Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdelegalizować SLD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#31

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Precz z pseudopatriotami, których bardziej interesuje kłótnia, przepychanki i bójki niż POROZUMIENIE.

Można być patriotą z lewej i prawej strony. Wierzącym w Jahwe czy Wisznu, albo będącym ateistą. Białym albo czarnym.

I ani ONR, ani SLD czy inna partia lub organizacja nie ma patriotyzmu na wyłączność.

#32

tom89.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

żebyś wiedział kelt-historia oceni-kto działał w dobrej wierze,a kto chciał zniszczyć-i nie pisałem tego z uśmiechem,bo to jest zbyt poważna sprawa aby się śmiać-"republika okrągłego stołu"to mit-taka teoria spiskowa jakby,tylko nie rzucaj tutaj argumentami typu"obejrzyj sobie zdjęcia,jak wałęsa pije wódkę z kiszczakiem" ;)

#33

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To odpowiedz mi na jedno pytanie Tom: Czy przeprowadzono w Polsce dekomunizację?

@Mischakel wybacz ale nie zamierzam jednoczyć się pod jednym sztandarem z ludźmi propagującymi sierp i młot czy wizerunek Che-fujary, ludźmi którzy nazywają Dmowskiego faszystą czy takimi którzy twierdzą że hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" nawołuje do przemocy.

#34

Grazioso.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"To odpowiedz mi na jedno pytanie Tom: Czy przeprowadzono w Polsce dekomunizację? "

tak

"
@Mischakel wybacz ale nie zamierzam jednoczyć się pod jednym sztandarem z ludźmi propagującymi sierp i młot czy wizerunek Che-fujary, ludźmi którzy nazywają Dmowskiego faszystą czy takimi którzy twierdzą że hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" nawołuje do przemocy.
"

Wiec nie masz co liczyc na to, ze ktos liczacy sie bedzie chcial z toba gadac.

#35

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kelt, w czym są lepsi ludzie którzy propagują Franco, Pinocheta czy innych dyktatorów prawicowych? Niczym się nie różnią od propagatorów Che.



#36

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widziałeś kiedyś na ulicy kogoś w koszulce z podobizną Franco albo Pinocheta? Ja nie, zresztą błagam nie schodźmy znowu z tematu, o historii możemy pogadać w innym temacie.
A co do propagowania komunizmu to może któryś z was skusi się na coś takiego http://sphotos-g.ak....645316803_n.jpg czekamy na Stalina do kolekcji...

G. przeprowadzono a nie dekomunizacje.

I taki tam obrazek z FB: http://kwejk.pl/obra...zować-sld.html

#37

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaprzeczasz że wielokrotnie byli oni (Franco etc.) chwaleni na forum, a wręcz stawiani jako wzór? Faktycznie to dość niewygodny temat jeśli chce się ponarzekać na Che i komuchów. :mrgreen:

Dla mnie nie ma różnicy między nimi.



#38

tom89.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiesz kelt,mnie brożki nie interesują-natomiast chętnie zaopatrzył bym się w koszulkę cccp ;)i także nie widziałem,aby ktoś nosił koszulkę z podobizną pinocheta czy franco-i to ma niby być propagowanie komunizmu???taka moda jest,wiele widziałem osób które na mieście noszą takie koszulki i nic się nie dzieje-nikt nikogo nie atakuje za to

#39

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wyobraźcie sobie rok 1941. Hitler nie wywołał wojny, jednak w większości centralnie planowana gospodarka Niemiec prowadzona przez narodowych socjalistów już w 1940 roku zbankrutowała, bo nie zajęli innych krajów i ich dóbr, a miejscowi Żydzi już dawno zostali okradzeni i wymordowani(majatki żydowskie były w III Rzeszy bezprawnie nacjonalizowane). Wybuchły masowe, nielegalne protesty robotników w całym kraju. Hitler nie chcąc doprowadzić do wojny domowej (część armii mogłaby stanąć po stronie robotników) pozornie się z nimi dogaduje podpisując 21 postulatów... Jednak już rok później wprowadza znienacka stan wojenny. Sytuacja gospodarcza jednak nadal się pogarsza, na tyle, że nazisci muszą sie dogadać z umiarkowanym, mniej antynazistowskim skrzydłem opozycji. Dlatego czołowi naziści już pod koniec 1944 roku dogadują się pod Berlinem w Poczdamie z przywódcami nielegalnych protestów i ogłaszają obrady okrągłego stołu. Ustalono częściowo wolne wybory wypadające 4 czerwca 1945 roku, jednak większość miejsc i tak jest zagwarantowana nazistom. Po wyborach Hitler dzieli się swoją władzą z opozycją oddając funkcję kanclerza, sam zostajac jednak prezydentem wybranym przez parlament zdominowany przez nazioli. Pierwszy kanclerz "wolnych Niemiec" ogłasza grubą kreskę wobec nazistów, nie będą rozliczani i wzięci do odpowiedzialności za swoje czyny... Początek 1946 roku: NSDAP ma swój ostatni zjazd, sztandard wyprowadzić !!! Jednak już wkrótce powstaje SFD--> Sojusz Faszystów Demokratycznych i wygrywają wybory już 4 lata od obrad okrągłego stołu w 1949 roku.

A teraz zamieńcie sobie Żydów na wrogów ludu (bogaczy, duchownych, żołneirzy wyklętych, itp, itd...), majątki żydowskie na majątki przedwojennego ziemiaństwa, Poczdam do Magdalenki, kanclerza na premiera, a NSDAP do PZPR, a rok 1945 z 1989.

Jestem koliberałem, jednak polityczny pluralizm musi posiadac swoje granice. Wszelkie partie wywodzące się bezposrednio, a także pośrednio ze środowisk komunistycznych lub faszystowskich powinny być nielegalne. Są to najwięksi wrogowie patriotyzmu, oni nie kochaja narodu i ojczyzny, tylko samo państwo i jej podłe, brutalne biurokratyczne struktury nie liczące się z ludźmi, członkami narodu.

MW i ONR--> Wspaniali spadkobiercy przedwojennej endecji, tej samej, której członkowie zorganizowali się w czasie wojny w NSZ, w porównaniu z niepokornym GL i późniejszą AL była to jedyna organizacja niezależna od AK, która jednak na czas narodowej próby w 1944r. w ponad 95% związała się z "oficjalnym" podziemiem, pomagali ratować Żydów i walczyli dzielnie z nazistami, nie tylko z sowietami.

Tak, jestem narodowcem i się tego nie wstydzę :)

Użytkownik martius edytował ten post 15.11.2012 - 17:01


#40

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zaprzeczasz że wielokrotnie byli oni (Franco etc.) chwaleni na forum, a wręcz stawiani jako wzór? Faktycznie to dość niewygodny temat jeśli chce się ponarzekać na Che i komuchów. :mrgreen:


W którym to miejscu ktokolwiek zaprzeczał?
No i co to ma do rzeczy? Nie można już potępiać jakiejś grupy, bo się uznaje inną? Może lepiej zorganizuj jakiś nam, maluczkim, jakiś schemat, kogo można popierać, a kogo nie i przy okazji wszystkie zależności, żebyśmy się w tym gąszczu postępowości nie zgubili. :D



#41

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W którym to miejscu ktokolwiek zaprzeczał?
No i co to ma do rzeczy? Nie można już potępiać jakiejś grupy, bo się uznaje inną? Może lepiej zorganizuj jakiś nam, maluczkim, jakiś schemat, kogo można popierać, a kogo nie i przy okazji wszystkie zależności, żebyśmy się w tym gąszczu postępowości nie zgubili.


Jasne że można, ale wtedy nazywasz się hipokrytą. Nic osobistego - ot stwierdzenie faktu. Jeśli akceptujesz zachowanie u jednej grupy, a u innej to samo zachowanie potępiasz - to jest hipokryzja. Podstawowy błąd logiczny uniemożliwiający wyciągnięcie prawidłowych wniosków.



#42

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

eśli akceptujesz zachowanie u jednej grupy, a u innej to samo zachowanie potępiasz

Dodaj że tylko i wyłącznie dla Ciebie, bo tylko chyba Ty nie widzisz różnicy między np Stalinem a Franco. Więc, nie, to nie jest hipokryzja.



#43

Beren.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Franco był takim samym człowiekiem jak Stalin, tylko, że większa skala terroru tego 2giego pana pozwala oceniać Gen.Franco w taki sposób. Szkoda tylko Hiszpanów, którzy musieli na własnej ziemi trzymać faszystowskie wojska III Rzeszy oraz Włoch. Chyba znowu chcecie, panowie nacjonaliści, obalić kolejny rząd i wprowadzić działania junty wojskowej jak u pana Pinocheta, który rozwalił gospodarkę Chile (żaden cud gospodarczy, tylko utopia , podobnej do tej, jaka była w Związku Radzieckim). Tak samo jak jest moda na noszenie koszulek z wizerunkiem Che, tak samo jest moda na wielbienie morderców z prawej strony.

Co do delegalizacji SLD, może zdelegalizujmy PiS, który de facto jest partią socjalistyczną? :)

#44

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba znowu chcecie, panowie nacjonaliści, obalić kolejny rząd i wprowadzić działania junty wojskowej jak u pana Pinocheta



Osobiście? Tak chciał bym.

(żaden cud gospodarczy, tylko utopia , podobnej do tej, jaka była w Związku Radzieckim)



Według rankingu Index of Economic Freedom (Ranking Wolności Gospodarczej) z 2007 r., Chile jest jedenastą najbardziej liberalną gospodarką świata. Kraj jest klasyfikowany jako trzeci spośród 29 obu Ameryk i jest liderem regionalnym od ponad dekady.

Dziekuję, do widzenia.

conders, to nie forum młodzieżowki PO :D

ps. pis jest partią centrową.

Znowu robimy kolejny offtop.

Użytkownik Tsu edytował ten post 16.11.2012 - 16:50




#45

Beren.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

conders, to nie forum młodzieżowki PO :D


I widzisz drogi przyjacielu Tsu, że ja nie jestem w żadnej partii politycznej. Mógłbym napisać, że informacje wpajane przez media o.Tadeusza nieźle wyprały Ci mózg...

Chcesz pogadać o Chile to zobacz dla kogo żyło się lepiej podczas przewrotu Pinocheta, panie Tsu. Dla junty wojskowej( durnych nacjonalistów).

Dziękuję, dobranoc.
To nie jest forum młodzieżówki PiS :P


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych