Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chłosta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jesteś za przywróceniem kary chłosty? (77 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za przywróceniem kary chłosty?

  1. Głosowano Tak (45 głosów [58.44%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 58.44%

  2. Głosowano Nie (32 głosów [41.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 41.56%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#61

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja nie jadę po emocjach, po prostu chcę żebyś wyobraził sobie, co czują w takiej sytuacji rodzice zamordowanych i zastanowił się nad tym czy dalej miałbyś takie podejście do sprawy gdybyś był jednym z nich.
Jak dla mnie odbierając komuś życie, automatycznie odbierasz też sobie wszelkie prawa dotyczące człowieka. Dlaczego mam karmić mordercę? Wolałbym te pieniądze przeznaczyć na biedne dziecko, lub opiekę nad jakimś zwierzakiem.

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 22.02.2013 - 20:21

  • 0

#62

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cannabinol. Karta Praw Podstawowych nieoświecony przyjacielu to Europejska kontynuacja KARTA PRAW CZŁOWIEKA, która gwarantuje zarówno Tobie, jak i każdemu innemu człowiekowi dostęp do TAKICH SAMYCH praw w OBLICZU SĄDU i PAŃSTWA. gwarantuje zarówno TOBIE, jak i BANDYCIE równię praw i SWOBÓD. Mówi przede wszystkim o tym, że żeby być BANDYTĄ, trzeba być SKAZANYM PRAWOMOCNYM WYROKIEM i że winę trzeba człowiekowi udowodnić przed NIEZAWISŁYM SĄDEM i że w każdej sytuacji MA ON PRAWO DO SPRAWIEDLIWEGO WYROKU.

Sprawiedliwość to nie odwet.

To o czym mówisz, to lincz publiczny. Zgodzę się, że istnieją sytuacje, które opisałeś w poście wyżej, jednak są to sytuacje , których udziałem jest mniej, niż 1% społeczeństwa.

Skoro nie są ci w smak kraje, w których przestrzega się praw człowieka, to proponuję wynieść się w bardziej wolne od tych praw rejony jak Korea Północna, Arabia Saudyjska czy Irak.
  • -1

#63

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie odbierając komuś życie, automatycznie odbierasz też sobie wszelkie prawa dotyczące człowieka.


Ale odbierając w dobrej sprawie już nie? Teraz stworzy się nam precedens. Co jest dobrą sprawą za którą można zabić, a co jest sprawą złą która odbiera nam prawa człowieka.
  • -1



#64

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

gwarantuje zarówno TOBIE, jak i BANDYCIE równię praw i SWOBÓD. Mówi przede wszystkim o tym, że żeby być BANDYTĄ, trzeba być SKAZANYM PRAWOMOCNYM WYROKIEM i że winę trzeba człowiekowi udowodnić przed NIEZAWISŁYM SĄDEM i że w każdej sytuacji MA ON PRAWO DO SPRAWIEDLIWEGO WYROKU.

No więc na przykładzie tego o czym cały czas mówię czyli morderstwa, wytłumaczę Ci moje stanowisko.
Weźmy takiego podejrzanego, zamknijmy go do czasu aż udowodnimy mu winę przed NIEZAWISŁYM SĄDEM, następnie gdy ją udowodnimy skażmy go na śmierć PRAWOMOCNYM WYROKIEM.

@Parias
Tak, odbierając życie w dobrej sprawie nie pozbawiamy się tych praw. A o tym czy sprawa rzeczywiscie była słuszna, czy też nie niech zadecyduje niezawisły sąd.

Idealnym rozwiązaniem jak dla mnie byłoby wprowadzenie systemu podatkowego w którym każdy może zadecydować na co przeznaczyć swoją część, coś na zasadzie tego 1%. W takim systemie tacy jak ja zafundowaliby opiekę potrzebującym dzieciom i zwierzętom, a tacy ludzie jak Wy karmiliby sobie w spokoju morderców. Ja nie czuję tej sprawiedliwości państwa prawa, gdy państwo zabiera mi prawie połowę wypracowanych pieniędzy i karmi z nich bandziorów.
I dodam że nie mówię o ludziach jeżdżących rowerem po pijaku, tylko o prawdziwych bandytach.

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 22.02.2013 - 20:43

  • 0

#65

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

jakiś czas temu postanowiłam walczyć z ignorancją na tym polu więc zacytuję ci kilka artykułów Karty Praw Podstawowych z drobnymi komentarzami.

Artykuł 2
Prawo do życia
1. Każdy ma prawo do życia.
2. Nikt nie może być skazany na karę śmierci ani poddany jej wykonaniu. - tu nie trzeba komentarza

Artykuł 4
Zakaz tortur i nieludzkiego lub poniżającego traktowania albo karania
Nikt nie może być poddany torturom ani nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu albo karaniu.

Artykuł 20
Równość wobec prawa
Wszyscy są równi wobec prawa.

oraz:

Artykuł 47
Prawo do skutecznego środka prawnego i dostępu do bezstronnego sądu
Każdy, kogo prawa i wolności zagwarantowane przez prawo Unii zostały naruszone, ma prawo do skutecznego środka prawnego przed sądem, zgodnie z warunkami przewidzianymi w niniejszym artykule.
Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia jego sprawy w rozsądnym terminie przez niezawisły i bezstronny sąd ustanowiony uprzednio na mocy ustawy. Każdy ma możliwość uzyskania porady prawnej, skorzystania z pomocy obrońcy i przedstawiciela.
Pomoc prawna jest udzielana osobom, które nie posiadają wystarczających środków, w zakresie w jakim jest ona konieczna dla zapewnienia skutecznego dostępu do wymiaru sprawiedliwości.

Artykuł 48
Domniemanie niewinności i prawo do obrony
1. Każdego oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona zgodnie z prawem.
2. Każdemu oskarżonemu gwarantuje się poszanowanie prawa do obrony.

Artykuł 49
Zasady legalności oraz proporcjonalności kar do czynów zabronionych pod groźbą kary
1. Nikt nie może zostać skazany za popełnienie czynu polegającego na działaniu lub zaniechaniu, który według prawa krajowego lub prawa międzynarodowego nie stanowił czynu zabronionego pod groźbą kary w czasie jego popełnienia. Nie wymierza się również kary surowszej od tej, którą można było wymierzyć w czasie, gdy czyn zabroniony pod groźbą kary został popełniony. Jeśli ustawa, która weszła w życie po popełnieniu czynu zabronionego pod groźbą kary, przewiduje karę łagodniejszą, ta właśnie kara ma zastosowanie.
2. Niniejszy artykuł nie stanowi przeszkody w sądzeniu i karaniu osoby za działanie lub zaniechanie, które w czasie, gdy miało miejsce, stanowiło czyn zabroniony pod groźbą kary, zgodnie z ogólnymi zasadami uznanymi przez wspólnotę narodów.
3. Kary nie mogą być nieproporcjonalnie surowe w stosunku do czynu zabronionego pod groźbą kary.

Artykuł 50
Zakaz ponownego sądzenia lub karania w postępowaniu karnym za ten sam czyn zabroniony pod groźbą kary
Nikt nie może być ponownie sądzony lub ukarany w postępowaniu karnym za ten sam czyn zabroniony pod groźbą kary, w odniesieniu do którego zgodnie z ustawą został już uprzednio uniewinniony lub za który został już uprzednio skazany prawomocnym wyrokiem na terytorium Unii.


a prawo do wypowiadania się w taki sposób jak teraz gwarantuje ci:

Artykuł 11
Wolność wypowiedzi i informacji
1. Każdy ma prawo do wolności wypowiedzi. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na granice państwowe.
2. Szanuje się wolność i pluralizm mediów.



przykre jest to, że człowiek, który żyje w kraju, gdzie masa ludzi zginęła za to, żeby każdy człowiek mógł być wolny i poddany sprawiedliwym wyrokom wymiaru sprawiedliwości i żyć w świecie, gdzie sprawiedliwość nie jest zemstą a dociekaniem zadośćuczynienia za popełnione zbrodnie. W kraju, gdzie w 20 wieku skazywano na śmierć w głównej mierze bohaterów wojennych i gdzie kara ta była w większości narzędziem do likwidowania przeciwników politycznych a nie wymierzania rzeczywistej kary za zbrodnie - jednocześnie jest za tą karą. W polsce z kodeksu karnego zniesiono tą karę dopiero 15 lat temu, moratiorium na karę śmierci ma w polsce 22 lata, a ostatni wyrok wykonano 23 lat temu.

ustrój polityczny w którym żyjesz obecnie trwa dopiero 24 lata i mentalność dopiero się zmienia. Ludzie który nami rządzą w znakomitej większości wyrośli w komunie i mimo walki z nią istnieje nadal ta sama mentalność dla nepotyzmu i wspieraniu swoich. W Polsce nie ma niezawisłych sądów (spróbuj wykłócić się z niesprawiedliwie nałożonym mandatem z urzędu skarbowego przed sądem, albo złożyć pozew przeciw niesprawiedliwym warunkom umowy z banku, czy telefonii komórkowej)
  • 0

#66

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Idealnym rozwiązaniem jak dla mnie byłoby wprowadzenie systemu podatkowego w którym każdy może zadecydować na co przeznaczyć swoją część, coś na zasadzie tego 1%. W takim systemie tacy jak ja zafundowaliby opiekę potrzebującym dzieciom i zwierzętom, a tacy ludzie jak Wy karmiliby sobie w spokoju morderców. Ja nie czuję tej sprawiedliwości państwa prawa, gdy państwo zabiera mi prawie połowę wypracowanych pieniędzy i karmi z nich bandziorów.


Zacznij używać argumentów które nie są socjotechniką. Jeśli zaczniemy od tego że więźniowie nas kosztują, to możemy dojść do wniosku że lepiej wszystkich wymordować i przerobić tłuszcz na mydło żeby jeszcze był zysk. ;)

Jeszcze przed chwilą lansowałeś samosądy, uważam że po prostu nie przemyślałeś nigdy kwestii wymiaru sprawiedliwości, sensu kar i jaki jest ich cel.
  • 0



#67

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

w tym tygodniu, na zasadzie linczu publicznego spalono dziewczynę na stosie za uprawianie czarów. Cała wioska widziała, jak 20 letnia dziewczyna "przeklinając" wodę czy coś tam, doprowadza do chorowania dzieci i za to spalono ją na stosie.
To jest ciemnogród taki sam, jak właśnie dociekanie zemsty za zbrodnie.
Cywilizacja wyższego poziomu polega na tym, żeby prawo stało ponad sprawami takimi jak zemsta i odchodziło od kodeksu Hammurabiego, żeby było ludzkie.

Gdyby polskie prawo nie karało więzieniem za na prawdę błahe wykroczenia, wprowadziło lepszy system kar finansowych lub umożliwiło ich odpracowywanie to nie mielibyśmy dzisiaj tak zapchanych więzień i jestem pewna, że twoje podatki by nie wzrosły.

Poza tym głównym leakiem funduszy społecznych nie są zakłady karne, a rozbuchana i niewydajna administracja państwowa i nieefektywny system pomocy społecznej oraz zdrowotnej, a nie więziennictwo.
  • 0

#68

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeszcze przed chwilą lansowałeś samosądy, uważam że po prostu nie przemyślałeś nigdy kwestii wymiaru sprawiedliwości, sensu kar i jaki jest ich cel.


Nie lansuję samosądów, chodzi mi o konkretne przypadki. Czym innym jest danie w mordę autobusowemu kieszonkowcowi, a czym innym palenie na stosie. To samo z mordercami - osobiście nie dokonywałbym samosądu na przypadkowym zbrodniarzu, który nie wzbudza we mnie większych emocji, a tylko w przypadku, gdyby ktoś skrzywdził moją rodzinę.

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 22.02.2013 - 21:17

  • 0

#69

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podaj proszę jakiś konkretny, rzeczywisty przykład takiej sprawy i jak zareagował sąd. W momencie, w którym widzisz, że ktoś zabija morduje ci dziecko i zabijasz takiego przestępce stosuje się prawo obrony koniecznej. Sąd w takich wypadkach bardzo rzadko wymierza karę jakąkolwiek, czy zasądza o winie osoby, która zabiła w obronie - oczywiście jeśli takie przypadki są jasne.

Takie sytuacje, jak te, które pokazujesz to głównie jakieś zmyślone historyjki z opowiastek w filmach obyczajowych z USA, w których to samotna matka/ojciec są świadkami mordu i gwałtu na ich dziecku, po czym morderca śmieje się w oczy rodzinie ofiary, wychodzi po kilku latach z więzienia i nęka tą rodzinę nadal.

To są zmyślone filmidła, mające na celu wzmożenie poczucia zagrożenia społecznego, aby podtrzymać słuszność wykonywania kary śmierci i jej stosowności dla takich zwyrodnialców.

Tego typu aktów dokonują głowie osoby chore psychicznie. W Polsce nie ma prawa, które przymuszałoby osobę ostro zaburzoną do trwałego pobytu w ośrodku zamkniętym. Zazwyczaj lekarz wydaje sąd na temat jej wypuszczenia a za branie lekarstw odpowiedzialna jest rodzina, jednak nikt tego nie sprawdza jakoś dokładnie. Nie można zamknąć w zakładzie psychicznym osoby, która stwarza pozory do popełnienia czynu zabronionego. Zazwyczaj robi się to dopiero po wykonaniu takiego czynu przez chorego. Średni czas pobytu w psychiatryku to 4 lata dla skazanego za taki czyn.
w 90% przypadków po zaniknięcia objawów choroby psychicznej rodzina decyduje się o zaprzestaniu leczenia farmakologicznego takiej chorej osoby (schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa jest nieuleczalna i wymaga farmakoterapii ciągłej) - tu powinny zajść zmiany.

Sytuacje, które popychają ludzi do zbrodni są na prawdę różne i zdarza się niezwykle rzadko, że pobudkami jest czysta nienawiść - częściej właśnie zemsta.



Jeszcze przed chwilą lansowałeś samosądy, uważam że po prostu nie przemyślałeś nigdy kwestii wymiaru sprawiedliwości, sensu kar i jaki jest ich cel.


Nie lansuję samosądów, chodzi mi o konkretne przypadki. Czym innym jest danie w mordę autobusowemu kieszonkowcowi, a czym innym palenie na stosie. To samo z mordercami - osobiście nie dokonywałbym samosądu na przypadkowym zbrodniarzu, który nie wzbudza we mnie większych emocji, a tylko w przypadku, gdyby ktoś skrzywdził moją rodzinę.


ale tamta społeczność była przekonana o tym, że zabija w obronie właśnie swoich zabitych przez wiedźmę dzieci!
  • 0

#70

0zzy.
  • Postów: 40
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam, że kary powinne być surowe. Np gwałciele powinni zostać wykastrowani (dużo było i jest przypadku, że gwałciciel odsiadywał wyrok, jak wyszedł z więzienia to znowu zgwałcił) złodziejom powinni obcinać palce dłoń(zależne od kwoty lub wartości przedmiotu ktorą ukradł).
  • -2

#71

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Uważam, że kary powinne być surowe. Np gwałciele powinni zostać wykastrowani (dużo było i jest przypadku, że gwałciciel odsiadywał wyrok, jak wyszedł z więzienia to znowu zgwałcił) złodziejom powinni obcinać palce dłoń(zależne od kwoty lub wartości przedmiotu ktorą ukradł).

A więc twoim zdaniem ludzie się nie zmieniają. Albo zawsze byli przestępcami, albo dobrymi obywatelami. Już niedługo będziesz mówił, że temu to trzeba mózg uciąć, bo źle myśli.

Widzę, że naprawdę mało kto zdaje sobie sprawę z konsekwencji działań jak te z cytatu. Jak już w tym temacie wspomniano, żyjemy w cywilizowanym państwie. Chcesz chłosty jedź do afryki lub innego miejsca gdzie kary cielesne są stosowane. Napewno byłoby lepiej.

Po za tym co ci da to, że ktoś zginie, a nie przesiedzi w więzieniu dożywocie. Co byś wolał, dla kogoś kto zabił ci dziecko. Żeby cierpiał przez lata gnijąc w więzieniu? Czy żeby umarł na miejscu i nikt się nim nie przejmował. Naprawdę według mnie wolałbym aby gosciu cierpiał, a nie umarł humanitarnie i bezboleśnie.
  • 0

#72

0zzy.
  • Postów: 40
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up
Jeśli nie chce być wykastrowany, to nie powinien tego robić. Nie obchodzi mnie to że może się zmienić. Sam tak jakby podjął karę na siebie.
  • 1

#73

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up
Jeśli nie chce być wykastrowany, to nie powinien tego robić. Nie obchodzi mnie to że może się zmienić. Sam tak jakby podjął karę na siebie.


A sam chciałbyś być poddany tego typu karze o której mówisz? Nie mówię, że kogoś zgwałcisz, czy zabijesz, ale np kradzież oprogramowania to również kradzież, czy zatem chciałbyś żeby za posiadanie np nielegalnych programów o wartości 10tyś zł (co nie jest wyczynem) skazywano cię na chłostę po której będziesz w szpitalu przez jakieś 2 miesiące z bolesnymi ranami i bliznami na całe życie, albo żeby ucięto ci palec za kradzież?
  • 0

#74

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


@up
Jeśli nie chce być wykastrowany, to nie powinien tego robić. Nie obchodzi mnie to że może się zmienić. Sam tak jakby podjął karę na siebie.


A sam chciałbyś być poddany tego typu karze o której mówisz? Nie mówię, że kogoś zgwałcisz, czy zabijesz, ale np kradzież oprogramowania to również kradzież, czy zatem chciałbyś żeby za posiadanie np nielegalnych programów o wartości 10tyś zł (co nie jest wyczynem) skazywano cię na chłostę po której będziesz w szpitalu przez jakieś 2 miesiące z bolesnymi ranami i bliznami na całe życie, albo żeby ucięto ci palec za kradzież?


Kradzież to pozbawienie poprzedniego właściciela jakiejś rzeczy i przywłaszczenie sobie jej. Ukraść można rower albo schab ze sklepu. W przypadku przestrzeni wirtualnej - oprogramowania, muzyki, filmów - nie może być o tym mowy, dopóty pobranie czegoś nie będzie skutkowało jednoczesnym usunięciem danego pliku z komputera, z którego ściągamy.
  • 0

#75

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli przechodzimy na teren oprogramowania to przyznać się bez bicia kto opłacił licencję WinRara? I nagle 99% użytkowników WinRara traci rękę...



@up
Jeśli nie chce być wykastrowany, to nie powinien tego robić. Nie obchodzi mnie to że może się zmienić. Sam tak jakby podjął karę na siebie.


A sam chciałbyś być poddany tego typu karze o której mówisz? Nie mówię, że kogoś zgwałcisz, czy zabijesz, ale np kradzież oprogramowania to również kradzież, czy zatem chciałbyś żeby za posiadanie np nielegalnych programów o wartości 10tyś zł (co nie jest wyczynem) skazywano cię na chłostę po której będziesz w szpitalu przez jakieś 2 miesiące z bolesnymi ranami i bliznami na całe życie, albo żeby ucięto ci palec za kradzież?


Kradzież to pozbawienie poprzedniego właściciela jakiejś rzeczy i przywłaszczenie sobie jej. Ukraść można rower albo schab ze sklepu. W przypadku przestrzeni wirtualnej - oprogramowania, muzyki, filmów - nie może być o tym mowy, dopóty pobranie czegoś nie będzie skutkowało jednoczesnym usunięciem danego pliku z komputera, z którego ściągamy.


A więc uważasz, że coś musi zniknąć? Powiedz mi gdzie autor ma pieniądze z programu, muzyki itp. Nie ma, więc to kradziesz... oj paluszki polecą... :D

Użytkownik Nothing edytował ten post 24.02.2013 - 14:15

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych