Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy rzeczywiście są powody, by bać się Nowego Porządku Świata?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#31

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawzajem Mylo , nawzajem.

Aż tak patetycznych wstępów nie miewam. :mrgreen:


Terytoria wschodnie były mniej zaludnione od zawsze, można to złożyć na karb długowiecznemu zacofaniu wschodniej Europy. Wschód nigdy nie był bogatszy niż zachód. Czy to w średniowieczu, czy w renesansie, czy nawet w 20 leciu międzywojennym.
Z jednej strony najazdy Tatarów, Mongołów, Turków, Wikingów i innego łachtrajstwa powodowało depopulacje. Jednak zapominamy teraz o jednej sprawie: Polskę ominął w zasadzie największy pomór europejski: wielka epidemia "dżumy" (czy była to na prawdę dżuma, czy gorączka krwotoczna - to już temat na oddzielny wątek). Mimo tego że zachód pozbył się w ten sposób 1/3, do 2/3 populacji, nadal byliśmy krajem do którego emigrowano w poszukiwaniu ziemi uprawnej. Należy przypomnieć że nie tylko na dalekie rubieże (to później) - ale do naszego matecznika - Korony.

Jeśli chodzi o Galicje:

"podobnej, jak to stało się w zachodniej Europie. Rynek miał głównie charakter lokalny a nie ogólnokrajowy. Potencjału popytowego nie mógł tworzyć ani robotnik, gdyż był nieliczny, ani chłop, gdyż nie miał za co kupować. Chłop nie został wyparty z ziemi, ale jego głód ziemi był powszechny. W Kongresówce, a zwłaszcza w Galicji zachodziły procesy rozdrabniania na skutek dziedziczenia gospodarstwa przez kilku potomków. Pozostaliśmy krajem rolniczym. Jeszcze w 1938 r. ludność wiejska stanowiła 70 proc. ogólnej liczby, a w 1950 r. już w nowych granicach jeszcze 61,9 proc ."

link

Powiedzieć że Galicja była regionem przemysłowym - to lekkie nadużycie.


Co do wynalazków, to chodziło mi głównie o to że Europa przez wiele wieków była niezwykle zacofana w stosunku do reszty świata. Wynalazki istniały, ale świat nauki był na wschodzie. Czemu Europa osiągnęła taki sukces w latach późniejszych? Dynamizm, rozdrobnienie, konkurencja.
  • 0



#32

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cytat
A jak zechcą sprawdzić, czy aby nie myślimy źle o Donaldzie Tusku?

Nie schodźmy na tematy polityki.


Już pomijając fakt że chcąc nie chcąc polityka też jest istotna w tym temacie to mimo iż wymieniono Tuska to tak naprawdę mógł tam wpisać losową, wpływową osobę czy np. mógł napisać "a co jak sprawdzą czy przypadkiem nie tęsknimy za swoim krajem czy przypadkiem ktoś nadal się modli do Boga" więc nie doszukuj się na siłę takich rzeczy i lepiej odpowiedz na argumenty Katabasa zamiast wymijać się w taki sposób zgrywając obrońcę poprawności dyskusji.

Katabas właściwie napisał to co chciałem napisać czyli właśnie o tym że chip z racji tego iż jest w ciele może być narzędziem represji oraz najważniejsze czyli to poczucie że zostało się potraktowanym tak jak krowa którą się kolczykuje.

Jeszcze chciałem od siebie dodać że wygoda nie tylko będzie kosztem wolności, poczucia własnej wartości itd. ale i finansowo może nam się to nie opłacać. Jeżeli bank będzie monitorował każdą transakcje bez wyjątku i za każdą będzie jakaś prowizja to będzie po prostu niezły hardcore. Jakoś nie widzę nic dobrego w tym że nawet nie będę mógł pożyczyć koledze kasy bez wiedzy banku. Może nawet być tak że dzieciak z podstawówki wyniesie sąsiadce śmieci, starsza pani przeleje mu piątkę a tu nawet od tego bank sobie weźmie prowizje za przelew i zostanie odtrącony podatek. Że już nie wspomnę o bezwględnym ściąganiu pieniędzy przez bank. Załóżmy że ktoś będzie miał słabszy miesiąc, tego miesiąca nie będzie miał za co zapłacić raty kredytu, i tak jak w przypadku posiadania gotówki może sobie nią rozdysponować, zadecydować że najwyżej zapłaci za miesiąc a tutaj? Bank ściągnie co ma ściągnąć i nie ważne czy komuś coś zostanie czy nie. Że już nie wspomnę że istnieje ryzyko najbardziej bezczelnej grabieży w dziejach, każdemu na Świecie może zniknąć kasa z chipa "bo awaria systemu" (albo właśnie nawet nie tylko wysyłanie jakiś impulsów ale może i być tak że pomyślisz nie tak jak trzeba i "uuups", znikną z chipa wszystkie pieniądzę na jakie ciężko się pracowało). Tak naprawdę to dla mnie powód trzeciorzędny ale też istotny.

Z resztą nie wiem czy jest sens takiej dyskusji bo nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie monitora. Wydaje mi się że kolega dobrze wie o co kaman tylko po prostu być może ma takie poglądy (żydostwo, satanizm, obłędny anarchosocjalizm) lub wydaje mu się że ma taką pozycję że jego to nie dotknie tylko na tym zyska (tatuś lokalny bankier albo urzędnik) i mydli nam tu oczy.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 03.12.2012 - 11:56

  • 0

#33

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@Tenhan,

Z resztą nie wiem czy jest sens takiej dyskusji bo nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie monitora. Wydaje mi się że kolega dobrze wie o co kaman tylko po prostu być może ma takie poglądy (żydostwo, satanizm, obłędny anarchosocjalizm) lub wydaje mu się że ma taką pozycję że jego to nie dotknie tylko na tym zyska (tatuś lokalny bankier albo urzędnik) [...]

Osoba wtajemniczona w sprawę mogłaby rzucić na nią więcej światła, niż kolejne kilkadziesiąt artykułów pełnych domysłów i niczym nie popartych wniosków. Na pewno warto by ją wtedy wysłuchać! Niestety ja nie jestem taką osobą :) Swoją drogą, to masz bardzo złą opinię o bogatych ludzi, nie każdy bogaty człowiek to zły człowiek lub "synek tatusia".

chip z racji tego iż jest w ciele może być narzędziem represji oraz najważniejsze czyli to poczucie że zostało się potraktowanym tak jak krowa którą się kolczykuje.

Jeśli się represjonuje ludzi za ich poglądy, to problemem jest totalitaryzm i brak szacunku do obywatela, a narzędzia są raczej drugorzędne. Czip byłby wtedy narzędziem. Bez chipów obywateli też dawniej torturowano, więc to nie jest tak, że chip=zniewolenie. Wszytko zależy od tego, jak wygląda państwo, może być też tak, że czip nic tu nie zmieni (prócz łatwiejszych transakcji i identyfikacji).

Jeżeli bank będzie monitorował każdą transakcje bez wyjątku i za każdą będzie jakaś prowizja to będzie po prostu niezły hardcore.

Dlaczego? Co jest dziwnego w opłatach za przelewy? Nie mam pewności, ale chyb a nawet dziś banki monitorują transakcję powyżej jakiejś kwoty.

Załóżmy że ktoś będzie miał słabszy miesiąc, tego miesiąca nie będzie miał za co zapłacić raty kredytu [...]

Biorąc kredyt trzeba mieć oszczędności, by zabezpieczyć się przed takimi przypadkami. Jeśli ktoś ich nie ma to sam sobie winien i problemy czekają go nawet w dzisiejszym świecie. W przypadku niektórych kredytów, można odłożyć spłatę raty w czasie jeśli wydarzyło się coś złego, trzeba tylko poinformować o tym wcześnie bank.

każdemu na Świecie może zniknąć kasa z chipa "bo awaria systemu"

Nawet dzisiaj każdemu znika kasa z konta "bo dodruk pieniędzy" :) Nie potrzeba do tego czipów, z resztą znów wychodzi na to, że to tylko narzędzie.
  • 0



#34

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiedziałem że będą odpowiedzi w stylu "już teraz...", "nawet dziś..." ale to wszystko to nie ten sam kaliber co chip (w szczególności jeśli możliwe będzie wysyłanie impulsów "uspokajających"). Rozumiem że tak bardzo pragniesz tego potwierdzenia co władza o Tobie myśli (bydło, produkt, niewolnik).

Być może jest jeszcze jeden argument przeciwko (mi wystarczy samo skojarzenie z kolczykowaniem bydła) ale nie jestem pewien. Ten chip mimo iż jest mały to może ulec jakiemuś uszkodzeniu? Jakie wtedy może być niebezpieczeństwo dla zdrowia?

Użytkownik Tenhan edytował ten post 03.12.2012 - 20:58

  • 0

#35

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

(bydło, produkt, niewolnik)

To, czy jestem bydłem zależy tylko ode mnie. Tak samo jest z każdym innym obywatelem (porównywanie ludzi do bydła jest dość drastyczne, ale sam zacząłeś).

Ten chip mimo iż jest mały to może ulec jakiemuś uszkodzeniu? Jakie wtedy może być niebezpieczeństwo dla zdrowia?

AFAIK trwają prace nad czipami biologicznymi, które będą częścią organizmu. Myślę, że jeśli ulegną uszkodzeniu, to po prostu się wchłoną.
  • -1



#36

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zaskakujące, że już istnieją tematy przekonywujące do chipów jako coś postępowego. Jeszcze kilka lat wstecz, pukano w czoło i wyzywano od teorii spiskowych.

Chip tym się różni od karty płatniczej, że będzie to narzucone przez władzę. Banków masz od groma, i rywalizują między sobą o klienta. Nie wyłączą ci karty bo mają interes w tym byś korzystał z ich usług. A jak co to dochodzisz swych praw w sądzie.

Chip to nie jest coś, że każdy bank będzie mieć swój jako prywatny gadżet dla chętnych. Tylko będzie to narzucone odgórnie przez władzę tak jak dowód osobisty. To nie bank zdecyduje czy go wyłączyć, tylko jakieś specjalne powołane do tego służby będą nadzorować zachipowanych ludzi. A taki bank co najwyżej napisze pismo do tych służb, że obywatel Kowalski nie płaci raty uprasza się o reakcję...Czyli tak jak zgłoszenie przestępstwa na policję. Ktoś powie, że dobrze. Spoko. Tylko w ilu przypadkach zostanie to użyte do innych celów niż finansowych ? Przecież cały czas w różnych instytucjach państwa dochodzi do nieprawidłowości. A tu by doszła kolejna z polem do popisu.

Jak ci wyłączą chip, to nie będziesz dochodzić praw w sądzie. Bo procesy sądowe są strasznie przewlekłe i trwają latami. A ty już bez czipa nawet jedzenia nie kupisz, nigdzie nie wejdziesz, nic nie zrobisz. O zgrozo może nawet do własnego mieszkania nie wejdziesz...bo przecież będą super bezpieczne drzwi antywłamaniowe z czytnikiem tak by właściciel tylko mógł wejść do środka. Wszędzie będą czytniki. Zostaniesz na lodzie. Chwilę potem zgarnia cię policja jako włóczęgę, stara się legitymować a tu...oj nie ma chipa, nie da się wylegitymować, to do paki.

Nie wolno dawać się znakować jak zwierzęta, trzeba być wolnym.
  • 4

#37

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie jestem promotorem czipów i sam na dzień dzisiejszy nie chciałbym mieć czegoś takiego, z drugiej strony sądzę, że czipy mogą się spopularyzować i nie będzie to zasługą żadnego spisku.

Chip tym się różni od karty płatniczej, że będzie to narzucone przez władzę.

Tego nie wiadomo.

Banków masz od groma, i rywalizują między sobą o klienta.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by na czipie było info o banku, z którego się korzysta, czip nie ogranicza konkurencji.

To nie bank zdecyduje czy go wyłączyć, tylko jakieś specjalne powołane do tego służby będą nadzorować zachipowanych ludzi.

Tego nie wiadomo. Po co państwo miałoby wyłączać czipy? Przecież teraz państwo nie zabiera ludziom dowodów osobistych.
  • 0



#38

clubbingb.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich (kultura wymaga przywitania :) )
Nie zabardzo chodzicie przypadkiem na przeszłość, co takiego wynaleziono, czy żyło sie lepiej itd.? NWO, nie ma się zajmować przywróceniem pańszczyzn rolnictwa. Z tego co wiem, (poprawcie mnie, lub wytłumaczcie) NWO miało sie zajmować skumulowaniem władzy jak i ludzkiej populacji. Przywódcy wszystkich państw mieli sie połączyć i zorganizować eksterminacje ludności do 10 milionów ludzi. Dlaczego? Po to żeby ich było łatwiej kontrolować, narzucic jedno prawo, jedną religię, oraz bogatość tychże osób była by większa. Jeden sprawował by władzę, a ludzie jak te grzeczne pieski, nie mające się kumu ani jak sprzeciwić musiały by grzecznie słuchać.
Wracając do waszych czipów i GMO. To wszystko już jest, tylko przez te wszystkie lata albo nie było zauważalne, albo było w fazie testów. Przeciez sa implanty oczu, czipy śledzące nasze położenie, mikroorganizmy tworzone przez człowieka można podliczyc do tego samego. Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na protezy i "polepszacze" ludzkich tkanek. Od lat są testy na ludziach w sprawie zmodyfikowania czy to kodu genetycznego czy implantów "by żyło się lepiej". Połączenia z nerwami, żeby nie była to sztuczna ręka, ale ciągle przydatny narząd. Może już w tym wszystkim nas kontrolują? Fakt lotniska w Denver, tam juz są pierwsze domniemanai co do NWO.
Ktoś tutaj pisał, że internet to źródło informacji i każdy może się dowiedzieć. Ale jaka my mamy papkę podaną na tacy?! Specjalnie przefiltrowana żeby była łatwo przyswajalna. Sytuacja choćby z niedawna w naszej polsce. Brunon.K chciał wysadzić sejm. Kiedy sie o tym dowiedzieliśmy? Około 10 dni po samym fakcie ABW. To jest śmieszne, nie informują nas na bierząco.
GMO juz jest od dawna. Nawozy, faszerowane owoce, warzywa. Tylko teraz, jak większość ludzi dowiedziała się o skutkach, zasiała panikę, tego nie potrafię zrozumieć. To jest tak jak bys p[rzez 10 lat pił mleko, i dowiedział się że jest od krowy, i nagle go nie pijesz, bo to od krowy, nie sterylne itd.
Jeżeli zrobiłem jakieś błędy z podanymi przykładami, prosze mi uświadomić, gdyż też siedzę w tych klockach i jestem nowy ;)
  • 0

#39

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przywódcy wszystkich państw mieli sie połączyć i zorganizować eksterminacje ludności do 10 milionów ludzi. Dlaczego? Po to żeby ich było łatwiej kontrolować, narzucic jedno prawo, jedną religię, oraz bogatość tychże osób była by większa. Jeden sprawował by władzę, a ludzie jak te grzeczne pieski, nie mające się kumu ani jak sprzeciwić musiały by grzecznie słuchać.


Nom, na pewno byliby bogatsi skoro rządziliby mniejszą populacją, która wytwarza mniej i płaci mniej podatków.. ;) Ekonomicznie nie ma żadnego powodu dla eksterminacji kogokolwiek - wręcz jest to niewskazane, bo eksterminacja kosztuje.

Sytuacja choćby z niedawna w naszej polsce. Brunon.K chciał wysadzić sejm. Kiedy sie o tym dowiedzieliśmy? Około 10 dni po samym fakcie ABW. To jest śmieszne, nie informują nas na bierząco.


Świetny pomysł. Proponuje założenie telewizji 24 na dobę informującej o nowo rozpoczętych pościgach i pochwyceniach przestępców - żeby ich współpracownicy mogli na czas uciec.
  • 0



#40

clubbingb.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chodziło mi o taki rodzaj interpretacji z Brunonem, tylko to, że telewizja przekazuję ściemę, lub baardzo opóźnioną prawdę.
Bogatsi materialnie, pieniężnie, nieważne jak, poprostu wszystkie resztki po ludziach zabitych zostały by dla nich. A tak jak pisałem, Ci co by zostali, to były by najważniejsze szychy na świecie. Tyle tylko wiedziałem na ten temat z NWO, czyli w końcu jak jest?
  • 0

#41

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@up, no właśnie problem w tym, że za bardzo nie wiadomo, czym to NWO jest i jakie ma cele, nie wiadomo, czy w ogóle istnieje, a nawet jeśli istnieje, to czy jest sterowane przez jakieś grupy ludzi, czy też jest naturalnym procesem. Nie wiadomo też, jaki byłby jego ostateczny wpływ na ludzkość. To, czy częścią NWO są czipy, GMO i depopulacja do 10 mln ludzi to tylko opinie, opinie nijak nie poparte - ot ktoś kiedyś zrobił filmik na YouTube albo napisał posta na blogu/forum a inni zaczęli to powtarzać.

Ekonomicznie nie ma żadnego powodu dla eksterminacji kogokolwiek - wręcz jest to niewskazane, bo eksterminacja kosztuje.

Racja.

Użytkownik optymista edytował ten post 04.12.2012 - 20:23

  • 0



#42

clubbingb.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Narazie nie istnieje, bo niby jak. Może mają spekulacje co do czego, ale napewno nie widać tego co robią.
  • 0

#43

ChemicalStimulants.
  • Postów: 160
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nawet jakby w UE wprowadzili chipy to i tak będzie istniała szara i czarna strefa w których walutą byłyby np ruble czy dolary.
I z upływem czasu grupa korzystająca z tych walut będzie coraz większa bo będzie coraz większa ilość towarów dostępna w tych strefach.
  • 0

#44

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wprowadzenie czipów nie oznacza rezygnacji z tradycyjnych walut.

W ogóle, to zeszliśmy na rozmowę stricte o czipach, a przecież watek jest dużo szerszy :)
  • 0



#45

DanielTeufel.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.Uważam, że to poważny problem.Chipowanie ludzi i wprowadzenie kart kredytowych tylko spowoduje kontrolę.Gotówka daje nam niezależność tak będziemy kontrolowani, niby pod pretekstem szybszej pomocy medycznej, ale tak naprawdę co stoi na przeszkodzie by komuś coś zrobić tym chipem?Namierzyć zawsze albo obezwładnić, jeśli będzie niewygodny.Prezydenci mogą być pionkami na których Ci ludzie mają haka, ale tak zastanówmy się, chcą zniszczyć świat albo nim władać, ale po co ?Co im to da?Ludzkość się pogrąży ?Są je*nięci ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych