Skocz do zawartości


Zdjęcie

USA: dwie eksplozje na mecie maratonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#16

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jest wykluczone, że niebawem powiąże się zamach w Bostonie z Koreą Płn. choć wydaje się to grubymi nićmi szyte, być może dla władz amerykańskich będzie to zielone światło do ewentualnych akcji zbrojnych,społeczeństwo amerykańskie może zmienić stosunek do akcji militarnej na półwyspie koreańskim.

Z drugiej strony za zamachem mogą stać środowiska związane z kontestacją społeczeństwa liberalnego, pamiętać należy, że to dzień Patrioty i skrajni konserwatyści mogli chcieć zasygnalizować swoją obecność ale może być też tak, że na owo środowisko zwali się winę i da to impuls do rozbrojenia społeczeństwa i rozprawy z tymi środowiskami czyli wszelkiego rodzaju milicjami itp. Najbliższe dni pokażą jak rozwinie się sytuacja.
  • 2



#17

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To byly i moje pierwsze skojarzenia.. zobaczymy, ale wyglada to bardzo dziwnie.. byly tam setki ludzi, a dwie bomby zadaly (na szczescie) mniej szkody niz byle jaka na targu w kraju arabskim.. jakby chodzilo o narobienie duzego szumu mozliwie mala iloscia ofiar.. no i norma jest ze jak robia to jacykolwiek terrorysci, to odrazu sie przyznaja do tego, a nawet rozne grupy inne niezwiazane sie do tego przyznaja, aby sobie "przypisac" ten akt..
jedynym wyjatkiem gdzie nikt sie nie przyznawal bylo 9/11 no i poki co - to.
  • 0

#18

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ja w takim razie zarzucę z innej opcji, bliskiej temu forum. To była moja pierwsza myśl jak zobaczyłem filmiki wrzucane przez uczestników biegu:

Dołączona grafika

Na TVN już mówią o "terroryzmie". Czy osoby związane z kwestiami teorii spiskowych mogłyby się wypowiedzieć? Dziękuję.


No dobra :D

Ta karta była kojarzona z IO 2012 w Londynie:
- Big Ben
- Ludzie różnych narodowości, ubrani w barwy przypominające te, z flagi olimpijskiej.

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 16.04.2013 - 06:32

  • 0



#19

poznajemy nieznane.
  • Postów: 84
  • Tematów: 41
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie żebym się doszukiwał, ale tak, żeby poinformować forumowiczów: Amerykanie już zaczęli zadawać sobie pytanie, czy sytuacja w Bostonie przypadkiem nie była tzw. "inside job" czy "false flag action". Amerykański Internet rozgrzał się do czerwoności w związku z wybuchami i ewentualnymi teoriami spiskowymi, które rzekomo dotyczą Al Kaidy i sytuacji w Syrii. Nie będę linkował żadnego forum czy grupy dyskusyjnej, ale sami możecie to sprawdzić za pomocą wujka google.

Co wy uważacie o tej sytuacji?

Ja osobiście pozostałbym powściągliwy, bo wiadomo, że cokolwiek w USA nie wybuchnie, to już ludzie węszą spisek, ale tak naprawdę to cholera wie, co mogło się tam stać...

tematy połączone
edycja:
ultimate

  • 0

#20

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


To ja w takim razie zarzucę z innej opcji, bliskiej temu forum. To była moja pierwsza myśl jak zobaczyłem filmiki wrzucane przez uczestników biegu:

Dołączona grafika

Na TVN już mówią o "terroryzmie". Czy osoby związane z kwestiami teorii spiskowych mogłyby się wypowiedzieć? Dziękuję.


No dobra :D

Ta karta była kojarzona z IO 2012 w Londynie:
- Big Ben
- Ludzie różnych narodowości, ubrani w barwy przypominające te, z flagi olimpijskiej.


Patrząc na luźne skojarzenia czyli kobieta w zielonym, kolor zespołu koszykarskiego Boston celtics,mężczyzna w środku kolory zbliżone do hokejowego Boston Bruins, kobieta całkiem z prawej to barwy Boston Red Sox klub baseballa a osoba w niebieskim to kolory maratonu bostońskieg gdzie dominuje niebieski.

Z kolei z tyłu widać zarys osoby z trójkątem nad głową, ten trójkąt można potraktować jako obrys oka boga czyli sugestię, że ktoś z pobudek religijnych to zrobił, z tyłu widać sylwetki bodajże 8 osób, może tyle osób przygotowywało zamach?

Nie żebym w to wierzył bardziej metoda skojarzeń luźnych, więc proszę o wyrozumiałość, to tak dla miłośników szukania symboliki.

Użytkownik Padael edytował ten post 16.04.2013 - 07:38

  • 0



#21

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moje luźne skojarzenie - kadr z "The Walking Dead" ;)
  • 0

#22

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

FBI przejęło dochodzenie i szukają odpowiedzialnych. Proponuję odwiedzić Langley i New HQ Building im. - nomen omen - George'a Busha. Jasne jest, że CIA lub inne władze stały za większością takich akcji, począwszy od sprowokowanego zatopienia Lusitanii, po Pearl Harbor, Oklahoma City, a na dwukrotnym WTC skończywszy. Motywacja może być różna - przepchnięcie prawnego bubla, prawdopodobnie związanego z posiadaniem broni palnej; Korea Północna; albo prozaiczne przypomnienie o wyimaginowanym wrogu tak na wszelki wypadek, jeśli ktoś poczuł się zbyt bezpiecznie we własnym kraju. Bardzo to przykre, ale zbrodniarze znów posłużyli się obywatelami do osiągnięcia celów politycznych.
  • 4



#23

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Terroryści w USA mają bardzo fajnie. Mogą wysadzać cokolwiek chcą i kiedykolwiek chcą - inni i tak znajdą w tym "drugie dno".
  • 3

#24 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

Co wy uważacie o tej sytuacji?

Ja osobiście pozostałbym powściągliwy, bo wiadomo, że cokolwiek w USA nie wybuchnie, to już ludzie węszą spisek, ale tak naprawdę to cholera wie, co mogło się tam stać...



Bo myślę, że to prawda co napisałeś powyżej. czemu nie ma zamachów w krajach Europy, tylko ciągle Stany, Stany ...
Może chcieli sprawdzić reakcje społeczeństwa, na początek. Ludzie dalej w to wierzą, albo nic z tym nie robią... oby nauczeni doświadczeniem Amerykanie, nie pchali się w to bagno jakim będzie kolejna wojna rozpętana przez Obamę i jego rząd cieni. Dołączona grafika

AMERYKO OPAMIĘTAJ SIĘ !!!

Użytkownik Kochanie edytował ten post 16.04.2013 - 08:59

  • 0

#25

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Terroryści w USA mają bardzo fajnie. Mogą wysadzać cokolwiek chcą i kiedykolwiek chcą - inni i tak znajdą w tym "drugie dno".

Ale jacy terroryści? Kto kryje się pod tym mglistym hasłem? Słowo-wytrych, które zwalnia z jakiegokolwiek wnioskowania.
  • 2



#26

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kochanie, odniosłaś się do słów Para Radia, nie do moich :)

Wracając do tematu, oczywiście szkoda mi ofiar zwłaszcza tego małego chłopca, ale zastanawia mnie również dla czego te wybuchy były takie hmmm… Nie pasuje to trochę do modelu islamskiego zamachowca. Według mnie najgorszym z możliwych scenariuszy będzie taki, w którym powiąże się zamach z Kimem i da to zielone światło dla akcji militarnej na półwyspie.
Oczywiście nie możemy pisać tak, że zamachy dotyczą tylko USA, były przecież zamachy w Londynie, Madrycie, Moskwie, Indie, a na bliskim wschodzie to właściwie chleb powszedni.
  • 0



#27 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

No wiem właśnie, wybacz mi moją niedyspozycję dzisiejszą, ale po teraflu jestem. :roll:
Ale te zamachy jak pamiętasz były w czasie największego piekła, irackiego ...i wiązane były z groźbami bardziej.

Użytkownik Kochanie edytował ten post 16.04.2013 - 09:08

  • 0

#28

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właściwie to nie zdziwiłby mnie również fakt, że stoi za tym jakiś kolejny nawiedzony obywatel USA zwłaszcza w świetle ostatnich strzelanin w tym kraju.

Kochanie, jeżeli chodzi o EU to fakt, natomiast w Iraku dalej mamy zamach za zamachem. Różnicą jest to, że teraz zwalczają się frakcje islamskie w celu przejęcia władzy. Nie zmienia to faktu, że praktycznie, co dzienni giną tam nie winni ludzie.
  • 0



#29

Flopstar.
  • Postów: 225
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

My tak pięknie mówimy o współczuciu dla ofiar tego zamachu, łączymy się w bólu z ich rodzinami i czekamy z niecierpliwieniem na wyniki śledztwa .....
Zupełnie zapominając o drugiej stronie medalu.
Niemalże równolegle z zamachem w Bostonie amerykański samolot zbombardował afgańską wioskę, w której odbywało się wesele.
Zginęło 30 osób, sami cywile.

"There are no Taliban or al Qaeda or Arabs here. These people were all civilians, women and children."

http://www.dailymail...an-wedding.html

Co prawda Amerykanie przyznali się, że popełnili błąd ale to ich nie rozgrzesza.
Ci Afgańczycy mieli takie samo prawo do życia jak ofiary bostońskiego zamachu.

Chciałem tym wpisem zasygnalizować, że Amerykanie takim mordowaniem niewinnych cywili innych narodowości nie zjednują sobie przyjaciół i czasami ktoś im odpłaca "pięknym za nadobne".
I jeżeli nie zmienią swojego międzynarodowego postępowania nadal będą zasługiwać na "specjalne traktowanie".
  • 11



#30

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wałęsa się właśnie w telewizji wygadał. Okazuje się, że musimy wybierać: wolności czy wartości. Oczywiście wybór obu nie wchodzi w grę. Wolności, to chyba jasne, chodzi przede wszystkim o wolności obywatelskie, prawo do zgromadzeń itp. Z kolei wartości, następne dość mgliste hasełko, mają według niego oznaczać poświęcenie wolności w imię bezpieczeństwa; nie jest ważne, czy zagrożenie jest faktyczne czy urojone. Widać jasno do czego to wszystko zmierza.

Użytkownik Don Corleone edytował ten post 16.04.2013 - 10:04

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych