Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawdopodobnie jesteśmy nieśmiertelni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#31

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zwolennicy teorii, że OOBE jest dowodem na istnienie niezależnej od życia "duszy" czy jakkolwiek to nazwać- co sądzicie o tym, że wrażenie "bycia poza ciałem" można otrzymać poprzez elektryczne pobudzanie określonych obszarów mózgu? Może po prostu podczas ćwiczeń OOBE w jakiś sposób udaje wam się samodzielnie dokonać takiego pobudzenia tych obszarów? Czy nie jest to dowodem na nierozdzielność umysłu od mózgu? (Wpływając na MÓZG, wpływasz na swoje POSTRZEGANIE)
  • 0

#32

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

PoProstu

A zadałeś sobie kiedyś pytanie, i odpowiedziałes: Elektryczne pobudzenie niektórych rejonów mózgu wyzwala duszę? Przecież widzisz tylko efekt, a nie to co jest wewnątrz, nie znasz przyczyny na poziomie atomów.
  • 0

#33 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Zwolennicy teorii, że OOBE jest dowodem na istnienie niezależnej od życia "duszy" czy jakkolwiek to nazwać- co sądzicie o tym, że wrażenie "bycia poza ciałem" można otrzymać poprzez elektryczne pobudzanie określonych obszarów mózgu? Może po prostu podczas ćwiczeń OOBE w jakiś sposób udaje wam się samodzielnie dokonać takiego pobudzenia tych obszarów? Czy nie jest to dowodem na nierozdzielność umysłu od mózgu? (Wpływając na MÓZG, wpływasz na swoje POSTRZEGANIE)


Uniform to uniform. Niektórym nie przychodzi w ogóle do głowy, że wyrażanie woli "zmiennokształtnej energii" wpływa na zmiany w uniformie. Wielu porusza się w błędnym kole myśląc, że to uniform narzuca pewne perspektywy, a do takich ludzi należy użytkownik "Wiem wszystko". Nic bardziej mylnego.

Wszystko na ziemi jest relatywne, takie są moje wnioski po tych doświadczeniach. Zbyt kurczowe trzymanie się własnego "avataru" jako absolutnego "ja" jest według mnie swego rodzaju ułomnością mogącą wynikać z indoktrynowanej zbiorowej świadomości.

A tak w gruncie rzeczy jest sporo dowodów na ziemi na to, że kiedy nam się opuści te uniformy, to będziemy manifestować swoje zamysły zgodnie z tym co mieliśmy wpojone, aczkolwiek też nie do końca. Śmierć kliniczna - chrześcijanin zindoktrynowany oczekuje "Jezusa" i inne postaci. Buddysta pewnie zobaczy Buddę, ktoś inny matrycę, blask światła, rajskie edeny, krainę wiecznych łowów lub inne manifestacje. Jest prosta odpowiedź dlaczego tak się dzieje. Jesteśmy kreatorami i jedyne "niebo" i "piekło" odbywa się w nas samych a to co doświadczymy zależy tylko i wyłącznie od nas. Ktoś wierzy w reinkarnację? Będzie miał możliwość powrotu i nie koniecznie na ziemię. Ktoś chce doświadczać czegoś innego będzie to miał.

Czas jest relatywny, względny. Tu postrzegany jako pewna ciągłość. Poza wszelkimi uniformami tej ziemskiej perspektywy doświadczenie czasu jako przeszłe, obecne i przyszłe jest w tu i teraz. Każda manifestacja ma inny układ odniesienia odnośnie pojęcia czasu.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że doświadczanie poszczególnych manifestacji, które płyną z wyrażania woli poprzez zamysł jest zbieżne i rezonujące z innymi istotami (niezależnie od formy). Pojawiamy się w miejscach kreowanych wraz z innymi, którzy mają bardzo podobne "wizje" istnienia i wspólnie zasilamy z nimi to miejsce. A jak wiemy wszelkie życie jest barwne i różnorakie, które posiada nieograniczoną wyobraźnię, która napędza zmienną formę.

Na ziemi akurat tego nie zaobserwujemy, ponieważ zbyt mocne są ograniczenia a czas płynie zbyt wolno z naszej perspektywy.





  • -1

#34

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

LayneStaleyRIP, tak myślałem oprócz kilku pustych zdań nie byłeś w stanie nic sensownego napisać, nawet po kilku dniach, ale nawet się nie dziwię.
Po_prostu pisze to co jak już wielokrotnie pisałem że OObe da się wywołać sztucznie czyli że przyczyna tego zjawiska leży tylko i wyłącznie w mózgu.
  • 1



#35

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No przecież nietrudno zauwazyć że oni wierzą w oobe nie dlatego że mają żelazne dowody, tylko dlatego że daje im to nadzieję na życia pozagrobowe, stąd wręcz histeryczne reakcje na merytoryczna argumentacje podważającą ich złudzenia.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 06.01.2013 - 11:34

  • 3

#36

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

LayneStaleyRIP, tak myślałem oprócz kilku pustych zdań nie byłeś w stanie nic sensownego napisać, nawet po kilku dniach, ale nawet się nie dziwię.
Po_prostu pisze to co jak już wielokrotnie pisałem że OObe da się wywołać sztucznie czyli że przyczyna tego zjawiska leży tylko i wyłącznie w mózgu.



Z całą pewnością wiesz że słodzik mający za zadanie "osłodzić" potrawę, tak na prawdę z cukrem ma mało wspólnego, podobnie rzecz się ma z sceptycyzmem który jest Tobie przypisywany. Sceptycyzm naukowy dążący do wyjaśnienia zagadnienia jest procesem rozwijającym - jest przykładowym cukrem. Podróże astralne istnieją i aby o nich móc się wypowiadać należy ich najpierw doświadczyć. W przeciwnym przypadku będzie się tylko i wyłącznie zjadaczem, ekspertem i znawcą słodzika, substytutu cukru.
  • 0



#37

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To że większość ma o sobie jak najwyższe mniemanie, nie oznacza że poglądy takie odpowiadają rzeczywistości. Zwykły czlowiek, bez wplywów i pieniędzy jest przez wszystkie organa państwowe - policję, sądy, urzędy, szpitale traktowany jak śmieć. W założeniach systemu ma pracować do śmierci (65 lat wiek emerytalny już teraz, a tylko największy naiwniak uwierzy że przez następne 30-40 lat jakie pozostało wiekszośc użytkowników tego forum do emerytury rząd jeszze bardziej tego nie podniesie) i oddawać ~40% dochodów państwu, drugie tyle bankom w których musi brać kredyty bo inaczej nigdy nie zarobiłby na mieszkanie czy samochód, tak że w sumie wychodzi na to że pracuje za jedzenie. Dodatkowo większość nie ma co marzyć nawet o takim partnerze życiowym jakiego by sobie wybrało mając całkowita dowolność, więc ci nieatrakcyjni przeciętnicy parzą się w swoim gronie żałośnie oszukując samych siebie że to wielka miłość. Przeto nic dziwnego że ci nieszczęśnicy, niezrealizowani na gruncie realnym, od zarania dziejów kompensują ten fakt na gruncie urojonym, łudząc się lepszym życiem po śmierci (co swój szczyt popularności dziwnym trafem osiągnęło w średniowieczu notorycznie gnębionym wojnami, zarazami, klęskami głodu), oraz potłuczonymi systemami etycznymi zgodnie z którymi szczęscie nie am nic wspólnego z uciechami cielesnymi czy dobrami materialnymi (dziwnym trafem popularność takich idei jest odwrotnie proporcjonalna do realnych możliwości powiększania własnego stanu posiadania oraz zdolności finansowania uciech cielesnych). I proszę nie wklejaj mi tu filmików z "motywującymi" tekstami, bo na jednego głosiciela takich dyrdymałów przypadają dziesiątki tysięcy przegranych którym naiwny optymizm nic nie pomógł.


Widocznie jesteś jednym z tych wielu tysięcy przegranych, skoro tak piszesz ...

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 06.01.2013 - 12:09

  • 0

#38 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

No przecież nietrudno zauwazyć że oni wierzą w oobe nie dlatego że mają żelazne dowody, tylko dlatego że daje im to nadzieję na życia pozagrobowe, stąd wręcz histeryczne reakcje na merytoryczna argumentacje podważającą ich złudzenia.


Jest różnica pomiędzy wiarą a doświadczaniem, żelazny to może być stop, z którego zbudować sobie możesz most.



Wszystko:

Po_prostu pisze to co jak już wielokrotnie pisałem że OObe da się wywołać sztucznie czyli że przyczyna tego zjawiska leży tylko i wyłącznie w mózgu.


A bądź o tym przekonany, to tak będziesz miał. Skoro uważasz, że Twoje procesy jestestwa są uzależnione tylko od mózgu, to tylko Twój wybór.


Użytkownik Creator edytował ten post 06.01.2013 - 12:13

  • -1

#39

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


No przecież nietrudno zauwazyć że oni wierzą w oobe nie dlatego że mają żelazne dowody, tylko dlatego że daje im to nadzieję na życia pozagrobowe, stąd wręcz histeryczne reakcje na merytoryczna argumentacje podważającą ich złudzenia.


Jest różnica pomiędzy wiarą a doświadczaniem, żelazny to może być stop, z którego zbudować sobie możesz most.


Halucynacje to tez doświadeczenia, ale branie ich za dobrą monetę to już obłęd.


To że większość ma o sobie jak najwyższe mniemanie, nie oznacza że poglądy takie odpowiadają rzeczywistości. Zwykły czlowiek, bez wplywów i pieniędzy jest przez wszystkie organa państwowe - policję, sądy, urzędy, szpitale traktowany jak śmieć. W założeniach systemu ma pracować do śmierci (65 lat wiek emerytalny już teraz, a tylko największy naiwniak uwierzy że przez następne 30-40 lat jakie pozostało wiekszośc użytkowników tego forum do emerytury rząd jeszze bardziej tego nie podniesie) i oddawać ~40% dochodów państwu, drugie tyle bankom w których musi brać kredyty bo inaczej nigdy nie zarobiłby na mieszkanie czy samochód, tak że w sumie wychodzi na to że pracuje za jedzenie. Dodatkowo większość nie ma co marzyć nawet o takim partnerze życiowym jakiego by sobie wybrało mając całkowita dowolność, więc ci nieatrakcyjni przeciętnicy parzą się w swoim gronie żałośnie oszukując samych siebie że to wielka miłość. Przeto nic dziwnego że ci nieszczęśnicy, niezrealizowani na gruncie realnym, od zarania dziejów kompensują ten fakt na gruncie urojonym, łudząc się lepszym życiem po śmierci (co swój szczyt popularności dziwnym trafem osiągnęło w średniowieczu notorycznie gnębionym wojnami, zarazami, klęskami głodu), oraz potłuczonymi systemami etycznymi zgodnie z którymi szczęscie nie am nic wspólnego z uciechami cielesnymi czy dobrami materialnymi (dziwnym trafem popularność takich idei jest odwrotnie proporcjonalna do realnych możliwości powiększania własnego stanu posiadania oraz zdolności finansowania uciech cielesnych). I proszę nie wklejaj mi tu filmików z "motywującymi" tekstami, bo na jednego głosiciela takich dyrdymałów przypadają dziesiątki tysięcy przegranych którym naiwny optymizm nic nie pomógł.


Widocznie jesteś jednym z tych wielu tysięcy przegranych, skoro tak piszesz ...


Brak argumentów i ad personam, okrutna prawda już świta w główce :) ?
  • 0

#40 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Halucynacje to tez doświadeczenia, ale branie ich za dobrą monetę to już obłęd.


Stary i oklepany tekst. Haluny to po grzybkach możesz mieć.



  • -1

#41

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie tylko, omamy wzrokowo-słuchowe moga mieć najróżniejsze przyczyny, mózg do skomplikowana i delikatna struktura.
  • 0

#42

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



To że większość ma o sobie jak najwyższe mniemanie,.... nic nie pomógł.


Widocznie jesteś jednym z tych wielu tysięcy przegranych, skoro tak piszesz ...


Brak argumentów i ad personam, okrutna prawda już świta w główce :) ?


Co nadal mnie umacnia w moim pierwszym stwierdzeniu ... uderz w stół a nożyce się odezwą.

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 06.01.2013 - 13:04

  • 0

#43

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ameryki nie odkryłeś kolego, już w pierwszym poście napisałem:

Fakty są takie że urodziliśmy się dziadami i dziadami umrzemy i to będzie nasz ostateczny koniec


Rzecz w tym że ja sobie swoje położenie w pełni uświadamiam, w przeciwieństwie do niektórych innych osób które mamią się intelektualnymi kuglarzami, cudami na kiju i wiarą że prawdziwe życie zaczyna sie po śmierci a potem idą zapieprzać na elity które na prawdę korzystają z życia.
  • 0

#44 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie tylko, omamy wzrokowo-słuchowe moga mieć najróżniejsze przyczyny, mózg do skomplikowana i delikatna struktura.


Nie wiem jak z Twoim, ale z moim mózgiem wszystko w jak najlepszym porządku. Zwyczajnie drogi kolego jak nie ma się nic w temacie do powiedzenia, to używamy sztuczek polityków jak cyniczna kpina. Ja się z Tobą licytował nie będę, bo mnie to nie interesuje.


  • -1

#45

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Nie tylko, omamy wzrokowo-słuchowe moga mieć najróżniejsze przyczyny, mózg do skomplikowana i delikatna struktura.


Nie wiem jak z Twoim, ale z moim mózgiem wszystko w jak najlepszym porządku.


Skąd ta pewność ? Przecież obalasz naukową wiedzę w opraciu o własne subiektywne doświadczenia, to typowe dla szaleństwa.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 06.01.2013 - 13:20

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych