Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podróże w czasie są możliwe?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#31

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeszcze możemy założyć, że nasz destrukcyjny, pasożytniczy i niewdzięczny gatunek rozwali ten piękny świat za nim coś takiego jak machina czasu powstanie i nie ma tematu :roll: Jeżeli obecnie istnieje jakaś przyszłość to prawdopodobnie jest ona nieskończona, więc myślę, że znalazłby się taki ludek, któremu udałoby się to udowodnić :)
  • 0



#32

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Podróże w czasie... brzmi fascynująco... Każdy o tym marzy. Nie raz zadumałam się na tym tematem... i rozmarzyłam niesamowicie co mogłoby być... gdybym cofnęła się w czasie lub zobaczyła przyszłość. Jednak kiedyś natrafiłam na fantastyczny wielostronnicowy artykuł bodajże w miesięczniku Wiedza i Życie.. w którym autor udowodnił, że podróże w czasie są niemożliwe. Wszechświat jest tak skonstruowany i "przemyślany", że wyklucza taką ewentualność. A dlaczego? Bo jeśli ktokolwiek albo cokolwiek miało możliwość poruszania się w czasoprzestrzeni to Wszechświat po prostu przestałby istnieć.. po prostu tak się nie da. Nie pamiętam niestety argumentów... więc pewnie zostanę zminusowana ale autor bardzo logicznie to wytłumaczył.
  • 0

#33

Mortalis.
  • Postów: 331
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Autor opiera się na naszym rozumieniu praw fizyki. A co jeśli nie są one do końca prawdziwe? :) Nie twierdzę, że tak jest, ale kto wie co uda się odkryć w następnych latach?

Użytkownik Mortalis edytował ten post 06.10.2012 - 03:03

  • 2

#34

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo jeśli ktokolwiek albo cokolwiek miało możliwość poruszania się w czasoprzestrzeni to Wszechświat po prostu przestałby istnieć.. po prostu tak się nie da.


Nie, no bez przesady, chyba niezbyt dokładnie powtórzyłaś nam sens tego artykułu.
Jeśli coś porusza się pomiędzy dwoma punktami A i B szybciej niż światło, to w jednych układach odniesienia widać będzie ruch z A do B, a w innych z B do A, jak gdyby czas wewnątrz rozważanego obiektu płynął wstecz.
Istnienie cząstek poruszających się szybciej niż światło zachwiałoby zasadę przyczyna-skutek.
  • 0



#35

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Claire - chyba ten artykuł był napisany przez kogoś "nie w temacie". Ja osobiście czytałem wiele tekstów, z których wynika, że matematycznie podróże w czasie są możliwe. Fizycy teoretyczni także dopuszczają taką możliwość. Jest tylko jeden problem - wiedzą, że się da, ale nie wiedzą jak. Największą szansę daje się chyba tunelom czasoprzestrzennym ('wormholes'), ale ich wytworzenie/stworzenie to jak na razie czysta fikcja.
  • 0



#36

lysy1408.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podróże w czasie pewnie są możliwe, może jeszcze nie w praktyce ale kto wie. Na chwilę obecną ja osobiście uznaję to jako czyste S-F.

Choć z drugiej strony przypomina mi się przypadek pewnego Francuskiego arystokraty ( czy kogoś tam), który w którymś tam wieku wyszedł ze swojej posiadłości i przed samym powozem "rozpuścił się" w powietrzu na oczach żegnającej go rodziny. Po prostu zniknął. Rodzina i służba przeszukali cały teren, nic nie znaleźli, żadnej dziury. Nic co mogło by być przyczyną zniknięcia człowieka.
W latach 70tych czy 80 tych w NY taksówkarz na ulicy potrącił człowieka, który był ubrany tak jak kiedyś ubierali się ludzie z tamtych czasów we Francji. Gość bełkotał coś po francusku i zmarł w szpitalu, nie udało się go zidentyfikować.
Kierowca na przesłuchaniu stwierdził, że facet nagle pojawił się przed maską auta.
Czy to mógł być ten sam facet?
Ile w tym prawdy, nie wiem :)
  • 0

#37

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Lysy1408

To jest chronoportacja - założyłem nawet o tym temat, by umieścić tekst z "Nieznanego Świata" - tu link Holograficzne obrazy przeszłości i inne fenomeny chronoportacji.

Tylko że ciężko w jakikolwiek sposób zweryfikować te relacje - osobiście chętnie bym się wybrał do jakiegoś takiego miejsca, tylko że praktycznie się nie da dokładnie określić położenia któregoś z portali.

edit @down:
Nie do końca, chronoportacja to także fizyczne przeniesienie się w czasie. Przeczytaj pierwszy post tematu, który podałem - a przynajmniej fragment zatytułowany "Przypadek Alberta Gordoni".

Użytkownik kamilus edytował ten post 06.10.2012 - 14:11

  • 0



#38

lysy1408.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak, tyle że chronoportacja to coś przypominającego hologram. Czyli widzimy obrazy, dźwięki z przeszłości bez możliwości interakcji, nie wiem jak to określić.

Ale w przypadku z NY rzekomo doszło do potrącenia prawdziwego człowieka. :?:

Tak jak opisany przypadek z Anglii z 1912r, to fizyczna realna osoba która przeniosła się w nieznany sposób w czasie.

Może się mylę... :roll:
  • 0

#39

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie:
Najlepszym dowodem na to że to bujda jest to że jeszcze żyje
  • 0

#40

Toster.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podróże w czasie to strasznie ciekawy temat :) W pewnym sensie zdjęcia Deep Space z teleskopu Hubble'a pozwoliły nam spojrzeć w przeszłość, bo aż 13mld lat wstecz. Codziennie widzimy gwiazdy oddalone od nas o dziesiątki i setki lat świetlnych. Już nawet Słońce widzimy "o 8 minut później". Skłaniam się ku teorii wielu wymiarów, jednak sprawa jest dość skomplikowana. Wyobraźmy sobie takiego podróżnika w czasie. Stara się on nie wpłynąć na historię, ale niechcący zainteresuje swoją osobą przypadkową osobę i przez tą sytuację przypadkowa osoba pomyśli o czymś innym. W ten sposób nasz podróżnik w czasie mógł zmienić bieg historii samą swoją obecnością.

Jeśli w przyszłość będziemy mogli podróżować w czasie to czy już od dawna nie powinniśmy natrafiać na przybyszów z przyszłości? W tym miejscu należałoby się zastanowić czym naprawdę może być fenomen UFO i takie przypadki jak Roosevelt, bo jak wiadomo, nie wszystko udaje się za pierwszym razem :)
  • 0

#41

diablodevil.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak na razie podróże w czasie są nie możliwe, może potem stanął się realne.
  • 0

#42

Force.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do niedawna opuszczenie Ziemskiej atmosfery było s-f, jeszcze 120 lat temu s-f było pomyślenie o tym że człowiek może latać, pamiętam jak kilkanaście lat temu było wydawane fajne czasopisemko "fantastyka"(może dalej jest ale od dawna nie widziałem), to co było napisane tam jako s-f po kilku/ kilkunastu latach staje się faktem.
Jak narazie podróże w czasie sa niemożliwe (kto wie co kombinują ludzie z USA,Rosji itp. może już potrafią). Technologia z każdym wynalazkiem,rokiem, eksperymentem coraz bardziej przyśpiesza, tak więc kto wie czy za 50-100 lat nie stanie się to możliwe.

Użytkownik Force edytował ten post 07.10.2012 - 17:38

  • 0

#43

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli to będzie możliwe to będzie można podróżować ale w przyszłość, w przeszłość już nie.

Użytkownik Carmel edytował ten post 08.10.2012 - 09:33

  • 0



#44

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jeszcze 120 lat temu s-f było pomyślenie o tym że człowiek może latać


Pierwszej udokumentowanej próby z modelem balonu wypełnionego gorącym powietrzem dokonał 8 sierpnia 1709 Bartholomeo Lourenço de Gusmăo (1686–1724), kapelan nadworny portugalskiego króla Jana V.

15 października 1783 Jean François Pilâtre de Rozier (1754–1785) wzniósł się balonem na uwięzi na wysokość 26 m.

W średniowieczu latano na nazwijmy to szybowcach (chiński "wóz złośliwości)"czy latawcach.Gdyby zobaczono wcześniej jakiś pojazd powietrzny równiez nie dziwiłoby to ówczesnych ludzi:
a) cud i świety
b) anioł
c)diabeł
d )ludzka machina z obcych krajów

Wbrew pozorom w sredniowieczu podrónik w czasie mógł nietakich rzeczy dokonywać i co najwyzej przypisano by je interwencjio nadprzyrodzonej.
Uzycie lasera , bomb , broni rakietowej , nowoczesnej medycyny itp. Wszystko to znajdziemy bez mnajmniejszego problemu w kronikach .
Np chyba muj ulubieniec na tym polu:
Błogosławiony Czesław Odrowąż:
w Rzymie spotkał św. Dominika, który zrobił na nim ogromne wrażenie, wskrzeszając zmarłego młodzieńca na oczach wielu świadków, który wcześniej stracił życie spadłszy z konia.Odegrał też istotną rolę w czasie tatarskich najazdów, duchowo wspierając w 1241 obronę zamku wrocławskiego.
Tradycja przekazała opowieść o cudzie, który zdarzył się za sprawą błogosławionego. Po jego gorliwej modlitwie na niebie pojawiła się ognista kula, lub według innych przekazów słup ognia lub zorza, która przestraszyła nieprzyjaciela. Niektóre źródła opisują jakoby Tatarzy mieli uciec na sam widok ognistej kuli, inne podają że kula ich rozgromiła.
Bł Czesław jest pochowany we Wrocławiu
Roger Bacon franciszkanin , zwany doctor mirabilis (łac. wspaniały nauczyciel) napisał

Mogą być zbudowane okręty poruszające się bez wioślarzy, mogące żeglować zarówno po rzekach, jak i po morzu, prowadzone przez jednego człowieka, z większą prędkością niż gdyby były pełne wioślarzy. Podobnie można skonstruować wozy jeżdżące bez użycia zwierząt pociągowych, napędzane niewiarygodną energią, tak jak podobno jeździły uzbrojone w kosy rydwany starożytnych. Mogą być zbudowane maszyny latające, takie że człowiek siedzący wewnątrz maszyny będzie nią kierował za pomocą pomysłowego mechanizmu i leciał przez powietrze jak ptak. Ponadto można sporządzić przyrządy, które choć same niewielkie, wystarczą, aby podnieść lub przytłoczyć największe ciężary... Mogą też być skonstruowane przyrządy podobne do tych, które wykonano na rozkaz Aleksandra Wielkiego), służące do chodzenia po wodzie lub do nurkowania.


Roger Bacon zmarł w 1292 roku!!!!!.
PS Ikona renesansu włoskioego czyli Leonardo Da Vinci opierał się na innych wcześniejszych źródłach.Bacon zresztą głównioe twórczo kopiował.
  • 2



#45

Gasnica.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Bzdura Propaganda. Dopoki Ludzie Nie Zrozumieją, Ze Czas Jest Siłą - Rzeką, Dopoty Tkwimy W Martwym Punkcie. Poki Co Odkryta W LHC Cząsteczka, Ktora To Pokonała Prędkosc Swiatła, Została Z Mojego Pomysłu Inspirowanego Przez Kosmitow Wykorzystana Do Wysyłania Informacji W Czasie.

Nie Trzeba Chyba Tłumaczyc, Ze Informacje Zaczęlismy Odbierac W Momencie Wybudowania Maszyny. John Titor Uzywał Pozaziemskiej Technologii. Jak On To Nazwał "Very Sophisticated". Jakkolwiek Tresci Zaszyfrowane.

7.10 Zabronione jest reklamowanie innych stron internetowych, chyba że Regulamin konkretnego Forum wyraźnie na to zezwala. Punkt ten nie obejmuje pola "Strona WWW" w profilu Użytkownika, a także grup Zasłużeni, Adept, Moderatorzy, Super moderatorzy.

3.13 Stosuj się do reguł ortografii i interpunkcji oraz innych zasad poprawności języka polskiego (na Forum nie ma obowiązku stosowania polskich znaków). Jeśli masz problemy z ortografią korzystaj ze słownika lub przeglądarki, która podkreśla błędnie napisane wyrazy.

Zabronione jest reklamowanie innych stron na tym forum to raz; dwa - od kiedy każde słowo piszemy z wielkiej litery? Zapoznaj się z Regulaminem.

Kronikarz

  • -6


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych