Skocz do zawartości


Zdjęcie

Utworzenie rządu technicznego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cła? :P Widać że nie masz zielonego pojęcia o problematyczności wprowadzenia produktu na rynek zagraniczny.
Nie o cła tutaj chodzi, bo to jest najmniejszy problem w rozpoczynaniu biznesu za granicą. Cła po prostu płacisz i tyle z nimi problemu.

Najgorszy jest wymóg spełniania norm każdego kraju z osobna. Badania, normy i certyfikaty. Wprowadzanie produktów na rynki nie związane z UE to często miesiące użerania się z tamtejszymi zasadami. Tak samo problematyczne i kosztowne jest patentowania produktu w każdym kraju osobno. Duże firmy sobie poradzą, bo mają od tego ludzi - ale małe przedsiębiorstwa prędzej machną ręką niż by się w takie coś bawiły.
Do tego zwolnienie z VAT prze nip-ue jest ogromnym ustępstwem i wątpię czy kraje umówiłyby się na to ot tak. To jest akurat ewenement.
Europejski system bankowy IBAN też nie powstałby bez odgórnej koordynacji.

Was proszę o wypuszczanie z palców czegoś konstruktywnego, bo na razie to sobie radośnie spamujecie gadając coś bez sensu. ;)

Tak czy siak Polskiemu rządowi powinno jak najbardziej zależeć na pozostaniu w UE, a nie stawianiu na jakieś nacjonalistyczne głupoty. Tego oczekiwałbym od rządu specjalistów - którzy dobrze wiedzą że biznes jest biznes.


Z tego niezbicie wynika że największymw rogiem wolnego handlu jest biurokracja, więc pogląd że dodanie nowego jej szczebla jest wielce pomocne, ma tyle sensu co twierdzenie że najlepiej jest gaśić ogień benzyną.

#17

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

owszem ale coś to zmienia? Jeżeli w PL ukrócimy biurokrację a biurokracja pozostanie w kraju docelowym do tego w każdym inna to nadal nie zmienia się absolutnie nic.

Dlatego będąc w UE mamy jakiś wpływ na to jak wyglądają normy a poza tym dzięki temu mamy ogromny rynek zbytu. Poza tym to nie biurokracja UE jest naszym największym zmartwieniem, bo póki co więcej z tej "okropnej" UE dostajemy niż dajemy. Problemem jest nasza własna biurokracja, która nie ma pokrycia w świadczonych usługach. ZUS i NFZ są świetnym przykładem, również US i nasze prawo podatkowe generuje ogromną ilość nieprzydatnych stołków i stołeczków. A pamiętaj, że każdej z tych osób trzeba zapłacić zus/nfz/podatek, mimo że te osoby pracują w zus i nfz i podatkach, pensję, chorobowe i emerytury. Dodatkowo musimy opłacić obsługę informatyczną, media, lokal, remonty.

Więc nie UE jest problemem a nasz system podatkowy, emerytalny, zdrowotny. Tutaj są ogormne kwoty. Każda jedna złotówka musi jeszcze opłacić tych wszystkich darmozjadów. Ale najłatwiej w narodowościowym tonie, z kotwicą na piersi i krwią na czole, krzyczeć że to ta zła Unia Europejska.
Dla przypomnienia jak ktoś nie pamięta. Ta Unia była naszym marzeniem. Z tej Unii złej i okrutnej za dzieciaka zbierało się kolorowe opakowania po czekoladach i puszki po napojach, by chociaż jej dotknąć. Będą w UE mamy możliwość jej zmiany na lepsze, będąc poza nie mamy prawa głosu.

Oczywiście, że rząd jest fatalny ale co do tego ma UE? Oni wybierają? Oni nie potrafią stanąć ponad podziałami czy my sami nie potrafimy jedni wyłączyć RM a drudzy TVN24 i zacząć samodzielnie myśleć, że komuś ten podział widocznie się cholernie opłaca. Jak ktoś lubi być marionetką to proszę bardzo, ale niech nie marudzi potem, że to UE pociąga za sznurki jak sam sobie te sznurki przyczepił prędzej.

Użytkownik wieslawo edytował ten post 02.10.2012 - 13:49


#18

daVinciPL.
  • Postów: 48
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam że pomysł jest bardzo dobry ale pomimo "niezależności" od p. Kaczyńskiego rząd oraz premier i tak byli by mu podwładni tak jak to było z Marcinkiewiczem. Ponadto taki rząd i tak ma małe szanse na większość głosów lub stworzenie koalicji. Podsumowując idea dobra ale może być problem z wykonaniem. :(

#19

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajne wynurzenia, ale nie wiem skąd pomysł że chodzilo mi tylko o polską biurokrację. A co do tego "dostawania" z Unii, to należałby się sprawie dokładniej przyjrzeć, bo po pierwsze, Unia pokrywa każdy projekt max w połowie, po drugie jak tak patrzę co za te pieniądze zrobili w mojej okolicy, to są przeważnie jakieś bezużyteczne pierdoły w rodzaju automatów do kupowania biletów tramwajach czy ścieżek rowerowych. Ponaddto unia może i daje, ale rzuca też kłody pod nogi w rodzaju limitów CO2, likwidacji rybołóstwa morskiego czy maksymalnych kontyngentów produkcji rolniczej, co w oczywisty sposób ma negatywny wpływ na gospodarkę. Więc ja doprawdy wcale nie jestem przekonany czy nie byloby lepiej gdyby zamiast zdzierać z ludności podatki żeby zapłacić unii składki, i potem jeszcze dokładać z chronicznie niezbilansowanego budżetu na te "inwestycje", po prostu zostawić kasę kieszeniach obywateli żeby sobie konsumowali generując popyt rozwijający nieograniczoną unijnymi regulacjami gospodarkę.

#20

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Unia daje pieniądze, a na co zostaną dokładnie wykorzystane decydują władze lokalne. Jeśli zostają przeznaczone na pierdoły - to tylko wina władz w Polsce. Do tego można się spierać czy ścieżki rowerowe i automaty biletowe są nieprzydatne - a to jedynie niewielkie spektrum inwestycji z pieniędzy UE.
Nie ma co ukrywać że gdyby nie UE to większość inwestycji w infrastrukturę w Polsce nie miałoby miejsca. Składki na UE nie pokrywają nawet w części pieniędzy wpompowanych w nasz kraj.

Co do limitów CO2 zasadność jest dyskusyjna (z jednej strony napędzają nowe technologie - z drugiej są to koszty), maksymalne kontyngenty też są zastanawiające (chronią przed nagłymi skokami hodowli i różnych "świńskich górek" - z drugiej strony są oczywistym zaprzeczeniem wolnego rynku). Ale ograniczenia połowu ryb są konieczne, Bałtyk jest skrajnie przełowiony i należy przestawić się na hodowlę - tak jak stało się to w Norwegii mimo że mają o niebo lepsze łowiska na morzu Północnym.
Rybacy dostają rekompensaty za likwidowane kutry, mogą spokojnie otworzyć hodowle.



#21

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pamiętam jak dziś zapewnienia, że po wejściu do UE spadnie na Polskę deszcz unijnych pieniędzy. Polska miała dokonać skoku cywilizacyjnego i opływać w miód i kakao. Tak się nie stało, więc eurofanatycy obrali nową linię propagandy - złu wszelakiemu winne są władze lokalne. UE rozdaje tylko kasę zachodnich podatników na lewo i prawo, usuwa przeszkody stojące na drodze przedsiębiorczości i w ogóle jest zbawicielem biednych państw byłego bloku wschodniego.

Inni znowuż zwalają wszystko na UE, a prawda jest taka, że UE i państwo polskie to socjalistyczna para, znakomicie się uzupełniająca w likwidowaniu wolności, podnoszeniu podatków i rozwijaniu biurokracji.

#22

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaprzeczasz że UE sypnęło grubym pieniądzem na naszą infrastrukturę? ;)



#23

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaprzeczasz że UE sypnęło grubym pieniądzem na naszą infrastrukturę? ;)


Nie ma to jak zręcznie wybrnąć z zarzutu poprzez pytanie "czy u was biją murzynów?". Jeśli UE sypie grubym groszem, to w myśl tej logiki państwo polskie sypie jeszcze grubszym groszem. Problem w tym, że te pieniądze są siłą zdzierane z obywateli, zatem ani państwo ani UE nie robi żadnej łaski inwestując niewielką część tych środków w infrastrukturę. Marnotrawstwo tego systemu jest przeogromne i utrwala wszystkie niekorzystne zjawiska jakie generuje socjalizm, tylko w skali państwowej. Ot Polska stała się menelem narodów żyjącym na unijnym zasiłku. Jest się z czego cieszyć, naprawdę ;/

Użytkownik nexus6 edytował ten post 02.10.2012 - 21:13


#24

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaprzeczasz że UE sypnęło grubym pieniądzem na naszą infrastrukturę? ;)


A to 300 miliardów to już dostali, czy cały czas negocjują ? Pytam bo coś w mediach cicho.

http://www.youtube.com/watch?v=y6cwX0vSOCo



#25

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nexus6@

Z jakiego zarzutu mam się tłumaczyć? Że Tobie się wydaję że Polska wpłaca więcej niż dostaje? To przeczy wszelkim faktom i nawet nie będę tego komentował.


D.B. Cooper@
Rozróżniasz obietnice wyborcze od rzeczywistości? Ja mówię o rzeczywistości. Szerzej tego komentował też nie będę, bo to jakiś uberspam.



#26

ChemicalStimulants.
  • Postów: 160
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nexus6@

Z jakiego zarzutu mam się tłumaczyć? Że Tobie się wydaję że Polska wpłaca więcej niż dostaje? To przeczy wszelkim faktom i nawet nie będę tego komentował.


D.B. Cooper@
Rozróżniasz obietnice wyborcze od rzeczywistości? Ja mówię o rzeczywistości. Szerzej tego komentował też nie będę, bo to jakiś uberspam.



Ale to jest właśnie to co sobie wyobrażamy co niby ma nam dać UE

A to co dostajemy to dokładnie to co napisał nexus.

#27

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma tutaj nic do wyobrażania, wszystko jest w liczbach.



#28

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Troche mam wrażenie, ze mentalność ludzi działa w sposób: "dają pieniądze, to sa dobrzy"
To ja Wam dam 100k zl na rok, ale będziecie musieli robić co Wam powiem, będziecie mogli srac 0.5 kg gowna dziennie bo inaczej płacicie mi karę za nadprogramowe kilogramy.

I co z tego ze macie kase jak wolność Wam zabieram? I działam z ogólna szkoda dla Was, bo będziecie musieli trzymać nadprogramowy kał lub jeść mniej, zeby nie płacić kary

Użytkownik ptaq edytował ten post 03.10.2012 - 04:42


#29

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma co ukrywać że gdyby nie UE to większość inwestycji w infrastrukturę w Polsce nie miałoby miejsca. Składki na UE nie pokrywają nawet w części pieniędzy wpompowanych w nasz kraj.


Cikawe jakim spsobem skoro Polska i tak finansuje te unijne inwestycje co najmniej w połowie ? Na chłopski rozum byłoby tych inwestycji najwyżej o połowę mniej.

#30

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I co z tego ze macie kase jak wolność Wam zabieram? I działam z ogólna szkoda dla Was, bo będziecie musieli trzymać nadprogramowy kał lub jeść mniej, zeby nie płacić kary


Jak na razie to Polacy dostali od UE znacznie więcej wolności niż im zabrano (a większość z tego "zabierania" to po prostu podmiana naszych norm tymi z UE - często bardziej ludzkimi). ;) Np wolność przemieszczania się, wolność pracy w innych krajach UE, wolność handlu. Jak widać po masowej emigracji chętnie z tej wolności skorzystali i chyba nie narzekają.

Cikawe jakim spsobem skoro Polska i tak finansuje te unijne inwestycje co najmniej w połowie ? Na chłopski rozum byłoby tych inwestycji najwyżej o połowę mniej.


Od 40 do 85% finansowania UE zależnie od projektu. ;)
To powiedz mi ile km autostrad powstało zanim przystąpiliśmy do UE.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych