Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego dajemy minusy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#16

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te pomysły były już przerabiane.
W kwestii pisania uzasadnień. Przecież można zawsze wymyślić jakiś powód. Wpisać po prostu ,,nie zgadzam się z tym" lub coś w tym stylu. Nawet w kwestiach oczywistych takich jak to że Ziemia ma około 4,5 miliarda lat można by napisać ,,nie ja się z tym nie zgadzam, bo według kreacjonistów Ziemia ma 6000 tysięcy lat". I tak dalej.

najgorsze jest jednak kiedy ktoś daje minusa zupełnie bez powodu, z zawiści albo zazdrości i w temacie gdzie tego minusa dał, nie napisze dlaczego się z tym nie zgadza, nie przedstawi żadnych argumentów. Minusa daje tylko dlatego, bo to mu nie pasuje do tego co już sobie wymyślił.
Też mógłbym się zgodzić na likwidację minusów a zostawienie samych plusów. Chociaż jak widzę te zmyślone historie o duchach, latających obrusach to aż miło jest dać minusy za takie zmyślanie. Albo posty fanatyków religijnych, spiskowych jak WZT też się proszą o minusy.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 04.08.2012 - 16:29




#17

denaturat.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bawią mnie użytkownicy dający minusy w zemście, albo dlatego, że mają inne poglądy... ja daję minusy tylko, jak ktoś pisze wybitnie głupio i nie na temat, obraża innych, w drastyczny wręcz sposób nie przestrzega jakichkolwiek zasad pisania po polsku...

#18 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Wszyscy jestescie tacy sami, a potraficie dostać minusa i go nikomu nie oddac?

#19

Critias.
  • Postów: 127
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie! Czy was naprawde to obchodzi, ze dostaliscie jakiegos minusa czy plusa w Internecie?
Juz nie przesadzajmy.

#20

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ocenianie na forum jest totalna bzdurą, no jak dla mnie i dlatego też używam tego narzędzia bardzo rzadko. Czegoś takiego z emocjami nie wiążę, bo i samych emocji w necie nie wyrażam. Jeśli miałbym decydować i istnieniu takiego narzędzia na forum, to jestem za pozostawieniem.
Są ludzie poszukujący tu akceptacji...więc voila 8)

Po prawdzie, to to narzędzie pośrednio służy tu piszącym, bo dzięki minusom ta karuzela kręci się prędzej i mocniej, a Kurak wie najlepiej jak bardzo jej się to opłaca.





#21

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bawią mnie użytkownicy dający minusy w zemście, albo dlatego, że mają inne poglądy... ja daję minusy tylko, jak ktoś pisze wybitnie głupio

optymiści,dekadenci, ku***,starcy,prominenci,
politycy,księża,dzieci,uczeni i analfabeci,
żołnierze i emeryci ,narkomani i bandyci,
pederaści i zoofile wszyscy we wspólnej mogile

edycja overdose
Dołączona grafika

Użytkownik overdose edytował ten post 04.08.2012 - 16:49


#22

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czuję, że po tym temacie zostanie rozważona opcja wywalenia reputacji bądź samych minusów. Jestem za. To jest niepotrzebne.

Pfff... marzenia. Już to było nie jeden raz wałkowane.

Wszyscy jestescie tacy sami, a potraficie dostać minusa i go nikomu nie oddac?

Ja nie oddaję z powodu, który wcześniej przedstawiłam- nigdy nie wiadomo, kto nam tak naprawdę go dał i nie zamierzam krzywdzić niewinnego :P

Ludzie! Czy was naprawde to obchodzi, ze dostaliscie jakiegos minusa czy plusa w Internecie?
Juz nie przesadzajmy.

Z jednej strony racja, to dziecinada. Ale z drugiej strony nie jest wnerwiające, jeśli jest się jawnie dyskryminowanym za swoje poglądy, czego liczba minusów jest dowodem? To tak naprawdę swoisty ostracyzm internetowy i pole do wyżywania się dla takich właśnie frustratów, którzy myślą "aaale ze mnie kozak, właśnie dowaliłem mu minusa". Dlatego jest to dla mnie absurd. Bo nie służy to żadnemu konstruktywnemu celowi.

#23

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano


bawią mnie użytkownicy dający minusy w zemście, albo dlatego, że mają inne poglądy... ja daję minusy tylko, jak ktoś pisze wybitnie głupio

optymiści,dekadenci, kurwy,starcy,prominenci,
politycy,księża,dzieci,uczeni i analfabeci,
żołnierze i emeryci ,narkomani i bandyci,
pederaści i zoofile wszyscy we wspólnej mogile



Nie do końca, oj niestety nie.

Na pozór w jednej, lecz część zdecydowanie dupą do góry, bo zdaje im się, iż są lepsi, a są wyłącznie drobiazgiem nic nie wnoszącym.
...patrz piszących ja

Każdy (prawie) piszący w necie jest zainteresowany spełnieniem własnych zachcianek i potrzeb, dlatego też wyrażać siebie tak uwielbia
a nie uczyni tego dobitniej niż pisząc ja, Każdy chce mówić/pisać o sobie. To jest prawie normalne.
Większość ich nie dostrzega i dlatego to cielę używa minusa...by zaistnieć.

#24 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Wcale nie potzreba się tej funkcji pozbywać, ale delikatnie z modernizować, jest taka aplikacja na IPB że widać kto kogo czym odznaczył, do tej pory się dziwie dlaczeego tego nie ma, ejst to super rozwiązanie, uniknelibyśmy wtedy msciwych ludzi, przy czym zyskali bardzo dużo, system sprawdzony i zdany na 6+

#25

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

najgorsze jest jednak kiedy ktoś daje minusa zupełnie bez powodu, z zawiści albo zazdrości i w temacie gdzie tego minusa dał, nie napisze dlaczego się z tym nie zgadza, nie przedstawi żadnych argumentów.


Ja Cię minusowałem z czysto dżentelmeńskiej przyjaźni. A tak serio to kiedyś myślałem, że minusowanie jest właśnie po to, żeby podkreślić że nie jest się zgodnym z czyimś poglądem, wyleczyłem się szybko (w sumie sam załapałem) i później minusowałem innych bardzo rzadko. No ale teraz myślę, że minusowanie zwiększa agresję na forum, myślę, że dało by się bez tego obejść.

#26

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawdę nie macie czego roztrząsać - temat był poruszony milion razy.

Dołączona grafika

#27

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat nie służy żaleniu się lecz jak ktoś chce np na gorąco po - uzasadnić się tu , zrozumieć się i przyczynić do ogólnego zrozumienia zjawiska, to może. A czemu miałby nie móc?

#28

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nigdy w życiu nie dałem minusa, a plusa dałem może z dwa razy.
Dawanie munusów w odwecie to głupota i hipokryzja, bo wiadomym jest że ktoś nie koneicznie ma takie zdanie jak my i nas minusuje, ale rewanż tym samym bez wiekszego powodu to po prostu typowe zachowanie rodem z przedszkola "zabrałeś mi cukierka, ja zabiorę ci resorówkę.
Nie ogarniam w ogóle po co tutaj ta skala, to forum każdy ma prawo do wypowiedzi a ja z moją "żałośnie niską" oceną czuje się bardziej wyróżniony niż ktoś z pięcioma gwiazdkami bo znaczy to mniej więcej tyle że trafiam do ludzi, a ci z pięcioma po prostu mówią co ludzie chca usłyszeć. -_-
Tyle w temacie.

Użytkownik barakudo edytował ten post 04.08.2012 - 18:54


#29

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ja daje żydom

#30 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Właśnie, dlaczego tej reputacji jeszcze się nikt nie pozbył?

Szczerze powiem, że drażni mnie kiedy nawet nie potrafię się domyślić za co dostałam minusa/-y. Już kilka razy głowiłam się nad tym i jedyne co mi przychodziło do głowy to to, że ktoś się ze mną nie zgadza, ale w takim przypadku prowadzi się dyskusję a nie minusuje post, albo to, że walnęłam w poście jakąś straszną głupotę, ale wtedy wolałabym, żeby ktoś mnie z błędu wyprowadził ku poprawie moich przekonań a nie od razu minusował.

@pdjakow: to irracjonalne, ale taki czerwony brzydki minus naprawdę psuje dzień tym bardziej kiedy się nie zna swojej winy. uzasadnień nikt się nie doczeka z tego też powodu reputacja powinna być usunięta.

A kiedy ja daje minusy? Oczywiście, że je daję, ale w odwecie jeszcze mi się nie zdarzyło, bo to dziecinne, tak samo jak minusowanie oponenta.
Minusuję trolli i to z wielką chęcią tych, którzy robią błędy ortograficzne w co drugim słowie a dodatkowo piszą bez sensu no i fanatyków, którzy uświadamiają komuś, że piekło go pochłonie jeśli nie pokocha Jezusa. No i tych, którzy mnie chamsko i bezpodstawnie obrażają co oczywiste

Użytkownik coś_innego edytował ten post 04.08.2012 - 19:42



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych