Skocz do zawartości


Zdjęcie

Humanoidalna czaszka na Marsie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#31

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W Zdanach moim zdaniem było UFO drinks.gif


A pewnie ze bylo, bo nikt nie wie co to bylo, czyli UFO, wiedza tylko ci co te miski posklejali :P

Edit by =[dj_cinex]= :
Yhy ... a teraz wracamy do tematu. Każdy następny post tego typu będzie usuwany...

  • 0

#32

Darcyan.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi sie wydaje, ze to jakiś kamień, który wiatr tak obrobił, ze przypomina czaszkę, a ludzie poprostu chcą zobaczyć coś niezwykłego i sie doszukują, wiec widząc takie coś wpada im myśl, ze to czaszka...
  • 0

#33

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szansa na to, ze to czaszka wynosi 50%. 50% wynosi szansa, ze to kamien i w ten sposob mozna zakonczyc ta "rzeczowa" dyskusje.
  • 0



#34

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szansa na to, ze to czaszka wynosi 50%. 50% wynosi szansa, ze to kamien i w ten sposob mozna zakonczyc ta "rzeczowa" dyskusje.

:o mówisz 50/50? To dopiero niesamowite. Lepiej jednak 1/99 to chyba jednak prawdziwsza proporcja.
  • 0

#35

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na czym opierasz swoje twierdzenie, ze w 99% to kamien? Klaniaja sie podstawy rachunku prawdopodobienstwa.
  • 0



#36

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[url="http://www.alienvideo.net/human-skull-on-mars.php"]http://www.alienvideo.net/human-skull-on-mars.php[/url]

Serwis Alien Video o "Human Skull on Mars?"
  • 0



#37

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Właściwie z jednej strony Eurycide ma rację, że 50-50, bo to albo kamień albo czaszka. Ale tak nie można bawić się statystyką.
Przesłanek za tym, że to może być czaszka nie ma wcale, jedynie dziwny kształt (a na tyle tysięcy kamieni mógł się trafić i dziwniejszy).
Za to kamieni tam masa, i to też różnorakich. Niektózy fantaści doszukiwali się tam wręcz kawałków jakiś mechanizmów...
  • 0

#38

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na czym opierasz swoje twierdzenie, ze w 99% to kamien? Klaniaja sie podstawy rachunku prawdopodobienstwa.

Podstawa twierdzenia jest to, co w tej chwili wiemy o Marsie. :)
  • 0

#39

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie co mi to przypomina? "Predatora" z filmu o takim tytule.
On miał takie rozjeżdżające się szczęki :D
  • 0

#40

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiecie co mi to przypomina? "Predatora" z filmu o takim tytule.
On miał takie rozjeżdżające się szczęki :D


Hahaha mi sieteż tak skojarzył jak zobaczyłam to po raz pierwszy :D . Nawet kiedyś ten temat u siebie na blogu miałam :P . Czy to czaszka? Wątpię. No chyba, że Predatora tam przybył i zginął :]
  • 0

#41

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem obiekt wyszczególniony na zdjęciu to specyficznie ukrztałtowany kamień, którego krztałt poprostu jest podobny do ludzkiej czaszki. Nic więcej.
  • 0

#42

Okruch.
  • Postów: 70
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi to nie wygląda na czaszke. Raczej jak skamieniały hełm.... :|
  • 0

#43

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hełm sam na Marsa nie przyleciał. Chyba że ktoś w tajemnicy próbował wysłać na Marsa załogowę misję, która skończyła tak jak ten hełm.
  • 0

#44

James Alan Hetfield.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wyglada jak maska predatora :aaa:
  • 0

#45

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja może powrócę do tego co napisał Eurycide, że zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa istnieje 50% szans że mamy do czynienia z ludzką czaszką i 50% że z kamieniem. Jeżeli upierać się przy "czystym" rachunku prawdopodobieństwa, bez włączenia do tego logiki i racjonalnego myślenia, tokiem takiego rozumowania dojdziemy do absurdalnych wyników. Kiedy zasypiałem drzwi w pokoju w którym spałem były otwarte, kiedy się obudziłem były już zamknięte. Bazując na takim myśleniu mamy 50% szans że to duch i 50% że to wiatr. Niestety nie. Drzwi mogła zamknąć moja kuzynka, która była wtedy w domu - już zatem mamy 33% duch, 33% wiatr i 33% kuzynka. Jeśli jednak dopuszczam że mógł to być duch, to dopuszczam że mógł to być amerykański żołnież w ultranowczesnym niewidzialnym kostiumie itd. Takich odpowiedzi może być nieskończenie wiele. Może być to czaszka, może być to kamień... ale może być to czaszka nie człowieka ale goryla (z tego zdjęcia nie sposób to wykluczyć). Zatem znów: 33% czaszka człowieka, 33% czaszka goryla, 33% kamień. Może nie być to jednak kość, może to gips i znów mamy 25% szans na 4 możliwe wyjaśnienia, itd itd. Jeżeli dopuszczamy istnienie ludzkiej czaszki na Marsie, nie możemy wykluczyć każdej innej odpowiedzi. Zatem prawdopodobieństwo tak wykonywanego rachunku wynosi jeden do nieskończoności, że jest to czaszka człowieka.

I jeszcze jeden eksperyment myślowy. My widzimy na Marsie ludzką czaszkę. Załóżmy jednak że ogląda to zdjęcia super inteligentny ziemski legwan. Co legwan zobaczy na zdjęciu zamieszczonym poniżej.

Dołączona grafika


Otóż tak jak my widzimy kupę kamieni i czaszkę człowieka, tak on zobaczy kupę kamieni i legwana! Jeśli mózg tego super-legwana funkcjonuje tak jak mózg człowieka, to jego umysł zawiera specjalne obszary "trudniący" się wykrywaniem legawnich kształtów z bezkształtnego tła. Otaczające kamienie, przypominać będą mu to co zna z życia codziennego, pokarm którym się żywi, resztki much czy innych owadów. Ludzka percepcja jest zawodna, jeśli nie włączymy do niej racjonalnego myślenia to i w plamach na słońcu zobaczymy ludzie czaszki. Na dzień dzisiejszy mamy na Marsa kilka miejsc sfotografowanych z powierzchni i masz ci licho, ludzka czaszka! Mars musi być chyba usiany czaszkami, jeśli tak łatwo przyszło nam znalezienie jednej z nich.

Dołączona grafikaDołączona grafika


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych