Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przepis na własny lądownik księżycowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Notice: zdjęcia są autentyczne i pochodzą z oryginalnych filmów NASA. Każde zdjęcie posiada unikalny numer.

Dołączona grafika
  • 0



#2

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Notice: zdjęcia są autentyczne i pochodzą z oryginalnych filmów NASA. Każde zdjęcie posiada unikalny numer.

:P mam jeszcze mały poradnik z cyklu "jak dokładnie łączyć elementy, aby uchronić się przed dekompresją"

Dołączona grafika
  • 0



#3

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może wreszcie spełnią się moje marzenia z wczesnego dzieciństwa :P :
Kto wie, z czego amerykanie zrobili te swoje 'statki kosmiczne'...
  • 0



#4

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

lol to zdjecie jest zabujcze, usmialem sie jak nigdy,

chodzcie moze jest gdzies jak zbudowac wlasny prom kosmiczny

ale jak widze to co robili rosjanie zeby zbudowac flote powietrzna to to nie jest nawet takie zle, tyle ze nie uchroni nas w kosmosie przed dekompresja
  • 0



#5

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Heheheheh ... ten lądownik wygląda jakby był oklejony jakimś zwykłym papierem/tekturą + ta słynna złota folia do pieczenia ... :D

A taśma to juz w ogóle bez komentarza :lol :
  • 0



#6

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co tak się wszyscy czepiacie tej złotawej folii? Wiecie do czego ona wogle była, czy tak klepiecie bez sensu?
  • 0

#7

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co tak się wszyscy czepiacie tej złotawej folii? Wiecie do czego ona wogle była, czy tak klepiecie bez sensu?


Co nie oznacza, że nie mamy prawa śmiać sie z tego - taki jest temat, który sugeruje z czego mógłbyć zbudowany lądownik (przecież widać że temat może być odbierany humorystycznie).

Ja i tak nadal będe się śmiał z wyglądu (na zoomie) lądownika, który wygląda jakby był z kartonu/tektury ... i może mi powiesz, że jest to niezgodne z tematem ? I że niemam wiedzy na ten temat ...

W konkretnych tematach takiego podejścia brak ... ale akurat ten temat na tego typu reakcje pozwala.
  • 0



#8

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To co ... robimy własny lądownik by VRP ? :D

P.S.
Fotka Nr. 1 jest moją ulubioną (w całej gamie Moon Photos)... bez względu na to czy reszta jest prawdziwa czy nie... ta foteczka widnieje u mnie w galerii THE BEST OF... :D
  • 0



#9

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zanim napiszę kilka słów komentarza, najpierw sam poproszę o wyjaśnienie pewnej kwestii.
Dj_cinex, Eurycide, ewentualnie ktoś inny, proszę, powiedzcie mi, jakie to elementy niesprzyjającego księżycowego środowiska mogły uszkodzić zewnętrzną okrywę LM?
  • 0



#10

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx ja sie tylko ciagle zastanawiam na co poszly te grube miliony dolarow jak patrze na konstrukcje jaka jest zarowno modul ladownika, ksiezycowy lazik, modul dowodzenia / serwisowy...

Zeby nie byc goloslownym to powiem, ze ostatnio zaczalem przegladac pelna dokumentacje jesli chodzi o budowe lazikow (dosyc obszerne pliki pdf) i powiem, ze na pierwszy rzut oka nie wiadac tam niczego, co byloby warte wydania 38 milionow dolarow (co na tamte czasy bylo kwota wrecz kosmiczna)
  • 0



#11

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie, Eurycide, a odpowiesz na moje pytanie?
  • 0



#12

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jakie to elementy niesprzyjającego księżycowego środowiska mogły uszkodzić zewnętrzną okrywę LM?


nikt nie pisal nic, ze jakies elementy moga uszkodzic powloke, jak juz to tylko mozna miec watpliwosci co do szczelnosci kabiny i np. co do grubosci poszycia (odnosnie promieniowania - choc po tych zdjeciach nie da sie oczywiscie oceniac grubosci poszycia). Nasmiewamy sie tutaj raczej tylko z samego wygladu, ktory badz co badz dzielem sztuki nie jest.

A jesli juz koniecznie pytasz o mozliwe zagrozenia dla konstrukcji to

- moment ladowania (przyziemienie)
- mikrometeoryty
  • 0



#13

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nasmiewamy sie tutaj raczej tylko z samego wygladu, ktory badz co badz dzielem sztuki nie jest.

I dobrze, że nie jest, bo wtedy LM zamiast na Księżyc poleciałby do Muzeum Guggenheima.

- moment ladowania (przyziemienie)

Po to lądownik miał masywne, stalowe teleskopowe nogi, żeby zamortyzować siłę uderzenia przy lądowaniu. Po to też są stalowe zastrzały na zewnątrz świetnie widoczne na wklejonym przez Ciebie zdjęciu.

- mikrometeoryty

To niewielkie zagrożenie. Dotychczas w historii lotów kosmicznych zdarzyło się kilka przypadków uderzenia mikrometeorytem. Żaden z nich nie przyczynił się do większych szkód. Zwykłe stalowe poszycie w zupełności wystarcza przed takim "atakiem".
  • 0



#14

Bazzg.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oj, oj, oj... Kolejny 'fanatyk' :/ ... Jezu, człowieku, nie masz za grosz poczucia humoru? Idź wleź w... lufę amerykańcom, jak tak im wierzysz, to na bank będziesz wiedział, że nie chcą cię zabić tylko wystrzelić w nowym projekcie podboju kosmosu na księżyc... Ufff... Ale sięnapisałm, ależ niegramatycznie, ale może przemówi mu do rozsądku. Sądzę, że jakiś (tandetny, bo tandetny, ale...) ma. ROZUMIESZ?


PS. Jakbyś nie zrozumiał: ŚMIEJEMY SIĘ Z EWIDENTNYCH PODPUCH SERWOWANYCH NAM PRZEZ AMERYKANÓW! TO NIE MÓGŁ BYĆ LĄDOWNIK, TO NAWET NIE MOGŁO MIEĆ SILNIKA, BO SAMO BY SPŁONĘŁO!!! Jeeeeeeeezuśku...
  • 0

#15

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bazzq poki co to Ty tutaj nie blyszczysz rozsadkiem, a w dodatku jestes kolejnym typem ktory uprawia pustoslowia, nie przeczytal nawet calego tematu ze zrozumieniem i nie stac go na rzeczowa rozmowe.

ŚMIEJEMY SIĘ Z EWIDENTNYCH PODPUCH SERWOWANYCH NAM PRZEZ AMERYKANÓW! TO NIE MÓGŁ BYĆ LĄDOWNIK, TO NAWET NIE MOGŁO MIEĆ SILNIKA, BO SAMO BY SPŁONĘŁO!!! Jeeeeeeeezuśku...


teraz nam odpowiedz, DLACZEGO, konkrety ! a nie tępe gadanie i przekrzykiwanie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych