Skocz do zawartości


Zdjęcie

Watykańskie obserwatorium: E.T. to nasz brat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#16

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

IsentoR, trochę przesadzasz. Jak Papież mówi o tym że trzeba miłować bliźniego to też ma w tym interes? Jak nawołuje do zaprzestania wojen to też ma w tym interes? KK to instytucja (oczywiście jak wszystko na Ziemi nie jest idealna), która ma misję głoszenia przykazania Miłośc

Zaprzestanie wojen równa się większemu przyrostowi ludności...wiadome. Co za tym idzie więcej ślubów, chrzcin, pogrzebów, myszy świętych czy innych obrzędów katolickich. A kto za wszystko płaci...ludzie więc muszą pozostać przy życiu. Poza tym Watykan wiele by stracił podczas wojny bo kto tak naprawdę zajmuje się wtedy wiarą ważna jest wygrana...bezwzględna wygrana.


Powiem Ci szczerze, że już żal mi czytać to, co wypisujesz. Wojny, które odbywają na Ziemi są w rejonach gdzie chrześcijaństwo jak i KK nie mają swoich wyznawców, a jeśli już to w minimalnym odsetku.
Przyrost ludności jak wszyscy widzą od kilku lat jest ujemny a wyjątkiem jest Afryka i Meksyk.
Nikt Cię nie zmusi do brania ślubu nie ważnej w jakiej religii żyjesz także podanie argumentu, że KK liczy tylko na kasę to oszczerstwo.

Ciekawi mnie bardzo skąd masz w sobie tyle nienawiści do katolików i KK.
  • 0

#17

Isentor.
  • Postów: 51
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie będę wnikał...ale wojna może wybuchnąć wszędzie i w każdym momencie do tego kilka z nich odbyło się w Europie nieprawdaż.

Co im przyjdzie z pochowania 1 jednostki skoro mogą z niej ciągnąć kasę całe życie. :lol :


Nikt Cię nie zmusi do brania ślubu nie ważnej w jakiej religii żyjesz także podanie argumentu, że KK liczy tylko na kasę to oszczerstwo.  

No to opisze ci pewną prawe która już dawno obliczyli sobie księża katoliccy podczas ustalania swoich chorych praw.

Katolik ma obowiązek uczęszczania we mszy świętej...oczywiście daje na tece bo musi tam chodzić...większość ciemnoty tak myśli, nie pojmują sensu wiary. Że nie wspomnę o innych sposobach zbijania pieniędzy.

Teraz tak...wskazane jest by katolik miał ślub kościelny...księża straszą duchami w domach rodzin żyjących na "kocią łapę" a śluby np. w zainstiałych sytłacjach nagle pomagają...lol...lub używają innych śmiesznych argumentów...dość się ich nasłuchałem szkoda gadać.

Następnie podczas tego marnego ślubu już przysięgamy że będziemy mieć dziecko BA wychowamy je w wierze katolickiej oczywiście pod przymusem nikt nie zapyta dziecka o zdanie bądź nie poczeka aż dorośnie i samo o tym zadecyduje...tą przysięgą kościół na siłę załatwia sobie nowego wyznawcę oczywiście dalej są inne przymusowe ceremonie na których też zarabia. Aż dochodzimy do bierzmowania ale taki człowiek ma trochę niemiłą sytuacje bo przyjął już kilka ich sakramentów i nawet jeśli zrezygnuje będzie że tak się wyrażę zbrukany chrześcijaństwem. ;<



Ciekawi mnie bardzo skąd masz w sobie tyle nienawiści do katolików i KK.

Nie tylko do nich po prostu nie lubie jak ktoś na siłe narzuca swoją wiare a KK robi to od kiedy zyskał jako taką potęgę. Oni się już odpowiednio zabezpieczyli z resztą praktycznie każa religia to robi i to jest w tym wszystkim takie chore.
  • 0

#18

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Następnie podczas tego marnego ślubu już przysięgamy że będziemy mieć dziecko BA wychowamy je w wierze katolickiej oczywiście pod przymusem nikt nie zapyta dziecka o zdanie bądź nie poczeka aż dorośnie i samo o tym zadecyduje...tą przysięgą kościół na siłę załatwia sobie nowego wyznawcę oczywiście dalej są inne przymusowe ceremonie na których też zarabia. Aż dochodzimy do bierzmowania ale taki człowiek ma trochę niemiłą sytuacje bo przyjął już kilka ich sakramentów i nawet jeśli zrezygnuje będzie że tak się wyrażę zbrukany chrześcijaństwem.  ;<  


O ile mi się wydaje to przysięga jest podczas chrzcin, a jeśli jesteś ochrzszczony nikt nie zabrania zmienić Ci wiary to Twój własny wybór. Jeśli KK nie ma Twoim zdaniem żadnych pozytywnych stron, a wszystkie sakramenty są zbędne to Twoja sprawa. Zastanawiam się, czemu piszesz, „że tak się wyrażę zbrukany chrześcijaństwem”, Jeśli nie uznajesz religii to obrzędów też nie powinieneś. Chyba masz tutaj jakieś doświadczenie.... Ja kończę dyskusje poznałem Twoje zdanie. Nie muszę się z nim zgadzać jak i Ty z moim. A żaden z nas nie zmieni naszych światopoglądów;)
Co do tematu na moje oko odszedł za bardzo nurtu, jakim było uznanie, że E.T to nasz bliźni.
  • 0

#19

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nikt nikomu nie każe być katolikiem.
  • 0

#20 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja okresle sie zwiezle:) KK dobrze wie co sie swieci i podpisuje sie pod postem Przema - chce sie przystosowac do nowego.
  • 0

#21 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie będę wnikał...ale wojna może wybuchnąć wszędzie i w każdym momencie do tego kilka z nich odbyło się w Europie nieprawdaż.

Co im przyjdzie z pochowania 1 jednostki skoro mogą z niej ciągnąć kasę całe życie.


Nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam. Czy sugerujesz, że KK maczał palce w wywoływaniu wojen, żeby zarabiać na pogrzebach?! :surprised: Większość ludzi była grzebana w lasach i na polach bez udziału księży, a jeżeli już byli, to nie czekali na zapłatę, bo wtedy nikt o tym nie myślał.
Zdaje się, że masz poważną manię prześladowczą na punkcie owej Instytucji, a co za tym idzie, poważny problem. Kto za bardzo popada w skrajności, traci z oczu pradziwy obraz rzeczywistości.
  • 0

#22

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeszcze kilka lat temu KK zaklinał się,że życie pozaziemskie nie istnieje.
Wyraźna presja mediów zmusiła ich do zmiany zdania.
Czas najwyższy bo Średniowiecze już się dawno skończyło.


A mógłbyś podać skąd masz te dane o zaklinaniu się, że nie istnieje życie pozaziemskie? Jakieś źródło, itp, co?

IsentoR--> Musiałeś doświadczyć jakieś poważnej krzywdy od kogoś mieniącego się katolikiem, że tak jadem plujesz. Ale każdą traumę da się wyleczyć..
  • 0

#23 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Indoctrine, zrodlem jest chociazby moja liceum katolickie do ktorego chodzilem. jeszcze 7,8 lat temu gdy na lekcjach religi rozmawialismy z ksiedzem o mozliwosci istnienia istot pozaziemskich on odparl - to nie mozliwe. Dlaczego? Bo Bog nas stworzyl i jestesmy jego dziecmi.

Nawet proboszcz nie chcial nic mowic, wielu ksiezy albo omijala ten temat albo mowila ze to jest tylko fikcja wymyslona przez maniakow i masonow.

To chciales uslyszec?

Taka jest rzeczywista prawda a podejzewam ze w niejednej parafii duchowni mieli takie podejscie.

Zauwazyli ze swiat sie zmienia, poglady sie zmieniaja i jak zwykle chca sie dostosowac do nowego. Uwaga! bo jeszcze wyjdzie w praniu ze Watykan odnalazl stare strzepy ewangelii gdzie jest wspomniane o zyciu na innych planetach. :wow: ;-)
  • 0

#24

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mógłbyś podać skąd masz te dane o zaklinaniu się, że nie istnieje życie pozaziemskie? Jakieś źródło, itp, co?

Dokładnie tak jak muhad napisał.
Ja również rozmawiałem na ten temat z duchownymi i odpowiedź zawsze była taka sama:UFO nie istnieje.
Także stąd wiem jakie podejście do tematu miał KK.
  • 0



#25

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Muhad, nie, nie to chciałem usłyszeć. Nie interesuje mnie co mówi jakis pojedynczy ksiądz katecheta czy nawet proboszcz. Jarecki powiedział, że chodziło o stanowisko Kościoła, czyli jakieś dokumenty z Watykanu bym poprosił.
  • 0

#26

Isentor.
  • Postów: 51
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam.

Tak źle mnie zrozumiałaś nic nie sugerowałem.




Muhad, nie, nie to chciałem usłyszeć. Nie interesuje mnie co mówi jakis pojedynczy ksiądz katecheta czy nawet proboszcz. Jarecki powiedział, że chodziło o stanowisko Kościoła, czyli jakieś dokumenty z Watykanu bym poprosił.

Z tego co ja wiem Watykan nigdy nie mówił o życiu poza ziemskim jako o naszych bratach do tego zapierał się że takowe w ogóle istnieje.


Dam ci rzetelny przykład z 300-400 lat temu za takie słowa owy ksiądz trafiłby na stos...za herezje...przecież bóg stworzył tylko 1 rozumne istoty...ludzi.
  • 0

#27 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Indoctrine, nie no nie moge. A myslisz ze parafie, koscioly to czyje stanowisko zawsze obstawialy? Oczywiscie ze Watykanu. Potrzebne Ci sa dokumenty? Mnie nie sa bo siedzialem 4 lata w srodowisku duchownych i doskonale wiem ze to nie jest kwestia jednego ksiedza, jednego proboszcza , czy jednego katechety. U mnie katechetow tak w ogole nie bylo.

O co sie wyklucasz? nie ma sensu.

Tak w ogole to cos CI powiem. Mielismy w tej szkole jednego ksiedza ktory rozmawial swobodnie i mowil wiele spraw dotyczacych samego watykanu, kosciola i w ogole.Mial luzne podejscie do tego ze jest ksiedzem, robil przekrety az w koncu wylecial. To co od niego sie nasluchalem mi w zupelnosci wystarczy. Dlaczego? Bo on ze tak powiem zostal ksiedzem w innym celu wiec to nie mial zadnych obaw by powiedziec przy piwku co wie na temat kk.

dziekuje
  • 0

#28

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

herezje...przecież bóg stworzył tylko 1 rozumne istoty...ludzi.


To jakś kompletna bzdura co ty gadasz. Walicie tekstami, które są waszymi wymysłami i nie mają poparcia w rzeczywistości.
  • 0

#29

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Muhad--> Oczywiście, że potrzebuję dokumentów. Na przykład Kongregacji Nauki i Wiary itp.. To, że jakiś pośledni proboszcz ma swoje wizje, to nie znaczy, że muszą być zgodne w 100% z Watykanem. Ludzie błądzą. Zresztą, daleko szukać, sądzisz, że to to wyprawia prałat Jankowski albo ojciec Rydzyk to jest pełnia przesłania KK, tak? No bo to też duchowni w końcu.

Do tego pojedyncze przypadki nie mają znaczenia dla całokształtu. Zawsze trafi się czarna owca i tyle.
Mnie kiedyś z religii katecheta wyrzucił, bo zadałem za dużo niewygodnych pytań. Widać nie umiał sobie z nimi poradzić i użył takiej metody. To mam od razu uważać, że cały KK tak postępuje? Bo trafiłem na nieprzygotowanego katechetę?

IsentoR-->

do tego zapierał się że takowe w ogóle istnieje.


Kiedy i gdzie się zapierał, konkretnie.

Do tego 300-400 lat temu to aż tak dużo tych stosów nie palono. Zresztą KK za wszelkie stosy przepraszał nie raz.
  • 0

#30

Isentor.
  • Postów: 51
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jakś kompletna bzdura co ty gadasz. Walicie tekstami, które są waszymi wymysłami i nie mają poparcia w rzeczywistości.


A co może KK tak nie sądzi, z tego co wiem dla nich bóg stworzył ludzi by to oni go wyznawali i sprawa załatwiona dla nich człowiek jest istotą rozumną i tylko on może wyznawać ich wiare.

Dla KK tylko ludzie są super wybraną rasą i tylko oni mają prawo do wyznawania boga przecież "stworzył ich na swoje podobieństwo".


P.S.
Co może to nie ma poparcia...no to przedstaw swoje dowody na to że tak właśnie nie jest a KK nigdy nie zarzekała się jakoby tylko ludzie byli "dziećmi bożymi".
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych