Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się dzieje w moim domu ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
347 odpowiedzi w tym temacie

#181

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wyganiajcie sceptyków!
Po pierwsze, jest zabawniej.
Po drugie, wyłapią nam oni wszystkie możliwe sprzeczności, nawet tam gdzie innym wydawało się że ich nie ma.
Po trzecie, co wam takiego w sceptykach przeszkadza, forum to miejsce gdzie dzielimy się opinią, a sceptyk to też użytkownik forum, więc ma prawo się wypowiadać.
3 razy na tak, dziękujemy, przechodzisz dalej.
  • 3

#182

eerie.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Voveng

Pisząc, że "marnujesz swój czas" czytając posty tych, którzy Ci nie wierzą - grzeszysz arogancją.

[...]

:o to miał być popis Twojej osoby? Autor przyszedł na forum, bo chciał pomocy, a nie poklasku. Nie zamierzał tez kręcić kolejnej części Paranormal Activity, więc wytykanie braku porządnej kamery jest tu kompletnie nie na miejscu. W ogóle jakieś dziwne zasady tu panują. Nowi użytkownicy żalą się na coś, zadają pytania, a reszta żąda dowodu, jakby bez tego nie mogła dać sensownych wskazówek... :/
  • 3

#183

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No daliśmy mu wskazówki. Niech to coś nagra, może to w ten sposób wystraszy? Zawsze można biegać po domu z solą, a później się dziwić na różne zjawiska w domu, jak nam "karaluchy" łażą.
  • 0

#184

kaktus.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak obiecałem postarałem się dowiedzieć czegoś na temat Celtów. Pozwolę sobie przypomnieć fragment tekstu autora:

Znów powstały osady celtyckie i wtedy gdy była tu osada celtycka , na miejscu gdzie stoi mój dom powstał średni kościół drewniany

Celtowie wierzyli, że cała natura jest sferą sacrum, szczególną czcią otaczali drzewa, których korzenie zagłębiały się w ziemię (w świat podziemny).
Swoje święte miejsca umieszczali podobnie jak Słowianie w miejscach, które umieszczano w gajach lub między skałami. Jeżeli z pod świętego drzewa wybijało źródło to miejsce było szczególnie święte.
To tak na wstępnie, niestety co do rzeczy nadnaturalnych związanych z Celtami doszukałem się jedynie jednej wzmianki.
"W chwili gdy badacze przystąpili do jej wyciągnięcia (trumny) zerwał się potężny wiatr, a z nieba począł padać deszcz (...) Zaskakujące jest także, że te zjawiska pogodowe ustąpiły niemal natychmiast po tym jak trumnę zaniesiono do ciężarówki" Gazeta Rycerska nr 19.

A teraz moje wnioski, pierwsi chrześcijanie stawiali swoje kościoły na miejscach kultów Słowian, które to apropo były miejscami mocy.
W historii tego kościoła dopatruję się podobnej kwestii, ale z różnicą postawienia go na miejscu kultu Celtów. Jak wiadomo Celtowie słynęli z dużego okrucieństwa (w szczególności Wikingowie). Postawienie świątyni chrześcijańskiej w ich świętym miejscu mogło rozgniewać duchy szczególnie jeżeli wycięto ich ukochane drzewa. Wyjaśniało by to dziwne zachowania zwierząt i przesąd iż kościół jest opętany przez szatana.
Moim zdaniem ta teoria wyjaśnia przynajmniej w pewny dziwne zjawiska w Twoim domu.
  • 2

#185

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:o to miał być popis Twojej osoby?

Nie bardzo wiem co to znaczy ale zakładam, że nic zbyt pochlebnego dla mnie? :D

Autor przyszedł na forum, bo chciał pomocy, a nie poklasku.

Zapewne. A można wiedzieć na jakiej podstawie wysuwasz taki wniosek?

Nie zamierzał tez kręcić kolejnej części Paranormal Activity, więc wytykanie braku porządnej kamery jest tu kompletnie nie na miejscu.

Wręcz przeciwnie (chociaż braku ''porządnej" kamery akurat nie wytykałem - zasugerowałem tylko "ciut" lepszą jakość). A "przeciwnie" - dlatego tylko, że podjął się udowodnienia, że ma "ducha" w domu. Sam się podjął. Po czym "udokumentował" to jakością nagrania, którą równie dobrze można by zastąpić rysunkiem wykonanym w Photo Paint. Albo zupełnie sobie darować.

W ogóle jakieś dziwne zasady tu panują. Nowi użytkownicy żalą się na coś, zadają pytania, a reszta żąda dowodu, jakby bez tego nie mogła dać sensownych wskazówek... :/

Rzeczywiście, te zasady są dziwne bardzo. Ktoś rejestruje się na forum, mówi, że jego dom jest nawiedzony przez "ducha", a ktoś inny OŚMIELA się zasugerować, żeby to wiarygodnie udokumentował ZANIM, zechce się pochylić nad tematem... To wprost niebywałe. Przecież takie rzeczy powinno się przyjmować "na wiarę". Bo, jak powszechnie wiadomo, duchy w każdym domu to rzecz normalna, dowodów na to jest tysiące, a problem tkwi tylko w tym jak je "oswoić" lub przegonić.

Tak z czystej ciekawości (pytanie kieruję do wszystkich entuzjastów tej historii).
Gdybyście natrafili na film, o którym mowa, gdzieś w internecie i NIE WIEDZIELIBYŚCIE, że ma to być dowód na istnienie/ obecność / działanie ducha. To czy po oglądnięciu go moglibyście, zupełnie szczerze, powiedzieć, że jest w nim coś dziwnego, niesamowitego, niepokojącego ? A jeśli tak, to na co zwrócilibyście uwagę?
  • 0



#186

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@up
Chyba najbardziej zaniepokoiło by mnie skąd on ma aż tak beznadziejna kamerę.
Ps. O co sprawa się rozchodzi przecież koles to był troll.
  • -4

#187

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdybyście natrafili na film, o którym mowa, gdzieś w internecie i NIE WIEDZIELIBYŚCIE, że ma to być dowód na istnienie/ obecność / działanie ducha. To czy po oglądnięciu go moglibyście, zupełnie szczerze, powiedzieć, że jest w nim coś dziwnego, niesamowitego, niepokojącego ? A jeśli tak, to na co zwrócilibyście uwagę?

Zauważyłbym czy jest coś nie tak:
Po pierwsze długość filmu.
Po drugie (ten film) przedstawia pokój w którym rusza się cień.
Po trzecie i chyba najważniejsze to nazwa -.-'
Po czwarte, w jakim innym celu ktoś mógłby umieścić tego typu film w necie... żeby wypromować ducha? Proszę... Jeszcze zrobi się z niego gwiazda i zrobią o nim kolejne paranormal activity ;__:

Użytkownik Nothing edytował ten post 21.03.2013 - 21:59

  • 0

#188

As Pik.
  • Postów: 36
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak z czystej ciekawości (pytanie kieruję do wszystkich entuzjastów tej historii).
Gdybyście natrafili na film, o którym mowa, gdzieś w internecie i NIE WIEDZIELIBYŚCIE, że ma to być dowód na istnienie/ obecność / działanie ducha. To czy po oglądnięciu go moglibyście, zupełnie szczerze, powiedzieć, że jest w nim coś dziwnego, niesamowitego, niepokojącego ? A jeśli tak, to na co zwrócilibyście uwagę?


Człowieku, a czy ty kupisz czipsy lays w jednorazówce z biedronki?! Pytanie retoryczne..
  • 0

#189

Katah.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A propos rad: jedni z użytkowników proponowali Ci nagrywanie o 00:00, z kolei drudzy godzinę 3:00. Radziłbym zwrócić uwagę na tą drugą propozycję, szczególnie na godzinę 3:11. Nie udzielę wyjaśnień, to tylko rada dostosujesz się do niej lub nie - jeśli tak postapisz, ogarnij jak największy obszar nagrywaniem. I uważaj na siebie.
  • 0

#190

Krwawy5.
  • Postów: 14
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej hej

Dzisiaj zamierzasz coś nagrywać?

Historia wygląda na dosyć wiarygodną i nawet zakładając że autor sobie to zmyślił to musi być z niego dobry bajkopisarz :).
Osobiscie jestem przekonany że historia ma potencjał do tego żeby uznać ją za wiarygodną.
Ogólnie wydaje mi się że jeżeli naprawdę chcesz pozbyć sie tego bytu, złej energii czy po prostu wścibskiego "cienistego", zrób tak jak mówią inni użytkownicy, używając soli odizoluj byt od siebie, pokaż mu że nie jesteś jego zabawką która bojąc się, generując negatywną energie...karmi go.
  • 0

#191

Buffalo Springfield.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, że forum zwie się "paranormalne" i powinno skupiać ludzi wierzących w takie sprawy, ale na Boga, czy Wy jesteście aż tak naiwni? Gdybym wiedział, że wystarczy Wam opisać fantazje, ubarwiając je w szczegóły i wątki poboczne (które to mają sprawiać iluzję wiarygodności), następnie wyciągnąć z szafy swój pierwszy egzemplarz noki z aparatem i nagrać filmik, jak ktoś otwiera drzwi... to zrobiłbym już dawno taką prowokację. Mam duszę trolla i lubię takie akcje, na swój sposób podziwiam nawet. Myślałem, że więcej kreatywności trzeba włożyć, by Was wkręcić. No, a teraz nazwijcie mnie sceptykiem i przegońcie z tematu. Nie, zaraz, przeganiać nie musicie. Sam pójdę i deklaruję, nie wrócę. Pozdrawiam.
  • 0

#192

eerie.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście, te zasady są dziwne bardzo. Ktoś rejestruje się na forum, mówi, że jego dom jest nawiedzony przez "ducha", a ktoś inny OŚMIELA się zasugerować, żeby to wiarygodnie udokumentował ZANIM, zechce się pochylić nad tematem... To wprost niebywałe. Przecież takie rzeczy powinno się przyjmować "na wiarę". Bo, jak powszechnie wiadomo, duchy w każdym domu to rzecz normalna, dowodów na to jest tysiące, a problem tkwi tylko w tym jak je "oswoić" lub przegonić.

Jednak duchy/cienie/krasnoludki w domach się pojawiają (tak przynajmniej twierdzą zainteresowani). Założyłam, że stali bywalcy forum mają jakieś dobre rady jak się tego pozbyć. Tu się pojawiały niezłe pomysły, a reszta chce dowodów. Nawet jak nakręci sto filmów to i tak znajdą się sceptycy. I zanim autor zrobi coś konkretnego, to go cień zje, ku uciesze co niektórych ;)
@pishor, generalnie nie rozumiem po co Ci więcej "asów w rękawie' :roll:

Jakbym zobaczyła ten film nie znając kontekstu, to uznałabym, że ktoś zostawił włączoną kiepskiej jakości kamerkę i nagrał jak ktoś wchodzi do pokoju :mrgreen: albo po pokoju latała papuga czy inny gołąb ;)
  • 0

#193

Uciekł.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej.

Nie doczytałem jeszcze tematu do końca, ale mam nadzieję, że jeszcze nikt się Ciebie o parę spraw nie pytał.

Chodzi mi o to, czy mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie/zdjęcia za dnia pokoju w którym śpisz. Fajna byłaby fota z perspektywy tej kamerki, ujęcie Twojego pokoju od osoby która stoi w drzwiach i na końcu mniej więcej zdjęcie z miejsca w którym widziałeś ten cień na kanapie jak miałeś te 16 czy tam 18 lat.

Jeśli będziesz jeszcze cokolwiek nagrywał i nam to później pokazywał, to czy mógłbyś może nagrywać przy otwartych drzwiach, a za nimi/blisko nich ustawić jakąś lampkę nocną na cały ten czas ?

Dałoby może radę jakoś zostawić światło na tym korytarzu i go nagrać ?

Może spróbowałbyś zrobić mapo/pamiętnik ? Chodzi o to, że szkicujesz sobie plan swojego mieszkania i przypominając sobie zaznaczasz kropkami miejsca gdzie widywałeś tego ducha. Jest przecież szansa, że jest jakieś miejsce w którym się ukazuje częściej niż zwykle. Dzięki temu można by potem zaplanować sobie na jaki punkt i o jakiej godzinie skierować kamerkę. Zwiększyło by to szanse na uchwycenie czegoś. :)

Chodzi mi po prostu o to, żeby był jakiś fajny jasny podkład po nagrywanie, na którym owa cienista postać by się po prostu ładnie odznaczyła. Takie coś byłoby fajnym dowodem i jeśli wszystko byś dobrze zrobił, to byłoby trudniejsze do podważenia.


To tylko takie pierwsze lepsze pomysły jakie przyszły mi do głowy. Nie mam nic przeciwko, żeby ktoś je w jakiś sposób ulepszył lub coś do nich dopisał.

Temat jest naprawdę ciekawy i będę go dalej śledził. :)

Powodzenia
  • 2

#194

Voveng.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak pisałem nie będę się wypowiadał co do niektórych postów...

@Uciekł

Nie mam czasu obecnie, więc zdjęcia mogę oczywiście zrobić ale wrzuce je po południu.

Jeszcze nie wiem co dokładnie, ale już czas aby zacząć działać w dzisiejszą noc, obecnie nie mam jak pożyczyć kamery, dopiero jutro.
Ostatnio miałem dużo pracy i nie miałem czasu na nic dlatego nie robiłem żadnych "eksperymentów", dzisiaj chyba spróbuje zrobić EVP, jednak bd miał większy strach odsłuchania nagrania dźwiękowego niż obrazu ponieważ będę sie bał co ta postać może powiedzieć, zobaczymy jak to będzie.

Użytkownik Voveng edytował ten post 22.03.2013 - 12:48

  • 0

#195

borobro.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moją przygode z forum czas zacząć.. Już jakiś czas przelądam forum i czytam różne tematy, mam nadzieje że akurat ten ciekawie sie rozwinie ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych