Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masquarade


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#16

Einsamkeit.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Interesujący temat; mam jednak jedno - dwa pytania:

1. Czy użytkownicy, którzy rzadko kiedy udzielają się na tym forum (i SB dodatkowo), również mogą w tym wziąć udział, czy jest to raczej wykluczone?
2. Analogicznie - co z nowymi, ledwie po rejestracji? Mój chłopak też by się skusił (w sumie jest maniakiem podobnych RPGów, miłośnik Maskarady, do której próbuje mnie od jakiegoś czasu nastawić przychylnie...), jednak nie zarejestrował się jeszcze na forum, choć czyta je od dawna.

Zatem czy istnieje takowa możliwość, czy raczej potrzebny jest dłuższy staż?

#17

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Siedzę na forum głównie na telefonie czy jest ta aplikacja na komórkę z androidem?

#18

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tsu - to jest tylko gra, ja mam w nosie prywatne upodobania, dopóki te czyjeś upodobania nie zostawiają mi kupy na wycieraczce, a objawiają się głównie przez trolling na forum internetowy :)
Czyli możecie sobie czcić, machometa, jezusa, potwora spaghetti albo bogdana, możecie sobie być tak lewicowi albo tak prawicowi, że amputowaliście sobie tą drugą rękę i możecie po trzepaku latać i wołać Hitler Hitler itp - póki nie robicie sobie z tego partii i raczej nieporadnie wykrzykujecie sobie swoje opinie na forach internetowych, które z opiniotwórstwem nie mają nic wspólnego - mam to gdzieś, macie mieć kartę i angażować się w grę.

Cysiasty niestety nie ma tego programu na androida.

Ja bym proponowała niedzielę jakoś koło południa (popołudnie, jeśli komuś nie pasuje) albo coś, jakoś tak. soboty wieczorem wolałabym mieć wolne :)

________________________

Więc tak. Każdy kto che grać musi:
Załatwić, ściągnąć/kupić/ pożyczyć sobie książkę z podręcznikiem głównym - Wampir:maskarada - ja nie będę dodawać linków, bo nie jest ciężko znaleźć.

Ściągnąć sobie z posta wcześniej kartę postaci, lub przepisać sobie na kartkę w kratkę.

PRZECZYTAĆ: Dział w książce dotyczący Camarilli, współżycia wampirzego świata - Tradycje i charakterystyki klanu.

stworzyć sobie w głowie historię postaci i ująć ją w kilku zdaniach:
- kim moja postać jest,
- dlaczego została wampirem
- jakim była człowiekiem
- od jak dawna jest wampirem
- jaki ma charakter
- czym się zajmuje, gdzie mieszka, jak wygląda.

Dla ścisłości, akcja gry będzie się rozgrywać w LONDYNIE więc proszę aby KAŻDY uzasadnił - JAK się tam znalazł.
Jutro lub w czwartek zamieszczę specyfikę tego miasta (dla maskarady ofc) oraz poproszę, żebyście się z nią zaznajomili.

Prosiłabym, żeby każdy zainteresowany zrobił sobie kartę i wraz z historią przesłał mi na PW (wtedy przygoda będzie dopasowana do WAS, do graczy i będzie się fajniej grało).

Będziemy korzystać na 70% z OpenRPG więc każdy powinien go sobie zainstalować.
Wszystkim zainteresowanym, którzy dostarczą karty postaci wyślę dane nt serwera i hasła :)

dzięki temu nie będzie gapiów, trollingu i ludzi, którzy nie wiedzą, czego chcą.
Jeśli nie radzicie sobie z kartą postaci - PW, wszystko wytłumaczę :)

Użytkownik Kocica edytował ten post 22.01.2013 - 18:22


#19

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Małe sprostowanie będziemy grali na 95% przy pomocy programu OpenRPG (wybacz MG że się tak wtrącam ale musisz mieć jakąś pomoc techniczną xD) ja do tego radził bym przeczytać pierwsze 50 stron podręcznika, ma naprawdę bardzo przyjemne wprowadzenie i wyjaśnienie pewnych niby mało ważnych i oczywistych aspektów jednak pozwala wczuć się w klimat (pomaga również przeczytanie paru książek Rice'ówny i obejrzenie paru filmów jak w podręczniku pisze ;p) także zachęcam do czytania.

Edit: No i zapomniał bym tak samo jak Kocica jestem zdania że nie ma znaczenia ani staż ani upodobania kulturowe czy polityczne...najważniejsza jest chęć dobrej zabawy i miłego spędzenia czasu. Na czas gry wszelkie uprzedzenia "odwieszamy" na wieszak

Edit2: jak już naprawdę ktoś jest totalnie leniwy to proszę
http://chomikuj.pl/a...,1425685002.pdf podręcznik główny...

http://chomikuj.pl/a...,1425685001.pdf Podręcznik łowcy

http://chomikuj.pl/a...,1425685000.pdf Karta postaci..

Edit3: Nie wiem jak na łowców zapatruje się nasza MG Kocica ;p

Użytkownik Lidiana edytował ten post 22.01.2013 - 22:30


#20

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lidiana, nie na razie gramy tylko wampirami, ewentualnie ludźmi, którzy są wampir wannabie.
Można za pomocą punktów pozycji podnieść sobie pokolenia. Pamiętajmy, że moce domen działają tylko i wyłącznie na wampiry o wyszym pokoleniu niż nasze!
przed pierwszą sesją będziemy żucać na to jak bardzo każdy z was jest głodny :)

#21

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie wszyscy będą chcieli brać Nosferatu :P



#22

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeden z najbrzydszych klanów wątpię ;p

Użytkownik Lidiana edytował ten post 22.01.2013 - 22:51


#23

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Próżniactwo i stereotypizacja! Dlatego ja wziąłem Toreadorów. :D



#24

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam uwielbiam grać tremere te mafine wręcz oddanie starszym, rytuały i w ogóle mrok ^^

#25 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Powiem tak, przeczytałem pierwsze 50 stron podręcznika, i.. jestem w tym momencie PRZYTŁOCZONY Dołączona grafika Jako świeżak w temacie gierek RPG (nie mam na myśli gier rpg na komputerze, gdzie historia opowiada się sama) po prostu jestem przerażony ilością informacji, jakie trzeba sobie przyswoić, żeby w to grać na zadowalającym poziomie. Ogarnięcie tej gry do niedzieli to będzie dla mnie niemałe wyzwanie. Dołączona grafika

#26

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

E tam mafia, hedonizm/bohema/seks na picassach w kopcach kokainy splamionych krwią --- TOREADOR!



#27

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaki tam seks panie, jak krążenia krwi w wiadomym miejscu nie ma.

Testowaliśmy dzisiaj program OpenRPG, który daje w sumie radę. Jednakże Kocica miała jakieś problemy z serwerem, jeżeli rozwiążemy ten problem, to będziemy mieć stabilną platformę do gry.



#28

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Powiem tak, przeczytałem pierwsze 50 stron podręcznika, i.. jestem w tym momencie PRZYTŁOCZONY Dołączona grafika Jako świeżak w temacie gierek RPG (nie mam na myśli gier rpg na komputerze, gdzie historia opowiada się sama) po prostu jestem przerażony ilością informacji, jakie trzeba sobie przyswoić, żeby w to grać na zadowalającym poziomie. Ogarnięcie tej gry do niedzieli to będzie dla mnie niemałe wyzwanie. Dołączona grafika

Zdziwisz się sam, jak szybko Ci to przyjdzie. Obejrzyj sobie Wywiad z wampirem i ogarnij ten klimat - reszta przyjdzie sama. Zrobimy tak, że dopiero co zostałeś przemieniony, coś tam wiesz, ale jeszcze nie ogarniasz tego świata :)

#29

Hanzō.
  • Postów: 117
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A można grać jako już wampir z pewnym doświadczeniem?

#30

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zrobię tutaj taki FAQ bo niektóre pytania się powtarzają.

1. Czy można grać wampirem z pewnym doświadczeniem:

tak, można.

Możesz grać na prawdę starym wampirem, ale twoja wiedza o świecie powinna to odzwierciedlać. Jeżeli znasz na tyle system i jego zawiłości, żeby grać starym wampirem to ok.
Nie polecam takiego stylu grania osobom, które nie znają świata. Młode wampiry, narybek jest jeszcze w opiece swojego mentora, ma od niego wsparcie, natomiast od wampira z większym stażem oczekuje się obycia. Brak współżycia społecznego w tym przypadku kończy się gorzej, niż wywiezieniem za miasto do kontenerowego mieszkanka.
Stary nie musi oznaczać pokolenia. Możesz być dopiero co przemienionym stworzeniem z 9 pokolenia, albo wampirem który ma 11 pokolenie i w swym nieżyciu trwa już 200 lat.

2. Czy mogę grać wilkołakiem, mumią, magiem?
Nie.

3. Czy mogę grać człowiekiem?
Tak, z zaznaczeniem, że nie jest to łowca, a człowiek, któremu zależy na zostaniu wampirem.

4. Jeszcze raz, co należy przeczytać?
Z podręcznika głównego (ten z różą na zielonym marmurze):
Strony:
22-25 - opis tego, w jaki sposób wampir w tej grze jest postrzegany, jego geneza, słabości, siła itp.
30 - podrozdział Rodzina
40- Tradycje
45 - Camarilla (podrozdział sekty)
46 - 48 (nie będziemy bawiś się w klany sabatu) i potem opis wybranego przez siebie klanu.
str.66-68 i potem opis wybranego klanu
na koniec strona 102-109 - kreacja bohatera.

5. Czy mogę grać klanem niezależnym, niezależnym wampirem albo sabatem?
Nie.
Wiem, że to spore ograniczenie, ale weźcie pod uwagę, że między tymi sektami trwa wojna. Wojna o wpływy, o władzę, terytoria. Poszczególne sekty na swój temat wiedzą niewiele i reprezentują skrajnie różne wartości. To jak zebrać do kupy na spotkanie polityczne członków skrajnej lewicy i prawicy. Wybrałam Camarillę, bo jest najlepszym odzwierciedleniem tego, jak zazwyczaj stereotypowo postrzegamy wampira, ale także zawiera główne nurty gry - reprezentowane przez klany. Dlatego łatwo będzie w tym rozdaniu grać nawet osobom, które nigdy nie miały z tym systemem nic wspólnego.

6. Czy muszę być podległy księciu, jakiemuś klanowi, mentorowi?
Nie.
To jaki masz stosunek do władzy, to twoja prywatna sprawa. Pamiętaj jednak, że świat Wampirów nie uznaje demokracji. Tam wygrywa silniejszy, rządzi prawo bestii. Nie ma litości. Tą społeczność można porównać do działania mafii. Jednostki sprawiające problemy są eliminowane, a dostęp do dóbr jest im mocno ograniczany.
Słabsze jednostki dla obrony gromadzą się w bandy pod patronatem silniejszego, pozostawiają decyzyjność tym najsilniejszym istotom. Pamiętaj, że posiadasz nieśmiertelność, ale nie życie wieczne. Twoja egzystencja w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób potrafisz zaadoptować się do otoczenia. Żaden wampir nie chce też zginąć śmiercią ostateczną. Klan, to twoje miejsce urodzenia, jest zdeterminowany przez to, kto cię przemienił a także przez to, w jakich kręgach wcześniej żyłeś i jakim towarzystwem się otaczałeś. To część twojego jestestwa i jest to dość naturalny wybór.
Nie radzę grać wampirem którego stworzenie było przypadkowe, taki niezaaprobowany wampir jest sprzeczny z jedną z tradycji i może być unicestwiony w każdym momencie przez księcia lub innego członka koterii - zazwyczaj tak się dzieje. Rzadko książę zgadza się na nowe "dziecię" po fakcie.
Nie widzę sensu grania z drużyną samotnym wampirem.

będę tu dopisywać dalej odpowiedzi.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych