Skocz do zawartości


Korwin Mikke poniża niepełnosprawnych sportowców


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#76

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W mediach puszcza się to co się sprzedaje. Paraolimpiada jest jakimś wydarzeniem i się najwyraźniej sprzedaję, bo ludzie o tym mówią.



#77

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy ma prawo odbierać to jak chce. Ja natomiast chciałem o nieco czym innym, aczkolwiek niewiele odbiegającym od temtu.


Znaczy "ewidentnie jest do d..., pomińmy to, ale chciałbym zauważyć, że z drugiej strony też nie jest różowo i w ogóle skupmy się na tym temacie" :)

#78

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mefistofeles

Trzeba przypomnieć, tonując TVNowskie ochy i achy, że podczas igrzysk paraolimpijskich w Arnhem w 1980 r. zajęliśmy drugie (!) miejsce zdobywając 177 medali. NY84 - 106, Seul88 - 83, Barca82- 32, Sydney0.0 - 53, Ateny04 - 54, Pekin - 30.


Ta skaza nie dotyka jedynie paraolimpijczyków ale praktycznie cały sport w naszym kraju. Ma to związek z tym że może jest w nim za dużo pieniędzy jak w piłce, może dlatego że nie ma już komunizmu. Nie żebym za tym tęsknił co to to nie nienawidzę tego ale co by nie gadać o komuchach jako że nie mogli zabłysnąć gospodarką to błyskali sportem. Inna też była mentalność sportowców głownie piłkarzy kiedyś.

Wszystko

Następny z "własnym" zdaniem :| Po to się pokazuje paraolimpiadę, żeby zmobilizować resztę niepełnosprawnych do aktywnego życia. To z kolei wpływa dobrze na PKB, bo więcej z nich może będzie pracować.


Po pierwsze to nikt jej nie pokazuje w naszym kraju. Chyba że na eurosporcie coś tam. Po drugie szczerze wątpię żeby paraolimpiada zwiększała PKB znaczy oczywiście inwestycje poczynione w przygotowanie jej mogą sprawić przyrost rozwoju gospodarczego ale PKB nie wzrośnie z powodu jaki ty podałeś. Jest to spowodowane nie tylko tym że niepełnosprawni sami pewnie olewają paraolimpiade bo mam paru znajomych takich którzy funkcjonują jako tako i mają gdzieś tą paraolimpiadę. Po prostu żyją. Po drugie mamy takie prawo że do niepełnosprawnych pracowników dopłaca państwo i to ostro więc nie wiem czy te dopłaty nie hamują trochę w ogólnym rozrachunku tego co ten niepełnosprawny wypracuje. Czyli suma sumarum wyprodukuje mniej niż się do niego dopłaca czyli jest to bezsensu.



mylo

W mediach puszcza się to co się sprzedaje. Paraolimpiada jest jakimś wydarzeniem i się najwyraźniej sprzedaję, bo ludzie o tym mówią.


Mówią raczej o tym że Korwin śmiał się niby z niepełnosprawnych. Oczywiście bardzo mocno uogólniam a właściwie przekłamuje ale ludzie tak myslą bo taki poszedł medialny przekaz a Korwin głupi dał się w to wciągnąć bo nie ma politycznego wyczucia i jak w najbliższych wyborach będzie znowu nędza a pewnie będzie albo co gorsza znowu zawalą sprawę z podpisami to przestaje na nich głosować i sam się biorę i zakładam własną formację bo Korwin zaczyna mnie wkurzać ze swoją bardzo nieumiejętnie prowadzoną polityką. Niestety ale ona ośmiesza wartości prawicowe i daje wciągać się w medialne pułapki. Wiem że nie robi tego z własnej woli ale taki jest efekt jego działalności póki co. Brak mu wyczucia.

#79

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Korwina niestety zaślepiają skrajnie prawicowe ideologie i zapomina o człowieku. W wielu kwestiach go popieram, jednak w wielu to aż sie przykro robi gdy się słyszy jego wypowiedzi. A media oczywiście go na tym łapią i wykorzystują przeciwko niemu. Tak więc też wydaje mi się że ktoś z młodego pokolenia ze zdrowymi zasadami jedynie mógłby zmienić to co jest teraz. Korwin niestety zbytnio daje sobą manipulować. Zgromadzi troche poparcia i jednym wywiadem potrafi odwrócić od siebie ludzi. Szkoda.



#80

Oomek.
  • Postów: 138
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Korwin w przeciwieństwie do grubej większości polityków mówi co myśli. Często też na swoją zgubę. Nie każdego na to stać, a mi akurat ta jego szczerość imponuje. Możecie na nim psy wieszać do woli, to i tak nic wam nie da, bo nie dowiecie się nigdy co po głowie łazi całej reszczie faworytów z Wiejskiej, a czego nigdy nie odważą się wylać z siebie na ambonie. Wolę szczerego wariata niż dwulicowych kombinatorów.

#81

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zachowanie JKM świadczy tylko i wyłącznie o jego braku szacunku dla innych, nie tylko niepełnosprawnych. W ten sposób i za pomocą takich mechanizmów jak ten felieton, przemyca ogłupiałemu społeczeństwo nacjonalistyczne ( o lekkim faszystowskim zabarwieniu ) wartości. On wie, że w dobie kryzysu ludzie skocza do gardeł każdemu, kto będzie się wydawał zagrożeniem dla ich egzystencji.
Popatrzcie:
- inwalida to człowiek inny,
- inny człowiek, to nieznajomy,
- nieznajomy, to obcy,
- obcy, to przybysz,
- przybysz, to emigrant,
- emigrant zabiera naszym pracę i dziewczyny,
- skoro zabiera, to wróg,
a z wrogiem się nie negocjuje, tylko z nim walczy.
Chciał błysnąć, a wyszło jak wyszło. Dlatego jego elektorat nie jest w stanie go wydźwignąć wyżej niż jest. Jest on potrzebny polityce, aby było na kim co jakiś czas "psy wieszać".
Dla malkontentów jest idealnym obiektem, ale sam sobie winien.
Wszyscy zaś popierający jego poglądy na temat inwalidów, powinni sobie wyobrazić, jakby stali się inwalidami i jak wtedy wyglądało by wasze życie. Jak wspierający byłby taki człowiek?
No cóż, wysłanie go na polityczny śmietnik historii, było najlepszym co go spotkało.
Nas też.



#82

pjentak.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Witam, to mój pierwszy wpis na forum, które czytam od dosyć dawna (głownie temat bieżące wydarzenia), także dzień dobry! Do założenia konta sprowokował mnie ten temat, a raczej wypowiedzi dot. Pana Korwina + prowadzę walkę z wiatrakami na swoim profilu fejsbukowym również dotyczący tego zagadnienia i chciałem sie podzielić spostrzeżeniami.

Przede wszystkim boli mnie niezmiernie to jak ludzie w moim wieku (21 lat) potrafią być zmanipulowani. Proszę sobie wyobrazić, że napisałem koledze, żeby przeczytał całość wypowiedzi, a nie tylko kontekst, to zripostował to (cytuję) "co to za roznica czy wyrwane z kontekstu? w innym kontekscie ma to sens?". Krew zalewa.

Ale wróćmy do tematu. Pozowole sobie skomentować najpierw samą wizytę p. Janusza u p. Lisa. Czytając Wasze wypowiedz (ponieważ nie miałem okazji, żeby obejrzeć to na żywo, ale to tylko ze względu na fakt, że telewizje omijam szerokim łukiem - no może poza comedy central i discovery, hehe) myślałem, że może faktycznie Korwin już oszalał do końca (bo akurat to, że jest szalony to przyznam Wam rację), ale gdy odpaliłem to z jutuba, to moim oczom okazał się obraz nędzy i rozpaczy, i paradoksanie PARAprogra z PARAprowadzącym, który dostaje 100 000zł za odcinek i ma zrobić show. Kim jjest p. Korwin-Piotrowska? Jakąś podrzędna dziennikarzyną, która wiedzy ani intelektu nie posiada za grosz, co udowodniła wszystkim myślącym (chociaż troche) ludziom. Do tego pan sportowiec na wózku, który był tam w zasadzie jako maskotka (która ma wzbudzić empatie), bo nic do dyskusji nie wniósl. Po pierwsze zachowanie Lisa było żenujące - ciągłe wtrącanie, przerywanie (piękne to było jak Korwin rozwijał temat dziwnego podobieństwa ustroju Hitlerowskiego, do UE...). Tak na prawdę nie dał wyjaśnić p. Januszowi nic, bo w odpowiednich momentach przerywał wypowiedź bądź puszczał jakieś kretyńskie filmy dot. olipmiady. Ludzie, czy Wy nie widzicie tej MANIPULAJCJ? Przecież to jest aż groteskowe. Jeszcze te reakcje publiczności. Jeztem zażenowany i obiecałem sobie, że telewizji nie włączam.

Teraz zajmę się tym, co wywołuję oburzenie i jest zapalnikiem - czyli wpis na blogu. Ludzie, nauczcie się czytać ze zrozumieniem. Gdzie on tam obraził inwalidów? Gdzie on tam obraził paraolimpijczyków? Stwierdza tylko i wyłącznie, że to nie jest sport. Bo to wynika już z nazwy - PARAolimpiada=PARAsport - czyż nie? I on doskonale sobie zdaje sprawe, że sport=rywalizacja, ale nie jeżeli do tego dochodzą jakieś chore przeliczniki, które na dobrą sprawe decydują o wygranej w większym stopniu niż sam wynik. I tylko ludzie mało myślący się z tym nie zgodzą, bo to czysta prawda. I nie widzę nic obraźliwego w porównaniu kogoś kto nie ma nóg, a skacze w dal z kimś kto jest niepełnosprawny intelektualnie (tzw. debil - od debilizmu, fachowej nazwy) a chcę zostać Kasparovem. Świetnie, że Ci ludzie chcą walczyć z przeciwnościami losu, na prawdę chwała im za to, ale nie osiągą wyników osób sprawnych (i fizycznie i umysłowo), więc jaka to rywalizacja. Tak krzyczą wszyscy, zeby nie dzielić na pełnosprawnych i niepełnosprawnych. To pytam tak jak p. Korwin - czemu jest paraolimpiada i olimpiada? Przecież to już jest podział. I zawsze będzie, bo nikt mi nie powie, że między nimi nie ma różnic. Są i to ogromne. I dlatego PARAolimpiada jest PARAsportem. I tylko o to chodziło Korwinowi. Przejdźmy dalej. Dziwi mnie Wasze oburzenie, jeśli chodzi o wypowiedź dot. Jasia Meli. Przecież on go nie obraził. Stwierdził jedynie, że nie mając nóg nie jesteśmy narażeni na odmrożenia, co ma duże znaczenie, jeśli chcę się zdobyć biegun, tak? Sama prawda, zero obrazy. Bardzo chętnie podejmę dysputę na ten temat z użytkownikami tego forum. Narazie muszę lecieć, więc ten wpis jest jakby nie skończony.

Dzięki za uwagę.

#83

Tromasz.
  • Postów: 114
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zadziwiające jest, że pełnosprawni się oburzają podczas gdy niepełnosprawni których wpis dotyczył się z JKM zgadzają :D

#84

Tereska.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z ciekawości zajrzałem na profil ,, Kongres Nowej Prawicy" i zobaczyłem ,że popularność wzrosła.Zapewne ty było tylko po to aby uzyskac rozgłos

#85

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm na miejscu Korwina zapytałbym tej Piotrowskiej czy wie kto wymyślił faszyzm i gdzie się narodził. Stawiam miliard że powiedziałaby że Hitler i że w III Rzeszy. Głupia baba

#86

Niemir.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No to i ja dodam swoje 3 grosze. Miarą polityka jest miara jego sukcesu, a jak widać po przykładzie P. Korwina - Mikkego sukcesu jak nie było tak nie ma. Cóż można głosić swoje hasła ale sztuka polega na wprowadzeniu ich w życie a jak na razie partie polityczne założone przez Korwina - Mikkego są na pograniczu błędu statystycznego. Zatem jako polityk winien warzyć wypowiadane słowa, odnosząc się zatem do uczuć jakie żywi Korwin - Mikke do niepełnosprawnych to proponuje przypomnieć sobie słynna sytuację na prawyborach we Wrześni. Proszę zatem nie mówić o wyrwanych z kontekstu zdaniach bo niechęć do osób niepełnosprawnych czy może raczej wskazanie, iż nie są oni pełnoprawnymi obywatelami są głoszone przez JKM od dawna. A żeby nie być gołosłownym to poniżej link do artykułu o wypowiedziach JKM z 2007r.
http://wiadomosci.wp...ml?ticaid=1f286

W mojej opinii Korwin - Mikke jest skazany na niepowodzenie bowiem nikt nie chce kupić tego co on chce sprzedać i jako polityk jest po prostu beznadziejny bo nigdy nie zrealizuje swojego programu a nawet nie stara się przekonać ludzi do niego. No chyba że JKM jest zadowolony z bycia polityczną egzotyką i egzystowania jako polityczny margines.

#87

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ja dla równowagi przedstawię punkt widzenia Janusza Korwin-Mikkego bo pamiętam tą sprawę:

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/To-byl-ciezki-dzien,2,ID258318038,n

Najpierw obruszyła się lawina telefonów w sprawie tej przemiłej niepełnosprawnej dziewczynki mającej – jakby to powiedzieć: umysłowo sprawną inaczej mamusię. Cała klasa polityczna zaczęła mnie „potępiać” - dokładnie tak, jak za Stalina rytualnie potępiano każdego, kto zakwestionował był jakiś dogmat komunizmu. Zrozumienie, że ja walczę tylko o to, by każdy mógł posyłać dziecko do takiej szkoły, do jakiej ma ochotę, przekracza możliwości pojęciowe tej „politycznie poprawnej” hałastry. Powinni się wstydzić swoich poglądów – ale się, oczywiście, podobnie jak staliniści, nie wstydzą.

Nie przypadkiem najsilniejszy atak poszedł ze strony dwóch bratnich, faszyzujących ugrupowań: PiS-u i LiD-u (piszę delikatnie „faszyzujących”, choć powinienem użyć mocniejszego określenia: „socjalizujących”). To one zgodnie i cynicznie wykorzystują niepełnosprawne osoby do rozgrywek politycznych.

Dopiero dziś wieczorem przyszło mi do głowy, że ta afera była zapewne prowokacją. Bo niby dlaczego w Partii Ekshibicjonistek pojawiła się nagle matka z niepełnosprawną córką – a zapiewajło z LiD-u zaczął znienacka wrzeszczeć, że ja chcę „izolować” niepełnosprawnych?

W tego rodzaju przypadki dość dawno przestałem wierzyć...

Złożyłem w tej sprawie oświadczenie, by zatkać gębę oszczercom – i na tym koniec wyjaśnień, bo p.Mecenas oświadczył, że nie ręczy za wygranie procesu, jeśli będę zdradzał przeciwnikom linię ataku. Więc zmilczałem – a od jutra w ogóle przestaję się na ten temat wypowiadać. Niech sobie teraz dla odmiany pogadają o pewnym trzeźwym inaczej pół-inteligencie.

Oto owo:

Oświadczenie

W dniu dzisiejszym na łamach "Dziennika" ukazał się oszczerczy artykuł pisany najwyraźniej na zamówienie tworzącej się koalicji LiD-PiS, wkładający w moje usta słowa, których nie wypowiedziałem i przekręcający pozostałe.

Oświadczam, że w dniu dzisiejszym składam przeciwko tej gazecie pozew z żądaniem odszkodowania w wysokości 1 miliona złotych - na fundusz pomocy dzieciom niepełnosprawnym.

Janusz Korwin-Mikke

O ile się nie mylę nasz adwokat już ten pozew złożył – i teraz niech sąd rozstrzyga, czy p.Anna Monkos przekręciła moje słowa. Jej technika zresztą polegała głównie na tym, by cytować jakichś Czerwonych i Różowych cytujących moje rzekome słowa – w taki sposób, by czytelnikom wydawało się, że to są moje słowa.

To była mocna odpowiedź – ale trzeba było ostro. Jak „DZIENNIK” zapłaci, to przekona się, że takie „subtelne” manipulacje są niedopuszczalne.

Ta awantura w gruncie rzeczy zrobiła dobrze. Zdecydowana większość rodziców życzy sobie, by to oni decydowali o typie szkoły, do jakiej posyłają swoje dzieci; patologiczna społeczność wychowana na anty-wartościach „Gazety Wybiórczej” jest hałaśliwa, ale w rzeczywistości znacznie mniej liczna, niż się wydaje. W obliczu masowego ataku merdiów ludzie ci zapewne otwarcie tego nie powiedzą – nie każdy jest herosem - ale sądzę, że zagłosują, jak trzeba.

Zrobiła również dobrze, bo największym naszym problemem było ujawnienie PT wyborcom, że UPR w tych wyborach startuje – i to z Listy Nr 3 KW LPR. Telewizornie robiły co mogły, by ten fakt ukryć. Teraz już nie ukryją.

Jednak najcięższa próba czekała mnie wieczorem.

Umówiłem się parę dni temu z TV „SuperStacją” na udział w audycji p.Elizy Michalik pt. bodaj „Dla Elizy”. Wprawdzie jestem w Gdańsku, ale „SuperStacja” ma tu placówkę, więc sądziłem, że nie będzie z tym problemu. Tymczasem usadzono mnie vis-à-vis kamery, ze świecącym w oczy reflektorem oraz (oczywiście) telewizorem – i dopiero w tym momencie dowiedziałem się, że oprócz mnie będzie w studio jeszcze jedna osoba. „Jaka?” - spytałem; „To niespodzianka” - odpowiedziano tajemniczo.

Gdy na ekranie ukazało się studio w Warszawie, przekonałem się, że obok b. miłej zresztą i rozsądnej p.Redaktoressy siedzi jakaś dziwna osoba, jak domyśliłem się z kontekstu: z PiS-u, bredząca trzy po trzy (czy w PiSie standardy narzuca p.Nelly Rokitowa?) - ale, co najgorsze, ruchy osób w studio widziałem z trzy-sekundowym opóźnieniem, a swoje z sześcio-sekundowym – przy czym obydwa nie pasowały do głosu, który miałem w słuchawkach!

W związku z tym obrywało mi się, że włączam się w dyskusję nie w czas, że powiedziałem do tej Pani „ta Pani” (a jak miałem powiedziec, skoro nikt nie raczył mnie Jej przedstawić??!!?) - i w ogóle jestem cham. Co zapewne mogą Państwo zobaczyć na stronie „SuperStacji” , powiązanej podobno jakoś z wp.pl .

WCzc.Małgorzata Gosiewska (bo moją Rozmówczynią była, jak się okazało, żona WCzc.Przemysława G.) bredziła zresztą tak strasznie, tak wykręcała kota ogonem, że pozwoliłem Jej gadać przez ¾ programu, bo co powiedziała słowo, to pogrążała ten nieszczęsny PiS. Bardzo żal mi się nawet zrobiło Jarosława Kaczyńskiego – a „SuperStację” proszę, by na przyszłość do takich dyskusyj zapraszała raczej moją Żonę.

Na zakończenie przepraszam wszystkich – ale jestem naprawdę b. zmęczony – a gdy zobaczyłem ponad tysiąc komentarzy w dniu dzisiejszym, to po raz bodaj pierwszy nawet ich nie przejrzałem. Może jutro rano – jak się obudzę.

Mam zamiar pospać co najmniej pięć godzin. Snem sprawiedliwego, oczywiście.


Nie wiem jak było naprawdę, ale wierzę raczej nieskutecznemu Korwinowi.

Jeszcze jeden wpis na ten temat z jego bloga

Tym razem to, że zamiast mnie na antenie TOK FM pojawił sie WCzc.Roman Giertych, to nie żadna machinacja tej radiostacji, ani czyjakolwiek złośliwość - lecz Pani z KW LPR, gdy zadzwoniłem wczoraj wieczorem, by potwierdzić dzisiejszy występ w TOK FM, przez pomyłkę potwierdziła, myśląc, że chodzi o inny występ. Ma, biedaczka, tych terminów na głowie kupę... Nic się takiego nie stało - o tej porze dnia nie wypadłbym zapewne lepiej od p.Giertycha - tyle, że znów spałem o trzy godziny mniej, i niepotrzebnie rozpaczliwie przebijałem się przez poranne korki (przepraszam tych kierowców, którym bezczelnie wepchałem się przed nosy).

Teraz o wczorajszym incydencie, o którym mi doniesiono - w programie p.Jana Pospieszalskiego. P.Manueli Gretkowskiej z Partii Ekshibicjonistek chodziło na pewno o to, że we Wrześni moje przemówienia przerywał - a właściwie: zagadywał jednym potokiem słów - jakiś patafian z LiD-u. W pewnym momencie zaczął wrzeszczeć, że chcę wyrzucić ze szkół niepełnosprawne dzieci. Odparłem na to, że to bzdura - nie chcę tylko, by pod przymusem "integrowano" dzieci tych rodziców, którzy sobie tego nie życzą. Zacząłem nawet (zamiast powiedzieć poPiSowo: "Spieprzaj patafianie!") wyjaśniać: dlaczego. Na co podleciała jakaś narwana Partyjna Kobieta i zaczęła mnie ciągnąc do stoiska Partii Ekshibicjonistek żądając, bym podszedł do ich namiotu i powiedział to w oczy jej córce, siedzącej na wózku inwalidzkim. Poszedłem. Powiedziałem. Była to miła panienka, bardzo inteligentna na oko - gdy jednak zadałem jej pytanie, czy chodzi na WF (odparła twierdząco) i zacząłem pytać, jak może np. grać w piłkę ze zdrowymi dziećmi, matka zaczęła wrzeszczeć, że nie pozwala mi zarażać jej dziecka faszystowskimi ideami i mam sobie iść precz. Mała była najwyraźniej rozczarowana, bo chciała podyskutować - ale, cóż: decyzja matki jest dla nas, konserwatystów, obowiązująca.

I tyle incydentu. Potem, na debacie przy pełnym audytorium, gdy ten facet znów zaczął coś takiego wrzeszczeć, oświadczyłem, delikatnie, że jest on faszystą chcącym rządzić cudzymi dziećmi; gdy nie przestawał ogłosiłem, że jest nie tylko faszysta, ale do tego idiotą - co, ku memu radosnemu zdziwieniu, spotkało się z burzą oklasków audytorium.

Idiotom nie wolno ustępować, bo nam na głowy wlezą.

A merytorycznie: nie pozwalamy grać na boisku lub tłuc się na ringu chłopcom z dziewczętami - i słusznie, bo przewaga fizyczna jest za duża. Otóż różnica między zdrową dziewczyną, a inwalidką na wózku, jest znacznie większa...

http://korwin-mikke....2,ID257999723,n



#88

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak tylko że niestety wybory pokazują co innego. Błazna nikt nie traktuje poważnie chyba że jest do bólu demagogiczny jak Palikot i znalazł nisze.

Tłum jest jak stado owiec. To ze większość ma jedno zdanie nie oznacza ze ma racje.


Otóż od kilku dni obserwujemy jak hipokryci z TVN-u spu...ją się nad sukcesem paraolimpijczyków. Ja troszkę poszperałem w historii tych występów i mogę powiedzieć jedno. Na 100% dziennikarze z Totalnych Volnych Naszych interesują się tym zagadnieniem chwilowo i na zasadzie wrzutki przykrywającej topowe afery i aferki. Ci, którzy nie kryją zachwytu nad występem naszych paraolimpijczyków mają w sobie coś z dyletanta. Bo każdy, kto ściskał kciuki za naszych sportowców już dużo wcześniej i żywo się nimi interesował a nie tylko od ostatniego święta doskonale wie, że kiedyś byliśmy światową potęgą, a dzis jesteśmy co najwyżej średniakiem.

Trzeba przypomnieć, tonując TVNowskie ochy i achy, że podczas igrzysk paraolimpijskich w Arnhem w 1980 r. zajęliśmy drugie (!) miejsce zdobywając 177 medali. NY84 - 106, Seul88 - 83, Barca82- 32, Sydney0.0 - 53, Ateny04 - 54, Pekin - 30.

Najlepszy przykład jak manipuluje się społeczeństwem. Z porażki robi się sukces a z osoby która wytknęła prawdę nieczułego wariata.


Robakatorianin, popierasz cenzurę proponowaną przez Korwina? Akurat. Nie bądź śmieszny. Gdyby taka cenzura obowiązywała to wszystkie nieprawdziwe, czyli niezgodne z oficjalną wersją treści byłyby kasowane. Chyba nie byłbyś z tego zadowolony, bo jesteś zwolennikiem wielu z nich np. tego że w atakach na wtc nie wszystko jest takie jak w oficjalnej wersji. Również inne nieprawdziwe treści by blokowano, czyli całą nieudowodnioną alternatywną medycynę, homeopatię, ssanie oleju, reiki, teorię pustej Ziemi i masę innych bzdur. Na coś takiego sam bym mógł się zgodzić, bo to by przynajmniej pomogło tym, którzy nie potrafią sami oddzielić prawdy od fikcji.

Oficjalna wersja dotycząca 9/11 jest niezgodna z prawami fizyki-jak chcesz to możesz odnieść się do kilku fizycznych kwestii typu co spowodowało dziurę wylotowa w Pentagonie . Ja wierze w prawa fizyki Ty natomiast w to ze leki lecza z założenia, nowe leki są tak mało skuteczne ze eliminuje się z badan grupę kontrolna (placebo) Popatrz na nastolatki które podniecają się retuszowanymi wizerunkami gwiazd, modelek itp. Jeżeli wizerunek jest modyfikowany powinno się zamieścić informacje o tym. Weźmy reklamę Danio-sugeruje się ze to ten jogurcik czyni cuda, wychodzi się z takiego założenia, pomija się fakt zmiany diety i wzmożonej aktywności fizycznej.


JKM jaki jest taki jest. Jednak śmiało mówi co mu leży na wątrobie-inni politycy muszą swe stanowiska ustalić ze sponsorami.

Użytkownik Robakatorianin edytował ten post 13.09.2012 - 17:11


#89

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja się zgodzę z Korwinem, że to nie sport. Ale nie zgodzę się z tym, że tych ludzi nie powinno się promować/pokazywać czy jak to on ujął, że powinni być tylko młodzi, piękni, zdrowi etc...świat jest jaki jest i trzeba go pokazywać jakim jest. A on sam jest stary i mało urodziwy, szczerze mówiąć niektórych równie dobrze może bardziej gorszyć oglądanie starucha w TV, niż młodego na wózku bez nóg. Gdzieś tu się pogubił w tej logice. Chyba, że siebie zalicza do jakiegoś kanonu mody ;)

Użytkownik Xellos edytował ten post 13.09.2012 - 19:10


#90

Jozue.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wszyscy boją się powiedzieć że my europejczycy jesteśmy dużo lepsi od reszty świata i to my nim rządziliśmy. Zaraz jak ktoś coś takiego powie to lecą w jego strone gromy a najlepsze jest to że lecą gromy ze strony innych europejczyków, tych niby oświeconych. Jednak z takim oświeconym podejście to faktycznie daleko nie zajdziemy i będziemy tracić pole na rzecz innych nacji. Więc pora się opamiętać z tą tolerancją i z tym upadlaniem się. Nie wiem skąd to się wzięło.


Wszyscy boją się...? Pojęcie "wszyscy" jest tak niesprecyzowane, że można go używać dowolnie nawet w najbardziej kłamliwych celach. Używaj bardziej ostrych pojęć!!! Postaraj się, w celu utrzymania wysokiego tonu dyskusji.

Wy europejczycy jesteście lepsi niż reszta świata??? :rotfl: :rotfl: :rotfl: Oczywiście nie wiesz, że lepsza od europejczyków czy ogólnie białych jest rasa żółta. Ma starszą historię. Większość fundamentów współczesnej techniki pochodzi z Chin. Tak, tak mój drogi przyjacielu - korzystając na przykład z papieru używasz chińskiej myśli technicznej. Przeciętny osobnik rasy żółtej jest średnio o 10% mądrzejszy od przeciętnego osobnika rasy białej. I jak się teraz czujesz? Zapewne jako prawicowiec nie przejmiesz się logicznymi i merytorycznymi argumentami.

Wy biali rządziliście światem? Zgadza się - prawicowi zbrodniarze jak Hitler czy Stalin byli rzeczywiście biali! Rozumiem, że popierasz sposób władania światem, jakim posługiwały się owe persony.

Pora się opamiętać z tą tolerancją! - brzmi jak cytat z przemówienia pewnego polityka. Lepiej nie obieraj jego drogi. A jeżeli kierujesz te słowa do lewicy, to wiedz, że ona nie da się sprowokować! W dzisiejszych czasach obowiązuje równość wszystkich wobec wszystkich, zarówno paraolimpijczyków i olimpijczyków jak i prawicowców i rozsądnych ludzi!

Użytkownik Jozue edytował ten post 14.09.2012 - 23:52



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych