Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zjawiska paranormalne.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_(9)

Gość_(9).
  • Tematów: 0

Napisano

Dlatego jak ci "zli sceptycy "wysyłaja do specjalisty który było nie było ma jakies tam doswiadczenie zawodowe i spotka osobiście autorke postu to jest żle . Jeżeli zaś otywarte umysły nie widzac na oczy tej kolezanki, nie znajac kontekstu od razu wyrokuja o paranormalności to juz dobrze ???. Wiesz jak to sie nazywa ? Połączenie sekciarstwa z podwójna moralnością.


Bardzo konkretyzujesz wszystko. Nie napisałam, że wysłanie do specjalisty jest złe, ale złe jest zakładanie z góry, że jedynym słusznym wyjaśnieniem jest choroba psychiczna.

Co do rodziny masz rację, dlatego radziłabym to zrobić, ale w miarę możliwości. Rodzice są różni, ale jak się jest czyimś dzieckiem to łatwo przewidzieć jak zareagują.

Czy ty masz cos do mężczyzn czy ostnio seksizm jest na fali???

Może to i brzmi trochę seksistowsko, ale osobiście nic do mężczyzn nie mam- nawet wolę ich osobistości od osobistości kobiet :D
Odniosłam jednak wrażenie z czasem, że kobiety bardziej interesują się domowymi plotkami z zakresu ewentualnych zjawisk paranormalnych zaistniałych w rodzinie, a i przy chorobach psychicznych powinny znać więcej szczegółów. Czy to nie jest tak, że to kobiety spędzają wieczory na plotkowaniu?
wydaję mi się też, że jak mama przytuli to już nic tego przytulenia nie zastąpi, ale to już osobiste wrażenie nie będące większym uzasadnieniem tego co napisałam.

Użytkownik (9) edytował ten post 26.10.2012 - 06:38

  • 0

#17

Phoebe.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o kobiety w rodzinie to niebardzo, z mamą mam znikomy kontakt, zostawiła mnie i rodzeństwo wiele lat temu. Jestem osobą dorosłą, więc mogę iść do lekarza sama. Tak też chyba zrobie, chociaż nie wydaje mi się bym miała jakieś zaburzenia na tle psychicznym, przy czym stwierdzić tego nie mogę, gdyż nie jestem lekarzem. Tylko, że do lekarza iść mogę i dowiedzieć się czy coś jest ze mną nie tak, gorzej będzie jeśli się okaże, że psychicznie jest wszystko ok, tu tkwi problem bo szukam pomocy ze strony osoby, która zna się na zjawiskach paranormalnych...

Użytkownik Phoebe edytował ten post 26.10.2012 - 09:40

  • 0

#18

Marble.
  • Postów: 99
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie jestem ekspertem, ale twoje objawy faktycznie wskazują na jakieś zaburzenia psychiczne. Miałam kilka lat temu podobny problem, też mnie wszystko przerażało, nie mogłam spać. Po wizycie u lekarza i diagnozie (w moim przypadku akurat nie była to choroba psychiczna tylko "fizyczna", która dawała między innymi takie objawy) mogłam się zacząć leczyć i przeszło. Więc pójście do lekarza to bardzo dobry pomysł.
A rozważałaś może wizytę w kościele, rozmowę z księdzem? Nie wiem jak akurat u ciebie jest z wiarą, ale wielu osobom to pomaga w takich problemach.
  • 0

#19

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zbadanie się na takie zaburzenia nigdy nie zaszkodzą, możliwe jest że właśnie to powoduje wiele twoich problemów.

Jeżeli patrzeć z innej strony to można też powiedzieć że coś ci się dzieje lub grozi, jak wtedy jak miałaś takie przebudzenie twój wujek tam był i czuwał nad tobą również byś się nie bała tego co się ci dzieję, paraliżu. Jak mówiłaś że przesuwają się rzeczy to znaczy że podczas takiego paraliżu czy w każdym momencie? Jeżeli podczas paraliżu takie coś widzisz to może to być powiązane z paraliżem. Lecz jak takie rzeczy się dzieją to może to być wujek lub może ktoś inny który daje ci znać byś sobie przypomniała że coś jest nie tak i zrobiła jakieś kroki by to wyleczyć. To nie koniecznie musi być coś złego tylko coś próbujące nawiązać kontakt lub zwrócić twoją uwagę.

Podczas paraliżu będziesz czuła jakbyś nie mogła oddychać i nawet jakbyś się dusiła, ale twoje ciało wie co robi nie obawiaj się tylko spokojnie zamknij oczy i zaraz się obudzisz normalnie.
  • 0

#20

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem, czy ktoś Ci tutaj pomoże w tym problemie. Gdybyś potrzebowała pomocy w sprawach politycznych, problemach miłosnych albo przy wyborze witamin, to tak, ale sprawy paranormalne? Na tym forum??

 Edycja: Dziki Kurak

Dołączona grafika






Dlaczego ten wpis został zakwalifikowany jako spam?

Jeśli się da na 100%. Problem w tym, że żeby coś stwierdzić na 100% trzeba mieć przynajmniej osobiście z tym do czynienia.

Dlatego jak ci "zli sceptycy "wysyłaja do specjalisty który było nie było ma jakies tam doswiadczenie zawodowe i spotka osobiście  autorke postu  to jest żle . Jeżeli zaś otywarte umysły nie widzac na oczy tej kolezanki, nie znajac kontekstu  od razu wyrokuja o paranormalności to juz dobrze ???. Wiesz jak to sie nazywa ? Połączenie sekciarstwa z podwójna moralnością.
Ps niezawsze rodzina dobrze doradzi. Moze się wstydzić (bo np w rodzinie występuje skłonność do "odlotu z tej rzeczywistości"), bać że"zamkna  curusie w psychiatryku" albo "co ludzie powiedza". Najlepszym standardem jest odwiedzenie kilku niezaleznych  lekarzy .I przed badaniem zastrzeżenie że nieżyczy sobie by wynik został gdzieś odnotowany.Niestety  gdzy jest ktoś nieletni , koniecznie potrzebuje do tego dorosłego sojuszniksa - rodzica.Co niezawsze jest mozliwe.
Ja drugie(a nawet pierwsze) co bym zrobiła na Twoim miejscu to porozmawianie z kobiecymi członkami rodziny o ile to możliwe: z mamą albo babcią.
Czy ty masz cos do mężczyzn  czy ostnio seksizm jest na fali??? :mrgreen: :mrgreen:  Znam kilku świetnych ojców którzy świetnie się do takiej misji nadaja(włacznie z moim świetej pamieci tatą). Facet w niektórych sytaucjach nada sie do takiej misji lepiej niż kobita.Choćby jest dyskretniejszy w sprawie chorób- niema najlepszych psiapsiułek.



Kobita to jakiś zawód, profesa czy co?   Piszesz o seksizmie i potępiasz go u swojego rozmówcy a sam co prezentujesz?    

Nie jestem ekspertem, ale twoje objawy faktycznie wskazują na jakieś zaburzenia psychiczne. Miałam kilka lat temu podobny problem, też mnie wszystko przerażało, nie mogłam spać. Po wizycie u lekarza i diagnozie (w moim przypadku akurat nie była to choroba psychiczna tylko "fizyczna", która dawała między innymi takie objawy) mogłam się zacząć leczyć i przeszło. Więc pójście do lekarza to bardzo dobry pomysł.
A rozważałaś może wizytę w kościele, rozmowę z księdzem? Nie wiem jak akurat u ciebie jest z wiarą, ale wielu osobom to pomaga w takich problemach.



 Psychiatrzy  są największymi specjalistami-znawcami od zjawisk paranormalnych.   Księża są największymi specjalistami-znawcami od zjawisk paranormalnych. Czyli na zjawiska paranormalne proponujesz jedynie pigułki lub kropidło.

Użytkownik Aidil edytował ten post 26.10.2012 - 19:38

  • -2



#21

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo konkretyzujesz wszystko. Nie napisałam, że wysłanie do specjalisty jest złe, ale złe jest zakładanie z góry, że jedynym słusznym wyjaśnieniem jest choroba psychiczna.


Bo jest. Tak samo było z wieloma innymi chorobami, także zwykłymi takimi jak głuchota. W biblii głuchych nazywa się opętanymi. Za chorobę psychiczną uważana była padaczka. Jeszcze parenaście lat temu można było twierdzić że paraliż senny jest zjawiskiem paranormalnym. Teraz już nie tak nie wypada.
Na szczęście nauka wyjaśniła takie przypadki i dziś już wiemy że są to choroby, które należy leczyć. Nie żyjemy w czasach średniowiecza żeby wierzyć, że głusi są opętani. Nie ma też powodu żeby wierzyć, że słyszenie głosów jest akurat nawiedzeniem, czy jakimś innym zjawiskiem paranormalnym.
Historia pokazuje, że wszystkie takie niewiadome w końcu znajdują swoje wyjaśnienie. I są to wyjaśnienia całkowicie racjonalne, oparte na badaniach, a nie na wierze. Czy możesz podać chociaż jeden przykład choroby lub innego zjawiska, które zostało w pełni wytłumaczone przy użyciu metod i odwołań do świata niematerialnego, duchowego? Ja takich nie znam.
Zatem, dużo bardziej rozsądne jest zakładanie, że także inne jeszcze nie do końca wyjaśnione zjawiska będą wkrótce w pełni rozwiązane.
  • 0



#22

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kobita to jakiś zawód, profesa czy co?   Piszesz o seksizmie i potępiasz go u swojego rozmówcy a sam co prezentujesz?  

 Specjalnie dla Ciebie kobieto bedę umieszczał we swych wpisach adnotacje typu :

Niniejszym fragmentem wpisu autor piszący pod nikiem Noxili chciał nieco rozluźnić atmosferę i ponabijać sie z włąsnego wpisu typu polityczna poprawność.

Czy jak wykorzystam we wpisie jakiś kawał , czy anegdotę to tez mam Ci ją wytłumaczyc ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 1



#23

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Kobita to jakiś zawód, profesa czy co?   Piszesz o seksizmie i potępiasz go u swojego rozmówcy a sam co prezentujesz?  

 Specjalnie dla Ciebie kobieto bedę umieszczał we swych wpisach adnotacje typu :

Niniejszym fragmentem wpisu autor piszący pod nikiem Noxili chciał nieco rozluźnić atmosferę i ponabijać sie z włąsnego wpisu typu polityczna poprawność.

Czy jak wykorzystam we wpisie jakiś kawał ,  czy anegdotę to tez mam Ci ją wytłumaczyc ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Po równo będzie jak o facetach, mężczyznach będziesz pisał - chłopki ^^,
  • 0



#24

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po równo będzie jak o facetach, mężczyznach będziesz pisał - chłopki ^^,



Jezeli juz coś to juz chłopiska. Chłopek jako określenie na faceta to dośc pejoratywne , wręcz obelzywe.Słowotwórczo i znaczeniowo to sensowne sa pary : chłopisko -kobita lub chłopek -roztropek i miejscowa kretynka albo chłopek roztropek- blondynka.
  • 1



#25

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Po równo będzie jak o facetach, mężczyznach będziesz pisał - chłopki ^^,



Jezeli juz coś to juz chłopiska. Chłopek jako określenie na faceta to dośc pejoratywne , wręcz obelzywe.Słowotwórczo i znaczeniowo to sensowne sa pary : chłopisko -kobita lub chłopek -roztropek i miejscowa kretynka albo chłopek roztropek-  blondynka.



Chłopisko to jest poczciwe, dobroduszne.   A chłopek jest tak jak napisałeś pejoratywne tak jak kobita też jest pejoratywne. Gratuluje grupy wsparcia która Ciebie pulsuje ... to męska rzecz ^^,

Użytkownik Aidil edytował ten post 27.10.2012 - 09:27

  • 0



#26

Phoebe.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o te rzeczy, które się poruszały to nie miałam na myśli zdarzeń podczas paraliżu. Kilka lat temu było to podczas wieczornej kolacji i świadkami była moja najbliższa rodzina, tata, brat i siostra. A ostatnio takie zdarzenie miało miejsce, gdy byłam u cioci, bałam się wrócić do domu, bo nikogo z domowników nie było a ciocia mieszkała piętro niżej, więc miałam u Niej poczekać. Przesunęła się szklanka na stole, powiedziałam o tym cioci, która akurat była odwrócona tyłem. Oczywiście nie chciała mi uwierzyć, po czym dosłownie chwilę później przesunęła się jeszcze raz, kiedy to ciocia akurat patrzyła na stół. Próbowała to w jakiś ''normalny'' sposób wytłumaczyć, nie wiem komu bardziej mi czy sobie. Po czym poprosiła, żebym już poszła, bo ona nie ma na tyle wytrzymałej psychiki i zaczęła się bać. Sytuacji takich mogę opowiedzieć dużo więcej, tak jak pisałam dzieje się to od ok 6 lat...
  • 0

#27

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie rzeczy dzieją się tylko przy tobie? u cioci jak cię nie ma to nic takiego nie ma? Jeżeli dzieje się to tylko przy tobie widocznie jest coś przywiązane do ciebie. Trzeba by się oczyścić, kościół lub coś w tym stylu. Ale tak na prawdę to ja nie widzę nic tak strasznego w tym co się dzieję, to że szklanka lub coś się przesuwa czy tam nawet inny przedmiot. Nic cię chyba nie atakuje ani nie piszesz że cię rani więc nie sądzę że byłby to jakiś złośliwy duch/istota. Paraliże to są problemy które możesz leczyć i mieć spokój z tym, a jeżeli chodzi o te inne zjawiska to widać bardziej jakby ktoś czuwał nad tobą, możesz się z tym pogodzić a jeżeli nie chcesz to wtedy musisz się "oczyścić" idąc do księdza lub nawet możesz sama to zrobić jak masz trochę spokojnego czasu to sobie usiądź w pokoju wycisz duszę i powiedz stanowczo tej istocie że już ona jest na innym świecie i pora by sobie odpoczywała, podziękuj za wszelką pomoc i pożegnaj się. Może wystarczyć a jeżeli nie to wtedy już na pewno musisz poradzić sobie z tym ksiądz lub jakiś inny duchowny.
  • 0

#28

Phoebe.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Doznania podczas paraliżu mam tylko ja. Osoby które wtedy ze mną przebywają w jednym pomieszczeniu dostrzec mogą jedynie końcową fazę, wybudzania się, mój krzyk czy płacz, ponieważ zdarzają mi się naprawdę niemiłe doznania w trakcie paraliżu przysennego. Natomiast inne zjawiska, jak na przykład ta szklanka, czy też samoistnie odkręcający się kurek gazu w kuchence, poruszające się pranie w łazience, gdy nie ma przeciągu, samoistnie otwierające się okno widywali również moi bliscy.

A jeśli chodzi o to, czy gdy mnie nie ma to przy tych osobach coś się dzieje to nie wiem na 100%, z ciocią nie mam zbyt dobrego kontaktu teraz, natomiast nigdy mi o niczym nie opowiadała.
  • 0

#29

polonia66.
  • Postów: 55
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Phoebe,

Musisz być dobrej mysli, najlepiej udać się do kośćioła

chodz sam do końca nie jestem przekonany odnośnie tej instytucji, a nóż bedziesz miała możliwość rozmowy z jakimś dobrym księdzem.

Podejdz do tego na luzie, taki człowiek to psycholog ale pod inna nazwa.Który może pomoc rozwiazać lub załagodzić problem, bedziesz się pewniej czuć.
  • 0

#30

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Phoebe,

Idź do lekarza lub do kościoła - w zależności w co wierzysz. W Boga czy w medycynę? Zresztą możesz iść tu i tu. To nie musi być od razu psychiatra, zresztą do psychiatry chodzą nie tylko "wariaci".

Dobrze jest, że szukasz rozwiązania problemu, nawet na tym forum. Porozmawianie z obcymi czy ze sceptykami również nie zaszkodzi. Najbliższe otoczenie czasem nie potrafi pomóc, bo ma zbyt emocjonalne podejście.

Przykład z życia mojego i moich bliskich. W moje życie ostatnio wdarła się pewna kobieta, która została przez najbliższą rodzinę zmanipulowana. Podsunięto jej kilka fałszywych informacji - więcej nie mogę napisać. Trafiło to do niej w okresie jakiejś depresji i urosło to do urojeń tak mocnych, że ona w to uwierzyła. Dorobiła sobie swoje wersje wydarzeń, które nie miały miejsca i nie mogły mieć miejsca. Przyczepiła się do mnie i mojej rodziny - domyślam się, że być może nęka też kilka lub kilkanaście innych osób (mam sygnały, że wydzwania po ludziach o takim samym nazwisku jak moje, przeszukuje facebooki, naszeklasy, itp.). Szuka prawdy - tak twierdzi. Sytuacja trwa od roku. Najgorsze jest to, że jej rodzina nic z tym nie robi, a kobieta ewidentnie nadaje się do leczenia. Znam trochę jej rodzinę i mam wrażenie, że czekają tylko na to, żeby ktoś z zewnątrz zainterweniował (złożył doniesienie na Policję, założył jej sprawę w Sądzie a któraś z tych instytucji ją skieruje może na przymusowe leczenie). A oni będą mieli czyste ręce, bo to taka porządna rodzina...

Wracając do tematu. Stwierdzasz, że zobaczyłaś mężczyzną najpierw podczas paraliżu, potem rozpoznałaś na zdjęciach. Być może zdjęcie już wcześniej widziałaś, tylko nie zapamiętałaś. Mózg porządkował informacje podczas snu, pomieszał fakty a szok jakiego doznałaś, w trakcie paraliżu utrwalił obraz mężczyzny. Jak widać nie pozwala długo o tym zapomnieć. Mam kilka wydarzeń w pamięci, które miały miejsce nie w tej kolejności co powinny. Coś jak déjà vu.

Sytuacji ze szklanką nie potrafię wytłumaczyć, może złudzenie, może jednak coś paranormalnego... Jeżeli przeraża ciebie ta sytuacja to powiem, że tylko wydawało ci się.

Użytkownik daxx edytował ten post 01.11.2012 - 03:12

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych