Skocz do zawartości


Zdjęcie

W niedzielę ‘Śmierć Prezydenta’ na kanale National Geographic – ten dokument zobaczy cały świat!


380 odpowiedzi w tym temacie

#151

Flopstar.
  • Postów: 225
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie mam czasu, na tyle, by zajmować się śledztwem, jednak mam czas na pisanie o Kaczyńskim zamachiście i IV RP :D


Czyli co, wg was lepiej by było żeby w tej katastrofie zginęło 96 gimnazjalistów lecących na szkolną wycieczkę. Wtedy ucięły by się wszelkie polityczne spekulacje na temat ewentualnego zamachu.
Bo niby kto miał by dybać na życie nikomu nie znanych nastolatków. Po prostu katastrofa lotnicza i tyle.
Nie wiem jak to wam powiedzieć ale dla mnie jesteście bandą pis-owskich podżegaczy absolutnie pozbawionych racjonalnego myślenia.
I teraz macie swoje 5 minut : minusujcie ten post na maxa, ile wlezie. Pokażcie swoją dezaprobatę, wściekłość i nienawiść.
Dajcie upust swojej złości i rozgoryczeniu, może właśnie tego potrzebuje wasza skrzywiona i wypaczona psychika.
Może was to chociaż odrobinę przybliży do upragnionego zamachu.
Czuję wstręt jak pomyślę, że ludzi o poglądach choćby zbliżonych do waszych mijam codziennie idąc rano do piekarni.
Wstyd mi za was.
  • -6



#152

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli co, wg was lepiej by było żeby w tej katastrofie zginęło 96 gimnazjalistów lecących na szkolną wycieczkę. Wtedy ucięły by się wszelkie polityczne spekulacje na temat ewentualnego zamachu.


Co mają pasażerowie do metodologii badań katastrofy? Nikt nie pisze, że" dochodzenie prawdy" przez polskich i rosyjskich śledczych jest nieprofesjonalne i momentami groteskowe bo samolotem, który uległ katastrofie leciał polski prezydent- tylko dlatego, że tak właśnie jest.

To Ty uważasz, że to na pewno był zwykły wypadek, bo kto mógłby chcieć się zamachnąć na" pisowców"? Niedorzeczne.

Obecność na pokładzie samolotu głowy 40 milionowego narodu zrzeszonego w NATO jest jedynie okolicznością, przy której każdy zdrowy na umyśle człowiek zastanowi się czy to aby na pewno był zwykły wypadek. Polskie władze jak i polskojęzyczne media nigdy nie zadały sobie tego pytania. Dla nich jak i dla Ciebie istnieje tylko jedna możliwa wersja. I boli Cię to, że są ludzie, którzy dopuszczają myśl, że mogła to być zwykła katastrofa, a mógł być to zaplanowane działanie osób trzecich.

Nie wiem jak to wam powiedzieć ale dla mnie jesteście bandą pis-owskich podżegaczy absolutnie pozbawionych racjonalnego myślenia.
I teraz macie swoje 5 minut : minusujcie ten post na maxa, ile wlezie. Pokażcie swoją dezaprobatę, wściekłość i nienawiść.
Dajcie upust swojej złości i rozgoryczeniu, może właśnie tego potrzebuje wasza skrzywiona i wypaczona psychika.


Właśnie dowiedziałem się, że przez to iż mam wątpliwości co do przebiegu największej po II wojnie światowej tragedii z udziałem Polski, jestem wyborcą Prawa i Sprawiedliwości. Co więcej- to że myślę samodzielnie i zadaję pytania, według autora tych słów dyskwalifikuje mnie z grona ludzi myślących racjonalnie i jest jednoznacznym dowodem na chorobę psychiczną. Panu" racjonalnemu" już dziękujemy.


Mnie zastanawia jedna rzecz. Dlaczego członkowie tzw. Komisji Millera, którzy są tak pewni swoich ustaleń, nie udowodnią tego niezależnym naukowcom w bezpośredniej debacie? Nie ma lepszego sposobu by dowieść swoich racji. Jednak panowie z zespołu Jerzego Millera uważają, że oni" w politykę się nie bawią". Nie przeszkadza im to jednak uprawiać polityki niemal każdego w programach Lisa, Olejnik i innych pieszczochów establishmentu III RP. O dziwo, nigdy nie są oni konfrontowani z osobami mającymi wątpliwości co do rzetelności ich pracy.

W ostatnich dniach dr. Lasek otrzymał propozycję od jednego z opozycyjnych tygodników( o ile mnie pamięć nie myli chodzi o " W Sieci") propozycję podlegającego pełnej autoryzacji wywiadu. Mógł przekazać swoje zdanie, pozwolić zadać sobie pytania, na które odpowiedzi rozwiałyby wątpliwości czytelników tego pisma. Jednak tego nie zrobił. Dlaczego? Niech każdy z nas odpowie sobie na to pytanie sam.

Użytkownik Shay edytował ten post 04.02.2013 - 04:38

  • 0

#153

szary123.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam takie pytanie ,a nie wiem czy ktoś już to wyjaśniał. W jaki sposób samolot o rozpiętości skrzydeł wynoszącej : 37,55 m robi beczkę 6 metrów nad ziemią?



Tu masz to wyjaśnione.
http://fizyka-smolenska.salon24.pl/



Szczerze powiedziawszy mało rozumiem z tego bełkotu.Czy możesz drogi Wszystko wytłumaczyć mi to po swojemu? Masz rozległą wiedzę o wielu rzeczach więc dla Ciebie będzie to pikuś.
  • 0

#154

Bobrov.
  • Postów: 135
  • Tematów: 7
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Kaczyński a właściwie jego słowa (do mnie bardziej przemawia słowo :kłamstwa) wypowiadane w bólu (co całkowicie rozumiem) niestety ale mijają się z prawdą.

A skąd ta pewność?

Nie muszę tego udowadniać, to raczej p. Kaczyński powinien dowieść, że tak nie jest.

A członkowie komisji Millera powinni udowodnić, że tak jest. Ale coś słabo im to idzie. ;)

33 miesiące to szmat czasu, myślę że gdyby dostał nawet drugie tyle to nie będzie w stanie przedstawić na tyle mocnych argumentów aby mnie przekonać.

No właśnie... 33 miesiące to szmat czasu, a nasi oficjalni "eksperci" nadal nie potrafią udowodnić swojej oficjalnej wersji...

Nie wiem jak to wam powiedzieć ale dla mnie jesteście bandą pis-owskich podżegaczy absolutnie pozbawionych racjonalnego myślenia.

Ponieważ nie zgadzamy się z Twoim tokiem myślenia?

Wstyd mi za was.

A mi wstyd za takich jak Ty, że nie umieją uzasadnić tych obelg w naszą stronę argumentami, posługując się jedynie jakimiś śmiesznymi epitetami całkowicie pozbawionymi sensu.
  • 2

#155

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Flopstar to Ty dajesz właśnie upust swojej złości, to Ty prezentujesz postawę pełną nienawiści. To co napisałeś poziomiem nie odstaje od terminologii, którą posługuje się naczelny piewca "mowy miłości" w tym kraju - Stefan Niesiołowski aka Aaron Nusselbaum. Od niego uczyłeś się ogłady w dyskusji?

Raport MAK zawierał kilka teorii nie mających pokrycia w rzeczywistości. Głośno było też o tym, że narusza on postanowienia Konwencji Chicagowskiej. Raport komisji Millera to z kolei karykatura prawdziwego dochodzenia. Obydwa dokumenty momentami wzajemnie się wykluczają. Jakby tego było mało 3 lata po katastrofie Rosja nadal nie chce wydać wraku samolotu. I pewnie będzie go przetrzymywać tak długo, dopóki nie zostanie z niego dosłownie nic.

Czy powinniśmy ufać władzy politycznej, która wychowywała się w radzieckim systemie kłamstwa i obłudy?

Użytkownik Tempter edytował ten post 04.02.2013 - 12:27

  • -1



#156

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Byłbyś łaskaw zacytować o który fragment tej obszernej wypowiedzi konkretnie Ci chodzi? zdecydowanie ułatwi to dyskusję. Już abstrahując od tego, że Macierewicz to polityk, a jego pojęcie o lotnictwie jest równie mgliste jak Twoje. On jedynie upublicznia tezy zespołu parlamentarnego, któremu przewodniczy. Rozumiem jednak, że dla Ciebie wygodnie jest się nim posiłkować.

Najpierw chciałeś żeby ci podać jakieś konkretne wypowiedzi gdzie mówi się o zamachu, bo twierdziłeś że tylko Tusk i Kaczyński o nim mówili. Tak Kaczyński mówił wyraźnie o zamachu, że zostali zamordowani, że jest pewny co do tej teorii. W rozmowie w programie minęła 20 powiedział że jest to jak na razie jedyna teoria tłumacząca to co się stało. Macierewicz również wielokrotnie mówił o wybuchach, o trotylu. dałem link do wypowiedzi. Jest tam nagranie 15 sekund gdzie mówi:

Potwierdzają one to wszystko, co wiemy na podstawie dotychczasowych naszych analiz. Potwierdzają one, że do katastrofy doszło w powietrzu na skutek świadomego działania osób trzecich
http://www.polskiera...nsku-w-Brukseli
Tam trzeba kliknąć na jego nazwisko obok tego głośnika.

W gazecie Polskiej również jasno pisano o zamachu. Były nagłówki na pierwszych stronach ,,to był zamach!" ,,10 dowodów na zamach".

Teraz się wymigujesz że to tak naprawdę nieważne, bo Macierewicz jest politykiem a nie lotnikiem....
Ecie pecie. :|

Jak ktoś powie, że to co się stało Smoleńsku to:
Działanie polityczno-przestępcze mające na celu osiągnięcie pewnego celu politycznego w sposób nielegalny przez obalenie aktualnej władzy przy użyciu siły militarnej, wyeliminowanie osoby Prezydenta , oraz innych ważnych osób poprzez morderstwo.
To też powiesz, że nie nie chodzi tutaj o zamach bo tego słowa tutaj nie ma?

A co do debaty. Nie wiem, zastanowię się.
  • 0



#157

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak to wam powiedzieć ale dla mnie jesteście bandą pis-owskich podżegaczy absolutnie pozbawionych racjonalnego myślenia.


a następnie

I teraz macie swoje 5 minut : minusujcie ten post na maxa, ile wlezie. Pokażcie swoją dezaprobatę, wściekłość i nienawiść.
Dajcie upust swojej złości i rozgoryczeniu, może właśnie tego potrzebuje wasza skrzywiona i wypaczona psychika.


Uśmiałem się nie niesamowicie. Nie wiem, możecie mi wkleić warna, ale to jest typowy przykład lemminga, który w jednym poście potrafi sam sobie zaprzeczyć, aby tylko dowalić coś związanego z PiSem. Możecie albo dać mi warna, albo podać to jako przykład - "Jak nie pisać wywodów logicznych"
  • 4



#158

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jutro na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się debata nt. smoleńska . Mają być główni ,,eksperci' z komisji Macierewicza i inni. Będzie to pokazywane w telewizji trwam. Nie mam niestety tego kanału. Może ktoś wrzuci do neta to sobie obejrzę. Bo w przeciwieństwie do niektórych to lubię wiedzieć co ma do powiedzenia druga strona.
http://www.radiomary...lenska-na-uksw/ . Początek koło godz.10
  • 0



#159

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najpierw chciałeś żeby ci podać jakieś konkretne wypowiedzi gdzie mówi się o zamachu, bo twierdziłeś że tylko Tusk i Kaczyński o nim mówili. Tak Kaczyński mówił wyraźnie o zamachu, że zostali zamordowani, że jest pewny co do tej teorii. W rozmowie w programie minęła 20 powiedział że jest to jak na razie jedyna teoria tłumacząca to co się stało. Macierewicz również wielokrotnie mówił o wybuchach, o trotylu. dałem link do wypowiedzi. Jest tam nagranie 15 sekund gdzie mówi:

Potwierdzają one to wszystko, co wiemy na podstawie dotychczasowych naszych analiz. Potwierdzają one, że do katastrofy doszło w powietrzu na skutek świadomego działania osób trzecich
http://www.polskiera...nsku-w-Brukseli
Tam trzeba kliknąć na jego nazwisko obok tego głośnika.


jednak nie czytach moich postów do końca, a silisz się na ustosunkowanie. A więc śpieszę zacytować część wypowiedzi, którą byłeś łaskaw pominąć:

ale jak mniemam rozmawiamy tu o ludziach zajmujących się badaniem tejże katastrofy.


więc zważywszy na fakt, że dyskusję traktujesz niezwykle wybiórczo odnosząc się do wybranych fragmentów zadam pytanie. Chcesz rozmawiać o katastrofie Smoleńskiej i jej postrzeganiu przez osoby zaznajomione w temacie, czy pobabrać się w politycznym błotku?

W gazecie Polskiej również jasno pisano o zamachu. Były nagłówki na pierwszych stronach ,,to był zamach!" ,,10 dowodów na zamach".


a czytałeś co jest w środku? Czy jednak należysz do osób nie potrafiących wydedukować, że tytuł prasowy jest sloganem i magnesem mającym przyciągnąć potencjalnego odbiorcę a zawartość świadczy o poglądzie na daną sprawę. Tak dla pierwszego lepszego przykładu proponuję poczytać sobie tytuły niektórych artykułów na wp.pl.


Teraz się wymigujesz że to tak naprawdę nieważne, bo Macierewicz jest politykiem a nie lotnikiem....
Ecie pecie. :|


o czym Ty bredzisz? Przeczytaj do końca post, do którego się odnosiłeś.

Ponawiam wobec tego pytanie: Który z PiSowców lub mediów z nim związanych twierdzi, że mieliśmy do czynienia z zamachem? Po raz kolejny doprecyzuję rzecz, która Tobie umknęła, a z punktu widzenia elementarnej logiki jest rzeczą oczywistą: chodzi o ludzi zajmujących się badaniem tej katastrofy.

I czy można liczyć na ustosunkowanie się do poruszonych przeze mnie kwestii, czy wywiesisz białą flagę i odeślesz mnie do raportu Millera? Przekonując mnie, że jest prawdziwy bo jest oficjalny :)

Jak ktoś powie, że to co się stało Smoleńsku to:
Działanie polityczno-przestępcze mające na celu osiągnięcie pewnego celu politycznego w sposób nielegalny przez obalenie aktualnej władzy przy użyciu siły militarnej, wyeliminowanie osoby Prezydenta , oraz innych ważnych osób poprzez morderstwo.
To też powiesz, że nie nie chodzi tutaj o zamach bo tego słowa tutaj nie ma?


Jak ktoś tak powie, to oczywiście powiem, że chodzi o zamach chociaż nie użyto tego słowa. Jak ktoś tak powie.... To jak tam panie Wszystko, kto tak powiedział? Czy jest to raczej wytwór Twojej wyobraźni?

Jutro na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się debata nt. smoleńska . Mają być główni ,,eksperci' z komisji Macierewicza i inni. Będzie to pokazywane w telewizji trwam. Nie mam niestety tego kanału. Może ktoś wrzuci do neta to sobie obejrzę. Bo w przeciwieństwie do niektórych to lubię wiedzieć co ma do powiedzenia druga strona.
http://www.radiomary...lenska-na-uksw/ . Początek koło godz.10


No tak, zapomniałem, że są "eksperci" od Macierewicza i eksperci od Millera. A różni ich nie metodologia podejścia do zagadnienia i merytoryczne argumenty ( o lotnictwie wszak pojęcia nie masz nawet bladego), a przynależność poglądowa? :)

Otóż cudzysłów doskonale pasuje choćby do parafachowca Laska. Choćby dlatego, że nie zna procedur lotnictwa pańśtwowego a wypowiada się bredząc jak potłuczony wykładając jednocześnie nową teorię regulaminu lotów: "Od razu po uzyskaniu informacji o mgle i widzialności nalezało podjąć decyzję o locie na lotn isko zapasowe". Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistymi przepisami. Pilot miał pełne prawo zbliżyć się do Siewiernego aby naocznie rozeznać się w warunkach. Laskowe bredzenie świadczy co najmniej o ignorancji, co więcej ignoran cji ze strony osoby opiniującej przestrzeganie procedur.

Sprawozdanie bez problemu obejrzysz w youtube, choć być może ostajo dziennikarskiej rzetelności również coś pokaże.
  • -2



#160

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ekspertów od Macierewicza od Ekspertów Laska różni to, ze Ci pierwsi to sama ekipa profesorska, a druga, magistrów.
Więc branie w cudzysłów ludzi którzy mają o wiele większy dorobek w swojej dziedzinie jest co najmniej niepoważne.
  • 0



#161

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może was to chociaż odrobinę przybliży do upragnionego zamachu.
Czuję wstręt jak pomyślę, że ludzi o poglądach choćby zbliżonych do waszych mijam codziennie idąc rano do piekarni.
Wstyd mi za was.


No jesteś po prostu lemingiem no, takim podręcznikowym - wzorcowym.

Tu nie chodzi o PiS czy PO, ale Ty tego nie zrozumiesz bo media tak Ci zatruły mózg przeciwko kaczyńskim , że zatraciłeś kompletnie umiejętność logicznego myślenia.

Nikt nie mówi, że był zamach ale to co przedstawili ruscy i Miller to stek bzdur nic się kupy nie trzyma. I nie chodzi, że tam byl Kaczyński, tylko PREZYDENT z jakiej opcji by nie był to PREZYDENT kraju rozumiesz to ? Jako obywatel RP powinno Ci zależeć aby dojść do prawdy ale wolisz myśleć przez pryzmat nienawiści do pisu, notabene wszepionej razem z Faktami TVN
  • 1

#162

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mefistofeles, żarty sobie robisz i kpiny? Tak to wygląda. Zaprzeczasz czemuś co jest oczywiste, czyli temu, że politycy pis i media z nimi związane otwarcie mówią o zamachu. Podałem ci linki do konkretnych wypowiedzi np. Macierewicza, gdzie jest wyraźnie mówione że wszystkie zebrane fakty wskazują na zamach. Mówił też że smoleńsk był zbrodnią. Również w gazecie polskiej wiele razy ukazywały się teksty o dowodach na zamach.
Mówienie o tym, że samolot rozerwany został przez bomby również jest mówieniem o zamachu. Bo w jakim celu ktoś wsadził do tego samolotu bomby? Przecież nie był to lot pasażerko- transportowy gdzie przewożono ludzi i materiały wybuchowe. Gdyby tak było to można by powiedzieć że wybuchy tych bomb nie były zamachem bo mógł być to nieszczęśliwy wypadek. Ale to był lot pasażerski, więc mówienie że wybuchły tam jakieś bomby jest tym samym nazwaniem tego ,,zamachem".
Jeśli tego nie potrafisz zrozumieć to współczuję.

Ponawiam wobec tego pytanie: Który z PiSowców lub mediów z nim związanych twierdzi, że mieliśmy do czynienia z zamachem? Po raz kolejny doprecyzuję rzecz, która Tobie umknęła, a z punktu widzenia elementarnej logiki jest rzeczą oczywistą: chodzi o ludzi zajmujących się badaniem tej katastrofy.


Ale w Polsce praktycznie każdy dziennikarz zajmuje się tym zamachem. Są na ten temat tysiące tekstów w necie. Większość pisanych przez ludzi, którzy nie zagłębiają się w temat tylko piszą to w co wierzą.
Co więc oznacza, że ktoś ,,zajmuje się tą sprawą"? Czy jeśli napisał jeden artykuł to już można powiedzieć, że się tym zajmuje? No to w takim razie można uznać że jest to około 1000 dziennikarz, tysiące blogerów.
Czy może trzeba napisać dwa artykuły albo dwie notki na blogu żeby już uznać kogoś za ,,zajmującego się"?

Czyli według ciebie Macierewicz który kieruje zespołem parlamentarnym do spraw zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej można uznać za badającego tą katastrofę? Bo według mnie oczywiście że tak

To tyle na ten temat. Nie będę dalej się bawił w udowadnianie że czarne jest czarne. Takie są fakty. Nie będę udowadniał tego co jest wiadome. Może jeszcze każesz żebym udowodnił że Warszawa jest stolicą Polski, a my żyjemy na Ziemi a nie na Słońcu.

Aha wczoraj w programie minęła 20 gościem był Bienienda. W pewnym momencie powiedział że szczątki samolotu w brzozie mogły się wziąć stąd, że samolot wybuchł przez brzozą( chyba chodziło mu o wybuch skrzydła). No i stąd odłamki w brzozie.
Wystarczy teraz sobie wyobrazić samolot lecący w stronę złamanej brzozy na wysokości około 20 metrów. W pewnym momencie jakieś 20 metrów przed nią skrzydło wybucha, a jego fragmenty wbijają się akurat w miejscu gdzie brzoza jest złamana, akurat w tym samym miejscu.

Ale byłoby to też całkowicie sprzeczne z tezami Nowaczyka. Pisałem już o tym na forum:

Facet twierdzi że samolot zaczął nagle przechylać się po przeleceniu 144 m od brzozy. Ale ta teoria nie pasuje do rzeczywistości. Oderwany fragment skrzydła leży 111 metrów od brzozy. Więc gdyby miał go oderwać wybuch czy cokolwiek innego to musiałoby się to stać co najwyżej 80 metrów za brzozą. Resztę drogi skrzydło siłą pędu przeleciało by samo. Gdyby wybuch nastąpił później to zaleciałoby za daleko. Zatem samolot leciał od około 80m bez 6 metrowego kawałka skrzydła. Mimo to leciał prosto i dopiero po przeleceniu 64 metrów zaczął się gwałtownie przechylać.
Co więc spowodowało ten gwałtowny przechył?

http://www.paranormalne.pl/topic/32253-slady-materialow-wybuchowych-na-tupolewie/page__view__findpost__p__527622

Czyli teraz: jeśli samolot stracił skrzyło parenaście metrów przed brzozą, to w takiej sytuacji przeleciał w sumie ponad 160 metrów prosto, mimo tego że nie miał 1/3 skrzydła.
Tyle wychodzi nam z połączenia teorii Biniendy z teorią Nowaczyka.

I czy można liczyć na ustosunkowanie się do poruszonych przeze mnie kwestii, czy wywiesisz białą flagę i odeślesz mnie do raportu Millera? Przekonując mnie, że jest prawdziwy bo jest oficjalny


No właśnie. Czy mógłbym tego oczekiwać od ciebie. Bo na razie tego nie ma.

Ekspertów od Macierewicza od Ekspertów Laska różni to, ze Ci pierwsi to sama ekipa profesorska, a druga, magistrów.


Powiedział człowiek, który wcześniej pisał że nie ma czasu zajmować się śledztwem. To mu jednak nie przeszkadza, żeby wyrażać pełną afirmacją dla filmu gargasowej.
Taka ekipa profesorska w której jeden plecie gorsze bzdury od drugiego. Jeden z tych wybitnych ,,ekspertów" powiedział że końcówka skrzydła powinna wylądować 12 metrów za brzozą jak spadochron.
No ale ważne, że są to profesory, a to czy mówią mądrze czy nie to już jest kwestia drugorzędna.
Więc widać u was że przyjmujecie podawane informacje na wiarę, a nie kierujecie się racjonalnym osądem. Ten kto ma profesora przed nazwiskiem i jest ,,niezależny" ten na pewno musi mieć rację.
Taka postawa jest najbardziej widoczna u Tsu. On kieruje się wiarą i emocjami oraz wyznawaną ideologią.
Argument z autorytetu jest niewiele warty. Bo w czym lepszy ma być prof. Nowaczyk o wielu członków komisji Millera nawet tych z tytułem magistra?

Kazimierz Nowaczyk (ur. 1952) – polski naukowiec, fizyk od 1996 roku pracujący w USA, obecnie assistant professor (adiunkt) w Centrum Spektroskopii Fluorescencyjnej na Wydziale Biochemii i Biologii Molekularnej Szkoły Medycznej University of Maryland w Baltimore w Stanach Zjednoczonych[1].
http://pl.wikipedia....imierz_Nowaczyk

Ale rozumiem że specjalista od spektroskopii i biologii jest lepszym znawcą tematyki wypadków lotniczych ponieważ jest przecież profesorem.
Mówienie że w komisji Millera byli sami magistrzy to również nie prawda bo byli tam ludzie z tytułami prof. i dr
np. dr inż. Stanisław Żurkowski czy prof. dr hab. inż. Ryszard Krystek albo Kierownik Zakładu Awioniki : ppłk dr inż. Sławomir MICHALAK
  • 0



#163

Ciechan.
  • Postów: 104
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

Konstruktor Boeinga podważa ustalenia ws. katastrofy TU-154. "To pierwszy taki przypadek"

Światowej klasy ekspert dr Wacław Berczyński jednoznacznie wykazuje, że Tu-154M nie mógł się rozpaść na tysiące kawałków po zderzeniu z brzozą. Jego zdaniem samolot pomimo utraty kawałka skrzydła powinien też bezpiecznie dolecieć do lotniska w Smoleńsku. – To pierwszy przypadek takiej katastrofy na świecie – czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Ekspert Boeinga dr Wacław Berczyński twierdzi, że zniszczenia samolotu nie są współmierne do upadku na ziemię przy prędkości 270 km/h z wysokości 20 m. Powołuje się przy tym na wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu samolotów.

Jak zaznacza, przy produkcji samolotów bierze się pod uwagę możliwość katastrofy i projektuje poszczególne elementy tak, aby wytrzymały określone obciążenia.

- Opis katastrofy znany z raportu Jerzego Millera nie pasuje do skali zniszczeń - mówi ekspert.

(Gazeta Polska Codziennie, KK)
  • 2

#164

Bobrov.
  • Postów: 135
  • Tematów: 7
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Powiedział człowiek, który wcześniej pisał że nie ma czasu zajmować się śledztwem. To mu jednak nie przeszkadza, żeby wyrażać pełną afirmacją dla filmu gargasowej.

Człowieku, mylisz osoby... To Flopstar pisał, że nie ma czasu zajmować się śledztwem, a nie Tsu. Następnym razem zanim coś napiszesz to najpierw się upewnij i nie gadaj takich bzdur, bo tylko w błąd wprowadzasz...

Taka ekipa profesorska w której jeden plecie gorsze bzdury od drugiego. Jeden z tych wybitnych ,,ekspertów" powiedział że końcówka skrzydła powinna wylądować 12 metrów za brzozą jak spadochron.

Jakoś chyba te tytuły musieli dostać, prawda? No chyba, że mi powiesz, że ktoś załatwił im tytuły profesorów.

Światowej klasy ekspert dr Wacław Berczyński jednoznacznie wykazuje, że Tu-154M nie mógł się rozpaść na tysiące kawałków po zderzeniu z brzozą. Jego zdaniem samolot pomimo utraty kawałka skrzydła powinien też bezpiecznie dolecieć do lotniska w Smoleńsku. – To pierwszy przypadek takiej katastrofy na świecie – czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Ale Wszystko zaraz powie, że tytuł doktora wcale nic nie znaczy, i że ten człowiek nie zna się na lotnictwie. :D
  • -1

#165

szary123.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

Konstruktor Boeinga podważa ustalenia ws. katastrofy TU-154. "To pierwszy taki przypadek"

Światowej klasy ekspert dr Wacław Berczyński jednoznacznie wykazuje, że Tu-154M nie mógł się rozpaść na tysiące kawałków po zderzeniu z brzozą. Jego zdaniem samolot pomimo utraty kawałka skrzydła powinien też bezpiecznie dolecieć do lotniska w Smoleńsku. – To pierwszy przypadek takiej katastrofy na świecie – czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Ekspert Boeinga dr Wacław Berczyński twierdzi, że zniszczenia samolotu nie są współmierne do upadku na ziemię przy prędkości 270 km/h z wysokości 20 m. Powołuje się przy tym na wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu samolotów.

Jak zaznacza, przy produkcji samolotów bierze się pod uwagę możliwość katastrofy i projektuje poszczególne elementy tak, aby wytrzymały określone obciążenia.

- Opis katastrofy znany z raportu Jerzego Millera nie pasuje do skali zniszczeń - mówi ekspert.

(Gazeta Polska Codziennie, KK)





Onet.pl jakże rzetelny portal informacyjny. Chodziło raczej o to ,że samolot po katastrofie nie mógł rozpaść się na tysiące części ,a po zderzeniu z brzozą nie mógł stracić skrzydła .Już dalsza część tekstu wyklucza początkową

"Ekspert Boeinga dr Wacław Berczyński twierdzi, że zniszczenia samolotu nie są współmierne do upadku na ziemię przy prędkości 270 km/h z wysokości"

Niektórzy po prostu nie zrozumieją ,że nie chodzi o politykę. To ,że ktoś nie przyjmuje oficjalnej wersji zdarzeń nie jest równoznaczne z tym ,że opowiada się po stronie PiS.Całe śledztwo komisji Millera to jedna ,wielka fuszera i improwizacja ,a według mnie zacieranie śladów prawdziwego przebiegu katastrofy.Nie wiem tylko czy robią to na polecenie Tuska czy są aż tak niekompetentni.Prędzej skłaniał bym się ku temu pierwszemu.


http://www.youtube.c...&v=nBjeu_KfHOI#!

Użytkownik szary123 edytował ten post 05.02.2013 - 15:57

  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych