Skocz do zawartości


Zdjęcie

Światła na Marsie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#46

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aberacja - nie dało się z nią walczyć przy pomocy jedynie pojedynczych soczewek.

"Z moich postów raczej to nie wynikało. Aph też raczej w ten sposób się nie wypowiadał"- czy aby nie dlatego,że jesteście jednomyślni?

Lekka przesada z tą wyrazistością - wyrażne kłęby dymu bywają jedynie na kreskówkach.

"Wyobrażnia czyni cuda"-a jej niedobór powoduje zastój,i... tak miło sobie pogadaliśmy.
  • 0

#47

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aberacja

Aberracja ;)

"Z moich postów raczej to nie wynikało. Aph też raczej w ten sposób się nie wypowiadał"- czy aby nie dlatego,że jesteście jednomyślni?

Wiesz co, zamiast snuć jakieś dziwaczne spekulacje, wskaż mi fragment wypowiedzi apha lub mojej, który sugeruje, że była mowa o Marsie-punkcie.

Mam nieodparte wrażenie, że osób, które mogły wywnioskować z wypowiedzi apha czy moich, że Mars jest punktem było dokładnie jeden - Mindmax. :P

Lekka przesada z tą wyrazistością - wyrażne kłęby dymu bywają jedynie na kreskówkach.

Nawet się pomyliłem. Rozmiary "grzyba" Sandera wynosiły nie 1,5", a 1,1". Czyli praktycznie dokładnie na granicy rozdzielczości (1"). A co do wyrazistości - obraz widziany prze Sandera musiałby być wyraźny, jeśli potrafił rozpoznawać w nim kształty. Żeby było weselej, nasz astronom stwierdził, że ten 500-kilometrowy "grzyb" znajdował się 30 km (!) poniżej równika planety (odległość kątowa 0,07"). Prawdziwy z niego supermen... :lol

"Wyobrażnia czyni cuda"-a jej niedobór powoduje zastój,i... tak miło sobie pogadaliśmy.

Wyobraźnia wyobraźnią, tez jest potrzebna.
Ale to nie zmienia faktu, że "kanałów nawadniających" na Marsie nie ma. :]
  • 0



#48

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dooobra - nie ma o co kruszyc kopii,to przecież nie jedyny materiał na temat Marsa,a o tym,że ktoś kiedyś napisał o kimś,co on widział,nie ma sensu debatować - przecież z każdej igły można zrobić widły i... na odwrót.
  • 0

#49

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Tu akurat swiateł nie widać,a może to lodowy grzyb był widziany?-oczywiście na Marsie.
Jedno jest pewne,jak można,to się da,nawet w ruchu.

Dołączona grafika
  • 0

#50

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja moge znalezc nawet o wiele lepsze zdjecia. tyle, ze dzisiejsze, a nie zrobione sprzetem z przed tylu lat. i nie widoczne golym okiem. i to nie jest "grzyb" tylko cala czapa polarna - to mala roznica ;)
  • 0

#51

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie nie całkiem zrozumiałeś moje słowa aph,fotka w moim poście była wykonana teleskopem soczewkowym 150mm,a i tak przyzwoicie wygląda.

Poniżej to też Mars w wersji ful z całkiem innego żródła: http://www.electric-...org/planets.htm


Dołączona grafika

Polecam tą stronę nie tylko elektrykom.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych