Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reputacja -100 = BAN, Reputacja - 50 = Urlop 30 dni.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
67 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Reputacja -100 = BAN, Reputacja - 50 = Urlop 30 dni. (109 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz takie rozwiązanie?

  1. Głosowano Tak (53 głosów [48.62%])

    Procent z głosów: 48.62%

  2. Głosowano Nie (51 głosów [46.79%])

    Procent z głosów: 46.79%

  3. Nie mam zdania na ten temat. (5 głosów [4.59%])

    Procent z głosów: 4.59%

Głosuj

#46 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak, tak mam kompleksy na punkcie + i -. Lepiej?

Nigdy w życiu nie przykładałem wagi do własnych plusów chociaż chcę by ci, którzy dobrze piszą mieli ich jak najwięcej. Osobiście byłbym nawet za ich zniesieniem ale po co skoro tak jest ciekawiej :)


Sęk w tym, że o ile za to co tupiszą moderatorzy wy moglibyście dawać im + czy - , to niektórzy moderatorzy dostają za to pienądze.


Wytłumacz bo ja nic z tego nie rozumiem. Kto chciałby płacić za pisanie na forum?

Użytkownik Aton edytował ten post 02.09.2012 - 13:54


#47

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oj Aton, słaby masz zmysł obserwacji, skoro twierdzisz, że Rainbow Lizard udaje cynika - on po prostu jest cynikiem, podobnie jak ja. Oboje lubimy sarkazm ostry jak żyletka i oboje mamy jedną cechę, która nas od ciebie odróżnia - przed daniem +/- patrzymy na poziom merytoryczny postu, a nie na to, czy ktoś siedzi z lewa, czy prawa. Mnie to nie obchodzi, nawet jeśli kogoś nie lubię, ale napisze mądrze, ma ode mnie plus. Za ewidentne głupoty i ignorowanie argumentów, wiadomo, ale NIGDY za samo nie zgadzanie się z moimi poglądami.

#48

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sęk w tym, że o ile za to co tupiszą moderatorzy wy moglibyście dawać im + czy - , to niektórzy moderatorzy dostają za to pieniądze.

Ciekawa teoria-jakieś źródło?

Tak, tak mam kompleksy na punkcie + i -. Lepiej?

Mi to zwisa i powiewa...

#49

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mylisz się. Minusy i plusy choć są bez wartości to jednak są ważnym wskaźnikiem. Jeżeli jest jakiś post, a pod nim -5 lub -10 to niektórzy nawet nie czytają takich postów ponieważ zakładają iż są w nich głupoty.

Są wskaźnikiem tego, że ktoś się zgadza albo nie, z reguły.

Ocenianie jakości posta po reputacji to jak ocenianie ogólnego poziomu wypowiedzi danego użytkownika patrząc na cyferkę przy "liczba postów". Czyste statsiarstwo.

Zresztą, to co napisałeś to wada tego systemu. Bo według tego co napisałeś sporo dobrych postów może zostać olanych bo za dużo osób się z nimi nie zgadza. Poza tym... Jeśli ktoś uważa plusowane posty za najlepsze, to może odnieść wrażenie, że poziom forum jest niższy niż w rzeczywistości - bo przecież plusowane posty nie zawsze są tymi najlepszymi.

No chyba, że komuś zależy aby posty oponentów były ignorowane przez oponentów niezależnie od jakości tych postów... Pachnie cenzurą.

Poza tym trzeba mieć wiele samozaparcia żeby pisać wciąż głupoty i dostawać za każdego wiele minusów o czym wie Arctur z tym, że on przyszedł jako osoba, której nie traktuje się poważnie już na wstępie, a inni chcą żeby ich wpisy były traktowane poważnie dlatego wciąż pojawiają się tematy o plusach i minusach..

Samozaparcia? Jakiego samozaparcia? Jeśli ktoś nie patrzy na poziom reputacji, to samozaparcie do niczego nie jest potrzebne. Przecież plusy i minusy nic nie znaczą, więc jak dostaję minusy... co z tego? Mam przestać pisać, bo ktoś się ze mną nie zgadza? Mam olać temat, bo pięć osób w nim twierdzi, że nie mam racji?

Czasem ma to nawet skutek odwrotny do zamierzonego... Bo jak widzę, że sporo osób w temacie się nie zgadza, to mam jeszcze większą zachętę do dalszego brania udziału w dyskusji.

I jakby co - dla mnie posty Arctura są pełne bredni niezależnie od tego, czy mają one po -10 puntów reputacji, czy +100.

Więc dlaczego wraz ze swoim kolegą masz wiele plusów, a ja minusa skoro niby tak mocno się trzymamy, a ja mam być pod jakąś rzekomą ochroną? Coś ta wymyślona teoria nie trzyma się kupy.

Oczywiste jest, że ten temat jest wyjątkiem - bo to nie jest temat polityczny. Ale już
Ten temat zdaje się twierdzić co innego. Wystarczy popatrzeć jakie wypowiedzi są na plusie, a jakie na minusie - i od razu wiadomo, że więcej w tym wątku prawicowców niż lewicowców.

Użytkownik Rainbow Lizard edytował ten post 02.09.2012 - 14:14


#50 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

on po prostu jest cynikiem,


No niestety :) Brakuje mu tylko czapeczki z trzema rogami i dzwoniącymi kulkami na końcu każdego z nich. Tak widzę jego cynizm :) Jeżeli pisze jak normalny człowiek to czasami odnoszę się do tego co pisze, a jeśli udaje nie wiadomo kogo to traktuję takie wypowiedzi jak śmiesznostkę.

podobnie jak ja.


Być może. Teraz dostrzegam pewną różnicę w sposobie pisanie. To co piszesz jest naturalne, a to co pisze Tekeeus trąci sztucznością przez cały internet.

Oboje lubimy sarkazm ostry jak żyletka i oboje mamy jedną cechę,


Oboje, a nie obaj? Więc, które z was to kobieta?

która nas od ciebie odróżnia - przed daniem +/- patrzymy na poziom merytoryczny postu


Przeceniasz moje możliwości. Mam jedynie dwa minusy na dobę więc nawet gdybym chciał komuś zaszkodzić to nie dam rady ponieważ musiałbym wybierać tylko te najgłupsze z ciągu głupich.



Ufff nie znoszę pisać długo o tym samym. Aż dziw bierze, że tyle postów nastukałem. Doceń moje starania.



Wystarczy popatrzeć jakie wypowiedzi są na plusie, a jakie na minusie - i od razu wiadomo, że więcej w tym wątku prawicowców niż lewicowców.


Czyż według systemu oceny, który reprezentujesz nie wynika po prostu, że posty lewicowców są uznane za takie, z którymi trudno się jakkolwiek zgodzić?

Użytkownik Aton edytował ten post 02.09.2012 - 14:34


#51

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niektórzy zaczynają za bardzo gadać personalnie o innych użytkownikach-praktycznie za ich plecami. Zalatuje to prowokacją i wywoływaniem niepotrzebnego napięcia.

Przeceniasz moje możliwości. Mam jedynie dwa minusy na dobę więc nawet gdybym chciał komuś zaszkodzić to nie dam rady ponieważ musiałbym wybierać tylko te najgłupsze z ciągu głupich.

W tym tempie szybko pomnożysz ilość swych postów-dzięki temu zyskasz kolejne punkty w rozdawaniu reputacji.

#52

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Sęk w tym, że o ile za to co tupiszą moderatorzy wy moglibyście dawać im + czy - , to niektórzy moderatorzy dostają za to pieniądze.

Ciekawa teoria-jakieś źródło?


Źródłem jest umiejętność rozróżnienia merytorycznej dyskusji, zakładającej racjonalną analizę argumentacji zarówno własnej jak i przeciwnej od uprawiania propagandy, poprzez uporczywe trzymanie się określonej linii poglądowej, podpartej ewidentnymi sofizmatami i paralogizmami, przywoływaniem tylko tych faktów które potwierdzają z góry założoną tezę, tudzież wręcz kłamliwym ich przedstawianiu, i to wszystko w wątkach o tematyce wewnątrzpolitycznej.


Sęk w tym, że o ile za to co tupiszą moderatorzy wy moglibyście dawać im + czy - , to niektórzy moderatorzy dostają za to pienądze.


Wytłumacz bo ja nic z tego nie rozumiem. Kto chciałby płacić za pisanie na forum?


Nie wiem, wiem natomaist że zjawisko opłacania internetowych promotorów okreslonych linii światopoglądowych, czy zwykłego marketingu handlowego jest
notoryczne. Przykładowo, Swojego czasu był na forum wątek o tym że rząd Izraela wynajmuje ludzi promujących na internetowych forach żydowski punkt widzenia na sprawy konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 02.09.2012 - 14:49


#53

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


Wystarczy popatrzeć jakie wypowiedzi są na plusie, a jakie na minusie - i od razu wiadomo, że więcej w tym wątku prawicowców niż lewicowców.


Czyż według systemu oceny, który reprezentujesz nie wynika po prostu, że posty lewicowców są uznane za takie, z którymi trudno się jakkolwiek zgodzić?


Raz - to, że XY osób uważa dany pogląd za prawdziwy nie ma żadnego wpływu na słuszność danego poglądu. No chyba, że twoim zdaniem z tezą o kulistości Ziemi trudno się jakkolwiek zgodzić, bo kilkaset lat temu praktycznie nikt się z nią nie zgadzał. Demokratycznie to można sobie rząd wybierać, a nie stwierdzać, co jest prawdą.

Plusy o niczym nie decydują i niczego nie zmieniają.

Dwa - jeśli ktoś ma prawicowe poglądy to chyba oczywiste, że nie będzie się zgadzał z lewicą, i vice versa. (captain obvious!)

Trzy - populacja forum internetowego, jakiegokolwiek, nie może raczej zostać uznana za reprezentatywną. W necie jest też OdGroma Innych Miejsc, na których praktycznie prawie nikt by się z tobą nie zgodził. Tak samo jak jest od groma takich, gdzie ktoś by się z tobą zgodził... Who cares?

Być może. Teraz dostrzegam pewną różnicę w sposobie pisanie. To co piszesz jest naturalne, a to co pisze Tekeeus trąci sztucznością przez cały internet.

A trąci sztucznością booo... Przyznać muszę, że zarzut co najmniej dziwny. Piszę tak jak mi wygodnie, tyle.

Nie wiem, wiem natomaist że zjawisko opłacania internetowych promotorów okreslonych linii światopoglądowych, czy zwykłego marketingu handlowego jest
notoryczne. Przykładowo, Swojego czasu był na forum wątek o tym że rząd Izraela wynajmuje ludzi promujących na internetowych forach żydowski punkt widzenia na sprawy konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Przypomniało mi się jak bodaj dwa lata temu zwolennicy teorii spiskowych twierdzili, że sceptycy to agenci.

Użytkownik Rainbow Lizard edytował ten post 02.09.2012 - 16:34


#54

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

To tylko pomysł, ale, uważam, że w dzisiejszych czasach trollingu i prowokacyjnych wpisów niezły.
Uzbierać sto na minusie, nie lada wyczyn, lecz niektórzy chyba się w tym prześcigają, nie zważając nawet na upomnienia Modów :/

Forum na pewno na tym nie straci, może tylko zyskać.

Głos w tej sprawie oddaje Wam, mile widziane propozycje, jak rozwiązać ten problem.


Kto tobie dał prawo sądzić,że cokolwiek możesz rozdawać, nikt. A piszesz...Głos w tej sprawie oddaje Wam
...nie życzę sobie, byś dawał mnie to co i tak bez twej łaski mam. Postronni mogli by odnieść mylne wrażenie, że jesteś kimś, a to wyłącznie twój wymysł.

Mym zdaniem sugerujesz coś, bo wiesz dobrze, że wyniknie kolejna dyskusjo/kłótnia nic nie wnosząca,a będzie ukazywać wyraźnie kto kim,jak i to,że ten z tym.
Próba sił?

Trolling to ładnie brzmiące słowo, więc osoba mieniąca się trollem raczej sympatyczną być musi. Raczej, bo to wyłącznie wynika z wypowiedzi i w żadnej mierze nie odnosi się do konkretnej osoby, a co za tym idzie nic nie wiemy o powodach jego trollowania. Sam pomysł Twój zapewne wynika ze złych doświadczeń i ja to rozumiem, ale żeby zaraz wykluczać kogokolwiek z grona tego i tak nie najwyższych lotów forum, toż to byłby gwóźdź do trumny.

Ja to widzę troszkę mniej radykalniej, bo proponuję nie zamykać nikomu możliwości wypowiedzi na forum, a w to miejsce utworzyć dział z tematami, gdzie założyciel tegoż tematu będzie decydował o użytkownikach mogących w nim pisać,lub nie. Coś w rodzaju..."Temat dla zamkniętego kręgu ". Lub druga opcja. Piszący, a trollujący w czasie dyskusji za takie działania na szkodę samej dyskusji zostaje z niej wykluczany na konkretny czas na wniosek twórcy tematu, a katem jest Mod mający narzędzia w swych rękach.

Z tymi - & + to Wy macie zadaneeee!
...jak dzieci, jak dzieci :rotfl:

#55

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To jest dla mnie szokująco...dziwny... pomysł i nie jestem w stanie pojąć, jak to możliwe, że w ogóle ktoś go zaproponował. Punkty reputacji są przyznawane wyjątkowo subiektywnie i nie trzeba być trollem, by zarabiać tutaj minusowe punkty! Wystarczy mieć niepopularne poglądy, a już się narażamy na ostracyzm. Może już to było poruszane w temacie, ja dorzucam tylko moją cegiełke. Wprowadźcie to a na pewno to zrobi dobrze temu forum :>

#56

Kilroj.
  • Postów: 32
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak tutaj czytam i od razu pisze ze bany za reputacje to durnota. Bylem na forum davidicke.pl i probowalem troche tam sie udzielac ale od razu pobanowali mi trzy konta po koleji bo sie nie zgadzalem z idiotyzmami jakie tam wypisywali wiec pieprze takie forum. Tu slyszalem ze jest normalnie i na razie jest przynajmniej widze ze mozna byc po jednej albo drugiej stronie i dyskutowac bez banow co chwila.
ale tez nie podoba mi sie to, ze modow kontroluje tylko jedna osoba, kto w ogole wpadl na ten pomysl? Ja bym proponowal powolanie grupy urzytkownikow kilku albo kilkunastu cos na wzor rady nadzorczej i niech ta grupa ocenia modow i decyduje o tym jak dziala to forum i wszystkie decyzje podejmowac wspolnie. tak wedlug mnie byloby najlpiej.

#57

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I ja coś wtrącę :D Jeśli chodzi o zniesienie minusów to można by było rozwiązać to tak że reputacja zaczynała się od 0 w górę a minusy można by było dawać tylko do 0 to wiadomo by było z kim się pisze (nowicjusz lub jakiś cieleban) :)


PS dajcie plusa :D :D :D

Użytkownik jacek84 edytował ten post 03.09.2012 - 17:11




#58

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

kilroj@
To jest prywatne forum. Właściciel ustanawia Admina i Admin rządzi.



#59

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

kilroj@

To zawsze było forum należące do jednej osoby i tak pozostanie. Jednak Eury zapoczątkował bardzo dumną tradycje neutralnej i sprawiedliwej administracji - Dziki Kurak nie wykazuje tendencji do zmiany tego stanu rzeczy. Więc nie ma się co martwić.



#60 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Administracja administracją ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie :D


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych