Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny obiekt na nocnym niebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#16

drvector.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki, totalnie zapomniałem o istnieniu tej strony!
Musze tez poszukać te mapki o których wspomniałeś, bo parę alt temu ich nie widziałęm nigdzie, a to by ułatwiło.

Nigdy też nie widziałem Iridium, ona/one "latają" szybciej od ISS? Bo to co zostało zaobserwowane, przeleciało niemal całe niebo w 5 sekund po czym wleciało w chmury około 20st. nad wschodnim horyzontem.


Pare lat temu tez byly mapki ale fakt faktem ciezej sie bylo do nich dokopac.
Jak ustawisz juz swoje polozenie i znajdzie Ci na kolejne dni przeloty satelit to wtedy klikasz na ta ktora Cie interesuje i wszystko sie pojawia, mapki, czasy, poszperaj po stronie bo troche danych roznych mozna tam znalesc.
Iridium lataja raczej podobnie do ISS takze nie ma opcji zeby przeleciala w 5 sek cale niebo, ale moze to tylko takie Twoje odczucie czasu w tym momencie bylo? Wiadomo, jak cos sie dzieje fajnego to czas leci szybciej:D

Użytkownik drvector edytował ten post 22.03.2013 - 19:02

  • 1

#17

Extremis.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

" Iridium lataja raczej podobnie do ISS takze nie ma opcji zeby przeleciala w 5 sek cale niebo, ale moze to tylko takie Twoje odczucie czasu w tym momencie bylo? Wiadomo, jak cos sie dzieje fajnego to czas leci szybciej:D "

Raczej mu się nie wydawało, np w przypadku moich obserwacji które prowadzę regularnie od roku, staram się jednak bardzo " spinać " tzn brać wszystko na zdrowy rozsądek. Zanim uznam coś z autentyczny NOL biorę pod uwagę wszystkie za i przeciw.
Tak jest właśnie z tymi światełkami, potrafią zapierniczać bardzo szybko, myślę że 5 sekund to i tak długa obserwacja w ich przypadku. Raz je widać lepiej raz gorzej, najlepsze są oczywiście te które latają w grupach tzn jeden leci bardzo szybko w linni prostej gwałtownie skręca pod kątem prostym po czym dolatuje do niego kilka innych - akurat jak wykonują takie akrobacje słabo je widać, nikt kto tylko przypadkowo spojrzy w niebo ich nie zobaczy.

Pan Arek Miazga napisał w moim temacie na paranormalne.eu że Śląsk od wielu lat słynie z dużej obserwacji NOLi, jednakże ostatnio z powodu zerowej liczmy osób chętnych do obserwacji region ten został wymazany z ufologicznej mapy Polski. Zasugerował mi także żeby dla dobra sprawy prowadzić dziennik obserwacji. Chętnych oczywiście zapraszam :

http://paranormalne....-lsk-i-okolice/
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych