczyny nie są wciąż wyjaśnione?

 

 

 

Tą katastrofę mogłaby tylko wyjaśnić niezależna komisja ekspertów która rozpoczęłaby pracę w dniu katastrofy.

 

Niezależna czyli jaka wg Ciebie? Kto miałby zasiadać w takiej komisji?


  • 0



#544

tomekk1410.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Up


 

 Raport MAK według mnie nie wyjaśnia w pełni tej katastrofy a ponadto jest pełen błędów. Niezależna komisja to taka w której zasiadaliby eksperci od badania wypadków lotniczych którzy nie byliby powiązani ani z Rosją ani z Polską a tym bardziej z polityką.


  • 0

#545

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taka komisja nie miałaby podstaw prawnych do działania.
  • 0



#546

tomekk1410.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podstawy prawne zawsze można stworzyć. Myślę że taka międzynarodowa komisja np. składająca się z NTSB i AAIB zbadałaby rzetelnie katastrofę Tupolewa.


Użytkownik tomekk1410 edytował ten post 25.04.2017 - 11:02

  • 0

#547

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jakie masz konkretne wątpliwości co do przyczyn tej katastrofy?
  • 0



#548

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Up

 

Dokładnie o to samo chciałam zapytać. I jeszcze o te błędy.

 

 

 

 Raport MAK według mnie nie wyjaśnia w pełni tej katastrofy a ponadto jest pełen błędów.


  • 0



#549

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raport MAK zawiera błędy dlatego że całą winę zwalono na polską stronę. Dlatego polska komisja wystąpiła z uwagami do strony rosyjskiej. Można znaleźć o tym więcej w necie
http://www.rp.pl/art...u-MAK.html#ap-3
Oraz
http://doc.rmf.pl/rm...ersjapolska.pdf

Użytkownik Wszystko edytował ten post 25.04.2017 - 11:40

  • 0



#550

tomekk1410.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nigdy nie napisałem że mam wątpliwości co do przyczyn katastrofy, trudno je mieć skoro nie została wyjaśniona ;p . Napisałem że mam wątpliwości związane z pracą komisji i raportu MAK. A co do błędów to polecam przeczytać "Uwagi Rzeczypospolitej Polskiej do projektu raportu końcowego MAK" z 2010r


  • 0

#551

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nigdy nie napisałem że mam wątpliwości co do przyczyn katastrofy, trudno je mieć skoro nie została wyjaśniona ;p

 

A masz jakąś swoją teorię co do przyczyn katastrofy?


  • 0



#552

tomekk1410.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teorii  można mieć wiele. W dniu katastrofy od razu pomyślałem o awarii silników "Sołowiew D-30" - tych samych które były w Iłach-62 "Mikołaj Kopernik" i "Tadeusz Kościuszko"


  • 0

#553

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co nie zostało wyjaśnione? Napisz konkretniej.
Parametry pracy silników rejestrowały czarne skrzynki, w tym skrzynka atm. Nie było żadnych awarii które mogły być przyczyną katastrofy.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 25.04.2017 - 12:05

  • 0



#554

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Dlatego brzozę na działce Bodina (tę, o którą zdaniem komisji Jerzego Millera miał się rozbić tupolew), mogły złamać fragmenty samolotu odpadające od skrzydła"


http://m.telewizjare...trzu,47757.html





Aha a te wszystkie drzewa to kto pościanał
http://faktysmolensk...przeszkody.html

Chyba że rosjanie sekatorami tak jak ktoś pisał kiedyś w necie.
Oni chyba już nie wiedzą jaką karkołomną teorie wymyśleć żeby pasowała do wersji wybuchowej.


  • 0



#555

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Oni chyba już nie wiedzą jaką karkołomną teorie wymyśleć żeby pasowała do wersji wybuchowej.

 

To nie jest karkołomna teoria, tylko zwyczajne obrzydliwe kłamstwo, które ma stwarzać wrażenie, że coś odkryto.

Wyraźnie napisano tam, że brzoza, na której samolot stracił część skrzydła, była pierwszą przeszkodą z którą się zderzył. Tymczasem jest to oczywista nieprawda, co zresztą widać na zalinkowanych przez ciebie zdjęciach. Zanim Tupolew uderzył w brzozę, ściął wcześniej kilkadziesiąt cieńszych drzew, niemal jak od linijki. Niby jakie odłamki skrzydła spowodowałyby taki efekt?

Pomijam już fakt, że wydaje mi się iż niemożliwym jest, by jakikolwiek wolno lecący fragment skrzydła złamał tak grubo drzewo. A jeżeli już, to musiał być naprawdę sporych rozmiarów i z pewnością znaleziono by go w pobliżu brzozy.

 

Zastanawiam się, kto ma taki tupet, by oficjalnie do wiadomości publicznej podawać takie brednie, gdy praktycznie każdy kto tylko chce może te bzdury zweryfikować w kilka minut oglądając zdjęcia z miejsca katastrofy...


  • 1




 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych