Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duch/postać - Wilczy Szaniec - bunkry


  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#76 Gość_Antychrust

Gość_Antychrust.
  • Tematów: 0

Napisano

Może to zbyt daleko idący wniosek, ale owa postać przypomina mi Clausa von Stauffenberga.
  • 0

#77

Penguin.
  • Postów: 92
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sorry za off, no ale konkret teraz - kto mieszka blisko i nie ma problemu z dostaniem się tam ?
  • 0

#78

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sorry za off, no ale konkret teraz - kto mieszka blisko i nie ma problemu z dostaniem się tam ?

Ale był już takie pytania i były już odpowiedzi w stylu "No ja, wybiorę się tam niedługo z kolegami" itp. I jakoś nikt jeszcze nic nie zamieścił więc nie widzę sensu po raz któryś już zadawać pytań o to samo.
  • 0



#79

Penguin.
  • Postów: 92
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Sorry za off, no ale konkret teraz - kto mieszka blisko i nie ma problemu z dostaniem się tam ?

Ale był już takie pytania i były już odpowiedzi w stylu "No ja, wybiorę się tam niedługo z kolegami" itp. I jakoś nikt jeszcze nic nie zamieścił więc nie widzę sensu po raz któryś już zadawać pytań o to samo.


Chodziło mi kto dokładnie ma czas, sposobność i odwagę tam się pojawić i zrelacjonować ten wypad, bo odpowiedzi w stylu '' ja się może niedługo wybiorę/ nie wiem jeszcze czy się wybiorę choć mam blisko, etc.'' nie są konkretne, choć jedna osoba zgłosiła się na ochotnika.
  • 0

#80

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Ja bym chętnie z kimś pojechał, gdyby nie to że pracuję ciągle, za to w wakacje za rok na 100 % wezmę urlop większy, bo wcześniej takowego nie dostanę i pojadę jeśli to się nie wyjaśni do tej pory :D Wiem że marna obietnica, ale lepsze to niż nic. Fajnie jakby był ktoś chętny stąd, bo moi przyjaciele są dosyć strachliwi :) A że jestem dość dobrze zbudowany, to chętnie wybiorę się z Penguin :) :D


hahaha to za rok się wybierzemy, nawet jeśli okaże się że to tylko graffiti :D



Z chęcią, nawet jeśli już nie bedzie tego bunkra :D
  • -1

#81

Obywatelka AM.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Byłam dziś w Wilczym Szańcu.
Niestety nie był to zbyt udany wypad. Jeśli ktoś oczekuje rewelacji w tej sprawie albo mrożących krew w żyłach historii o duchach, lepiej niech od razu przeskoczy do sekcji "podsumowując".

Zaczęło się od tego, że wydrukowałam mapkę bunkrów z wikipedii. To był błąd. Okazało się, że nie ma ona wiele wspólnego z rzeczywistością. Numeracja na mapce zupełnie nie zgadzała się z tą, która była na bunkrach, a i wyrysowane ścieżki zostały wzięte chyba z kosmosu. Myślałam, że bunkry o które chodzi, czyli nr 29 i 30 są w tej części płatnej do zwiedzania (tak wynikało z mapki). Wybuliłam nieco grosza, a okazało się, że niepotrzebnie. W sklepie z pamiątkami znalazłam przewodnik z prawidłową mapką. Okazało się, że te bunkry są w ogóle po drugiej stronie szosy Kętrzyn-Gierłoż. Przewodnika tego już nie kupowałam, postarałam się tylko zapamiętać umiejscowienie bunkrów.
Teren po drugiej stronie szosy był o wiele mniej uczęszczany przez turystów (w części płatnej trzeba było dostałownie przebijać się przez tłumy), a tym samym brakowało wydeptanych ścieżek i trzeba było przedzierać się przez leśne chaszcze. Bunkier nr 29 znalazłam, ale graffiti w nim nie widziałam. Bunkra nr 30 nie znalazłam :( (a po przewodnik już nie wracałam, bo musiałabym znów zapłacić za wejście na teren). Kolesie, którzy nakręcili film, pisali, że oglądali jeszcze "jakiś bunkier na początku", ale za Chiny nie wiem, gdzie w tym lesie był ów początek i o który bunkier mogło im chodzić.
Na zdjęciach wykonanych przeze mnie w różnych bunkrach nie widać nic ciekawego.

Podsumowując:
1. W bunkrze nr 29 nie widziałam graffiti.
2. Bunkra 30 nie znalazłam.
3. Trzeci bunkier nie został jasno określony przez twórców filmiku, więc może w nim byłam, a może nie. W każdym razie w żadnym z widzianych dziś bunkrów nie widziałam graffiti żołnierza.
4. Najlepiej by było, jakby twórcy filmiku sami to potwierdzili. W końcu oni najlepiej wiedzą, w których bunkrach byli.
5. Mapki z internetu są do dupy (ta z wikipedii i ta wrzucona przez kogoś w tym temacie też). Zainwestujcie w przewodnik.
Czyli nie mogę ani potwierdzieć, ani zaprzeczyć tezie o graffiti. Niestety :/ . Może ktoś inny będzie miał więcej szczęścia.

Garść informacji dla ewentualnie zainteresowanych zwiedzaniem:
wejście 15 zł (studencki 10 zł)
parking 10 zł
bunkry 29 i 30 są po drugiej stronie szosy, w strefie gdzie nie trzeba płacić.

Szkoda, że nie udało mi się pomóc w sprawie, ale przynajmniej byłam na miejscu ;]
  • 16

#82

zakrwd.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W takim razie bunkry numer 29 i 30 to były tamte, bo jak znam tą ekipę to na bank nie chcieli płacić :))

Pozostaje więc bunkier numer 30... jeśli ktoś pojedzie to szukać właśnie numeru 30.. jeśli tam nie będzie żadnego takiego graffiti to będę miał miękko ;) i osoby które tam były po usłyszeniu tego info również

Dziękuję ObywatelkoAM, doceniam, że chciało Ci się tam przejść dla ogólnoforumowej wiedzy. Myślę, że kluczowy będzie tutaj bunkier 30, jeśli w nim nie będzie graffiti to dopytam o co chodziło im z tym bunkrem z początku.

Pozdrawiam!

Użytkownik zakrwd edytował ten post 17.08.2012 - 00:24

  • 2

#83

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamiast ich dopytywać to po prostu powiedz, żeby Ci na mapce zaznaczyli który to bunkier.
  • 1



#84

Darkness.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

bybyłem tam dziś **** bunkier nr 30 idealnie to samo miejsce ssam byłem ja tyko i przewodnika nim wziąłem nie ma grafiti nic nie wracam tam nie bieglem jeszcze tak szybko nadal ciarki mam

Dołączona grafika

/mylo
  • -9

#85

zakrwd.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pics or didn't happened.
  • 1

#86

grosz213.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pics or didn't happened.


Nie sądzę, żeby piksele, artefakty, szumy i te sprawy ułożyły się w tak realny obraz...

Moim zdaniem troszkę za bardzo doświetlona lewa część tego graffiti tam, gdzie już reszta jest czarna.

Po co ludzie rejestrujecie się na tym forum... Żeby gnoić innych i ich opowiadania? Nie przeczę, że wiele tu prowokacji, ale też proszę, trochę szacunku do innych. Byłoby wam przyjemnie, gdyby was tak gnojono? Krytykę można wyrazić kulturalnie
  • 0

#87

zakrwd.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Leżę XDDDD Przecież to mój temat, pisałem do Darkness'a, bo opowiadać, że się tam było można wiele, ale mamy technologię, która umożliwia zrobić zdjęcia i wrzucać je na forum.
  • 3

#88

ter889.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mieszkam niedaleko Wilczego Szańca. Bywało, że byłam tam co drugi dzień, znam dość dobrze ten teren i swoje też tam zobaczyłam. Oprócz dziwnego uczucia, które nie tylko mnie niejednokrotnie towarzyszyło uwieczniłam na kilkudziesięciu zdjęciach orby, zdjęcia były robione w różnych porach dnia, a nawet porach roku. Nie raz widziałam tam cienie, postacie na drodze, w bunkrach. Głębiej w lesie kilkakrotnie słyszałam dziwne odgłosy i prawie zawsze czułam się jakby ktoś mnie obserwował. Wracając do tematu tych 2 bunkrów, postaci i graffiti. Byłam tam dzisiaj sprawdziłam dokładnie i nie ma w tym miejscu żadnego graffiti. Z tego co mi wiadomo o Wilczym Szańcu i duchach w nim nakręcono przynajmniej jeden film dokumentalny.
  • 0

#89

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mieszkam niedaleko Wilczego Szańca. Bywało, że byłam tam co drugi dzień, znam dość dobrze ten teren i swoje też tam zobaczyłam. Oprócz dziwnego uczucia, które nie tylko mnie niejednokrotnie towarzyszyło uwieczniłam na kilkudziesięciu zdjęciach orby, zdjęcia były robione w różnych porach dnia, a nawet porach roku. Nie raz widziałam tam cienie, postacie na drodze, w bunkrach. Głębiej w lesie kilkakrotnie słyszałam dziwne odgłosy i prawie zawsze czułam się jakby ktoś mnie obserwował. Wracając do tematu tych 2 bunkrów, postaci i graffiti. Byłam tam dzisiaj sprawdziłam dokładnie i nie ma w tym miejscu żadnego graffiti. Z tego co mi wiadomo o Wilczym Szańcu i duchach w nim nakręcono przynajmniej jeden film dokumentalny.


Pics or didn't happened.


  • 2

#90

Vintagee.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I co taka ciekawa sprawa i przepadnie ? Naprawdę nikt się tam nie wybierze?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych