Skocz do zawartości


Zdjęcie

Legalizacja GMO w Polsce wprowadzona cichaczem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#61

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

sechmet

I wybacz, że nie zacytuję fragmentów Twojej wypowiedzi, do których te słowa odnoszą się dosłownie i wprost.


A może jednak zacytujesz bo nie wiem o które fragmenty Ci chodzi. Oświeć mnie bardzo prosze zamiast po prostu obrażać bo póki co sam zachowujesz się jak 5 latek który poszedł naskarżyć bo mu ktoś próbuje przemówić do rozumu.


Nie wiem czy to tak trudno zrozumieć, że forum nie może być miejscem, gdzie osoby o znajomości tematu na poziomie 5-latka wygłaszają tezy i twierdzenia, z którymi trudno w ogóle polemizować (bo jak polemizować z dzieckiem w dyskusji akademickiej, gdy dziecko twierdzi że nie ma żadnych atomów a materia składa się z klocków lego, bo nic mniejszego nie ma).


Więc radze skończyć z wypowiadaniem się na tym forum skoro chcesz je uzdrowić.


Czy hodowcy nie mieszają różnych ras w celu stworzenia nowej, lepszej? Czy w naturze jedne gatunki nie wypierają innych?
  • 0

#62

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Osoby chore na gruźlicę, dżumę, czarną ospę prawdziwą i trąd są objęte kwarantanną.

Z prostego powodu - zarażają inne osoby.

Rośliny GMO również zarażają inne rośliny, gdyż część pyłków jednak zapyla rośliny wolne od modyfikacji genetycznych.


Przyrównywanie zaś modyfikacji genomu rośliny przy pomocy technik używanych w Bio-Tech'u do krzyżowania roślin jest... jest po prostu brakiem wiedzy. Zatem poczytaj i potem się wypowiadaj, na początek polecam ze 2-3 książki o genetyce, genomie, metodach wprowadzania obcych genów do DNA i RNA. Potem poczytaj opracowania naukowe o miRNA, potem proponuję toksylokogię, a potem porozmawiamy. Za 5 lat, jak dobrze Ci pójdzie z czytaniem.
  • 0

#63

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

sechmet

Przyrównywanie zaś modyfikacji genomu rośliny przy pomocy technik używanych w Bio-Tech'u do krzyżowania roślin jest... jest po prostu brakiem wiedzy. Zatem poczytaj i potem się wypowiadaj, na początek polecam ze 2-3 książki o genetyce, genomie, metodach wprowadzania obcych genów do DNA i RNA. Potem poczytaj opracowania naukowe o miRNA, potem proponuję toksylokogię, a potem porozmawiamy. Za 5 lat, jak dobrze Ci pójdzie z czytaniem.


Ehh widzisz panie sechmet ja cytowałem słowa profesora który przyrównywał gmo do krzyżowania jakie ma miejsce kiedy zajmują się tym hodowcy. Nie czytasz ze zrozumieniem. Jak czegoś nie rozumiesz to zapytaj mnie a nie plujesz jadem. Otóż chodziło mi o sam efekt a nie metode. Oczywiście że krzyżowanie różni się od wprowadzenia obcego fragmentu genomu ale efekt jest podobny mamy do czynienia z nowym organizmem o pożądanych cechach np. o większej ilości mięsa czy jakaś lepsza nowa odmiana ziemniaka. Niestety nie moge znaleźć tego artykułu, był gdzieś na portalu e-biotechnologia.pl albo na profilu ich facebookowym. Chodzi a sam skutek że z krzyżowania roślin też nie wiadomo co powstanie czy nie powstanie nowy gatunek który zacznie dominować w ekosystemie i nie zaburzy go prawda? Rozumiem że ty posiadasz tytuł profesora i przepracowałeś 10 lat nad zagadnieniami dotyczącymi inżynierii genetycznej i GMO bo tylko takie osoby powinny się na ten temat wypowiadać.
  • 0

#64

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powiedzcie mi jedną rzecz, co może szkodzić w jedzeniu organizmów GMO jeśli w badaniach wykluczymy istnienie toksyn i substancji trujących, czy rakotwórczych?
  • 0



#65

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powiedzcie mi jedną rzecz, co może szkodzić w jedzeniu organizmów GMO jeśli w badaniach wykluczymy istnienie toksyn i substancji trujących, czy rakotwórczych?

Zapominasz o monopolu, mutacji szkodników, łączeniu DNA zwierząt z roślinnym... To nie samo jedzenie-zresztą same badania trwają trochę krótko jak na ten precedens-nie sądzisz?
  • 0

#66

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sechmet, czytałem sporo o genetyce, genomie, inżynierii genetycznej, miRNA, nawet o toksykologii i immunologii ;)
Ale, że siedzę w tym dopiero od trzech lat, to na razie powołam się na ciekawy wykład z prof. Andrzejem Jerzmanowskim, dyrektorem Instytutu Biologii Eksperymentalnej Roślin Uniwersytetu Warszawskiego:
LINK DO WYWIADU
  • 0



#67

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ah Pit...

Tymczasem w lipcu 2007 roku liczba ludności świata przekroczyła 6,7 mld, a prognozy demograficzne wskazują, że w 2050 osiągnie około 10 miliardów. Takiej ilości ludzi nie da się wyżywić bez rewolucji w rolnictwie.


Ciekawe, skąd wiadomo, że to GMO jest lekarstwem na to zło... ;)

i tak dalej, i temu podobne, itepe...

Cały wywiad do niczego. Frazesy, komunały, prawdy objawione. Transfer horyzontalny może i zaszkodzi, za 100 lat.

GMO nie jest toksyczne ! ;) uzasadnienie w 3-miesięcznych testach na szczurach, oczywiście testach w laboratoriach Monsanto.

Jeśli inne testy prowadzą do niepokojących wniosków - tym gorzej dla faktów (bo te fakty godzą we WŁAŚCIWĄ TEORIĘ !)



@ mylo

Nie wiem, co miałeś na myśli, pisząc o wykluczaniu "toksyn" - co jest wg Ciebie toksyną ? Czy toksyną może być obce RNA o długości poniżej 18 nukleotydów ?

Bo jeśli tak, jeśli może to "coś" być toksyną, to właśnie takie krótkie łańcuchy RNA, zwane miRNA, są znajdowane w krwiobiegu organizmów żywych karmionych GMO. I w komórkach też, nie tylko we krwi.

Tylko że to miRNA nie zadziała jak klasyczna toksyna - natychmiast. Nie, ono będzie powoli degenerowało Twoje DNA podczas replikacji, prowadząc do, nomen omen, raka.

Co wyszło z badań Seraliniego i było spokojnie do przewidzenia nawet bez tych badań.

I dlatego Monsanto nie chce prowadzić testów ponad 3 miesiące - bo każdy dłuższy okres musi prowadzić do wyników, które prowadzą do niewłaściwych wniosków.



Nie do końca zbadane i pochopnie dopuszczone do obrotu. Kropka.
  • 0

#68

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

panie sechmet więc pochwal się swoim dorobkiem naukowym jeżeli obalasz tezy profesorów. Zresztą sam też nie napisałeś niczego oprócz frazesów.


Co wyszło z badań Seraliniego i było spokojnie do przewidzenia nawet bez tych badań.


Badania te zostały odrzucone przez EFSA no ale oczywiście wszyscy którzy podważają badania wykazujące szkodliwość GMO są z MONSANTO. Cała EFSA jak i grono eksperckie plus 6 państw które podważyły badania Seraliniego też siedzą w kieszeni MONSTANTO.
  • 1

#69

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najukochańsi przywódcy, rząd i Partia przygotowały nam taki oto pasztet, o którym mainstreamowe media nawet nie pisną:

http://prawo.gazetap...zac_uprawy.html


Co tu komentować? Czym jest nasza demokracja i kim my jesteśmy widać na załączonym obrazku.

Co oznacza pojęcie demokracja? Rządy ludu? Jeżeli tak to dlaczego władze wybrane przez lud nie wykonują woli tego ludu?

Demokracja - te pojęcie oznacza dziel i rządź. Podziel obywateli na różne ideologie i wmów im, że mają wybór i to ich wolę wykonujesz - przecież nie zorientują się ani nie zjednoczą się przeciwko tobie bo są podzieleni.

Rząd złożony z generałów PO i rządzący PO żelazną ręką. Partyjniacy bojący się przeciwstawić woli generałów bo inne zdanie oznacza wygnanie z partii połączone z ośmieszeniem i represjami.

Obywatele - anarchiści nie potrafiący bronić swoich interesów. Nie posiadający żadnych liderów bo gdy jacyś się kreują są zaraz niszczeni przez media i samych obywateli u których wyuczone przez sowietów uczucie zawiści wobec pozytywnych bohaterów jest silniejsze od nienawiści wobec tych negatywnych.

Opozycja - połączenie Partyjniaków z obywatelami. Boją się i skaczą sobie nawzajem do gardeł.

Polska - prywatny folwark grup interesu, które aby się wzbogacić płacą podatki na Cyprze, opłacają rząd by ten dostarczał im najtańszą siłę roboczą w EU.

I nie ma innego wytłumaczenia na to dlaczego 300 km dalej na zachód ludzie wykonujący pracę fizyczne zarabiają 4 razy więcej niż ludzie którzy są w Polsce managerami.

Więc pytam ponownie co tu komentować? Nie ma sensu komentować i debatować, oskarżać i się denerwować jeśli sami nie zrobimy rachunku sumienia i szczerze się nie określimy - czy gotowi jesteśmy wyjść na ulicę i stanąć do walki o prawdziwe prawa i obowiązki obywatela na wezwanie anonimowych liderów, których wyłoni potrzeba chwili?

Chyba, że po prostu lubimy tylko ponarzekać i powymądrzać się co ktoś powinien zrobić dla nich - zresztą takimi nas właśnie widzą w innych rajach i te grupy interesu, które zrobiły z nas niewolników.

EDIT: Do Admina co dał mi upomnienie: Temat brzmi "Legalizacja GMO w Polsce wprowadzona cichaczem" więc napisałem co myślę o tym, że wprowadzają GMO po cichu przy niemalże 100% sprzeciwie społeczeństwa. Miałem pisać jakie to jest szkodliwe dla zdrowia? Bo jeśli tak to zmień proszę temat na "Co myślicie o GMO?" aby nie wprowadzać ludzi w błąd.

Dołączona grafika
Edytował Pit

Użytkownik Striker edytował ten post 18.12.2012 - 12:03

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych