Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polityka na forum -- ankieta.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
65 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polityka na forum. (105 użytkowników oddało głos)

Jak widzisz udział tematyki politycznej na forum paranormalne.pl?

  1. Całkowity zakaz dyskusji na tematy polityczne w kraju oraz na świecie bez względu na charakter omawianego wydarzenia - usunięcie działu Polityka. (20 głosów [16.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 16.13%

  2. Całkowity zakaz wypowiedzi mających charakter agitatorski, również w odniesieniu do sygnatur użytkowników, swobodne dyskusje na tematy polityczne w dziale Polityka. (22 głosów [17.74%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 17.74%

  3. Możliwość dyskutowania na temat interesujących, bieżących wydarzeń w kraju oraz na świecie (wybory, zamachy, protesty itp.) oraz tworzenia tematów w dziale Polityka (31 głosów [25.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.00%

  4. Głosowano Możliwość dyskutowania na temat interesujących, bieżących wydarzeń w kraju oraz na świecie (wybory, zamachy, protesty itp.) w wydzielonych tematach w dziale Polityka. (17 głosów [13.71%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 13.71%

  5. Głosowano Obecna sytuacja jest optymalna, zostawić bez zmian. (34 głosów [27.42%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 27.42%

Głosuj

#16

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3029
  • Tematów: 2602
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Shay

Twój temat o zamknięciu forum usunęłam. Interesuje mnie opinia użytkowników na temat roli polityki w życiu forum, nie pytam natomiast czy forum ma istnieć, czy mam je zamknąć.

Zamykanie tematów takich jak ten świadczy o lekkiej paranoi moderacji.

Temat o identycznym tytule i identycznej treści założony trzykrotnie przez trzech różnych użytkowników. Jesteś pewien, że jest to dowód paranoi właśnie moderacji? ;)
  • 0



#17

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego wam tak na tej polityce zależy, lubicie się opluwać, wyzywać od lewaków/nazistów?
Gdzie się zaczyna dyskusja o polityce, tam się zaczyna bałagan. Czasem mi się wydaje, że jak otworzę lodówkę, to nawet wędlina spróbuje rozmawiać ze mną na tematy polityczne.

Żeby to jeszcze było coś innego, świeżego, pouczającego. Ale to jest ten sam za przeproszeniem burdel, co gdzie indziej. Po co to komu, czemu ma to służyć? Wolna dyskusja? Dobre sobie - co najwyżej wolna pyskówka, w której nawet nie można wyrazić własnego zdania.
  • 3

#18

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat o identycznym tytule i identycznej treści założony trzykrotnie przez trzech różnych użytkowników. Jesteś pewien, że jest to dowód paranoi właśnie moderacji? ;)


Naprawdę nie zastanowiło Cię, dlaczego temat ten został założony trzykrotnie?

Mój temat usunęłaś nawet go nie czytając jak sądzę. Tytuł był mylący, nawet ankieta nie dotyczyła tego, czy zamknąć forum, lecz jak powinno się ono rozwijać i o czym można na nim dyskutować. I moim zdaniem poruszał on ważniejsze tematy niż to, czy tematy polityczne cenzurować na całego czy tylko trochę.

Dlaczego wam tak na tej polityce zależy, lubicie się opluwać, wyzywać od lewaków/nazistów?
Gdzie się zaczyna dyskusja o polityce, tam się zaczyna bałagan. Czasem mi się wydaje, że jak otworzę lodówkę, to nawet wędlina spróbuje rozmawiać ze mną na tematy polityczne.

Żeby to jeszcze było coś innego, świeżego, pouczającego. Ale to jest ten sam za przeproszeniem burdel, co gdzie indziej. Po co to komu, czemu ma to służyć? Wolna dyskusja? Dobre sobie - co najwyżej wolna pyskówka, w której nawet nie można wyrazić własnego zdania.


Przestań uogólniać- to, że jedna z dziesięciu dyskutujących osób nie potrafi kulturalnie i merytorycznie rozmawiać, nie oznacza, że dyskusja nie ma sensu. Poza tym, jeśli tak męczą Cię tematy polityczne, to dlaczego się w nich udzielasz, czemu je obserwujesz? Mnie nie interesują psi balle i tym podobne bzdury więc po prostu omijam z daleka ten dział i takie tematy. Ale nikomu nie mam zamiaru zabraniać wypowiadać się w tej kwestii.

Użytkownik Shay edytował ten post 27.11.2012 - 08:38

  • 1

#19

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3029
  • Tematów: 2602
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Temat o identycznym tytule i identycznej treści założony trzykrotnie przez trzech różnych użytkowników. Jesteś pewien, że jest to dowód paranoi właśnie moderacji? ;)

Naprawdę nie zastanowiło Cię, dlaczego temat ten został założony trzykrotnie?

Doskonale wiem, dlaczego jest w kółko zakładany.

Usunęłaś mój temat nie czytając go nawet. Tytuł był mylący, nawet ankieta nie dotyczyła tego, czy zamknąć forum, lecz jak powinno się ono rozwijać i o czym można na nim dyskutować.

Przeczytałam i zdecydowałam o usunięciu. Pytam o zdanie użytkowników w kwestii związanej z rolą polityki na forum jako elementem, który wzbudza zbyt wiele emocji, głównie negatywnych i tylko ten temat mnie w chwili obecnej interesuje.

Ankieta na temat ograniczenia roli polityki to nie jest mój własny wymysł, ale efekt naprawdę wielu skarg na zalew tematów politycznych na forum.



  • 0



#20 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Temat o identycznym tytule i identycznej treści założony trzykrotnie przez trzech różnych użytkowników. Jesteś pewien, że jest to dowód paranoi właśnie moderacji? ;)


Kiedy pośród wielu przeciętnych tematów politycznych pojawia się naprawdę ważny i budzący grozę to właśnie ten jest zamykany. Czy to dobrze świadczy o środowisku, które domaga się wpisów obiektywnych i pozbawionych agitacji politycznej?
  • 0

#21

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro tematy społeczno- polityczne doczekały się własnego działu- co więcej, uniemożliwiono w nich przyznawanie punktów reputacji to w czym problem? W tym, że dyskutujemy.

Ankieta na temat ograniczenia roli polityki to nie jest mój własny wymysł, ale efekt naprawdę wielu skarg na zalew tematów politycznych na forum.


Przychodzą też skargi, gdy tego samego dnia założone zostają 3 tematy w innym dziale? W moim przekonaniu tą grupą nacisku jest Twoja własna kadra moderatorska. Co do tego akurat pewności mieć nie mogę, ale absurdalnym wydaje mi się być składaniem skargi na tematy, których się nie czyta, którymi się nie interesuje. Tym apolitycznym jest zupełnie obojętne co piszemy w dziale, którego nie odwiedzają.

Zrozum mnie dobrze- nie mam pretensji do Ciebie. Wprost przeciwnie- uważam, że to Ty jesteś tą duszyczką w całym tym moderatorskim gronie, która chce wszystkich uszczęśliwić i pewnie czujesz się źle, gdy widzisz podziały wśród nas. Rozumiem Twoje położenie i to, że chcesz jak najlepiej- ale pamiętaj, że gdzie istnieją dwie strony" konfliktu", tam nie ma jednych zaangażowanych, a drugich bezinteresownych. I tu piszę o Twoich kolegach z moderatorskimi klapami. Zawsze ktoś jest czymś zainteresowany. A moim zdaniem, w żadnym wypadku w interesie forum nie leży ograniczanie swobodnej dyskusji w jakimkolwiek dziale. Czy to w polityce, czy w czarowaniu psi- ballami.

Użytkownik Shay edytował ten post 27.11.2012 - 09:06

  • 1

#22

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przestań uogólniać- to, że jedna z dziesięciu dyskutujących osób nie potrafi kulturalnie i merytorycznie rozmawiać, nie oznacza, że dyskusja nie ma sensu. Poza tym, jeśli tak męczą Cię tematy polityczne, to dlaczego się w nich udzielasz, czemu je obserwujesz? Mnie nie interesują psi balle i tym podobne bzdury więc po prostu omijam z daleka ten dział i takie tematy.



Znaczy zalogowałeś się na forum "paranormalne", ale nie interesują Cię "psi balle i tym podobne bzdury" i chcesz sobie
"podyskutować" o polityce?
  • 0

#23

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sprawa jest prosta. Są takie czasy że coraz więcej wypływa na wierzch i niektórych po prostu za bardzo to boli. Zagłosowałem za tym żeby pozostało jak jest bo jak będzie że bez agitacji, z zachowaniem neutralności etc. to już to widzę jak to będzie wyglądało, jeszcze gorzej niż jakby nie było wcale bo w kółko będzie kasowanie/zamykanie niewygodnych postów/tematów bo są "agitacją" i pełno pretensji, forum będzie toczone przez konflikty. Chociaż nawet jak wygra opcja nr. 5 to i tak moderatorzy powinni zmienić swoje podejście bo to głównie oni tutaj robią cyrk swoją nadgorliwością a nie ci którzy się wypowiadają. Szczególnie mylo zachowuje się jak kobieta w ciąży. Jak widzę powody usuwania niektórych postów jak np. usunięcia z postu filmiku który w krzywym zwierciadle przedstawił sytuacje z niedoszłym zamachem na sejm to kojarzy mi się znany cytat "dajcie mi człowieka a ja mu znajdę paragraf". Generalnie powinniście wyluzować bo to tylko forum ale niektóry typ ludzi tak ma że nawet jak dostaną moda na forum to już się panoszą jak niewiadomo kto i nie ma co się dziwić że rzeczywistość wygląda jak wygląda jak osoby z podobną postawą dochodzą do realnej władzy. Propozycja całkowitego zakazu wypowiadania się o polityce to moim zdaniem akt desperacji ze strony moderacji ;)

Z jednej strony dyskusje na forach o polityce mają małe znaczenie jeżeli chodzi o realia bo i tak co ma być to będzie, po prostu tylko okazuje się kto przynajmniej nie będzie jadł z ręki tym którzy chcą dla niego źle a kto jest baranem co idzie na rzeź ew. jest po tej stronie która czerpie korzyści z takiego systemu i nawet jak wie że dla ogółu jest źle to będzie bronił tego rękami i nogami bo dla niego ta rzeczywistość jest niczym kopania złota (np. jest synem urzędnika) ale z drugiej strony no właśnie, skoro ma to małe znaczenie to po co na siłe tak z tym walczyć, bawić się w cenzurę etc. skoro ktoś sobie napisze na forum i tak czy tak nic to nie zmieni w rzeczywistości. No ale tak jak pisałem, niektórym wystarczy gram władzy że dorwią "stołek" w czymś wirtualnym i nawet na forach chcą zgrywać kozaków.

Znaczy zalogowałeś się na forum "paranormalne", ale nie interesują Cię "psi balle i tym podobne bzdury" i chcesz sobie
"podyskutować" o polityce?


A co w tym złego? :P Ja trafiłem tutaj dzięki teoriom o NWO itp. i praktycznie interesują mnie tylko dwa działy "teorie konspiracyjne" oraz "człowiek i planeta". Czy to oznacza że nie mam prawa się tutaj udzielać? :P

Użytkownik Tenhan edytował ten post 27.11.2012 - 12:14

  • 2

#24

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak między Bogiem a prawdą nawet ta ankieta nie jest miarodajna - bo cóż nam po niej, skoro na forum "polityków" jest 10x tyle co ludzi, którzy przyszli tu dla spraw paranormalnych? A patrząc po aktywności tematów, może nawet więcej...

Tak, wiem, że głosować może KAŻDY użytkownik forum (i takie prawo mieć powinien, tego nie neguję). Tylko jedna uwaga - skoro polityka to obecnie 80-90 % aktywności forum, do tego wiele osób "para" już dawno opuściło serwis albo znacznie zminimalizowało swoją obecność (ergo - nie weźmie udziału w ankiecie), to jakiego wyniku można się spodziewać? Czy ludzie aktywnie biorący udział w dyskusjach politycznych zagłosują za jej ograniczeniem? Przypuszczam, że wątpię. Wynik wydaje się więc być już z góry przesądzony. Sad but true.
  • 2



#25

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe co założycielka tematu rozumie przez "neutralne stanowisko", tudzież stanowisko"nieneutralne". Bo mnie uczono że dany pogląd jest albo prawdziwy, albo fałszywy, a celem dyskusji jest racjonalne dociekanie która z tych alternatyw zachodzi w omawianym przypadku. Czyżby autorka usiłowała nam tu wcisnąć jakieś pierdoły w postmodernistycznym duchu, zgodnie z którymi nie ma prawdy i fałszu a tylko "stanowiska", każdy ma swoją rację a "wszystko jest tekstem" ?
  • 2

#26

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe co założycielka tematu rozumie przez "neutralne stanowisko", tudzież stanowisko"nieneutralne". Bo mnie uczono że dany pogląd jest albo prawdziwy, albo fałszywy, a celem dyskusji jest racjonalne dociekanie która z tych alternatyw zachodzi w omawianym przypadku. Czyżby autorka usiłowała nam tu wcisnąć jakieś pierdoły w postmodernistycznym duchu, zgodnie z którymi nie ma prawdy i fałszu a tylko "stanowiska", każdy ma swoją rację a "wszystko jest tekstem" ?


Wiesz, np. dla myla wypowiedź o cwaniactwie Żydów i krytyka polityki Izraela to nieobiektywna wypowiedź także zapewne wypowiedzi osób które mają niepoprawne poglądy byłyby "nieneutralne", "nieobiektywne" itd. W końcu dla osób z pewnymi poglądami znaczenie słów nie jest istotne, patriotyzm, nazizm, faszyzm, nacjonalizm i szowinizm to to samo, dla niektórych patriotyzm to "podejmowanie wyzwań cywilizacyjnych" a to że ktoś wyraża sprzeciw przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne to "mowa nienawiści" także widocznie niektórzy pomyśleli że taka nowomowa i tutaj nie zaszkodzi :D

Wydaje mi się że tutaj właśnie chodzi o to że niektórzy wolą zamykać niewygodne tematy zamiast podjąć dyskusje a to że forum jest paranormalne a większośc woli dyskutować o polityce nie ulegnie zmianie po zabronieniu dyskusji o polityce tylko te 80-90% użytkowników gdzie taką liczbę podał kamilus po prostu sobie pójdzie z tego forum, zostanie tutaj garstka i to forum będzie skazane na śmierć naturalną no chyba że wam zależy na tym żeby hermetyczne kółko wzajemnej adoracji "robiło sobie dobrze".

Swoją drogą ciekawe dlaczego nie wyświetla osób ktore całkowicie chcą się pozbyć dyskusji o polityce z forum. Może dlatego żeby później się nie okazało że dzięki szaleńczej końcówce wygra opcja nr. 1 a szalona końcówka będzie efektem multikont na które administracja przymknie oko ;) Tak jak ostatnio było po Marszu Niepodległości "nigdy nie widziałem takiej liczby internetowych lewicowych bojówkarzy walczących o swoje racje" a jeden bajkopisarz był na multikoncie i mogę się założyć że OOBE to multikonto Holograma.

Po prostu jest tu wielu inteligentych ludzi o różnych poglądach bo to nie jest forum sympatyków danej partii czy ideologii, dodatkowo wiedzących że zawsze są dwie strony medalu dzięki znajomości tzw. teorii spiskowych, parapsychologii i innych trudnych tematów których przeciętny człowiek który jest ignorantem nie podejmie i to powoduje że dyskusje są naprawdę konkretne a wy chcecie to zepsuć. Robicie larmo jakby tu dyskusje wyglądały co najmniej tak "user nr. 1, jestem za Unią Europejską", "user nr. 2 wyp*****j lewaku, jakbym cię spotkal to bym ci wy****ł" itd. tylko pada wiele merytorycznych argumentów ale widocznie pewne argumenty dla niektórych są zbyt celne i to ich przerasta i chcą to zdławić w zarodku.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 27.11.2012 - 15:08

  • 1

#27

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znaczy zalogowałeś się na forum "paranormalne", ale nie interesują Cię "psi balle i tym podobne bzdury" i chcesz sobie
"podyskutować" o polityce?


Wypowiadasz się w temacie, którego nawet nie chciało Ci się przeczytać pomimo, że ma dwie strony.

Cytat z ostatniego postu z pierwszej strony:

Ja spojrzę na sprawę w szerszym kontekście. Forum przeglądam ładnych parę lat, od jakiegoś czasu, gdy uznam za stosowne, udzielam się. Przez cały ten okres zdążyłem zgłębić większość forumowych mitów, legend, zagadek, ciekawostek, teorii spiskowych itp. (...) Dyskusja na tematy paranormalne powoli zanika a dla mnie( i myślę, że nie jestem w tej kwestii odosobniony) forum to stało się nie tylko miejscem dyskusji o rzeczach wymykającym się naszej percepcji. Stało się również miejscem, gdzie mogę z inteligentnymi ludźmi porozmawiać na tematy przyziemne- od sprzętu komputerowego, przez diety po politykę. Niewiele jest takich miejsc w sieci, gdzie dyskusję można prowadzić w gronie bądź co bądź nieprzypadkowych ludzi, gdzie zdanie innych jest szanowane a omawiane sprawy stara się podejmować merytorycznie. Przecież to właśnie dzięki tematyce tego forum, uczymy się, że zawsze istnieje druga strona medalu, że nie ma prawd objawionych.


Poza tym, bezsensowny atak. Pisząc o psi- ballach i rzeczach z tym związanych miałem na myśli ogólnie pojętą parapsychologię, do której jestem nastawiony bardzo sceptycznie. Napisałem gdzieś, że nie interesują mnie inne rzeczy związane z forum?

Równie dobrze ja mogę napisać, że Ty wyśmiewając i obrażając innych ludzi w temacie o" chemtrials" odwiedzasz forum tylko po to by sączyć jad i szydzić z innych. Są jakieś inne cele Twojej aktywności? Jeżeli mnie jakiś temat nie interesuje to omijam go, a nie piszę post za postem jak jest bezsensowny i irracjonalny. I to bez względu na to czy rzeczywiście taki jest. Nie odmawiam ludziom prawa do dyskusji a z tego co widzę, Tobie ona przeszkadza, jeżeli nie jest w nich prezentowana Twoja linia myślenia.

Zresztą, rzeczywiście- loguję się tylko po to by" dyskutować o polityce". Jakże obfite w posty są te moje logowania- nieco ponad 100 postów na całym forum przez 2.5 roku istnienia konta. W tym temacie udzielam się za to częściej, bo nic nie razi mnie tak jak próby ograniczania wolności wypowiedzi, niezależnie od płaszczyzny- media, forum, portal z obrazkami. W czym przeszkadza Ci dział polityka? Co stoi na przeszkodzie, by omijać go szerokim łukiem, skoro tak Ci się nie podoba?

Użytkownik Shay edytował ten post 27.11.2012 - 15:18

  • 2

#28

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już pomijając fakt jak bardzo się zakorzeniła polityka na tym forum. Pomijając nie do końca dobrze sformułowaną ankietę.

Opowiadam się za całkowitym usunięciem polityki. Jeśli zostanie, a pewnie zostanie. To sam dział mógłby zostać przy czym koniecznie proszę o usunięcie wyświetleń z tego działu w "Ostatnie 24h/Ostatnie logowanie". Kto będzie chciał będzie wiedział gdzie kliknąć, by podyskutować o polityce. Myślę, że ta opcja to dobry kompromis. To tylko moje zdanie.
  • 1



#29

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli forum utrzyma status guo to przydałoby się zmienić nazwę na Politykaparanormalne, ale czy to będzie poprawnie polityczne? Chociaż z drugiej strony coś w tym jest ^^. Wracając do tematu ankiety. Myślę że jest to kwestia raczej proporcji niż wykluczania polityki z forum.
  • 0



#30

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja zagłosowałem, pomimo, że nie ma w opcjach wyboru, który ja zdecydowanie popieram. Podobała mi się poprzednia sytuacja. Zdecydowana większość tematów, uznanych za tematy" polityczne", są tematami społecznymi. Bo np. Marsz Niepodległości( przynajmniej do czasu niespodziewanego ogłoszenia przez organizatorów budowania struktur politycznych) był sprawą ściśle społeczną, nie polityczną- pomimo tego trafił do działu" Polityka".

Pragnę zauważyć, że przeniesienie wątków o zabarwieniu politycznym do działu" Polityka" dotyczyło przede wszystkim rodzimych spraw społeczno- politycznych. I jednego wątku o UE, który z założenia był głosem krytyki. Taka wybiórczość zakrawa już o stygmatyzowanie.

Pomimo tego rozumiem, że była chęć unormowania sytuacji w dziale" Bieżące wydarzenia". Zakładam również, że było to robione w dobrej wierze. Jest osobny dział, nie ma punktów reputacji( co akurat jest zastanawiające, bo punkty reputacji można przyznać nawet autorowi ankiety w pokoju opinii, gdzie jedynie zadaje on pytanie lub oceniać przekonania religijne innych osób). Niech będzie, dyskusja i tak jest już na bocznym torze. Ale wnoszę o wstrzemięźliwość w byciu radykalnym i usuwania powiadomień o nowych tematach z tego działu. Skoro inne działy, również bardzo luźno powiązane z tematyką forum mają możliwość informowania o pojawieniu się w nich nowego wątku nie widzę powodu, by popadać w skrajność i odmawiać tego prawa działowi" Polityka"( który jak dla mnie powinien nosić inną nazwę- nikt nie tworzy tam partii politycznych, nie ma akcji agitacyjnych, są to sprawy społeczno- polityczne, bynajmniej ściśle polityczne). W tym już dopatrywać się dobrej woli byłoby ciężko.

Mam nadzieję na utrzymanie obecnego stanu rzeczy.

Użytkownik Shay edytował ten post 27.11.2012 - 16:10

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych