Skocz do zawartości


Macierewicz i sprawa Smoleńska


599 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ankieta (151 użytkowników oddało głos)

Wg Was Macierewicz mówi prawdę?

  1. Głosowano Tak (44 głosów [29.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 29.14%

  2. Głosowano Nie (83 głosów [54.97%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 54.97%

  3. Głosowano Nie mam zdania, kompletnie mnie to nie interesuje (24 głosów [15.89%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.89%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#511

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lasek napisał na twitterze, że tzw. komisja Millera miała to nagranie. Więc skw niezbyt się wysiliła.

 

Oraz

10 kwietnia o godz. 12:00 w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się publiczne spotkanie podkomisji smoleńskiej powołanej przez MON - poinformował w czwartek dr Berczyński.

http://www.polsatnew...-berczynskiego/

 

Jeśli tym razem nie będzie możliwości zadawania pytań to Berczyński i reszta jego ekipy powie co chce uniemożliwiając dziennikarzom i słuchaczom odniesienie się do ich teorii. 


Użytkownik Wszystko edytował ten post 09.04.2017 - 10:04

  • 0



#512

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co innego mieć, a co innego udostępnić - ja tego nagrania jeszcze nie widziałem, choć czytam w komentarzach na różnych forach, że podobno było ono już publikowane.

Zastanawia mnie jednak inna kwestia.

W komentarzu SKW czytam, że:"...udało się uzyskać nagranie, na którym zarejestrowane zostały godziny poprzedzające odlot rządowego samolotu... " - tu widzę raptem 2 minuty.

Osobiście, chętnie zobaczyłbym całą resztę. Skoro już "udało się uzyskać" i ujawniają...


  • 0



#513

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Filmik został teraz "odkryty" żeby można było znowu powiedzieć że komisja Millera ukrywała kluczowe nagranie, więc nie warto ufać jej ustaleniom i takie tam znowu pitu pitu.


  • 0



#514

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raczej nie sądzę - jutro jest kolejna rocznica katastrofy i ten filmik ma być według mnie, bardziej takim "teledyskiem" ku czci.

Stąd specjalnie dobrany podkład muzyczny.

Inna sprawa, że pokazanie tylko tego wybranego fragmentu ( z kilku, podobno zarejestrowanych godzin) prowokuje już teraz niektórych do komentarzy dyskredytujących wcześniejsze medialne doniesienia. Dlatego dobrze byłoby zobaczyć całość nagrań, żeby samemu móc to ocenić.

Jak się powiedziało "a", to dlaczego nie powiedzieć "b"?


  • 0



#515

cedol22.
  • Postów: 69
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak powyższe nagranie ma się do niedziałającego bądź uszkodzonego monitoringu na okęciu ?

Użytkownik cedol22 edytował ten post 10.04.2017 - 09:10

  • 0

#516

szary123.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Efekty dotychczasowych prac komisji A.Macierewicza


  • 0

#517

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słaby filmik taki jak ta komisja. O tawsie38 była już mowa miliony razy że najprawdopodobniej aktywował sie czujnik lądowania gdy samolot szorował kołami po drzewach. Jeśli chodzi o obrót samolotu to niech pokażą konkretne dane jakie wprowadzili do tych symulacji bo bez tego to mogą sobie mówić co chcą.
I tak jak w zeszłym roku nie było możliwości zadawania pytań przez dziennikarzy. Pojawiła sie zapowiedź że koło 21 .30 potem koło 22.30 ma być spotkanie z dziennikarzami. Porę wybrali specjalnie tak późną żeby mało kto przyszedł. Kpina z ludzi.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 10.04.2017 - 18:25

  • 2



#518

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W kwestii możliwości utrzymania stabilności lotu po utracie części skrzydła.

W tej pracy wykazano eksperymentalnie, że przy utracie ok. 1/3 skrzydła i kącie natarcia odpowiadającym momentowi uderzenia w brzozę (wartość typowa dla podejścia do lądowania), zrównoważenie utraty siły nośnej nawet poprzez maksymalne wychylenie lotki (co wiąże się z całkowitą utratą możliwości sterowania za jej pomocą na rzecz utrzymania stabilności lotu) na drugim skrzydle jest niemożliwe.

 

I pozamiatane...


  • 1



#519

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie, jeśli chodzi o możliwość utrzymania lotu po utracie skrzydła to takie obliczenia przeprowadził również prof. Grzegorz Kowaleczko jeden z najlepszych specalistów od mechaniki lotu i on również podsumował że jak najbardziej samolot mógł się obrócić.

Aha i nie było żadnego spotkania podkomisji z dziennikarzami. Odbył sie tylko czat na prywatnym portalu niezależna. Wniosek jest z tego taki że skoro oni nawet na pytania nie chcą otwarcie odpowiadać to znaczy że sami nie wierzą w to co mówią.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 11.04.2017 - 12:26

  • 1



#520

szary123.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tutaj muszę zgodzić się z @Wszystko .Oglądałem to na żywo i co najbardziej mnie zniesmaczylo to pani prowadząca. Próbując tłumaczyć jednego z ekspertów z angielskiego na polski patrzyła blagalnym wzrokiem na resztę od czasu do czasu wtracając swoje "tak?" Jak gdyby w ogóle nie była pewna tego co tłumaczy.Ta pani niedosc że niedouczona to jeszcze nie potrafiła zachować powagi bezsensownie się podsmiechujac. Takie podejście im niestety nie pomaga.
  • 0

#521

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest gdzieś w necie nagranie tego czatu? Bo na tej stronie niezależna nie znalazłem.
  • 0



#522

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wczoraj zrobiłem sobie całodniowy seans z TVP info, myślałem że padnę na twarz gdy zaczeli mówić o bombie termobarycznej która była podłożona w zbiorniku paliwa. Już nie wspominając o tym gdy jakiś pisowski siepacz porównywał ofiary katastrofy do zbrodni katyńskiej i do... Żołnierzy Wyklętych!!! To jakaś czarna komedia.


  • 1



#523

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wywiad z Berczyńskim dziennik gazeta prawna.

Najciekawsze fragmenty:

 

Był pan w Smoleńsku?

Nie, nie byłem.

 

Czy były jakieś starania, by pan – jako przewodniczący podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej – mógł pojechać na lotnisko pod Smoleńskiem?

Prawdę mówiąc – nie.

 

Ta wizyta pomogłaby w pracach podkomisji, którą pan kieruje?

Na tym etapie – nie.

 

http://www.gazetapra...ski-wywiad.html

 

Żałosna komedia, a nie badanie wypadku lotniczego.


  • 1



#524

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tu przecież nie chodzi o badanie katastrofy, tylko o wsadzenie pewnych osób do więzienia. Tylko coś z tymi dowodami kiepsciutko...


  • 0



#525

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Mylisz się - celem tej szopki jest zbicie i utrzymanie kapitału politycznego. Katastrofa jako zamach to symbol mający jednoczyć elektorat. Problem jednak w tym, że ludzie nie będą kupować tej bajki w nieskończoność. Stąd komisje, nowe "dowody", wskazywanie palcami winnych, szukanie kozłów ofiarnych i inne manipulacje...

Najgorsze jednak jest to, że przez smoleńską biegunkę Macierewicza ludzie całkowicie zapomnieli o prawdziwych ofiarach Katynia...
  • 1




 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych