Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twoje Zdanie Na Temat Wydarzeń Z Dnia 11 Września 2001 R.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1248 odpowiedzi w tym temacie

#901

AnkylDankan.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[/quote]

To była symulacja dla WTC7. Tam nie było paliwa lotniczego, ale symulacja ma cały szereg błędnych założeń o czym było na filmie i co wytyka min. Gage (najśmieszniejszy jest brak zamodelowania przewodnictwa cieplnego). Nawet ta symulacja, która jest jakby robiona na siłę pod wersję oficjalną - nie odpowiada rzeczywistości.
[/quote]

Niestety nie mam głosu tak więc nie wiedziałem do końca o co chodzi. Panie Nexus, ja własnie o tym mówię że symulacja według mnie, nie jest 100% dowodem, bo robi się pewne założenia od których zależny jest wynik symulacji. Druga sprawa, to co Pan słusznie zauważył, symulacja bierze pod uwagę czynniki od A-U ale pomija pewną część czynników. Trzecia sprawa, symulacja opiera się na modelu matematycznym, który nie zawsze jest (a nawet można powiedzieć że w przypadku tak złożonego zjawiska jak zburzenie) odpowiadającym zjawiskom występującym w rzeczywistości.

Przy projektowaniu budynków wszystkie te problemy są praktycznie pomijalne, z uwagi na to, że zawsze przyjmuje się najgorszą z możliwych do zaistnienia danych.
Przy wykonaniu takiej samej analizy dla już zniszczonego budynku pojawia się dylemat: jeśli przyjmie się za wysokie np. współczynniki wytrzymałości to się nie zwali, jak się przyjmie za niskie to się za szybko zawali. W związku z czym na analizy MES patrzę w sposób: "To jest jedna z możliwych wersji zniszczenia budynku".

Użytkownik AnkylDankan edytował ten post 02.06.2011 - 07:39

  • 0

#902

Quintus Maximus.
  • Postów: 577
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aquila

Przecież ta kwestia byłą już poruszana i wyjaśniona. O tutaj:
KLIK
Kiedy to specjalnie dla Ciebie rozbiłem na klatki rozmaite nagrania uderzenia samolotu w wieżę WTC aby jasno i wyraźnie wykazać Ci, że to nie żadna "grafika nosa samolotu która niezdarnie wyleciała poza obrys wieży", ale po prostu eksplozja.

Te wyodrębnione przez ciebie klatki nic nam nie wyjaśniają.
Na nagraniach, które ukazały się już po całym wydarzeniu twoja "po prostu eksplozja" ma wyraźny długi cylindryczny kształt (zwróćcie uwagę na brak cienia na północnej stronie wieży - EWIDENTNA GRAFIKA, północna strona jest zacieniona na wszystkich innych nagraniach np. tu)
Dołączona grafika
Ten kształt widać bardzo wyraźnie. Pokaż nam JAKĄKOLWIEK eksplozję, która przybiera kształt długiego, cylindrycznego obiektu ;) Nie znajdziesz takiej! Jak wielce bezmyślnym człekiem trzeba być, by uwierzyć, że powstała w wyniku wybuchu "Ot, chmura" może mieć długi, cylindryczny kształt. Dorobili po prostu na wielu nagraniach ten absurdalny paluch i jego cień, by w jakikolwiek sposób wytłumaczyć babola z nosem grafiki samolotu, która wysunęła się poza wieże.

Cień został dorobiony BO GO PIERWOTNIE NIE BYŁO :)
Dołączona grafika

Gdzie widzisz w tym jakąkolwiek "grafikę nosa samolotu" to już chyba tylko Ty raczysz wiedzieć ;) Po drugie - wklejasz już od dawna te swoje zdjęcie "nosa samolotu" wystającego szczęśliwie z wieży WTC i tłumaczysz to "błędem grafików", tymczasem na wszystkich nagraniach ze wszystkich kątów widać, że to po prostu fragment "fireballa".


Dla mnie na nagraniach widać, że to coś to długi, cylindryczny obiekt, który z pewnością nie jest częścią ognistej kuli. Został on dorobiony przez grafików, którzy chcieli wytłumaczyć babola z nosem grafiki samolotu przebijającym wieże.

Co więcej - tłumaczyłeś kiedyś, że agenci CIA w ciągu klkunastu sekund spreparowali obraz doklejając samolot do nagrań "na żywo". No to nadzwyczajni musieli być ci graficy CIA, skoro "jeden popełnił błąd wywalając nos samolotu poza wieżę WTC, a reszta w ciągu kilkunastu sekund dodała do edytowanych przez siebie nagrań odpowiednio zmodyfikowaną grafikę fireballa" ;)

Ten absurdalny, długi, cylindryczny obiekt pojawił się TYLKO I WYŁĄCZNIE na nagraniach, które odnajdywały się już po zdarzeniu. Był więc czas, aby odpowiednio je zmodyfikować i dodać długi, cylindryczny obiekt, który w założeniu kształtem przypominać miał nos samolotu.

Co do dziury przez którą przecisnął się silnik, landing gear i inne części domniemanego samolotu wskazałeś ta klatkę
Dołączona grafika
Ogłaszając wszem i wobec, że oto widzimy lecący silnik samolotu, który wyleciał z rogu wierzy.

Jako dziurę przez którą to wszystko się przecisnęło pokazałeś nam maleńką wyrwę na rogu wierzy
Dołączona grafika
sądząc, że uwierzymy, że wielki silnik Boeinga, landing gear i inne części przez nią przecisnęły ;) Zauważ, że dziura ta jest ograniczona zarówno z lewej, jak i prawej strony coś ala ściankami, które powstały w czasie wybuchu. Dodatkowo wylot dziury jest pod kątem, a zatem silnik, landing gear i inne części nie mogły przejść przez ten maleńki otworek na odległość i w sposób, jaki jest zaprezentowany przez twoją grafikę opartą na wersji oficjalnej. Jedyne co mogło się zmieścić przez tą dziurunię to pozostałości po rakiecie.

A Ty widziałeś tę moją odpowiedź i rzecz jasna ją wyśmiałeś, bo Ci się nie spodobała.

Nie, że mi się nie spodobała, tylko jest absurdalna i skierowana do człowieka o bardzo niskiej inteligencji - wzorowego dla was goja.

Co tylko udowadnia, że nie masz pojęcia o stosunkach Osamy bin Ladena z jego rodziną :) No ale rozumiem, że to kompletnie nieistotne, że rodzina wyparła się go już dawno temu, zerwałą z nim wszelkie stosunki dekadę wcześniej a państwo saudyjskie odebrało obywatelstwo itp.


:lol Rodzina się go wyparła :lol A nie chcieli ich wszystkich przepytać odnośnie NAJWIĘKSZEGO TERRORYSTY ŚWIATA? Nie chcieli się dowiedzieć CZEGOKOLWIEK o nim? Nie chcieli ich przetrzymać, by np. zaszantażować Osamę, że może stać się im krzywda, jak się nie ujawni. Mogli zrobić COKOLWIEK innego niż wypuszczanie rodziny największego zbrodniarza w historii bez ANI JEDNEGO PYTANIA.

Co po raz kolejny udowadnia, że nie masz pojęcia o prawdziwym przebiegu wydarzeń ;) Wiele nagrań z listy tych 80 wcale nie odnosi się do Pentagonu ani nie zostały skonfiskowane w "ciągu minuty" :D Pisałem o tym na forum

Oto co nam wtedy napisał nasz geniusz Aquila odnośnie 85 NAGRAŃ Z KAMER znajdujących się w pobliżu Pentagonu

Z 85 nagrań aż 56 nie pokazuje ani Pentagonu, anie miejsca uderzenia, ani lotu 77.
Z pozostałych 29 nagrań 16 nie pokazuje ani miejsca uderzenia ani lotu 77.
Z pozostałych 13 nagrań, które pokazują miejsce uderzenia, aż 12 pokazuje jedynie skutki, nie samo uderzenie."

A zatem mamy rozumieć, że NA ŻADNYM nagraniu z 85 kamer znajdujących się wokół najbardziej strzeżonego budynku świata nie ma lecącego Boeinga? :lol Co za kolejny tragiczny mega niefart. Naprawdę podziwiam twój upór w bujaniu innych ;) To napisz nam jeszcze, w jakim czasie po uderzeniu naszego niby samolotu agenci FBI skonfiskowali te wszystkie nagrania.

Nadal czekam na mariusha (może to zrobić inny "sceptyk") i jego ustosunkowanie się do pytań, które zadałem w tym poście . Jeśli się nie doczekam, to każdy następny post, w którym Aquila, mariush albo inny podejrzany typ, broniąc obalonej już wersji oficjalnej, będą dalej wprowadzać użytkowników w błąd, będą zgłaszał, jako łamiący punkt 8.6 regulaminu:
8.6 Zabronione są wszelkiego typu prowokacje tj. wątki lub wpisy wprowadzające w błąd w sposób celowy lub zamierzony.

edit do postów poniżej:
Nie będę z wami panowie dyskutował, bo oprócz osłaniania Aquili nic, a nic nie wnosicie do dyskusji.

Użytkownik Quintus Maximus edytował ten post 02.06.2011 - 09:19

  • -1

#903

dzustin.
  • Postów: 237
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Quintus Maximus
Trudno rozmawia się z kimś, kto w wybuchu widzi grafikę nosa samolotu, ma najwyraźniej problem z określeniem kierunku cieni, lub nie rozumie, że rozpędzone 200 ton wbija się w taki wieżowiec jak w masło i prędzej coś z niego wyleci drugą stroną, niż się od niego odbije. Od pałacu kultury prędzej by się coś odbiło, nie od czegoś takiego.

Tobie nawet jak podają wyjaśnienia to sugerujesz, że ktoś o niskiej inteligencji w coś takiego uwierzy. Obrażasz w ten sposób masę ludzi więc zważaj na swoje słowa.

Najwyraźniej uważasz siebie za osobę z otwartym umysłem, a resztę która nie wierzy w te Twoje "analizy" masz za idiotów/masonów/agentów itd.

Ty nawet nie chcesz słuchać wyjaśnień. Na każdą próbę wyjaśnienia reagujesz agresją a osobę starającą się wytłumaczyć od razu klasyfikujesz jako opłacanego agenta manipulatora.

To Twoje posty podchodzą bardziej pod "wątki lub wpisy wprowadzające w błąd w sposób celowy lub zamierzony". Ciągle wklejasz te samo "dowody", pomimo że już zostały wyjaśnione. To, że Ty ich nie akceptujesz to już Twoja sprawa.

Chociażby okno na zdjęciu z Google Street. Czy owo zdjęcie na Google pochodzi dokładnie z okresu zamachu ? Czy wyjaśnienie, że ktoś po prostu, najzwyczajniej później wziął sobie młotek i wybił dodatkowe okno jest dla Ciebie zrozumiałe ? Bo dla mnie jest bardziej zjadliwe, niż wyjaśnienie, że to błąd grafika.
  • 0

#904

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6638
  • Tematów: 768
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Quintusie@
dlaczego nie uderzysz się w klatę i nie powiesz:
-olewacie moje argumenty,bo ja olewam wasze,
-nie ustosunkowujecie się do moich postów,bo ja nie ustosunkowuję się do waszych.

No i co z tymi znikającymi skrzydłami?Pomyliłeś się,czy nie.
Nie czaj się,odpowiedz.



#905

dzustin.
  • Postów: 237
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie będę z wami panowie dyskutował, bo oprócz osłaniania Aquili nic, a nic nie wnosicie do dyskusji.



Ty też niczego nowego nie wnosisz, wklejasz ciągle to samo, tłumaczeń nie słuchasz. Dlaczego Ty oczekujesz odpowiedzi, skoro je potem ignorujesz i wyśmiewasz i z uporem maniaka co kilka stron prezentujesz dowody na które już się inni wypowiedzieli ?

Jak odniesiesz się do mojego wytłumaczenia braku okna. Zbyt przyziemne żeby nim się zajmować ?

Użytkownik dzustin edytował ten post 02.06.2011 - 11:32

  • -1

#906

Quintus Maximus.
  • Postów: 577
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dzustin
To pokaż mi misiu, gdzie są odpowiedzi na ten post albo przestań pisać bzdety o nie słuchaniu tłumaczeń i ignorowaniu odpowiedzi.

Aquila odniósł się do zadanego pytania, jednak mariushowi zadałem wiele innych kluczowych pytań i nie raczył na nie odpowiedzieć. Mam rozumieć, że znalazłem babole (nawet odejmując to okno, które rzeczywiście ktoś mógł później wydłubać), które z braku reakcji tutejszych "sceptyków", można uznać za oficjalne dowody na przekręt z 9/11? 8) Jeszcze cierpliwie poczekam, może mariush właśnie ciężko pracuje nad odpowiedziami, a ja się niepotrzebnie podniecam, jak łysy grzebieniem.

edit: Rozumiem, że waszą odpowiedzią są przyznawane minusy :rotfl: No minusujcie dalej typa, który stawia beznadziejne, głupie pytania i jeszcze bezczelnie oczekuje odpowiedzi, o które się cham co chwila upomina :)

Użytkownik Quintus Maximus edytował ten post 02.06.2011 - 15:24

  • 0

#907

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale oficjalna wersja nie trzyma się kupy według modelu stworzonego przez sam NIST. Co innego pokazuje ich model, a co innego rzeczywistość.

Coż, trudno żądać, aby ta akurat symulacja precyzyjnie odzwierciedliła rzeczywistość. Bazuje ona na modelu nie uwzględniającym uszkodzeń mechanicznych południowej strony budynku (spowodowanych spadającymi fragmentami WTC 1) . Mam nadzieję, że Twój wybór nie był celowym działaniem, a tylko wynikiem braku wiedzy w tej kwestii. Przyznam jednak, że w to drugie dość trudno mi uwierzyć, gdyż filmik przedstawiający symulację na modelu uwzględniającym uszkodzenia, wstawiony przez tego samego użytkownika można znaleźć na stronie YouTube w propozycjach obok filmiku, który sam umieściłeś:
http://www.youtube.com/watch?v=7-nbfeGjwZU

A sam argument, że nie napisałem własnej symulacji dla tego problemu, to nie mam prawa do krytyki jest z gatunku chwytów erystycznych. Pan Shyam Sunder z NIST też jej zapewne nie napisał. Wychodzi na to, że cała prawdę znają jedynie jej autorzy.

Przeinaczasz sens mojej wypowiedzi. Zarzuciłeś mi, że mam tendencję do upraszczania, więc zapytałem, czy może zrobiłeś coś bardziej szczegółowego. Bo napisać, że "Mariush ma tendencje do zbytniego upraszczania wszystkiego" może każdy głupi. I dlatego wypadałoby takie stwierdzenie jakoś uzasadnić. Bez tego Twoja krytyka okazuje się tylko wspomnianą przez Ciebie erystyką.

Ale bardzo często te twoje uproszczenia wypaczają cały problem. W przybliżeniu to i słoń może być mrówką, ale często o charakterze rzeczy decydują niuanse.

I Ty zarzucasz mi chwyty erystyczne? A czym jest to powyżej? Strzeliłeś jakimiś ogólnikami, ubarwiłeś jakimś faunistycznym porównaniem i gotowe.

Wskaż konkretne przypadki owych uproszczeń, pokaż gdzie popełniam błędy. Wtedy będzie można konkretnie i rzeczowo podyskutować.

Ale z tego co mówi Shyam Sunder tak właśnie zrobili. Zapytali świadków (pomijając min. ś.p. Barego Jeningsa) i szukali wyjątkowo głośnego dźwięku eksplozji jednego typu, nie uwzględniając szeregu parametrów takich jak ekranowanie akustyczne przez okoliczne budynki czy kierunek wiatru.

11 września wiatr był niewielki - ok. 4 m/s (9 mph), więc nim bym się nie przejmował. A z tym ekranowaniem to chyba trochę przesadzasz. Ściany musiałyby być wybitnymi pochłaniaczami dźwięku (a nie są; beton pochłania średnio ok 4% dźwięku), aby ukryć przed ludźmi odgłos niekoniecznie bardzo głośnej eksplozji. Niestety, fakty są takie, że ściany budynków przede wszystkim dźwięki ODBIJAJĄ, więc znacznie bardziej prawdopodobną możliwością w labiryncie ulic Manhattanu wydaje się zwykłe zwielokrotnienie odgłosu wybuchu. Twoje argumenty są coraz bardziej naciągane.


@Quintus Maximus,
Bardzo ładny zestaw "argumentów" zaprezentowałeś. Odniosę się do nich, ale pod warunkiem, że sam moich komentarzy nie zignorujesz. WSZYSTKICH, nie tylko tych, do których będziesz jeszcze mógł się jakoś doczepić. Także tych, które w oczywisty sposób obnażą Twoją naiwność. Zgoda?

W oczekiwaniu możesz poćwiczyć na tym. Minął już tydzień, a jedyną odpowiedzią, którą dostałem jest... minus. ;) Mam nadzieję, że nie Twój.
  • 1



#908

Quintus Maximus.
  • Postów: 577
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@up

Bardzo ładny zestaw "argumentów" zaprezentowałeś. Odniosę się do nich, ale pod warunkiem, że sam moich komentarzy nie zignorujesz. WSZYSTKICH, nie tylko tych, do których będziesz jeszcze mógł się jakoś doczepić. Także tych, które w oczywisty sposób obnażą Twoją naiwność. Zgoda?

Nie wiem czemu słowo argumentów wziąłeś w cudzysłów, ale niech ci będzie. Ustosunkuj się, może inaczej, spróbuj wyjaśnić nam te "argumenty". Wszak Aquila też się ustosunkowuje do wielu kwestii, ale nic nam niestety nie wyjaśnia. Odniesiesz się do wszystkich moich "argumentów", a ja obiecuję, że odniosę się do twoich argumentów i napiszę, który mnie przekonał, a który nie i dlaczego.

Jeśli mogę skorzystać z okazji (deklaracji odniesienia się do WSZYSTKICH "argumentów"), to do tych pytań dorzucę jeszcze niewyjaśnioną kwestię dwóch tajemniczych wybuchów nad prawym skrzydłem "Boeinga" w momencie impaktu z WTC 2 (wiesz o które chodzi). Myślę, że ich wyjaśnienie nie zajmie ci dużo czasu.

Użytkownik Quintus Maximus edytował ten post 03.06.2011 - 07:55

  • 2

#909

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coż, trudno żądać, aby ta akurat symulacja precyzyjnie odzwierciedliła rzeczywistość. Bazuje ona na modelu nie uwzględniającym uszkodzeń mechanicznych południowej strony budynku (spowodowanych spadającymi fragmentami WTC 1) . Mam nadzieję, że Twój wybór nie był celowym działaniem, a tylko wynikiem braku wiedzy w tej kwestii. Przyznam jednak, że w to drugie dość trudno mi uwierzyć, gdyż filmik przedstawiający symulację na modelu uwzględniającym uszkodzenia, wstawiony przez tego samego użytkownika można znaleźć na stronie YouTube w propozycjach obok filmiku, który sam umieściłeś:
http://www.youtube.com/watch?v=7-nbfeGjwZU


Widzę, że nie zrozumiałeś do końca tego co napisał nexus, więc pozwól, że Ci pomogę. Chodzi o to, że samo przedstawianie symulacji nie mając dostępu do dowodów czy też danych źródłowych mija się z celem. O czym dobitnie dowodzą powyższe symulacje. Czy z przeoraną ścianą, czy bez, nijak mają się do tego co wydarzyło się w WTC 7.
  • 1



#910

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coż, trudno żądać, aby ta akurat symulacja precyzyjnie odzwierciedliła rzeczywistość. Bazuje ona na modelu nie uwzględniającym uszkodzeń mechanicznych południowej strony budynku (spowodowanych spadającymi fragmentami WTC 1) . Mam nadzieję, że Twój wybór nie był celowym działaniem, a tylko wynikiem braku wiedzy w tej kwestii. Przyznam jednak, że w to drugie dość trudno mi uwierzyć, gdyż filmik przedstawiający symulację na modelu uwzględniającym uszkodzenia, wstawiony przez tego samego użytkownika można znaleźć na stronie YouTube w propozycjach obok filmiku, który sam umieściłeś:
http://www.youtube.com/watch?v=7-nbfeGjwZU


Te symulacje są do siebie tak podobne, że nie zwróciłem na to uwagi. To co wkleiłeś nadal nie odpowiada rzeczywistości. Trzeba naprawdę chcieć by nie widzieć różnic i złej woli NISTu w pokazywaniu tego modelu (kilka pierwszych sekund, tylko jeden rzut, nie udostępnienie kodu źródłowego).


Przeinaczasz sens mojej wypowiedzi. Zarzuciłeś mi, że mam tendencję do upraszczania, więc zapytałem, czy może zrobiłeś coś bardziej szczegółowego. Bo napisać, że "Mariush ma tendencje do zbytniego upraszczania wszystkiego" może każdy głupi. I dlatego wypadałoby takie stwierdzenie jakoś uzasadnić. Bez tego Twoja krytyka okazuje się tylko wspomnianą przez Ciebie erystyką.


Kilka razy wytknąłem Ci na czym polegają błędy twoich uproszczeń i na tym opieram swoją opinię. Jeśli chcesz to mogę poszukać odpowiednich postów i zaprezentować przykłady.



I Ty zarzucasz mi chwyty erystyczne? A czym jest to powyżej? Strzeliłeś jakimiś ogólnikami, ubarwiłeś jakimś faunistycznym porównaniem i gotowe.

Wskaż konkretne przypadki owych uproszczeń, pokaż gdzie popełniam błędy. Wtedy będzie można konkretnie i rzeczowo podyskutować.


OK.

W tym wątku przykład z nadużyciem statystyki


Niedomówienie (nie wiem czy celowe) z przekroczeniem założeń w sensie energii kinetycznej:

http://www.paranormalne.pl/topic/5509-mity-911-1-niegrozne-uderzenia-samolotow-w-wtc/

Jak widać energie zderzeń obu samolotów wielokrotnie przekraczały parametry przyjęte w założeniach wytrzymałościowych konstrukcji wież WTC (6,0 i 9,4 razy). Można powiedzieć, że już same uderzenia samolotów były „śmiertelnymi ranami” zadanymi budynkom...

i moje wyjaśnienie


Sprawa termitu, dla którego policzyłeś jak rozgrzeją się belki stalowe w całej objętości
w całej objętości

Coś by się pewnie jeszcze znalazło, ale po pewnym czasie szczegółów się zapomina, a zaczyna się pamiętać taki ogólny obraz twojej postaci.


11 września wiatr był niewielki - ok. 4 m/s (9 mph), więc nim bym się nie przejmował. A z tym ekranowaniem to chyba trochę przesadzasz. Ściany musiałyby być wybitnymi pochłaniaczami dźwięku (a nie są; beton pochłania średnio ok 4% dźwięku), aby ukryć przed ludźmi odgłos niekoniecznie bardzo głośnej eksplozji. Niestety, fakty są takie, że ściany budynków przede wszystkim dźwięki ODBIJAJĄ, więc znacznie bardziej prawdopodobną możliwością w labiryncie ulic Manhattanu wydaje się zwykłe zwielokrotnienie odgłosu wybuchu. Twoje argumenty są coraz bardziej naciągane.


Wysoki budynek działa jak ekran akustyczny. Dźwięki się odbijają, ale w ciągu jednej przecznicy. Nie ma szans żeby w równoległej do niej dźwięk był głośniejszy niż gdyby pomiędzy nimi nie stały budynki. Przy okazji mamy kolejny przykład uproszczenia - beton pochłania 4% dźwięku. Ale o jakiej częstotliwości i jakiej grubości beton? Akurat częstotliwości działają zapewne na niekorzyść tłumienia, bo z natury bardziej tłumione są dźwięki o wysokiej częstotliwości, ale trzeba na to nałożyć charakterystykę urządzeń nagrywających i generalnie sprawa nie jest taka prosta. NIST swoim podejściem do kwestii materiałów wybuchowych popisał się ignorancją, arogancją albo jednym i drugim.

Poza tym to tylko mój komentarz, na filmiku była cała gama zarzutów z którymi się zgadzam. Nikt z was nie chcę się do nich odnieść - nie dziwię się, bo są to bardzo mocne argumenty, działające na niekorzyść NISTu i teorii rządowej. Do tego stopnia, że nie wiem jak można nie przyznać, że w wersji oficjalnej wiele rzeczy nie gra. Nawet sam sposób prowadzenia śledztwa powinien budzić skrajnie nieprzychylne rządowi emocje.

Użytkownik nexus6 edytował ten post 03.06.2011 - 11:53

  • 3

#911

AnkylDankan.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie ten filmik był już pokazywany, ale przeglądałem materiały dochodzenia NIST, i zwrócili uwagę na bardzo ważną sprawę. Mianowicie budynek WTC 2 przechylił się przed kolapsem. Szkoda że nie mam czasu żeby przeczytać te raporty NIST'u w sprawie zawalenia, ale jest tam ich conajmniej 1000 stron.
Znów wykażę się ignorancją, ale nie jestem pewien, czy dochodzenie NIST'u miało na celu rozstrzygnąć czy był to atak rakietowy, wydaje mi się że oni bardziej działają jak w Polsce, Izba Inżynierów Budownictwa, czyli badają wypadek i ustalają co się stało aby w przyszłości wprowadzić (jeśli są potrzebne) nowe normy lub ustawy które poprawią projektowanie.

http://video.google....62871641918799#

Proszę zwrócić uwagę na wychylenie od pionu budynku.

A teraz dla rozluźnienia tematu mały filmik z budynkiem. Tylko że to jest pewnie z płyt prefabrykowanych żelbetowych.

Użytkownik AnkylDankan edytował ten post 03.06.2011 - 18:24

  • 0

#912

Mortalis.
  • Postów: 331
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

:)
  • -1

#913

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

HANGAR 17


Jest takie miejsce, gdzie 11 września 2001 roku zatrzymał się czas - to Hangar 17 na lotnisku Kennediego w Nowym Jorku - miejsce gdzie przechowywane są przedmioty ze Strefy Zero.



http://www.youtube.com/watch?v=ZC4Obvs-uR0&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=VFi9lSAOqfg



Dołączona grafika

Samochód straży pożarnej - Hangar 17 - 16.06.2011 Reuters



Dołączona grafika

Stal ze Strefy Zero - Hangar 17 - 16.06.2011 Reuters



Dołączona grafika

Logo WORLD TRADE CENTER ze Strefy Zero - Hangar 17 - 16.06.2011 Reuters



Dołączona grafika

Ze stali powycinano pamiątkowe krzyże - Hangar 17 - 16.06.2011 Reuters



Dołączona grafika

Stojak razem z przypiętymi rowerami ze Strefy Zero - Hangar 17 - 16.06.2011 Reuters


  • 3



#914

Quintus Maximus.
  • Postów: 577
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Quintus Maximus,
Bardzo ładny zestaw "argumentów" zaprezentowałeś. Odniosę się do nich, ale pod warunkiem, że sam moich komentarzy nie zignorujesz. WSZYSTKICH, nie tylko tych, do których będziesz jeszcze mógł się jakoś doczepić. Także tych, które w oczywisty sposób obnażą Twoją naiwność. Zgoda?

Mariushu złoty. Powiedz mi, ile czasu mam jeszcze czekać na twoją odpowiedź? Minął już dokładnie miesiąc i dwa dni od czasu, kiedy zadeklarowałeś, że odpowiesz na moje wszystkie "argumenty". Ile jeszcze czasu potrzebujesz i czy w ogóle zamierzasz odpowiedzieć? Sądząc po twojej aktywności w innych tematach masz bardzo dużo czasu. Czy mamy sądzić, że rezygnujesz z odpowiedzi i uznajesz, że 11 września 2001 roku to największy w historii szwindel, a Ty i inni od samego początku próbowaliście ten szwindel ukryć i nas wszystkich oszukać?
  • 1

#915

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Patrząc na teorię niektórych osób aż mnie głowa boli.
Osobiście zaliczam się do zwolenników "średniej" teorii spiskowej. Za niedorzeczne uważam teorie "twarde" i oficjalną wersje. Ci którzy wierzą że rząd/osoby sterujące rządem mówią prawdę powinni odrobić zaległości z historii. Natomiast wierzący w hologramy powinni dorosnąć. Według mnie obie w/w teorie są sprzeczne z prawami fizyki a zwłaszcza z logiką. Większość dyskusji jest jałowa i poświęcona na głupie gdybania-podczas gdy pozostała cała masa nieścisłości do wyjaśnienia.

Mam prośbę do sceptyków: macie jakiś link do raportu komisji d/s 911 (mam na myśli oficjalne "rządowe strony"-chce się pośmiać z ich wypocin) Chyba że jest to rozwinięte na innym forum. Byłbym wdzięczny za tłumaczenie na polski. Mój angielski jest za słaby na fachowe terminy itp. Ciągła praca i rodzina za bardzo absorbują abym mógł ślęczeć ze słownikiem. Chyba że są dostępne programiki do tłumaczenia lepszego niż "Kali chcieć, Kali móc". Z góry dziękuję. ;)

Jak znajdę chwilę to wypunktuję dręczące mnie wątpliwości i sprzeczności. W miarę możliwości poprę je odpowiednimi argumentami.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości oraz 0 użytkowników anonimowych