Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inicjatywa Patriotyczna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#46 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

Pracuję tam, bo chcę coś osiągnąć, ale nie zapominam skąd pochodzę, noszę z dumą symbole narodowe za granicą.
Mam zamiar wrócić w niedługim czasie i pokazać, że młodzi też potrafią. Ludzie którzy jeszcze przed startem mają opuszczoną głowę i są niepewni, skazani są na przegraną. Nikt mi nie zabroni spróbować, jeśli się nie uda,trudno ale będę wiedział,że chciałem. Słowa mają wielką siłę


Nie neguję Twojej pracy za granicą, rób jak uważasz. Jeśli chcesz się dorobić proszę bardzo, ale dla mnie prawdziwy patriota siedzi na tyłku w Polsce. I jeśli tak bardzo chcesz zmieniać ten kraj, to zacznij to robić na miejscu od środka.
Wielkie ruchy zmieniające ustrój w państwie nie kierowały akcją z zagranicy. (patrz obalenie komunizmu).

Piszesz o zakładaniu partii :
Partia to nie tylko rządzenie, ale i pertraktacje. Trzeba umieć rozmawiać z każdym ugrupowaniem, nie stawiać minusy bo mi się wypowiedź nie spodobała. Jeśli nie nauczymy się tolerancji względem innych o odmiennych poglądach, ale dążących do zmiany na lepsze Polsce nigdy nie będzie dobrze.
Zamiast iść z zakrytą twarzą na wiedz narodowy, trzeba usiąść razem i rozmawiać o przyszłości. :)

Użytkownik Kochanie edytował ten post 26.02.2013 - 08:47


#47

Jacaca.
  • Postów: 118
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

KOCHANIE - w przeciwieństwie do Ciebie, mnie patriotyzm nie nakarmi. Nie sprawi, że nie będę głodny i brudny chodził.

#48 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja chodzę głodna i brudna :) ? Pozostanie w kraju zależy od wszystkiego, Jacaca od samozaparcia, chęci, fuksa i ..nie wiem czego jeszcze.

#49

wjd1990.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Propozycja niezła, tylko czy masz jakieś konkretne pomysły w dziedzinie gospodarki?

Bo pomnik Żołnierzy Wyklętych umieszczony nawet w każdej gminie nie stworzy nowych miejsc pracy, nie rozwiąże problemu zmniejszonej ilości narodzin, nie poprawi jakości edukacji, nie otworzy nowych przedszkoli.

Faktem jest, że wzmacnianie poczucia więzi wśród obywateli jest ważne. Nawet lewicowa koncepcja państwa dobrobytu sprawdza się w krajach (TYLKO w tych krajach) o wysokim stopniu poczucia odpowiedzialności za wspólnotę typu Szwecja czy Norwegia, gdzie mało kto mimo bardzo wysokich podatków decyduje się uciekać z kraju bo wiedzą, że sumienne płacenie danin dla państwa da im dostatnią i spokojną emeryturę, czy znakomitą opiekę zdrowotną.

Jestem osobą o mocno liberalnych poglądach na sprawy społeczne, ale nie uważam, aby dyskusja o związkach partnerskich czy in vitro była teraz sprawą najbardziej palącą. Nie przedstawiłeś jednak żadnych konkretnych pomysłów poza wskazaniem, że będziesz mocno dbać o rozwój poczucia patriotyzmu. Jeżeli przedstawisz solidne pomysły dotyczące gospodarki to jestem gotów poprzeć taką ideę.

#50 Gość_RekaThora

Gość_RekaThora.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciekawe, ale wg mnie lepiej zamienic słowo patriotyczna na obywatelska, bo dzis ludziom słowo patriotyzm źle się kojarzy, np. z nacjonalizmem, nietolerancją (moze i niesłusznie ale te dzieci wrzechpolskie i inne takie od dawna silnie pracują na to by młodych patriotów mieć za ludzi nieogarniętych). Poza tym trzeba miec jakis konkretny pomysł, publikowanie filmików na jutubie czy demotywatorach przyciągnie rzesze, ale gimnazjalistów, a aby to miało sens to trzeba ludzi pełnoletnich, najlepiej pracujących i studentów po 20stce. Jeden raper niewiele da, zwłaszcza ze raperów i hip-hopowców tez słuchają głównie gimnazjalisci, potrzeba by kogos z bardziej dojrzałej i prestizowej branzy, ja bym nie wyjeżdzała z raperem bo to wręcz ośmieszy Twój projekt. No i jak sie domyslam takie inicjatywy patriotyczne sa zwykle anty homo, anty eko, anty aborcyjne itd. itd. - jesli dopuscicie by ta inicjatywa taka byla to z góry stracicie wiele osób, które w innym wypadku by moze Was wsparły, bo cóz, homoseksualistów i biseksualistów trochę jest, osób którym zalezy na ochronie środowiska jeszcze więcej i wciąż przybywa, a co do aborcji czy eutanazji to wiekszosc ogarnietych kobiet jest za, przeciw są zwykle niewykształcone dziewuszki z wiosek, których wsparcie nic Wam nie da. Coz, bede tu zagladac bo choc jestem bardziej liberalna niz prawicowa (ale ogólnie to tak po środku, nie popadam w skrajnosci), to tez mnie nieziemsko wkurza aktualny rząd, ich ściemy i to co robią by jeszcze bardziej upodlic obywateli, te podatki, wiek emeryturalny, te refundacje i kolejki w szpitalach (sama czekalam do specjalisty poltorej roku na krótką wizyte a na konkretne badania jeszcze kolejne kilka miesiecy), te cięcia zajęć w szkołach, ten brak nalezytej ochrony środowiska i sponsorowanie jakiś gównianych filmów z Szycem i Karolakiem, to jak sie buduje drogi, jak utrudnia sie zycie wlascicielom firm, to ze policja ma odgórnie podane ile kasy ma zebrac z mandatów przez co teraz np. w moim miescie jest bardzo duzo łapanek na pieszych którzy przechodzą na czerwonych światłach... generalnie polityka, słuzba zdrowia, kultura, policja, ochrona srodowiska, oswiata, zarobki - w Polsce to jest masakra. Sa oczywiscie wyjątki w niektorych z tych kryteriów ale sa tak rzadkie i zwykle zaznaje sie ich dzieki znajomosciom, albo organizacjom pozarządowym, a nie dzięki tym oszustom u władzy, wiec jesli to bedzie przemyslane a nie banda patriotów ktora by wszystkich powybijała i wprowadziła dyktature, to moze bede za ;) Za 2 lata po studiach spadam za granicę, ale jak cos sie zmieni na lepsze to moze zmienie zdanie :P

Edit: Aha, i jeszcze dodam ze przede wszystkim powinniscie sie skupic na aktualnych problemach, a dopiero w drugiej kolejności na historii.

Użytkownik RekaThora edytował ten post 26.02.2013 - 10:27


#51

Jacaca.
  • Postów: 118
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Myślę, że chęć pozostania w kraju zależy przede wszystkim od tego co Ci ten kraj oferuje, od możliwości wyboru i rozwoju, spokojnego patrzenia w przyszłość i takiej po prostu ludzkiej, codziennej radości, że coś się udało, że jest dobrze, że widzisz dla siebie przyszłość. A tego w naszym kraju brakuje.

Użytkownik Jacaca edytował ten post 26.02.2013 - 10:39


#52 Gość_RekaThora

Gość_RekaThora.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślę, że chęć pozostania w kraju zależy przede wszystkim od tego co Ci ten kraj oferuje, od możliwości wyboru i rozwoju, spokojnego patrzenia w przyszłość i takiej po prostu ludźkiej, codziennej radości, że coś się udało, że jest dobrze, że widzisz dla siebie przyszłość.


''Polskie realia''
Dołączona grafika

Źródło

#53

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś dawno temu chciałem wyjechać i spotkałem starszego pana,byłego więźnia Sztuthofu,który rozwiał moje wątpliwości.Nie uważam,że źle robią ci co poza granicami ale dla mnie odpowiedzią było zadane mi przez tego człowieka pytanie:Czy jak jest źle w domu to go porzucasz?Oświeciło mnie to i mimo lipy nie wyjechałem bo chcę mieszkać w moim domu,Polsce.A rozumiem ją jako dom nas wszystkich i tych z którymi się zgadzam,tych z którymi się nie zgadzam i tych poza domem.

Użytkownik Padael edytował ten post 26.02.2013 - 13:04




#54

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Srardom

tak, zagdzam się. Mógłbyś mnie pobić na śmierć, ale nigdy bym nie zaareagował Moglbys zabić moje dzieci, matke, ojca, ale nigdy bym cie nie skrzywdzil. To jest Ego, drapieżnictwo. Roznica miedzy nami jest taka, ze ty uważasz ten świat za jedyną alternatywe, rzeczywistość, a ja uważam że to jest niewielki % tego co jest grane. Kiedy więc mnie pobijesz i ja ci oddam, bijąc ciebie, wpadniemy w błędne koło nienawistnej szarpaniny. Jednak kiedy ja ustąpię, a ty przestaniesz bo zrozumiesz że to co robisz jest po prostu zle, obydwoje nauczymy się więcej niż podczas szarpaniny. To jest ewolucja. To dotyczy też państw. Rosja może nas wchłonąć, jednakże kiedy nas wchłonie, jeśli rządzący zrozumieją swój błąd którym jest wywolanie wojny, to będzie ich rozwoj, ewolucja, jesli zaś nie zrozumieją - stagnacja. Zastanow się ktory rodzaj aktywności - walka czy bierność, lepiej uświadamia błędy? Wątpie że w tym temacie pojawi się osoba ktora odpisze do tego posta z sensem.


Jak chcesz żeby ktoś Ci odpisał z sensem to pomyśl najpierw czy w Twoich wypowiedziach jest sens. W pierwszym poście żalisz się że Polak Ci nie pomoże jak zostaniesz napadnięty a później piszesz że sam dałbyś się zabić albo żeby zabili Twoją rodzinę. No to sam nie masz zamiaru się bronić a oczekujesz że ktoś Cię będzie bronił? A może Ci nikt nie pomoże bo będzie przechodził obok typ z takim samym rozumowaniem jak Ty i uzna że nie ma co interweniować bo jeżeli interweniuje to "wpadnie w błędne koło nienawistnej szarpaniny". Sam nie jestem jakimś samcem alfa ale bez przesady. Nie ma to jak w ogóle nie umieć się bronić, nie mieć żadnego honoru i jeszcze dorabiać do tego jakąś ideologię i się tym szczycić. Dlaczego prawie każdy kosmopolita to człowiek z takim wywrotowym filozofowaniem że równie dobrze może już zacząć sobie kopać grób? Bo to że czasami drapieżnik zostawi sarnę nie oznacza że kiedy ona widzi drapieżnika to ma przed nim nie uciekać i liczyć że akurat ten jej nie zje. Jeżeli zaczeka to nie pokazuje żadnej mentalnej wyższości tylko zwykłą pierdołowatość. A jeszcze jak ktoś popiera obecne metody dochodzenia do globalizacji to kosmopolityzm to raczej jest jakieś upośledzenie sumienia. Swoją drogą ciekawe czemu mimo iż mamy do czynienia z jawnym multikontem to moderacja śpi.

Mam takie dziwne wrażenie że z każdym postem inicjator traci wiarygodność co trochę jest smutne bo zaczęło się dobrze. Już spotkałem się z projektem "Polska 2.0" i jakoś nic o tym nie słychać.

#55

Kraken.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Dla starych dziadków dla których laptop to robot z przyszłości i twierdzą, że niema osoby anonimowej w internecie. wejdzcie tu
http://pl.wikipedia....ieć_anonimowa) i zobaczcie jak sie zblazniliscie ;]


Ofc można znalezc takiego osobnika korzystającego z TOR ale to już naprawde niesamowicie ogromny problem.

Użytkownik Kraken edytował ten post 26.02.2013 - 15:52


#56

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już po raz drugi upominam za offtop. Kolejnym razem polecą warny.
Temat przeniosłem do bardziej odpowiedniego działu.




#57

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widziałem kilka mieszkań osób z ONR itp i wyglądały jak jedna wielka swastyka. Ale mnie to nie rusza mają prawo, i swoje poglądy podobne do moich, ale w pewnym miejscu sie rozchodzimy. NIE MÓWIĘ O WSZYSTKICH.

Zmieńmy temat. Podajcie jakieś pomysły związane z tematem,podpowiedzi i wasze sugestie.


Jan Mosdorf - założyciel ONR i MW, zamordowany przez nazistów w Auschwitz. Jeżeli nie odróżniasz narodowców od faszystów i nazistów, to lepiej się w ogóle nie kompromituj. Przemyślisz swoje słowa jeszcze raz ? Jednym głupim słowem można zranić naprawdę wiele ludzi, którzy posiadają dobre intencje...

Dołączona grafika
/Connor


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych