Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bóg czy człowiek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

moralnosc to jest cecha tylko ludzka, wynikajaca z rozwinietej swiadomosci czlowieka,


Jeżeli człowiek posiada "rozwiniętą świadomość" w takim stopniu, że "stworzył" moralność, to oczywistym wydaje się wniosek, że posiada ją także Bóg, Stwórca wszechrzeczy, wobec którego ludzki geniusz nic nie znaczy.


we wszechswiecie niestety nie ma zadnych zasad moralnych, to ludzie w swoich stosunkach miedzy soba ja utworzyli.


Hmmm...czyżbyś był stałym bywalcem w różnych zakątkach owego Wszechświata, że stawiasz tak śmiałe tezy? Uważasz, że tylko ludzi stać na wymyślenie zasad? Że jesteśmy jedynym gatunkiem sapiens we Wszechświecie? Nie chodzi o to, że nie doceniam ludzi, ale mam świadomość istnienie w Kosmosie innych ras stojących na wyższych niż nasza szczeblach rozwoju. I wcale nie uwżam, zeby moralność była li i jedynie produktem ubocznym "wysoko rozwiniętej" cywilizacji mieszkańców Ziemi. ;-)
  • 0

#17 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Moralnosc moralnoscia co nie zmienia faktu ze to my jestesmy na ziemii odpowiedzialni za wszelkie zlo. Kazdy ma swiadomosc morlanosci w pewnym stopniu i sam decyduje co jest dobre a co zle.
Osobiscie jak Inga uwazam ze nie jestesmy jedyna cywilizacja sapiens ktora taka moralnosc posiada. Moze jestesmy nawet jedna z cywilizacji mniej uswiadomionych i rozwinietych , moze dlatego zlo panoszy sie u nas i nie umiemy sobie z nim poradzic?

mariush, moje wyobrazenie jest troszke inne niz to o ktorym mowisz. Dla mnie Bog jest poprostu Czysta energia tak jak my, z tymze my posiadamy jeszcze powloke cielesna ktora na dzien dzisiejszy jest nam potrzebna. Wierze ze Bog jest czysta Energia Milosci, dobroci i wszystkich pozytywnych uczuc ,jest wszechobecny i dal wolna reke swiat, ktory sie rozwija i sam dazy do tego co jest dobre a co zle. Troche to skomplikowane ale nie umiem tego narazie lepiej wyjasnic:)
  • 0

#18 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Wierze ze Bog jest czysta Energia Milosci, dobroci i wszystkich pozytywnych uczuc


Bóg jest bytem osobowym. Energia i wszystkie pozytywne uczucia zawierają się Jego Istocie. Takie jest moje zdanie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych