Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mieszkać na Marsie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#46

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamiast kolonizować Marsa powinni zacząć od naszego księżyca.
  • 0



#47

Bazzg.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ach, Mars, Mars... Polecam tutaj książkę "Opowieści pilota Pirxa" Lema. Ciekawie ukazane życie na Marsie. Tak, mars, kolonizacja. Możemy spekulować, możemy być tam dosyć szybko. Pomyślcie- w kosmosie nie ma tarcia. Nie potrzebne są olbrzymie silniki. Wystarczyłoby rozpędzić statek do tych kilkuset kilometrów na sekundę, a on (gdyby nikt nie użył hamulców) mógłby dryfować w nieskończoność, albo aż nie zderzyłby się z jakąś planetą... A gdyby leciał na marsa, wystarczyłoby odpalić silniki wsteczne kilkaset tysięcy kilometów przed marsem i lądowanie jak się patrzy. Ew. można wysłać kilka małych statków z ludźmi, żeby nie musieć dokować całego kolosa. Czyż to nie proste? Proste.
Policzcie kurczaki, nim się wyklują, bo mnie tu nie ma, mnie tu nie ma...
  • 0

#48

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja szczerze wątpie czy księżyc można by było skolonizować.Oczywiście można zrobić bazy i będą tam żyli ludzie ale księżyc nie ma atmosfery a mars tak i to wg mnie jest atut marsa
  • 0

#49

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Atmosfera na Marsie jest o wiele rzadsza niż atmosfera ziemska - ciśnienie atmosferyczne na Marsie wynosi zaledwie 0,007 ciśnienia ziemskiego. Atmosfera planety składa się głownie z dwutlenku węgla (95%), azotu (2,7%), argonu (1,6%), oraz innych gazów.
Podejrzewam,że aby tam zamieszkać potrzebne byłyby jakieś gigantyczne przetworniki powietrza.Chodzi oczywiście o tlen.
  • 0



#50

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale już jest i można kombinować ze zmianami
  • 0

#51

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Drzewa!! zasadzic drzewa do produkcji tlenu bo z maszynami to by było gorzej
  • 0

#52

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale trzeba by jeszcze full ziemi tam zwieść i wichurty mogłyby być problemem.A poza tym żeby drzewa coś dały musiało by być ich bardzo dużo i zmiany byłyby bardzo powolne a człowiek nie mógłby czekać tysiące lat aż drzewa wyprodukują wuystarczającą ilość tlenu
  • 0

#53

LonelyDriver.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hoho, you don't ever know the power of the drzewo :|
  • 0

#54

sasquatch89.
  • Postów: 75
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co sądzicie na ten temat.Czy warto zaludniać tą planete?Już są takie projekty.

Jeśli chcemy żeby nasz rozwój nabrał tempa to tak. Lecę na ochotnika, tylko gdzie złapać autostop :lol :
  • 0

#55

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jak bym miał okazję to myślę że byłbym skłonny polecieć na marsa i myślę że warto bo zaludniając inną planete zapewniamy ciągłość istnienia naszemu gatunkowi bo jak nawet na ziemi wybuchłaby wojna atomowa na marsie będą żyli ludzie
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych