Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polityka na forum -- ankieta.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
65 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polityka na forum. (105 użytkowników oddało głos)

Jak widzisz udział tematyki politycznej na forum paranormalne.pl?

  1. Całkowity zakaz dyskusji na tematy polityczne w kraju oraz na świecie bez względu na charakter omawianego wydarzenia - usunięcie działu Polityka. (20 głosów [16.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 16.13%

  2. Całkowity zakaz wypowiedzi mających charakter agitatorski, również w odniesieniu do sygnatur użytkowników, swobodne dyskusje na tematy polityczne w dziale Polityka. (22 głosów [17.74%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 17.74%

  3. Możliwość dyskutowania na temat interesujących, bieżących wydarzeń w kraju oraz na świecie (wybory, zamachy, protesty itp.) oraz tworzenia tematów w dziale Polityka (31 głosów [25.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.00%

  4. Głosowano Możliwość dyskutowania na temat interesujących, bieżących wydarzeń w kraju oraz na świecie (wybory, zamachy, protesty itp.) w wydzielonych tematach w dziale Polityka. (17 głosów [13.71%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 13.71%

  5. Głosowano Obecna sytuacja jest optymalna, zostawić bez zmian. (34 głosów [27.42%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 27.42%

Głosuj

#1

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3029
  • Tematów: 2602
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Z uwagi na pojawiające się liczne skargi na temat przesycenia naszego forum tematami politycznymi, proszę wszystkich z Państwa o wyrażenie własnej opinii w ankiecie. Można wybrać kilka odpowiedzi, nie trzeba się ograniczać do jednej -- dzięki temu łatwiej będzie znaleźć satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie. A przynajmniej taką żywię nadzieję.

Objaśnienia do poszczególnych punktów, proszę o przeczytanie przed podjęciem decyzji o zagłosowaniu w celu uniknięcia ewentualnych nieporozumień:

  • Całkowite usunięcie polityki z forum wraz z zakazem tworzenia nowych tematów w tej kategorii. Zakaz obejmowałby całą tematykę powiązaną z polityką, czyli dla przykładu również np. wybory, zamachy, katastrofy, samobójstwa lub wypadki prominentnych polityków (np. Leppera) itp. Opcja najbardziej radykalna :)
  • Zezwolenie na prowadzenie swobodnych dyskusji powiązanych z zagadnieniami politycznymi oraz popieranymi poglądami w dziale Polityka, przy jednoczesnym zakazie publikowania treści o charakterze agitatorskim -- czyli, opierając się na przykładach wziętych z praktyki, jak najbardziej akceptowalna jest dyskusja dotycząca prowokacji policji w Marszu Niepodległości, ale zabronione są tematy typu "Delegalizacja SLD", czy też "Węgierska Partia Socjalistyczna organizacją przestępczą".
  • Możliwość dyskutowania na tematy powiązane ze sferą polityki (niekiedy trudno oddzielić Bieżące Wydarzenia od polityki, z czego zdaję sobie sprawę), ale przy obowiązku zachowania neutralnego stanowiska oraz jednoczesnym zakazie publikowania treści o charakterze agitatorskim. Pełna dowolność w tworzeniu nowych tematów w dziale Polityka.
  • Możliwość dyskutowania na tematy powiązane ze sferą polityki (niekiedy trudno oddzielić Bieżące Wydarzenia od polityki, z czego zdaję sobie sprawę), ale przy obowiązku zachowania neutralnego stanowiska oraz jednoczesnym zakazie publikowania treści o charakterze agitatorskim. Brak możliwości tworzenia nowych tematów w dziale Polityka, dostępny jeden lub dwa określone tematy, w których można się wypowiedzieć -- np. Polityka w Polsce - bieżące wydarzenia, Polityka w UE/na świecie - bieżące wydarzenia.
  • Myślę, że nie trzeba dodatkowych objaśnień -- akceptujemy obecny stan rzeczy.
Dodatkowo Karaś zaproponował usunięcie pokazywania wypowiedzi z działu Polityka w kategorii "nowa zawartość z ostatnich 24h". O ile nie jest możliwe wykluczenie całego działu, o tyle ograniczenie dyskusji do jednego bądź dwóch tematów spowoduje wyświetlenie wyłącznie tego jednego lub dwóch tematów, co zapewne znacznie ułatwi odfiltrowanie niechcianych przez Was zagadnień :)

Obecne dosyć intensywnie dyskutujemy nad kwestią polityki na forum w gronie moderatorskim, ale opinia użytkowników również jest cenna. Chętnie wysłucham także Waszych propozycji.

Termin przydatności ankiety do spożycia -- niedziela 2 grudnia, 22:00


  • 8



#2

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ufff. :) dziękuję.

Poddział Polityka w dziale HydePark wydaje mi się być dobrym rozwiązaniem. Przy czym wyłączyłbym pokazywanie nowych tematów z tego działu po kliknięciu na "pokaż nowe posty/zawartość z 24h" (http://www.paranorma...earch&do=active), bo już teraz codziennie połowa tematów jest zaśmiecona agitką i obustronną nawalanką.
  • 5

#3

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3029
  • Tematów: 2602
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poddział Polityka w dziale HydePark wydaje mi się być dobrym rozwiązaniem. Przy czym wyłączyłbym pokazywanie nowych tematów z tego działu po kliknięciu na "pokaż nowe posty/zawartość z 24h" (http://www.paranorma...earch&do=active), bo już teraz codziennie połowa tematów jest zaśmiecona agitką i obustronną nawalanką.

Cenna uwaga, zaraz dodam wyjaśnienie tej kwestii do posta otwierającego wątek.
  • 1



#4

Elvis.
  • Postów: 59
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A dajcie ludziom dyskutować na jaki temat chcą, przez tyle lat był dział polityka i było dobrze, to że forum nie jest już takie same jak kilka lat temu, to nie jest wina tego że dyskusje polityczne mają się dobrze. Co to jakaś cenzura? A zamknięcie ostatnio takiego tematu przez Mylo to już w ogóle żenada wymuszona przez kilka osób, którym się to nie podoba. Nie podoba ci się? Omijaj ten dział!


edit:
Poza tym skoro tak to dlaczego by nie usunąć debat o WTC itd (w końcu to nie jest paranormalne), działów takich jak Zdrowie, Historia, dyskusje o kosmosie także nie są paranormalne, tak samo jak filozofia.

Użytkownik Elvis edytował ten post 26.11.2012 - 19:46

  • 1

#5

ELdeR.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"przy obowiązku zachowania neutralnego stanowiska" - ej no, stanowisko w swej naturze neutralne być nie może...

usunąć w ogóle politykę i bieżące wydarzenia, od tego może i powinien być właśnie hydepark.

dzięki za podjęcie jakichś działań.

w lekkim szoku jestem. przyznam szczerze :)
  • 1

#6

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3029
  • Tematów: 2602
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

przez tyle lat był dział polityka i było dobrze,

Dział Polityka jest od września, bo wtedy go założyłam. Tak gwoli ścisłości :)

Inne działy o których piszesz powstały na życzenie użytkowników, podobnie zresztą jak Polityka. Różnica polega jednak na tym, że nie ma w nich takich burz (z pewnymi wyjątkami) jak w Polityce i raczej nikt nie domaga się ich usunięcia z forum.



  • 3



#7

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poza tym skoro tak to dlaczego by nie usunąć debat o WTC itd (w końcu to nie jest paranormalne), działów takich jak Zdrowie, Historia, dyskusje o kosmosie także nie są paranormalne, tak samo jak filozofia.



Myślę, że głównym powodem dla których te powinny zostać jest fakt, że forum od lat zajmuje się także omawianiem teorii spiskowych. (konto obecne mam od lat dwóch, a wcześniej miałem jedno do biernego obserwowania - gwoli wyjaśnienia, gdyby komuś zachciało się mnie od nowych nazwać ;), a drugim powodem - nie ma tam takiej agresji jak w wątkach politycznych. Korwinowcy, liberały, komuniści, socjaliści, lewacy, lewicowcy, prawiczki, prawicowcy, nacjonaliści, faszyści, pisowcy, peowcy, zamachowcy... i każdy na każdego. Spoko - "nie chcesz nie czytaj", ale spamią całe forum i "w ostatnich treściach" pokazuje mi się mnóstwo tego syfu.

Stworzenie jednego wątku nie miałoby sensu tylko w wypadku wielopłaszczyznowej dyskusji politycznej, ale tutaj mamy tylko nawalankę, szabelki i grożenie paluszkiem. Taki ring do bijatyk wydaje się być dobrą opcją.
  • 2

#8 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Wybrałbym 4 ale niemożliwym jest zachowanie neutralności ponieważ jest to dyskusja, a nie wyrok sądu. Więc jest to żądania nawet nie tyle niemożliwe co bezsensowne i dlatego wybrałem 5. Wszystko jest dla ludzi ale nam wszystkim przyda się trochę umiaru.
  • 0

#9

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rejestrując się na forum chciałem korzystać z dobrodziejstw temató para ale niestety zboczyłem na złą drogę i ciężko mi się oderwać od bierzących wydarzeń dlatego wybieram opcje nr 4. Czas aby paranormalne było znowu PARA.
  • 0

#10

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jestem za obecnością polityki na forum, i to z agitacją, za to bez obrażania i spamowania - tu powinny lecieć warny i bany. Natomiast polityka niech będzie. Przyznam, że się nią interesuję, to raz, a dwa, co komu ona przeszkadza? Chamskie nawalanki świadczą o kulturze uczestników (metoda: warny i bany). Być może, jak ktoś Nie lubi polityki, to to wykluczenie jej z 24h może być OK.

Najważniejsze, żeby zjawiska paranormalne nie przenikały się z polityką. Ponadto młodzież może tu podyskutować o polityce bez obciachu - bo przecież nie wejdą na forum PiSu ani SLD. A polityką interesować się warto, bo ona zainteresuje się nami tak czy siak.

Nie ma obowiązku dyskutowania o polityce. Kwestię umiejscowienia działu o polityce powinna rozstrzygnąć administracja.

Użytkownik katabas edytował ten post 26.11.2012 - 23:27

  • 0

#11

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może i chcecie dobrze ale nadgorliwość gorsza od komunizmu (:P).

Zamykanie tematów takich jak ten świadczy o lekkiej paranoi moderacji.
  • 2



#12

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jestem za obecnością polityki na forum, i to z agitacją, za to bez obrażania i spamowania - tu powinny lecieć warny i bany. Natomiast polityka niech będzie. Przyznam, że się nią interesuję, to raz, a dwa, co komu ona przeszkadza? Chamskie nawalanki świadczą o kulturze uczestników (metoda: warny i bany). Być może, jak ktoś Nie lubi polityki, to to wykluczenie jej z 24h może być OK.

Najważniejsze, żeby zjawiska paranormalne nie przenikały się z polityką. Ponadto młodzież może tu podyskutować o polityce bez obciachu - bo przecież nie wejdą na forum PiSu ani SLD. A polityką interesować się warto, bo ona zainteresuje się nami tak czy siak.

Nie ma obowiązku dyskutowania o polityce. Kwestię umiejscowienia działu o polityce powinna rozstrzygnąć administracja.


Oh, ja się bardzo "interesuję polityką", jeśli można to w ten sposób określić. Ale w obecnej chwili na prawie każdym forum internetowym trwa mniejsza lub większa przepychanka polityczna. Chcecie dyskutować - róbcie to na facebooku, chyba że wstydzicie się sygnować swoją twarzą i nazwiskiem poglądy które głosicie. Albo znajdźcie sobie inne forum do marudzenia na Kłamczyńskiego i Donalda.
  • 0

#13

OOBE.
  • Postów: 100
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Usunąć politykę z 24 H i będzie dobrze.
  • 0

#14

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to albo "Całkowity zakaz dyskusji" albo "Pozostawienie bez zmian". Jak szanowni moderatorzy zaczną decydować, która wypowiedź ma charakter agitatorski, a która nie, które wydarzenie jest interesujące, a które nie, to dopiero zrobi się bajzel, a forum będzie uginać się od żali "pokrzywdzonych" użytkowników. Ponieważ teorie konspiracyjne implikują obecność polityki na forum, to uważam, że trzeba to pozostawić bez większych zmian. Pomóc moga kosmetyczne przeróbki typu wspomniane niepokazywanie politycznych newsów na stronie "ostatnie 24h" czy całkowite wydzielenie polityki do osobnego podforum.
  • 1

#15

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja spojrzę na sprawę w szerszym kontekście. Forum przeglądam ładnych parę lat, od jakiegoś czasu, gdy uznam za stosowne, udzielam się. Przez cały ten okres zdążyłem zgłębić większość forumowych mitów, legend, zagadek, ciekawostek, teorii spiskowych itp. Nowe posty za wiele do dyskusji już nie wnoszą a i same ciekawe treści paranormalne nie pojawiają się nazbyt często. Poniekąd wynika to z tego, że jest to największe tego typu forum w Polsce i zdecydowana większość tematów została już poruszona, ale także dlatego, że sceptycyzm stał się na tym forum dla niektórych religią. Podkreślam, nie realistyczne podejście, nie obiektywizm- sceptycyzm. Stąd wiele inicjatyw jest od samego początku torpedowanych( w 90% słusznie). Dyskusja na tematy paranormalne powoli zanika a dla mnie( i myślę, że nie jestem w tej kwestii odosobniony) forum to stało się nie tylko miejscem dyskusji o rzeczach wymykającym się naszej percepcji. Stało się również miejscem, gdzie mogę z inteligentnymi ludźmi porozmawiać na tematy przyziemne- od sprzętu komputerowego, przez diety po politykę. Niewiele jest takich miejsc w sieci, gdzie dyskusję można prowadzić w gronie bądź co bądź nieprzypadkowych ludzi, gdzie zdanie innych jest szanowane a omawiane sprawy stara się podejmować merytorycznie. Przecież to właśnie dzięki tematyce tego forum, uczymy się, że zawsze istnieje druga strona medalu, że nie ma prawd objawionych.

Propozycje ograniczania swobody wypowiedzi w miejscu, które w założeniu miało być wolne od jakichkolwiek sympatii czy antypatii, oceniam bardzo sceptycznie. Wszakże w założeniu Euryego miało to być forum wolnej myśli, a obecnie poprzez czyny niektórych osób coraz bardziej się od tego oddalamy. Albo to forum będzie żyć niczym nieskrępowane, albo umrze śmiercią naturalną. I warto mieć to na uwadze, nawet zastanawiając się nad tak irracjonalnym pomysłem, jak wprowadzenie głosowania na temat ograniczenia wolności wypowiedzi na forum takim jak to.

Użytkownik Shay edytował ten post 27.11.2012 - 07:20

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych