Skocz do zawartości


Zdjęcie

Legalizacja GMO w Polsce wprowadzona cichaczem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Pod osłoną isntej zamieci "breaking news" o :
- trotylu w tupolewie ze smoleńska który okazał się resztkami namiotu, szamponu albo niewidaomo czego ale na 99% nie trotylu.
- zamiany miejscami połowy ciał ofiar katastrofy smoleńskiej
- szalonym naukowcu, wielbicielu Guya Fawkesa, zatrzymanym w ostatniej fazie realizacji diabolicznego planu wysadzenia kwiatu naszego narodu obradującego w sejmie
- wydobyciu niczym zapyziałego futra z szafy po raz koeljny sprawy ukrywającej się (choć nieskutecznie) matki Madzi.

Najukochańsi przywódcy, rząd i Partia przygotowały nam taki oto pasztet, o którym mainstreamowe media nawet nie pisną:

http://prawo.gazetap...zac_uprawy.html

Użytkownik Avenarius edytował ten post 21.11.2012 - 15:14

  • 7

#2

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O ile jestem zwolennikiem GMO to takie wprowadzanie ustaw cichaczem wcale mi się nie podoba. Mechanizm decyzyjny parlamentu moim zdaniem działa źle, zbyt mało konsultacji społecznych, zbyt mało referendów na ważne tematy. Także sami parlamentarzyści nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane w trakcie piastowania urzędu, co może i prowadzi do wielu nadużyć i niejasności.

Zamiast wprowadzać GMO tylnymi drzwiami należy rzetelnie porozmawiać zarówno ze zwolennikami jak i przeciwnikami, takie debaty powinna transmitować telewizja publiczna, a nie kolejne durne programy typu "Bitwa na głosy", czy też "Gwiazdy chodzą po wodzie", a ostateczna decyzja powinna być podjęta w drodze referendum. Niestety przez odmóżdżające media i tematy zastępcze przeciętny człowiek nie ma bladego pojęcia co to GMO, jakie ma wady, a jakie zalety, niestety odnosi się to też do innych ważnych dziedzin.
  • 0



#3

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pit@

Należy jeszcze się zastanowić jakie wiadomości ludzie wolą oglądać. Te o wadach i zaletach GMO, czy te wzbudzające emocje i odmóżdżające Gwiazdy na lodzie. Ja uważam że media poszły za ciosem który zapoczątkował "Fakt" i jego sukces (największy nakład gazety w Polsce). Ludzie chcą takiej papki, więc ją dostają.
  • 0



#4

mr.fisz.

    In order to be able to think, you have to risk being offensive.

  • Postów: 143
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapomniałeś dodać całodniową relację z lądowania Dreamliner-a...
  • 0



#5

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@mylo, nie wiem czego ludzie chcą, wiem co powinna telewizja publiczna serwować. Debata o GMO bardzo by się przydała, ale to tylko kropla w morzu tematów, o których społeczeństwo powinno być informowane i edukowane. Jako potencjalny przyszły producent GMO chciałbym mieć świadomych klientów, którzy wiedzą czego oczekują i znają potencjalne ryzyko, niestety rolnicy, którzy nie mają bladego pojęcia o GMO biorą w ciemno, bo słyszeli, że większe plony daje.

Zdaję sobie sprawię, że z takim podejściem mogę zmniejszyć sobie rynek zbytu, czy nawet całkowicie go zniwelować, ale biotechnologia to nie tylko GMO, więc obrotny przedsiębiorca zarobi nie tylko kosztem cudzej niewiedzy, a wszelkie firmy-cwaniaki zostałyby zmiażdżone na wolnym rynku, bo świadomy konsument bubla nie kupi.
  • 0



#6

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pod osłoną isntej zamieci "breaking news" o :
- trotylu w tupolewie ze smoleńska który okazał się resztkami namiotu, szamponu albo niewidaomo czego ale na 99% nie trotylu.
- zamiany miejscami połowy ciał ofiar katastrofy smoleńskiej
- szalonym naukowcu, wielbicielu Guya Fawkesa, zatrzymanym w ostatniej fazie realizacji diabolicznego planu wysadzenia kwiatu naszego narodu obradującego w sejmie
- wydobyciu niczym zapyziałego futra z szafy po raz koeljny sprawy ukrywającej się (choć nieskutecznie) matki Madzi.

Zapomniałeś dodać 11.11.2012 i całego show wokół MN. Bardzo bliskie terminy-przypadkowo?

Przecież TVP ma wystarczającą ilość kanałów aby jeden przeznaczyć na ważne głosowania i analizy ustaw. Jeżeli nie chcą zanudzać ludzi którzy wolą tematy brukowe to niech transmitują to w necie lub zamieszczają retransmisję.
  • 0

#7

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pit@

Może by powinna. Ale to już jest kwestia finansowania, bo takie mało atrakcyjne tematy są nierentowne. Dobre programy informacyjne wiązały się z finansowaniem telewizji z abonamentu i przez Państwo. Im mniej abonamentu i więcej reklam - więcej bzdurnych programów komercyjnych.

Robakatorianin@

Mówisz - masz. Tylko jak widać ogląda to tak mało osób, że sam nie wiedziałeś że istnieje. ;) To właśnie świadczy o tym "aktywnym" uczestnictwu Polaków we władzy. Sami się nie zainteresują, dopiero potem powiedzą że "przepchnięto ustawę bokiem" - a przecież w dzienniku posiedzeń ta pozycja siedziała od dawna. Wszystkie informacje można bez problemu znaleźć.
TVPParlament
  • 0



#8

oobemaniack.
  • Postów: 66
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No nieźle, myślałem, że ten dzień nigdy nie nastąpi, ale ręce opadają. Wystarczy tylko poczekać aż zauważymy większy znacznik zachorowalności na różne nowotwory i śmierci. Rząd znów się spisał na medal. Teraz nie mam wątpliwości już lepiej nie będzie nigdy tylko gorzej i gorzej. Widać zostaliśmy wszyscy sprzedani.
  • 3

#9

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mówisz - masz. Tylko jak widać ogląda to tak mało osób, że sam nie wiedziałeś że istnieje. ;)

Dzięki.
Niestety doba jest za krótka aby pogodzić pracę, rodzinę z oglądaniem obrad. Przeważnie podczas obrad pracuję a w pracy nie pozwolą mi na spędzanie czasu podczas oglądania naszych "przedstawicieli"

Wystarczy tylko poczekać aż zauważymy większy znacznik zachorowalności na różne nowotwory i śmierci.

Zawsze znajdą jakąś alternatywną przyczynę niepowodzeń GMO. Zaczynając od globcia na winie Tuska kończąc.
  • 0

#10

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki.
Niestety doba jest za krótka aby pogodzić pracę, rodzinę z oglądaniem obrad. Przeważnie podczas obrad pracuję a w pracy nie pozwolą mi na spędzanie czasu podczas oglądania naszych "przedstawicieli"


Dokładnie. Większość ludzi wybierze Taniec z Gwiazdami i potem będą narzekać że władza decyduje za nich, a oni nic nie wiedzieli. ;)
  • 0



#11

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaliczam się do szczęśliwców którzy żadnej serii "Tańca z czymkolwiek" nie oglądali. W telewizji są lepsze programy na które i tak brakuje czasu. Władza zawsze może podkreślić iż dnia dzisiejszego zamiast normalnych kosmetycznych poprawek w ustawach będzie głosowanie nad ustawą która będzie bezpośrednio dotyczyć nas wszystkich.
  • 0

#12

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie mówiłem o Tobie, ale ogólnie o Polakach patrząc na słupki oglądalności programów w TV. Władza informuje, w dziennikach posiedzeń - od informowania dalej jest telewizja. Informuje to tym dokładnie TVPParlament, ale nikt tego nie chce oglądać - to po co inne telewizje mają o tym powiadamiać skoro to się nie sprzedaje, a oni muszą przyciągnąć reklamodawców?

To jest czysta ekonomia.
  • 0



#13

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Mówisz - masz. Tylko jak widać ogląda to tak mało osób, że sam nie wiedziałeś że istnieje. ;)


Dzięki.
Niestety doba jest za krótka aby pogodzić pracę, rodzinę z oglądaniem obrad. Przeważnie podczas obrad pracuję a w pracy nie pozwolą mi na spędzanie czasu podczas oglądania naszych "przedstawicieli"


No i tu włśnie jest pies pogrzebany, w tej jednej wypowiedzi niczym w soczewce skupia się przyczyna całego zła wspołczesnego systemu nazywanego "demokracją". Otóż w starożytności "obywatele", czyli mieszkańcy państwa posiadający prawo (czynne i bierne) udziału w rządach nie zajmowali się zapieprzaniem od rana do wieczora - od tego byli niewolnicy i pozbawieni praw politycznych rezydenci, natomiast obywatele oddając sie zajęciom lekkim i umiarkowanie absorbującym (czy wręcz zwyczajnemu próżniactwu) mogli sobie wygospodarować czas na uczestnictwo w życiu politycznym swego państwa. Wydaje się że tę kwestię w jakimś stopniu rozumiano w Europie jeszcze do końca XIXw, utrzymując cenzus majątkowy regulujący uprawnienia do udziału w wyborach (można bowiem przyjąc założenie że takich co dobrze zarabiają i mają czas na politykowanie znajdzie się więcej niż wśród takich co z najwyższym trudem wiążą koniec z końcem). Tymczasem obecnie choć niemal wszczy rezydenci państwa mają status "obywatela" i prawa wyborcze, prawie nikt w tej masie nie ma możliwości świadomego i racjonalnego uczestictwa w polityce, a mimo iż niewolnictwo zostało całkowicie zniesione, procentowa wartość obciązeń fiskalnych "obywateli" nieubłaganie zbliża się do poziomu niewolnika w starożytnym Rzymie (68% we Francji i Włoszech w porównaniu do 80%). Tak to właśnie cwane elity roztaczając wizje powszechnej wolności jaka nie była udziałem społeczeńśtw nigdy w historii świata, faktycznie sprowadzają wszystkich do roli niewolników.

Nie mówiłem o Tobie, ale ogólnie o Polakach patrząc na słupki oglądalności programów w TV. Władza informuje, w dziennikach posiedzeń - od informowania dalej jest telewizja. Informuje to tym dokładnie TVPParlament, ale nikt tego nie chce oglądać - to po co inne telewizje mają o tym powiadamiać skoro to się nie sprzedaje, a oni muszą przyciągnąć reklamodawców?

To jest czysta ekonomia.


Nie Mylo, to jest czysta propaganda, czyli niby ludzie fascynują się dreamlinerem, dwugłowym cielem (sic! literalnei taki "news" ze zdumieniem obejrzałem w wiadomosciach kilka tygodni temu) czy tym że wiadomości na polsacie w zeszłym tygodniu obejrzało więcej widzów niż w TVP 1, a nie chcą wogóle słyszeć o tym że rząd legalizuje GMO na terenie Polski ?

Użytkownik Avenarius edytował ten post 21.11.2012 - 17:47

  • 2

#14

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie Mylo, to jest czysta propaganda, czyli niby ludzie fascynują się dreamlinerem, dwugłowym cielem (sic! literalnei taki "news" ze zdumieniem obejrzałem w wiadomosciach kilka tygodni temu) czy tym że wiadomości na polsacie w zeszłym tygodniu obejrzało więcej widzów niż w TVP 1, a nie chcą wogóle słyszeć o tym że rząd legalizuje GMO na terenie Polski ?


Dowiedz tego że to propaganda. Ja tłumacze to względem ekonomicznym - Ty spiskiem telewizji. ;) Brzytwa Okhama.
  • 0



#15

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak tak mylo, bo "względy ekonomiczne" to tylko bezpośrednie zyski z nadawania, a psozczególne spółki medialne są atomami niepowiązanymi z żadnymi zagranicznymi koncernami tudzież nieformalnymi grupami intersu lobbującymi za takimi czy innymi rozwiązaniami prawnymi obejmującymi cały kraj. Wydaje mi się że są tu dwie możliwosci - ogoliłeś sobie tą brzytwą kilka zwojów mózgowych, albo masz swoich czytelników za takich co się w ten sposób golą.

Edit - widze że na tym forum też propaganda robi swoje istotny temat o wprowadzeniu GMO W NASZYM KRAJU, scalony z ogólnym tematem o GMO, Mylo to ty działasz ?
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych