Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny obiekt na nocnym niebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Shamy.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć,
wczoraj (15.03.) około godziny 20.15 przeleciało "coś" na niebie, ten obiekt widział mój Tata więc opowiem to co on mi powiedział.
Jasność tego obiektu była jak jasność ISSa, Jowisza. Poruszało się to z prędkością na oko 10x szybszą niż wspomniany wcześniej ISS. MIejsce obserwacji to Krotoszyn, leciało ze zachodu na wschód po czym lekko skręciło i wleciało w chmury, całość trwała może 5 SEKUND! Nie zostawiało żadnej smugi.
Ja osobiście wykluczam samoloty pasażerskie, satelity (wiele ich obserwowaliśmny latem, ale nigdy nie widziałem tak szybkiej), spadającą gwiazdę (za długo leciało), chińskie lampiony. Może jakiś meteoryt?

Nie twierdzę, że to byla pozaziemska cywilizacja, ale trudno mi sobie wyobrazić co to było. Może ktoś inny widział "to" również?

P.S: Dodam również, że tego samego dnia po stronie zachodniej (ok. 30stopni od Księżyca ok. 18.50) widziałem dwie "spadajace gwiazdy" może to ważna informacja, jak nie to sorry, ale mówie wszystko co moze pomóc w rozwiazaniu tej zagadki....
  • 2

#2

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cwaniak że leciał nie ze wschodu na zachód, tylko z zachodu na wschód, tam musi być jakaś cywilizacja ! A skoro leciał z prędkością przewyższającą Imperial Space Ship, to musiał być Sokół Millenium, tylko to jest szybsze od okrętów Imperium.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 16.03.2013 - 03:45

  • -8

#3

Shamy.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:o
zmień dilera, bo Ci szkodzi. Ja pytam poważnie, jeśli myślisz że to jakiś żart to już jest tylko i wyłącznie Twój problem. Jeśli ktoś ma jakaś normalną odpowiedź to proszę o odpowiedź :-)
  • 0

#4

Astro1004.
  • Postów: 107
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmm,ciekawe.Nie wiem co to mogło być,ale lampion(który się tu zaraz na pewno pojawi:))raczej bym wykluczył.Nie wydaje mi się żeby było to jakieś "oficjalne" zjawisko,ale mogę się mylić.
  • 1

#5

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie zestrzeliles tego reczna wyrzutnia rakiet ziemia-powietrze? Nie masz ciala obcych, lub co lepiej nie schwytales jednego zywcem, abysmy mogli go przesluchac?
Nie?! to szkoda tylko to opisywac tu na forum.. moze chociaz masz tuzin swiadkow, najlepiej z kregu UW, albo chociaz jakies filmy w jakosci HD z 3 roznych zrodel?? ale to raczej tylko spowoduje natlok wpisow typu "fake", ale to i tak lepsze niz "trol" i "klamca"..
  • 0

#6

Shamy.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zestrzeliles tego reczna wyrzutnia rakiet ziemia-powietrze? Nie masz ciala obcych, lub co lepiej nie schwytales jednego zywcem, abysmy mogli go przesluchac?
Nie?! to szkoda tylko to opisywac tu na forum.. moze chociaz masz tuzin swiadkow, najlepiej z kregu UW, albo chociaz jakies filmy w jakosci HD z 3 roznych zrodel?? ale to raczej tylko spowoduje natlok wpisow typu "fake", ale to i tak lepsze niz "trol" i "klamca"..


Mam nadzieję, że dobrze to zrozumiałem i nie wyśmiewasz se ze mnie. Ja nadal nie twierdze, że to zielone ludziki tylko jest jakies realne wytłumaczenie tego co to mogło być...

Użytkownik Shamy edytował ten post 17.03.2013 - 15:24

  • 0

#7

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie zostawiało żadnej smugi.

Może jakiś meteoryt?

Skoro już podejrzewasz, że to jakiś obiekt naturalnego pochodzenia, zadbaj przynajmniej o to, by po części było to zgodne z opisem całego zjawiska. Poza tym, nie „na nocnym niebie” tylko „wieczornym”.

Wracając do tematu – standardowo.
Na forum pojawia się zbyt wiele doniesień na temat obserwacji zjawiska „UFO”, a zbyt mało dowodów, które mogłyby „wzmocnić” słowa autora danego tematu. Tworzenie nowego wątku nie ma więc najmniejszego sensu, jeżeli nie masz żadnych zdjęć czy filmów przedstawiających zjawisko.

Użytkownik Yoh edytował ten post 18.03.2013 - 12:05

  • 0



#8

Shamy.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdaję sobie sprawę, że wielu tu było takich co w zwykłym ptaku, brudnej matrycy widzieli statek pozaziemskiej cywilizacji. Ja na wszystko chcę znaleźć racjonalne wytłumaczenie, dlatego tutaj napisałem. Obserwacją nieba zajmuje się od dawna, ale dopiero teraz poznaje je w szerszej skali, więc na razie nie znam wszystkich "zagadanień" co to nam krąży nad głowami i co to mógłbyć za obiekt który tutaj opisałem.

Co do zdjęć, filmów... Prosze mi wybaczyć, ale nie kazdy na wyjście z domu bierze że sobą lustrzankę, teleobiektyw czy kamerę HD. Oczywiście są komórki mające obie funkcję, wiele razy próbowałem zrobić zdjęcie komórką ISSowi, żeby przekonać się czy by cokolwiek wyszło, nawet na zbliżeniu Jowisz-Księżyc robiłem i nic, jedyne co było widać to Księżyc, a gdzie mniejszy Jowisz, a tym bardziej ISSopodobne coś. Tutaj nim by człowiek doleciał po aparat to by już dawno przeleciało (5 sekund) zresztą obserwując coś dziwnego na niebie człowiek pewnie nawet nie myśli o robieniu zdjęć tylko stoi jak wryty.
Rozumiem, brak dowodów.... Ale jak dla mnie zakładanie tego tematu ma sens, ponieważ chcę poznać odpowiedzi na dwa pytania. Pierwsze czy ktoś to widział, a drugie jak w/w "co to mogło być", jest tu zapewne wielu specjalistów którzy znają się na niebie lepiej niż ja i mogą znaleźć na to racjonalne wytłumaczenie, bo sam nie daję rady.

P.S: Wielu pewnie myśli, że kłamię... Ale co by mi z tego przyszło, że kogoś wkręcę? No właśnie, nic. To nie są sprawy z których można żartować.
  • 0

#9

Extremis.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nad Jaworznem to samo, o godzinie między 2.00 a 3.00 w nocy, 2 razy.

1. raz - punktowe światełko, ZDECYDOWANIE większe od ISS koloru błękitnego, świeciło bardzo jasno, widziane przeze mnie też przez jakieś 5 sekund, leciało po ukosie nie zostawiając smugi z zachodu na wschód

2. raz - jakieś pół godziny później KSZTAŁTU CYGARA koloru jasnobłękitnego z ciemniejszą elipsą po środku ustawioną w pionie. Z tym to już nie było żartów, leciał bardzo powoli jak na tego typu obiekty, był widoczny bardzo długo. Kierunek z północy na połudnowy zachód.

Oprócz tego pełno przerw w chmurach w kształcie trójkątów, dzisiaj rano ok godziny 8.00 też widoczna była taka przerwa.


Myślę że relacja dosyć dobra. Zdjęć nie mam - i tak bym nie zdążył złapać za telefon, aparatu dobrej klasy nie posiadam a poza tym jestem świadomy tego że gdyby udało mi się zrobić dobrej jakości zdjęcie to i tak większość osób unałaby że to fake. Poza tym dla mnie i tak liczy się obserwacja. Liczę się z koniecznością zakupu kamery z IR i statywu, przynajmniej nagram ciekawe materiały.

A teksty typu zmień dilera to sobie możecie WSADZIĆ. Koleś napisał to co widział, takimi tekstami tylko zniechęcacie ludzi do robienia czegokolwiek.
  • 1

#10

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

P.S: Wielu pewnie myśli, że kłamię... Ale co by mi z tego przyszło, że kogoś wkręcę? No właśnie, nic. To nie są sprawy z których można żartować.

Powiedz to użytkownikom, którzy rejestrują się na forum, a następnie zakładają debilne tematy jedynie po to by zrobić sobie żarty oraz nabić kilka postów. Nic nie mają z takich zagrywek, a jednak to robią, znikając w tajemniczych okolicznościach po upływie kilku dni.
  • 0



#11

Shamy.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może innych to bawi? Mnie nie.

No Extremis ciekawa obserwacja, dzięki!
  • 0

#12

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kurczę, też bym chciała takie coś zobaczyć. Jednak jak już widzę, że coś leci, to okazuje się być samolotem :< Spadające gwiazdy też widziałam 2 razy... Ale jest jedna rzecz, co do której nie jestem pewna. Jakieś dwa tygodnie temu wyszłam ze sklepu około 20, w Katowicach. Patrzę sobie na niebo, bo było fajnie gwiazdy widać. Tak patrzę... i centralnie nad głową swoją widzę dużą gwiazdę. Myślałam przynajmniej, że to gwiazda albo planeta, bo bardzo duże to było. I nagle ta "gwiazda" zaczęła się zmniejszać 0_o Po prostu stawała się powoli malutką kropką, aż zniknęła. Nie było wtedy chmur i to na sto pro było jak gwiazda albo planeta. Nie leciało.
  • 0

#13

Shamy.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurczę, też bym chciała takie coś zobaczyć. Jednak jak już widzę, że coś leci, to okazuje się być samolotem :< Spadające gwiazdy też widziałam 2 razy... Ale jest jedna rzecz, co do której nie jestem pewna. Jakieś dwa tygodnie temu wyszłam ze sklepu około 20, w Katowicach. Patrzę sobie na niebo, bo było fajnie gwiazdy widać. Tak patrzę... i centralnie nad głową swoją widzę dużą gwiazdę. Myślałam przynajmniej, że to gwiazda albo planeta, bo bardzo duże to było. I nagle ta "gwiazda" zaczęła się zmniejszać 0_o Po prostu stawała się powoli malutką kropką, aż zniknęła. Nie było wtedy chmur i to na sto pro było jak gwiazda albo planeta. Nie leciało.

Jest taki program, Stellarium tam można sprawdzić co aktualnie jest nad głową, bardzo duża baz różnych ciał niebieskich - polecam.
  • 0

#14

drvector.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurczę, też bym chciała takie coś zobaczyć. Jednak jak już widzę, że coś leci, to okazuje się być samolotem :< Spadające gwiazdy też widziałam 2 razy... Ale jest jedna rzecz, co do której nie jestem pewna. Jakieś dwa tygodnie temu wyszłam ze sklepu około 20, w Katowicach. Patrzę sobie na niebo, bo było fajnie gwiazdy widać. Tak patrzę... i centralnie nad głową swoją widzę dużą gwiazdę. Myślałam przynajmniej, że to gwiazda albo planeta, bo bardzo duże to było. I nagle ta "gwiazda" zaczęła się zmniejszać 0_o Po prostu stawała się powoli malutką kropką, aż zniknęła. Nie było wtedy chmur i to na sto pro było jak gwiazda albo planeta. Nie leciało.


Mi to wyglada na idealny przyklad przelotu satelity Iridium, tak samo jak to co opisuje autor tematu, zreszta mysle ze calkiem sporo "widzen" UFO mozna takimi satelitami wytlumaczyc bo jest to dosc obce zjawisko dla kogos kto nie wie ze cos takiego wogole jest.
Polecam zarejestrowac sie na stronie www.heavens-above.com podac swoje polozenie i sprawdzac co jakis czas, kiedy i w ktora strone nieba patrzec zeby to zobaczyc a niektore satelity potrafia byc naprawde jasne bo akurat mozemy byc w centrum "zajaczka" ktorego puszczaja:)
Na stronie tej dowiedziec mozna sie wszystkiego o przelocie danej satelity, lacznie z mapkami nieba ktoredy bedzie leciala i ktora antena puszczony zostal "zajaczek", np juz dzisiaj wiem o kilku przelotach ktore beda widoczne u mnie w ciagu najblizszych dni ale jedna bedzie naprawde jasna bo -8 magnitudo, czyli teoretycznie mogla by byc widoczna nawet w dzien a i o takich dziennych obserwacjach i gdzie patrzec mozna sie dowiedziec z tej strony, bedzie to Iridium 40, 28 Marca widoczna od 19.14 do 19.28 (maximum "zajaczka" bedzie widoczny ok 19.21), dla porownania Ksiezyc w pelni ma -12 magnitudo, wiec bedzie naprawde ladnie swiecacy "zajaczek", jak bedzie pogoda to moze uda mi sie cyknac fotke.
Oczywiscie ze strony mozna sie dowiedziec o przelotach jeszcze wielu innych "zwyklych" satelit jak i ISS.

Dodaje fotke ktora kiedys zrobilem satelicie Iridium 34:

Dołączona grafika

Nad Iridium widac jakas jeszcze jedna satelite a dla wprawnego oka mozna jeszcze zobaczyc troche na prawo i w dol od "zajaczka" galaktyke Andromedy M31, taka rozmyta "gwiazdka":)
Fotka zrobiona Canonem 400D, ISO 800, Czas expozycji 60s, obiektyw zwykly kitowy.

Użytkownik drvector edytował ten post 22.03.2013 - 09:45

  • 2

#15

Shamy.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki, totalnie zapomniałem o istnieniu tej strony!
Musze tez poszukać te mapki o których wspomniałeś, bo parę alt temu ich nie widziałęm nigdzie, a to by ułatwiło.

Nigdy też nie widziałem Iridium, ona/one "latają" szybciej od ISS? Bo to co zostało zaobserwowane, przeleciało niemal całe niebo w 5 sekund po czym wleciało w chmury około 20st. nad wschodnim horyzontem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych