Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemniczy wybuch nad rosyjskim miastem. Czy to był meteoryt?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
278 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_overdose

Gość_overdose.
  • Tematów: 0

Napisano

Wszystkie wideo z tego wydarzenia w jednym miejscu:

http://say26.com/met...os-in-one-place
  • 0

#62

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niby związku nie ma a w linku http://www.infowars....-da14-asteroid/ czytamy:

The European Space Agency (ESA) put out a message on its official Twitter account claiming that the meteor shower was not debris from the DA14 asteroid.

However, Tatiana Bordovitsina, an astronomy professor at Tomsk State University in western Siberia, told RIA Novosti that the meteor, “could have been debris preceding the asteroid.”

Professor Ian Crawford of Birkbeck University told Sky News that, “it was too early to tell if this incident was connected to the asteroid passing by the earth tonight,” but added that if meteorites were traveling with the asteroid, they would be several hours ahead of it.


  • 1



#63

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Czy takie meteory, skały kosmiczne mogą przyniesc jakiegos wirusa lub bakterie no name ?
  • 1

#64

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy takie meteory, skały kosmiczne mogą przyniesc jakiegos wirusa lub bakterie no name ?

Teoretycznie tak, jest nawet taka teoria odnośnie powstania życia na Ziemi, nie przejmowałbym się tym jednak za bardzo :)
  • 0

#65

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kilka spraw które się pojawiło:
-Nie jesteśmy w stanie przy obecnej technologi śledzić obiektów wielkości kilku metrów(oczywiście są wyjątki).
-Prędkość była zbyt duża, aby jakiekolwiek system antyrakietowy był w stanie go zestrzelić.
-A co do masy i wielkości. Na pewno w skali kosmicznej był niewielki, ale trzeba dokładnie obliczyć m.in. skład czy kąt oby dokładniej oszacować rozmiar i mase.
-Tak, 1 metr wystarczyć aby dokonać takich zniszczeń. Liczy się prędkość. Wystarczy przeprowadzić eksperyment z pociskem pistoletowym. Najpierw spróbujcie rzucić w kogoś pociskiem z całej siły. A w drugiej próbie strzelcie z pistoletu. Zdecydowanie widać różnice :)

Użytkownik skar edytował ten post 15.02.2013 - 17:45

  • -8

#66

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znalezione w sieci

To już można tu wrzucać byle co znalezione w sieci, nawet jeśli nie ma nic wspólnego z upadkiem meteorytu?
  • 1



#67

Dejan Bellić.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież ten filmik już tu był i to nie jest żaden krater po dzisiejszym deszczu meteorytów, tylko płonąca jama w Turkmenistanie.
  • 0

#68

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Znalezione w sieci

To już można tu wrzucać byle co znalezione w sieci, nawet jeśli nie ma nic wspólnego z upadkiem meteorytu?

Według opisu na Youtube jest to krater z dzisiejsze uderzenia. Nie wiem czy filmik jest prawdziwy czy nie. Ale wydaje mi się, że jednak ma związek z dzisiejszym wydarzeniem.

Przecież ten filmik już tu był i to nie jest żaden krater po dzisiejszym deszczu meteorytów, tylko płonąca jama w Turkmenistanie.


Jeżeli był to przepraszam, widocznie nie zauważyłem. Jak stwierdziłem, według opisu jest to filmik z dzisiejszego wydarzenia. Zniszczenia wydawały mi się spore, ale w żadnym miejscu nie twierdziłem również, żę filmik jest autentyczny.

Użytkownik skar edytował ten post 15.02.2013 - 14:38

  • -3

#69

DreamDiver.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wow! Jestem nie tylko pod wrażeniem tak spektakularnego zjawiska, ale też tego, że dzisiejszej nocy miałem sen związany z tym motywem.

Od jakiegoś czasu uczę się zapamiętywania snów, bo potrzebne mi to jest do świadomego śnienia i zapisałem go w środku nocy w swoim notatniku. Na początku widziałem na niebie dziwny biały obiekt, który ekspolodował w kółko w stałych odstępach jakby był zapętlony. Nie wiem dlaczego uznałem to za wybuchającą gwiazdę. Po chwili znalazłem się obok mojego bloku mieszkalnego i w oddali zauważyłem jak płonący meteor zaczyna spadać na Klimontów (dzielnicę Sosnowca). Boję się, że może dosięgnąć i nas. Uderza w ziemię i niszczy tylko Klimontów. Szybko biegnę do domu żeby obudzić rodzinę. Po chwili okazuje się, że już całe miasto jest na nogach, media są na miejscu zdarzenia i zapanował ogólny chaos.

Traktuję to raczej z przymrużeniem oka i bardziej jako zbieg okoliczności, niemniej jednak jestem zdumiony, że tak się to zgrało :D
  • 1

#70

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj macie sporo informacji + kilka fotek co prawda w niskiej rozdziałce ale zawsze z uderzenia kawałeczka tego meteorytu w zamarznięte jezioro Chebarkul .

http://ura.ru/conten...1052153441.html
  • 0



#71

vxq.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli nie jesteś pewien to nie wrzucaj. Ten "krater" nie ma niczego wspólnego z dzisiejszym wydarzeniem.
  • 0

#72

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale wydaje mi się, że jednak ma związek z dzisiejszym wydarzeniem.

Pewnie, że ma. Ktoś próbuje podbić sobie oglądalność publikując filmik z Turkmenistanu jako nagranie z upadku meteorytu w Czelabińsku. A naiwni mu wierzą...
  • 0



#73

Master..
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według Twojej teorii skar wszystko co ma jakiś opis danego zjawiska jest prawdziwe? Jeżeli wrzuciłbym scenę z filmu i w opisie napisał, że ktoś mnie nagrał, a ja postanowiłem to umieścić w sieci to też byś uwierzył ? Proszę Cię.. Jeżeli już masz coś wrzucać to sprawdz czy jest to prawdą czy zwyczajnym fake'em. Powtarzam jeszcze raz. Filmik, który wrzuciłeś przedstawia tak zwane "Wrota piekieł" znajdujące się w okolicach miejscowości Derweze na pustyni w Turkmenistanie. Jest to zapadlisko, w którym już od ponad 40 lat pali się gaz, który jest uwalniany z bogatego złoża pod powierzchnią ziemi w tym rejonie.

Użytkownik Master1703 edytował ten post 15.02.2013 - 14:44

  • 0

#74

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Według Twojej teori skar wszystko co ma jakiś opis danego zjawiska jest prawdziwe? Jeżeli wrzuciłbym scenę z filmu i w opisie napisał, że ktoś mnie nagrał, a ja postanowiłem to umieścić w sieci to też byś uwierzył ? Proszę Cię.. Jeżeli już masz coś wrzucać to sprawdz czy jest to prawdą czy zwyczajnym fake'em. Powtarzam jeszcze raz. Filmik, który wrzuciłeś przedstawia tak zwane "Wrota piekieł" znajdująca się w okolicach miejscowości Derweze na pustyni w Turkmenistanie. Jest to zapadlisko, w którym już od ponad 40 lat pali się gaz, który jest uwalniany z bogatego złoża pod powierzchnią ziemi w tym rejonie.


W żadnym miejscu nie twierdziłem, że zjawisko jest prawdziwe. Jedynie dałem opis: "znalezione w sieci". Nie komentowałem/nie przeprowadziłem żadnej analizy na podstawie filmiku, ponieważ nie miałem właśnie pewności czy jest fake'em. A co weryfikowania wszystkiego, to oczywiście nie jestem w stanie zweryfikować każdy filmik na youtube, bo potrzebne weryfikacja wymagałaby ode mnie aby udać się w te miejsce na żywo. Nie słyszałem o wrotach piekeł, cieszę się, że już moja wiedza się poszerzyła.

Ale nie chce robić offtopu, więc dziękuje za poinformowanie mnie i myślę, że możecie kontynuować dalszą dyskusje :).
  • 0

#75

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy takie meteory, skały kosmiczne mogą przyniesc jakiegos wirusa lub bakterie no name ?


Teoretycznie mogą. Jednak musiałyby być to być ekstremalne eurybionty, czyli organizmy znoszące duże (w tym przypadku nawet bardzo) różnice środowiskowe. Musiałyby przetrwać najpierw w warunkach kosmicznych (niska temperatura, promieniowanie), a następnie znieść ekstremalne temperatury i ciśnienie w kontakcie z atmosferą, i ostatecznie samo zderzenie z powierzchnią ziemi.
O ile jestem w stanie wyobrazić sobie organizmy znoszące taką amplitudę temperatur, to tych które przetrwają kosmiczne promieniowanie i zderzenie z planetą już nie.
Takie mikroorganizmy na naszej planecie nie istnieją, jednak kto wie co mogło wyewoluować w kosmosie.

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 15.02.2013 - 15:07

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych