Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obowiązkowe "szczepienia"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#31

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Alembik_Vina@

Jeszcze Cię zamkną w wariatkowie za takie numery i potem zaszczepią. Chyba się nie opłaca. :mrgreen:
  • -1



#32

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@ Mylo

Twoje rozważania są dalekobieżne. Miałem na myśli spontaniczny zryw społeczeństwa.
Obecnie przeważa niezadowolenie z poczynań rządów.
Chodzi o to by można było powstrzymać to co rozpoczęło się po zmianie ustroju w strukturach władzy.
  • 2

#33

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo ja nie wierzę w rewolucje. W 99% w efekcie do władzy dochodzą najzręczniejsi demagodzy i tylko zmienia się osoba władcy, dodatkowo wprowadzając swoje dziwne wizje.

Mógłby np całkowicie zlikwidować szczepienia gdyby był ich przeciwnikiem, co by było katastrofą.
  • 0



#34

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

CZyli takie zjawiska jak demokracja i wolność zwyczajnie nie istnieją...
Dołączona grafika
  • 1

#35

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Alembik_Vina@

Jeszcze Cię zamkną w wariatkowie za takie numery i potem zaszczepią. Chyba się nie opłaca. :mrgreen:


Wtedy wygłoszę mowę Hipokratesa i kopnę w dupę pierwszego lepszego psychiatrę, później przypierdolę mu w mordę i zeżrę mu jaja.
  • 1

#36

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Alembik i inni, możecie tak w skrócie napisać dlaczego jesteście przeciwni szczepieniom? Dlaczego się ich boicie? Obawiacie się skutków ubocznych czy tak ogólnie nie chcecie żeby kraj nakładał na was nowe obowiązki?
Tak tylko pytam.

Nie wiem, byliście kiedyś na badaniach lekarskich z zakresu medycyny pracy? Trzeba takie badania robić kiedy podejmuje się legalną pracę. W zależności od tego jaka to jest robota, różna jest liczba badań. Czasem wystarczy tylko badanie okulistyczne. Przecież to też jest zwykły obowiązek obywatelski, ustalony w przepisach. To też jest w jakimś sensie ograniczanie wolności. Może czas zacząć protestować.
  • 0



#37

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Legalne. pffff
  • 0

#38

strachowyj.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Badania w związku z wykonywaną pracą to nie jest żaden obowiązek obywatelski. Dobrowolnie podpisujesz umowę, zgadzasz się na jej wszystkie warunki a potem masz korzyści finasowe (czyli pensję) za wywiązywanie się z warunków umowy. Obowiązki prcownika, obowiązki pracodawcy. Nie żaden obowiązek obywatelski.
Obowiązkowe szczepienia dla osób zdrowych przebywających na terenie RP to zupełnie inna bajka. To zresztą też nie są obowiązki obywatelskie tylko obowiązki ustawowe (niepieniężne).

Dzisiaj było posiedzenie senatu w sprawie nowelizacji ustawy o zapobieganiu epidemiom itd (czyli ta własnie).
Naprawdę słuchając czegoś takiego można stracić wiarę w człowieka. Ludzie, którzy kompletnie nie znają podstawowych ustaw zabierają sie za stanowienie prawa. I nikogo nie obchodzi, ze jakiś przepis może być niezgodny z konstutycją, z innymi ustawami, z umowami międzynarodowymi czy prawem unijnym. Po prostu radosna twórczość.
  • 0

#39

zakrwd.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Alembik i inni, możecie tak w skrócie napisać dlaczego jesteście przeciwni szczepieniom? Dlaczego się ich boicie? Obawiacie się skutków ubocznych czy tak ogólnie nie chcecie żeby kraj nakładał na was nowe obowiązki?
Tak tylko pytam.

Tak ogólnie nie chcemy by kraj nakładał na nas nowe obowiązki. A dokładniej nie obowiązki, tylko nie życzymy sobie, by kraj pod przymusem kazał nam się szczepić. Jestem wolnym człowiekiem. Wiem co dla mnie dobre. Nie będę się szczepił, bo nie chcę. Taka jest moja wola. Mam nadzieję, że wyczerpałem temat i wiesz już wszystko, bo jestem pewien, że Alembik i inni przeciwni obowiązkowym szczepieniom - myślą w ten sposób co ja. Jeśli nie - napiszcie.

Nie wiem, byliście kiedyś na badaniach lekarskich z zakresu medycyny pracy? To też jest w jakimś sensie ograniczanie wolności. Może czas zacząć protestować.

To nie jest ograniczenie wolności - jeśli się nie zgadzam na te badania, mogę poszukać innej pracy lub założyć własną działalność. Może czas przestać prowokować.
  • 2

#40

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możesz być wolnym człowiekiem jeśli będziesz mieszkał sobie na bezludnej wyspie albo gdzieś w afryce gdzie kraje to tylko nazwy na mapach. W pozostałych przypadkach muszą być ustalone jakieś normy prawne. A to że komuś się nie podobają niektóre zasady to już jest jego problem. Nie można mówić, że szczepienie jest czyjąś prywatną sprawą i nie ma znaczenia dla reszty ludzi. Bo to od tego czy ludzie będą się szczepić zależy zdrowie pozostałych obywateli.
W niektórych krajach Europy zwiększa się liczba przypadków odry. Jest to spowodowane między innymi tym, że te kraje rezygnują ze szczepień przeciwko tej chorobie.

Wielu ludzi boi się szczepień z powodu irracjonalnych lęków i naczytania się nieprawdziwych informacji.
Jeśli ktoś z takich powodów boi się szczepień to tak samo jakby bał się pić zwykłą wodę bo gdzieś przeczytał że każda woda zawiera jad kiełbasiany. Ja nie widzę powodów żeby bać się szczepień.
  • 1



#41

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wielu ludzi boi się szczepień z powodu irracjonalnych lęków i naczytania się nieprawdziwych informacji.
Jeśli ktoś z takich powodów boi się szczepień to tak samo jakby bał się pić zwykłą wodę bo gdzieś przeczytał że każda woda zawiera jad kiełbasiany. Ja nie widzę powodów żeby bać się szczepień.

Zapewne jako pierwszy stałeś w kolejce po szczepionkę na świńską grypę?

To że ustanowiono złe prawo nie oznacza że ja mam je respektować. Me działania będą skupione na dążeniu do zmiany tego prawa.
  • 3

#42

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Chyba w temacie, więc się wsłuchajcie uważnie!


Przymusowe szczepienia w Polsce - Posiedzenie senackiej komisji zdrowia 0

...i jeszcze to!

Profesor Majewska o szczepionkach
  • 0

#43

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba w temacie

Posiedzienie senackiej komisji zdrowia równie dobrze pasowałoby do wątku o Żydach ;->

Profesor Majewska o szczepionkach

Państwowy Zakład Higieny o prof. Majewskiej.
  • 0



#44

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawy materiał w całości poświęcony tematowi szczepionek. Polecam.







Użytkownik rainman edytował ten post 09.07.2012 - 23:52

  • 2

#45

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Coraz częściej w wolnym świecie ( nie Polska) ludzie oskarżają wielkie korporacje medyczne ze ich medycyna jest nieefektywna i jest zwykłym przekrętem.

Big Pharma: Runaway Criminality and Fraud
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych