Skocz do zawartości


Zdjęcie

NOL nad Marsem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

XIX wiek, HD, NASA posiadająca jedną z najwyższych technologii, a zdj. czarno białe .

No bo gdyby było kolorowe to mieliby więcej przerabiania. Musieliby zmienić kolor nieba z niebieskiego na szarobury, kolor skał z jasno brązowego na pomarańczowy itp. Od dawna wiadomo, że Mars nie wygląda tak jak na ich zdjęciach, a że amerykanie są leniwi to po co mają bawić się w korektę kolorów skoro mogą zrobić czarno-białe zdjęcie :)

http://www.bibliotec.../marte34_21.jpg
  • 0

#17

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ksztaltem obiekt wyglada jak F-15, a pustynia jak ta w Nevadzie 8)
  • 0

#18

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niemal wszystkie komentarze nietrafne.
Szczególnie ten z negatywem. :mrgreen:
Przecież te cyfrowe obrazy (zdjęcia) są przekazywane na Ziemią drogą radiową i ich podatność na przypadkowe zakłócenia jest znaczna.
  • 0



#19

denaturat.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

myślę, że jest to zakłócenie, bo obiekt jest zbyt wyostrzony w stosunku do tła.

poza tym... wierzycie, że udostępniliby zdjęcie z faktycznym statkiem kosmitów na stronie internetowej? :rotfl: ja myślę, że oni wiele wiedzą, bardzo wiele, może i zdjęcia też mają, ale na pewno nie dla wglądu szarej społeczności. czy tam zjadaczy hamburgerów. pewnie nigdy się prawdy nie dowiemy, a jeśli już, to okrojonej i bardzo przerobionej na taką, jaka im odpowiada.

Użytkownik denaturat edytował ten post 18.07.2012 - 15:04

  • 0

#20

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

myślę, że jest to zakłócenie, bo obiekt jest zbyt wyostrzony w stosunku do tła.

poza tym... wierzycie, że udostępniliby zdjęcie z faktycznym statkiem kosmitów na stronie internetowej? :rotfl: ja myślę, że oni wiele wiedzą, bardzo wiele, może i zdjęcia też mają, ale na pewno nie dla wglądu szarej społeczności. czy tam zjadaczy hamburgerów. pewnie nigdy się prawdy nie dowiemy, a jeśli już, to okrojonej i bardzo przerobionej na taką, jaka im odpowiada.


a moze wlasnie z tego przekonania nie przejmuja sie tym co przegapia, bo nawet zeby niewiem co tam bylo na zdjeciu to i tak ludzie powiedza ze niemozliwe aby nam to pokazali itd..

lub tez ktos z pracownikow nie zgadza sie z polityka NASA i celowo przepuszcza takie drobiazgi, aby pokazac to innym..

mnie osobiscie chce sie smiac z tego, ze jak takie zdjecie dotyczy Ziemi, to jest zalewane kometarzami ze to owad, ptak, samolot (co w 99% przypadkow jest oczywiste), a tutaj poniewaz powyzsze odpada z automatu, to wymyslane sa na predko nowe przyczyny - wazne aby sceptyczne i to przekonanie wlasnie smieszy.. "siedze przed kompem, badam kosmos palcem po monitorze i wszystko wiem.."

Jesli bylby to blad w przesyle danych to czy nie powinno byc takich wiecej i czesciej, jak np z tymi z SOHO gdzie w tygodni jest kilka na YT filmow z inwazja UFO?
Dziwne ze wydarzylo to sie chyba pierwszy raz z setek tysiecy zdjec przeslanych podobnie, chocby np takie:
Dołączona grafika

Użytkownik manitoris edytował ten post 18.07.2012 - 15:30

  • 4

#21

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

artefakt moze byc .. ale tam za nim jakas smuga jest ? jakby gazy wylotowe,
  • 0

#22

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

manitoris@
Przykład dobry, bo na tym zdjęciu też są ciekawe miejsca.

Dołączona grafika



#23

denaturat.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

manitoris@
Przykład dobry, bo na tym zdjęciu też są ciekawe miejsca.


skały układające się w siedzącego człowieka. co w tym ciekawego? za pierwszym razem jak widziałam to zdjęcie w ogromnym powiększeniu nawet na to uwagi nie zwróciłam. a twarze i sylwetki ludzi i zwierząt jako dziecko wieczorami wyłapywałam we wzorkach na tapecie ściany. i nawet je liczyłam. co z tego? to były wzorki, nie ludzie, tak samo tu jest tylko kawałek skały.
  • 0

#24

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tam wzorek na matrycy. Chodzi mi o to, że każdy widzi co chce.
To może być nawet kupa marsjańskiej muchy, a i tak się tego nie dowiemy.



#25

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

manitoris@
Przykład dobry, bo na tym zdjęciu też są ciekawe miejsca.

Dołączona grafika


A mi się te zaznaczenie od razu skojarzyło z tym:


  • 0



#26

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

zdjecie wybralem celowo.. dla ciebie to kamienie, dla mnie rzezba - pozostalosc po i dowod na istnienie cywilizacji na Marsie, ktory przeciez dawniej znajdowal sie na dogodnej pozycji wzgledem Slonca, a Ziemia mu skradla to miejsce..

Dołączona grafika

swoja droga, ciekawe czy za iles mln lat, beda prowadzic podobne dywagacje na temat pustynnej, sklaistej planety Ziemia :roll:

Użytkownik manitoris edytował ten post 19.07.2012 - 13:04

  • 1

#27

eXistance.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w 2023 będziemy widzieć relację live z marsa, choć znając życie, to coś się nie uda lub ktoś przeszkodzi i pokazywanie marsa w tv się nie uda.
  • 0

#28

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jakasz to technologia nam to umożliwi?
  • 0

#29

eXistance.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@up


http://ufozone.blox....rska-firma.html

Użytkownik eXistance edytował ten post 19.07.2012 - 13:39

  • 0

#30

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na Marsa da się jeszcze dolecieć rakietami na paliwo stałe/ciekłe, ale jak ludzkość będzie się chciała wybierać w dalsze obszary kosmosu(w realnym czasie, a nie misji wielopokoleniowej) to trzeba znaleźć bardziej efektywne środki napędowe.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych