Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po co nam ufo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taka mnie naszła dziś rano refleksja po tym jak w świadomym śnie pytałem ufo-ka czemu się do tej pory nie ujawnili. :roll: :lol

Tak więc po co nam Ufo? Czym dla nas jest? Jedni za wszelką cenę starają się temu zjawiskowi zaprzeczyć, inni wierzą we wszystko co się pojawia w sieci. A jakie jest Wasze zdanie?
Moje jest takie że na pewno nie mają oni dobrych zamiarów. Dlaczego zapytacie? Gdyby im zależało na ludziach to już dawno by się ujawnili. Bardziej zależy im pozostać nieuchwytnymi i realizować sobie znane plany. Takie jest moje zdanie.

mamy jeszcze jedną alternatywę — to wcale nie ufo. kto w takim razie? naziści. :lol

po drugiej wojnie światowej krążyło wiele legend na temat niesamowitych osiągnięć niemieckiej nauki. świta himmlera miała znać obcych osobiście, a oficer ss, jakob sporrenberg, opowiadał o tajnym napędzie antygrawitacyjnym. w 1938 roku trzecia rzesza wysłała ekspedycję na antarktydę — by założyć tam przyszły kosmodrom. za pomocą czegoś, co okazało się być przeskalowanym otwieraczem do butelek z naniesionymi znakami luftwaffe, ss miało dostać się na księżyc i założyć tam bazę. po niewidocznej stronie, rzecz jasna. jeśli macie wolny wieczór, posiedźcie trochę nad zdjęciami z radzieckiej łuny 3. nad późniejszymi nie, bo tam już wyraźnie widać, że nic ciekawego po drugiej stronie srebrnego globu nie ma.

No chyba że nasa retuszuje wszystkie zdjęcia :lol


możemy tak to ciągnąć w nieskończoność....


no nic, kto chce niech się wypowie. ;] przeważnie nie poruszam takich tematów ale dziś jestem po paru strongach więc wybaczcie :P :lol
  • 1



#2

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

UFO jest dla mnie jak sama nazwa wskazuje niezydentyfikowanym obiektem latającym, czyli najczęściej dla zwykłych śmiertelników w dzisiejszyvh czasach chińskim lampionem...
  • 6



#3

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kolejny taki temat... Samo istnienie tych obiektów(bardzo różnych!) jest FAKTEM, a czym są? J.w. - UFO, czyli nie wiadomo co, choć po masie materiałów z którymi się zetknąłem skłaniam się ku temu, że po części są to obcy, a po katastrofie w Roswell w sporej części są to jednak obiekty ludzkiej konstrukcji. A po co nam UFO? Bo ja wiem? Są częścią naszego świata i naszej historii więc po coś muszą być :]
  • 0

#4

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

UFO jest dla mnie jak sama nazwa wskazuje niezydentyfikowanym obiektem latającym, czyli najczęściej dla zwykłych śmiertelników w dzisiejszyvh czasach chińskim lampionem...

I odległy smigłowiec ,samolot, meteor a nawet Wenus.

Tak więc po co nam Ufo? Czym dla nas jest? Jedni za wszelką cenę starają się temu zjawiskowi zaprzeczyć, inni wierzą we wszystko co się pojawia w sieci. A jakie jest Wasze zdanie?
Moje jest takie że na pewno nie mają oni dobrych zamiarów. Dlaczego zapytacie? Gdyby im zależało na ludziach to już dawno by się ujawnili. Bardziej zależy im pozostać nieuchwytnymi i realizować sobie znane plany. Takie jest moje zdanie.

A po co nam np jest Księzyc? albo Jowisz. Po prostu jest i tyle.

Bardziej zależy im pozostać nieuchwytnymi i realizować sobie znane plany.

-Bo moze to byc nieznane jeszcze zjawisko.
-Bo UFO to świetna przykrywka do testów nieznanych broni czy srodków szpiegujacych. Bo tajne projekty to tajne projekty i na stronach"oswieconych" badaczy nie dowiecie się o nich.
-Bo moze to statki z przyszłości , odległej przeszłości , lub swiatów równologłych.
Nie ujawniają sie bo moze niechcą naszej zagłady . Bo społeczeństwo mozna szybciutko nauczyc posługiwac nowa bronią ale zmiany moralności trwaja bardzo długo. W czasie II wojny światowej istaniały odziały alianckich łowców głów, którzy uzbrojeni w thomsony dokonywali niesamowicie odwaznych rajdów na bazy japończyków. Ale wszystcy jesteśmy moralnie takim jak tysiace lat temu w czasie neolitycznej rewolucji rolnej .Potrafimy wszystko wykozystać do walki i mało co do budowy pożądnego, dostatniego życia .Jesteśmy jak małpy, a ty sie dziwisz, że ktoś niechce dac brzytwy.
  • 11



#5

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

.Jesteśmy jak małpy, a ty sie dziwisz, że ktoś niechce dac brzytwy.


Amen
  • 0

#6

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nam UFO po nic tak jakby.

Jesteśmy ich "dziećmi" tak jak to zapisano w Biblii księdze historycznej, tablicach Sumerów. itp... są naszymi bogami lub bogiem jak kto woli.

Dlaczego się nie ujawniają ? Ależ się ujawniają, ujawniają się od tysiąc leci na ziemii. Obecnie są w kontakcie z państwem które rządzi ziemią pod względem siły, chyba nie trudno sie domyśleć co to za państwo ;)

Brakującym ogniwem w teorii Darwina jest zmodyfikowany kod genetyczny przez obcych, brzmi to jak z kiepskiego filmu SF, ale taki jest fakt. Wypowiedzi genetyków są jednoznaczne. Nie ma możliwośći abyśmy wyeuowali od Neardeltanczyka w linii prostej, kod genetyczny jest tak dobrze zmodyfikowany, że natura nie robi tak zaawansowanych modyfikacji.

Tak naprawde zawdzięczamy im bardzo wiele, jakby nie oni to bylibyśmy dzisiaj Neardeltanczykami w jakiejś dziwnej epoce napewno bez tych dzisiejszych wygód :lol
  • -3

#7

Biedronka.
  • Postów: 234
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dołączona grafika
  • 14

#8

Witecki29.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wierzę że UFO czy USO to obiekty inteligentniejsze od nasi. Bliżej mi do stwierdzenia, że za wszystkim stoją...

- tajne rządowe technologie, bardziej zaawansowane niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić (najmniej prawdopodobne)
- bliskie spotkania są wynikiem rządowych testów lub zwykłych ludzkich problemów psychicznych, które nie zostały odpowiednio zdiagnozowane
(bardziej prawdopodobne)
- człowiek współczesny nie do końca poznał swoją planetę, jej historię oraz przyszłość.
(najbardziej prawdopodobne)

Istnieje ogrom tajemnic, które dziś nazywamy niewyjaśnionymi, gdyż po prostu wykraczają poza nasze rozumowanie, tak jak np. obserwacje astronautów czy pilotów. Nie znamy kosmosu tak dobrze jak istoty które wyprzedzają nas o tysiące lat. Śmieszą mnie jednak wypowiedzi zwolenników inteligentnych kosmitów, którzy rzekomo już się pojawiali w starożytności, odwiedzają dzisiaj i mają na to dowody.
Zgodzimy się, że kosmici którzy raczyli odwiedzić naszą planetę, muszą znacznie wyprzedzać nas technologicznie. Naukowcy szacują, że w całym wszechświecie, planet na których istnieje życie w takiej formie jakie znamy na naszej ziemi, muszą istnieć miliardy, więc na cholerę mieliby nas obserwować? Jaki sens jest w pojawianiu się na kilka sekund w jakichś zabawnych spodkach od tysięcy lat , zamiast włączyć tryb invisibility.? ktoś powie.. żeby testować nasze zachowania? tylko po co mieliby to robić, skoro już podobno nas odwiedzali.
Nie wydaje mi się, aby nasza planeta oraz istota ludzka była wyjątkową formą życia we wszechświecie, oj bardzo bym się zdziwił. Jesteśmy głupio-mądrzy, a jeśli coś bardziej inteligentniejszego, poza naszą planetą miałoby możliwość zaistnieć wśród nas, to chciałoby nas zgładzić, zaprzyjaźnić się lub chociaż przywitać. Nie widzę sensu w kontrolowaniu, porywaniu jednostek gdzieś na odludziu, aby zebrać informację o ludzkości, a później nas zgładzić lub kontrolować. Teoria że obcy kontaktują się jedynie z przywódcami mocarstw, jest wyssana z palca. Taka wiedza prędzej czy później przez setki lata przez kogoś by wyciekła. Nawet twardzielami i zachłannymi na władze kierują emocje, jesteśmy tylko ludźmi, ale myślącymi dlatego potrafimy tworzyć piękne rzeczy jak również złe, próbując, popełniając błędy i odnosząc sukcesy. Nie potrzebujemy do tego obcych.

Użytkownik Witecki29 edytował ten post 31.07.2012 - 16:45

  • 0

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Xgość znowu sobie wymyśla własne fakty. O różnicach między naszym kodem genetycznym a genami pozostałych naczelnych oraz innych zwierząt było mówione w tym temacie. http://www.paranorma...ch/page__st__15
Masz tam napisane np. że konie dzikie mają 23 chromosomy a te udomowione 22 pary.
Genetycy nie twierdzą( z małymi wyjątkami), że zmiana ilości chromosomów była niemożliwa. Tylko tyle, że nie wiemy dokładnie jak to się stało, bo nie da się cofnąć czasu i zobaczyć tego jak na filmie i zbadać.
Więc poczytaj najpierw jeśli chcesz wyrobić sobie jakieś stanowisko w takich sprawach.

A co do ufo. Mniej więcej zgadzam się z tym co napisał PTR. Ufo jest raczej wytworem rąk człowieka. Świadczyć o tym może np fakt, że największy wysyp ufo miał miejsce zaraz po II wojnie. Wcześniej o ufo niewiele wiedziano.
Nie uznaję też teorii według której kosmici pomagali nam w przeszłości. To że nie wiemy jak dokładnie powstały niektóre budowle, to nie znaczy, że musimy zaraz brać wyjaśnienie z kosmitami. Tak robią ludzie, którzy boją się smutnej prawdy i że ich niezwykły świat pełen dziwów i tajemnic będzie nudniejszy.
  • 1



#10

Kurdimol.
  • Postów: 102
  • Tematów: 3
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Hochsztapliku Wszystko, smutną prawdą jest ze tylko tyle wiedzy posiadłeś ile jest dostępne w wikipedii ale w tym jesteś dobry.To fakt.
Oprócz tego niewiele wiesz!

Dołączona grafika
Ironmacko


  • -4

#11

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hochsztapliku Wszystko, smutną prawdą jest ze tylko tyle wiedzy posiadłeś ile jest dostępne w wikipedii ale w tym jesteś dobry.To fakt.
Oprócz tego niewiele wiesz!

Nie przepadam za nim, ale jest naprawdę dobrym sceptykiem - wiele spraw, które zaliczysz w poczet zjawisk paranormalnych, on racjonalnie Ci wytłumaczy. Co z tego, że opierając się na informacjach z internetu? Wszak, od czego on jest?

Tak więc po co nam Ufo?

Człowiek ma pewność, że nie jest jedyną, dobrze rozwiniętą formą życia w całym Wszechświecie. UFO to zjawisko, które po prostu "jest". Być może - czując, że obca cywilizacja odwiedza Naszą planetę, bez konkretnego powodu - chcemy, jako ludzie, po prostu sprawić, żeby Nasze życie nie było takie nudne? Nie wiem. Nie powiem Ci tego. Każdy ma inne spojrzenie na tą sprawę.

Czym dla nas jest?

Czym jest dla mnie zjawisko UFO? Pojawieniem się niezidentyfikowanego obiektu latającego na niebie, który niekoniecznie jest dziełem obcej cywilizacji.

Jedni za wszelką cenę starają się temu zjawiskowi zaprzeczyć, inni wierzą we wszystko co się pojawia w sieci. A jakie jest Wasze zdanie?

W dobie dzisiejszych możliwości, mało które wideo lub zdjęcie, przedstawiające zjawisko UFO, jest autentyczne. Mimo to, zdarzają się ciekawe wyjątki. Jeżeli chodzi o moje zdanie w kwestii NOL-i, to wątpię, by dobrze rozwinięta technologicznie, obca cywilizacja, nie miała nic lepszego do roboty niż odwiedzanie Naszej planety. Owszem, być może chcą Nas lepiej poznać, nie ingerując zbytnio w Nasze życie - skoro jednak widzimy, że są - to jaki jest sens dalszych prób ukrywania się? Bardziej utrzymuję się przy sceptycznej teorii, że zjawisko UFO jest dziełem rąk człowieka - podczas trwania II Wojny Światowej, Niemcy mieli wiele imponujących projektów, jak na owe czasy. Tej teorii trzymam się przynajmniej do czasu, aż rzeczywiście, nie pojawi się jakiś konkretny dowód, potwierdzający, że UFO to obiekty pochodzące spoza Naszej planety ;)
  • 1



#12

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Xgość znowu sobie wymyśla własne fakty. O różnicach między naszym kodem genetycznym a genami pozostałych naczelnych oraz innych zwierząt było mówione w tym temacie. http://www.paranorma...ch/page__st__15
Masz tam napisane np. że konie dzikie mają 23 chromosomy a te udomowione 22 pary.
Genetycy nie twierdzą( z małymi wyjątkami), że zmiana ilości chromosomów była niemożliwa. Tylko tyle, że nie wiemy dokładnie jak to się stało, bo nie da się cofnąć czasu i zobaczyć tego jak na filmie i zbadać.
Więc poczytaj najpierw jeśli chcesz wyrobić sobie jakieś stanowisko w takich sprawach.

A co do ufo. Mniej więcej zgadzam się z tym co napisał PTR. Ufo jest raczej wytworem rąk człowieka. Świadczyć o tym może np fakt, że największy wysyp ufo miał miejsce zaraz po II wojnie. Wcześniej o ufo niewiele wiedziano.
Nie uznaję też teorii według której kosmici pomagali nam w przeszłości. To że nie wiemy jak dokładnie powstały niektóre budowle, to nie znaczy, że musimy zaraz brać wyjaśnienie z kosmitami. Tak robią ludzie, którzy boją się smutnej prawdy i że ich niezwykły świat pełen dziwów i tajemnic będzie nudniejszy.


nie wymyślam własnych faktow! poprostu znam starożytną historię własnej planety jak nie wielu z was, którzy plotą głupoty i sieją herezje!

wiesz śmieszy mnie twój sceptycyzm, no ale nic narazie masz takie prawo, mam nadzieje że w czas sie przebudzisz ;)

na kanale HistoryHD leci seria "Starożytni Kosmici" jeżeli masz taki program to obejrzyj, nie musisz się z tym zgadzać, ale obejrzyj dla własnego siebie, wypowiadają się tam głownie archeolodzy, program nie odpowiada na pytania, ale stawia pytania, sam sobie odpowiesz i znajdziesz prawde

czt widziałeś THE DISCLOSURE PROJECT - wypowiada się tam kilkudziesięciu świadków, którzy mogą składać prawdomówność pod przysięgą Kongresu Stanów Zjednoczonych - myślisz, że wymyślają i chcą nadszrpnąć swoją reputację aby się zbłaźnić przed całym światem
  • -2

#13 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Pomyśl trochę nad sensem tego co napisałeś w tytule. Jak to po co nam UFO? Odnosisz że do rzeczy któa powstała w ludzkiej wyobraźni i nie można nic więcej na ten temat powiedzieć bo po prostu nic nie wiemy.

Dotyczchczaas największym sukcesem,o którym jasno możemy powiedzieć że jest i spekulować na temat obcego życia jest księżyc jowiosza europa, siedzę w tym temacie już tak długi czas że będę się cieszył z głowonoga, albo nawet jednokomorkowca zdolnego do samoistnego rozmnażania jak go odkryjemy.

na kanale HistoryHD leci seria "Starożytni Kosmici" jeżeli masz taki program to obejrzyj, nie musisz się z tym zgadzać, ale obejrzyj dla własnego siebie, wypowiadają się tam głownie archeolodzy, program nie odpowiada na pytania, ale stawia pytania, sam sobie odpowiesz i znajdziesz prawde


Tak się składa że ja też to oglądam i jest to jedyny program z całej serii który jest ciekawstką dla fantasymaniaków, jakim kiedyś byłem tez i ja, dlaczego nie powiesz nic o innych filmach?? wyjales jeden który nic mowi konkretnego z braku wiedzy a wlasnie zadaje pytania, zeby taki t6yp jak Ty mial jedyny dowod kosmitow....

Poraziles mnie tym jak zaczales pisac na temat filmu 4 stopien, a pozniej przekonywac ludzi ze to prawda! a pewenie do dzisiaj nie masz swiadomosci ze rezyser filmu Cie oszukal :)

Jestes tak głupi ze Twoim idotyzmem, az mnie zaciekawiles, napisales ze wiesz duzo na temat starozytnej historii. proponuje debate z Tobą, albo się zblaznisz przy wszytkich, albo sie zblaznisz przy wszystkich z dodatkiem ze moze cos Ci to da do myslenia i przestaniesz polegac na filmach fantasy i swojej wybójałej wyobrazni, tylko o nauce opertej na racjonalnym mysleniu.

Wchodzisz w to? I przestan wypisywac znowu swoje madrasci bo nawet nie bedzie mi sie ich teraz chcialo czytac, jak cos swoje wypociny wylejesz w debacie

Użytkownik Veckas edytował ten post 01.08.2012 - 13:33

  • -1

#14

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jak zawsze te same argumenty za i przeciw.. a co tam dorzuce i swoich :roll:

Dla mnie UFO to cos co widzialem 2 razy w zyciu (22 i 7 lat temu) i do teraz skacze mi adrenalina gdy to wspominam.. tu nie bylo mowy o lampionach czy samolotach.. byly to spodki ja z s-f filmow, wiec jestem zywym dowodem ze to zjawisko jest prawdziwe. Co to jest? Wytwor naszych rak? watpie, taki pojazd dalby miazdzaca przewage dla jednego z mocarstw, a wyglada ze obecnie mamy wzgledna rownowage sil USA/Rosja/Chiny.. po co bylyby komu kosztowne Drony do szpiegowania itd..
Argument iz wysyp obserwacji nastapil, po II wojnie swiatowej, akurat jest dowodem na ulepszenie technik masowego przekazu w tamtym okresie..
dawniej - zwykly obywatel mieszkajacy np. na wsi jak cos zobaczyl to powtorzyl kilku sasiadom, a gdy doszlo to do sluchu soltysa to juz i tak kazdy mial tamtego za wariata.. i dalej wyszlo to co najwyzej w formie zwariowanych opowiesci zebraka na bazarze.. teraz ktos zobaczy Jezusa w plamie po herbacie i za dwa dni kilka milionow ludzi o tym uslyszy.. a koniec wojny byl poczatkiem przeplywu masowego informacji w radiu, nastepnie TV oraz rewolucja reporterow zadnych sensacji ku zaciekawieniu sluchacza.. juz nie bylo monopolu gazet dla intelignentow miejskich, ale te informacje byly kierowane do wzsystkich nawet tych co nie umieli czytac i trzeba bylo juz nie 10 stron czegos ale 10 godzin gadania o czyms.. aby sluchacz nie wstal od odbiornika
aha no i bylo sporo incydentow z UFO z okresu IIWS, juz nie mowie o wczesniejszych, bo jest tu specjalny watek do tego, w ktorym dyskusja jest prawie na noze ;]

Użytkownik bullik edytował ten post 01.08.2012 - 13:39

  • 8

#15 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Mi jak babcia kiedys opowiedziala o pewnym domu gdzie straszy to do dzisaiaj mnie to przeraza, nie mozna myslec wrecz tak naiwnie, to co widzimy i nie wiemy czym jest, dopisuje nasza wyobraznia, dla UFOologa kazda kropka na niebie sklania do myslenia ze to kosmici, dla zoologa moze byc jakmis dziwny gatunek ptaka ktorego szuka od lat, pilot bedzie sie zastanawial nad jakims tajnym samolotem, ciocia niby kiedys widziała zjawe na miotle, czy tak ciezko jest to zrozumiec? jakby mi obcy zapukal do dzrwi i mialbym przyjemnosc z nim sie napic i pogadac, wtedy smialo moglbym powiedziec, tak, widzialem ufoka.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych