Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Zdjęcie

Oszukać przeznaczenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jedna z moich prababć była Niemką i pod koniec II wojny światowej mieszkała z rodziną w Gdynii, sama mi opowiadała dawno temu, że miała zarezerwowane miejsca na statku ewakuacyjnym o nazwie "Gustloff", niestety w dniu w którym wypływał statek zachorował mój wujek, brat babci, miał wysoką gorączkę i zostali. Był to ostatni rejs "Gustloffa" i nie muszę dodawać, że nie pisałbym tych słów gdyby nie niedomaganie wujka,który zresztą potem został moim chrzestnym.

Mam kumpla, który kiedyś był u swego przyjaciela na noc, bez dwuznaczności, oglądali filmy, pili piwko i ten mój kumpel powiedział do gospodarza, że już idzie bo zaraz wracają rodzice gospodarza. Ten mówił nie idź ale w końcu wyszedł po 5 rano bo to był drugi dzień świąt wielkanocnych. Poszedł do domu, który był jakieś 5 minut drogi, nie zdążył się ułożyć do snu gdy ok. 5.50 wstrząsnął osiedlem wybuch gazu, to słynny wiezowiec który wybuchł w 1995 roku. Ja mieszkałem na Alei Wojska Polskiego 44 a w Gdańsku, nieszczęsny wieżowiec miał nr 39. Kolega kumpla mieszkał w tym wieżowcu na parterze, który niestety nie ocalał i ten chłopak, który miał wówczas 22 lata zginął.

Może macie jakieś podobne opowieści w rodzinie czy wśród znajomych?
  • 6





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych