Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wspomnienia naszych przodków „ZŁOTEJ ERZE”


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

@ Parias i Dekadent

@Wszystko

Opieracie się na książkach i na cytatach z internetu. Owszem to są jakieś odnośniki, ale jako ludzie jesteśmy na tyle mądrzy by zastanowić się, jakim cudem Afrykanie i Egipcjanie, będąc sąsiadami mają inny kolor skóry?
Nie piszcie mi jak Noxili, że nie mieli się gdzie schować bo mnie to rozbawiło. A lasy deszczowe? Dawały schronienie, przed słońcem, tak samo jak teraz budynki - budowane szałasy, domy w jaskiniach norach i gdzie popadło to takie samo schronienie. A nie wydaję mi się, że Murzyn siedział cały dzień na polu i pociemniał od orki :). Egipcjanie, tak jak Arabowie zamieszkują najcieplejsze tereny naszego globu i nie są czarni jak asfalt, mają ciemną karnację, ale nie czarną. A co mi drodzy Panowie powiecie o Chińczykach i Japończykach ?
Co spowodowało, ich skośne oczy, obraz twarzy ? Przecież warunki atmosferyczne mają podobne do naszych w Europie.

Od kiedy powszechnie zaczęto się ubierac bądź malować(chodźby ochrą z olejem czy glinka) ewolucja koloru skóry drastycznie zwolniła.



Malowanie i ubieranie było zawsze, już człowiek prehistoryczny nosił skóry, nie biegał nago.
A jeśli chodzi o kraje afrykańskie to pisałam powyżej.

Użytkownik Kochanie edytował ten post 23.02.2013 - 22:23

  • -3

#17

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kochanie@

Egipcjanie musieli przybyć na teren Egiptu z innego terytorium, niestety nie wiemy z jakiego.
To samo można powiedzieć o Arabach, ich zasiedlenie północnej Afryki jest stosunkowo niedawne.

A co mi drodzy Panowie powiecie o Chińczykach i Japończykach ?
Co spowodowało, ich skośne oczy, obraz twarzy ? Przecież warunki atmosferyczne mają podobne do naszych w Europie.


Tzw. Fałdka Mongolska. To wskazuje na ich pochodzenie z północy kontynentu. Oczy zostały przystosowane do zimna, ostrego wiatru, pyłu i śniegu.
  • -1



#18 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

Parias i Dekadent@

Nie chce, żebyś mi pisał o fałdach mogolskich, bo co do tego nie ma 100% pewności, kto był pierwszy. Nawet w internecie tego nie znajdziesz, chce znać Twoje prawdziwe zdanie. Usiądź ze mną przy stole, zrób mi kawę, popatrz mi w oczy i powiedz:
Kochanie z tą rasą azjatycką to mogło być tak i tak....

Zważywszy na fakt, że rasa mogolska o której, tak mówisz nie była tak mądra i uzdolniona jak np. Chińczycy, którzy pierwsi wymyślili, pismo, druk, system mir i wag, itd..Podobnie Japończycy uznawani są za dość mądry naród. Bardziej obstawiałabym, że to Mongołowie pochodzą od nich właśnie. Nie ujmując Mongołom oczywiście, ale sam fakt, że prowadzą koczowniczy tryb życia, mówi za siebie.

A co do Arabów, na jakiej podstawie Uważasz, że Czarnoskórzy wcześniej zasiedlili tereny Afryki niż Egipcjanie ?
  • 0

#19

Paleoantropolog.
  • Postów: 108
  • Tematów: 6
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opieracie się na książkach i na cytatach z internetu. Owszem to są jakieś odnośniki, ale jako ludzie jesteśmy na tyle mądrzy by zastanowić się, jakim cudem Afrykanie i Egipcjanie, będąc sąsiadami mają inny kolor skóry? ... Egipcjanie, tak jak Arabowie zamieszkują najcieplejsze tereny naszego globu i nie są czarni jak asfalt, mają ciemną karnację, ale nie czarną...

Bezpośrednimi potomkami Egipcjan są Koptowie. Są biali choć chyba nieco ciemniejsi niż Arabowie. Ale gdyby starożytni Egipcjanie mieli być czarni, to jako że cechy jasnej karnacji są recesywne mielibyśmy dzisiaj zamiast białych Koptów czarną społeczność.
Ponadto część mumii jest jasnego koloru (a część czarna co jest jednak wynikiem mumifikacji). Na ile jasny kolor mumii a nawet blond-rudy kolor włosów mumii Ramzesa II jest naturalny a na ile efektem mumifikacji nie wiem. Ale twarze Egipcjan z mumii są typowo europoidalne. Egipskie dzieła sztuki też nie przedstawiają Egipcjan jako Murzynów. Zresztą to by musiało wyjść na badaniach antropologicznych. Teza, ze starożytni Egipcjanie byli Murzynami jest po prostu absurdalna. I jest powtarzana tylko przez jakichś oszołomów, którym pasuje do światopoglądu aby rasa czarna stworzyła jakąś wielką cywilizację. Cała północna Afryka jest zamieszkała przez ludzi białej rasy. I jest tak teraz było tak też przed najazdem Arabów. Nawet dużo dalej na południe np. w Etiopii ludność nie reprezentuje typu negroidalnego tylko mieszankę biało-czarną.

żródło: http://www.historycy...opic=30963&st=0
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych