Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarnookie dzieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#46

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

to sa kosmici...


Jaka wyczerpująca wypowiedź... następnym razem napisz coś więcej, a nie dwa słowa :-|
  • 0



#47

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jest poprostu bład genetyczny pokroju - dziecko albinos
była o tym mowa na discovery jest to powodowane ze barwnik źrenicy ( czy jak sie nazywa to czarne w oku) rozchodzi sie na cała gałke oczną lub jej większą część
  • 0

#48

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dziecko albinos powiadasz ?? Coś mi się nie wydaje. Cytat w wikipedii

Albinizm (bielactwo) - brak pigmentu w skórze, tworach skórnych, włosach i tęczówce oka (czerwone oczy). Chorzy nie mający pigmentu w skórze są wrażliwi na działanie promieni słonecznych, mają bardzo jasną skórę, białe włosy, rzęsy i brwi. Dziecko z albinizmem rodzi się różowawe, co jest spowodowane prześwitywaniem naczyń krwionośnych. Tęczówka ich oka jest bezbarwna, przeświecają przez nią naczynia krwionośne, co nadaje oku czerwoną barwę. Albinizm wywołany jest przez brak enzymu tyrozynazy przekształcającego prekursor melaniny w barwnik melaninę. Warunkuje go gen recesywny homozygotyczny. Cechę tę zaliczamy do genetycznych anomalii pigmentacji, która jest niekorzystna dla osobnika. Prócz albinizmu właściwego (uogólnionego) występuje także albinizm lokalny (częściowy). W zasadzie albinizm występuje rzadko, aczkolwiek u niektórych gatunków zwierząt (króliki, tchórze, szczury, świnki morskie, myszy, papugi) stał się cechą charakterystyczną dla niektórych odmian. Polega on na nieregularnie rozłożonych przebarwieniach (gdzie nie ma melaniny) na całym ciele, a najczęściej na czole.

Osobnik posiadający tę cechę nosi miano albinosa. Albinosi są bardzo wrażliwi na promienie UV szybko reagują stanami zapalnymi skóry.



Dołączona grafika

Mi to nie podchodzi pod czarnookie dzieci ;)
  • 0

#49

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

errah mówie ze to podobny bład genetyczny , moim zdaniem :)
  • 0

#50

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może po prostu coś nie tak było z ludźmi którzy te dzieci widzieli? skąd przypuszczenie że wszyscy widzą takie oczy. Wtedy to by tacy ludzie nic nie załatwili, społeczeństwo by ich odrzuciło, a jednak żyją. W Emily Rose był taki motyw na przykład.
  • 0

#51

Bizmut.
  • Postów: 60
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wiecie...nie każdy może zobaczyć takie oczy...to interesująca teoria, aczkolwiek troche naciągana, zreszta jak cały temat:p Zakładając, że to "ludzie" o czarnych oczach, ale je ukrywaja, to ważnym pytaniem byłoby jak to robia? Np. murzyni w przeszłości byli niewolnikami, a nie mogli ukryć koloru skóry. Idąc dalej taklim założeniem także jednak mielibyśmy ze zjawiskiem paranormalnym. Ogólnie też interesujące jest twoje pierwsze zdanie Vostorion, oczywiście mogło być z nim coś nie tak, mogli być zmęczeni i w końcu mogło im się coś pomylić. Jednak jak w swoim przydługawym poscie wcześniej napisałem, najciekawsze dla mnie są okoliczności tych zdarzeń i ta tajemnicza aura strachu u osób, które codziennie muszą pracować z ludźmi np. dziennikarz. Czemu zamiast włamać się do samochodu dzieci potrzebowały pozowolenia? Oczywiście trzeba przyjąć, że te wypowioedzi nie są zmyślone, ale jeżeli ktoś w to wierzy(np.ja) to zaczyna się tym interesować bardziej i próbuje w jakiś sposób odpowiedzieć sobie na pytania o co tam chodzi?
  • 0



#52

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kp_ziom w sumie po częsci racja - spójrz w Jego oczy :ratzi: albo na zdjeciach , prawie czarne hehe :) jednakże ja sądze ze czarne oczy to była jakas choroba lub poprostu jakis gen to powoduje
errah Przeczytaj dokladnie Mój poprzedni post, Piszę ze To byc moze choroba Typu Albinizm - a nie konkretnie Albinizm
  • 0

#53

Henoch.
  • Postów: 62
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe co by sie stało gdyby ktos zabił takiego dzieciaka
  • 0

#54

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Henoch a co to ma do rzeczy ?
przecierz tacy ludzie sie rodza i umieraja normalnie , sa tak samo normalnymi ludzmi jak My , takze pamietac trzeba ze zaden człowiek nie zasługuje na smierc :P
  • 0

#55

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Np. murzyni w przeszłości byli niewolnikami, a nie mogli ukryć koloru skóry.

Tylko że oni BYLI marginesem, a te dzieci żyją normalnie jak każde inne bez żadnych odgórnych restrykcji. Nie chodzi mi tu o prawo tylko o zwyłe ludzkie odczucia do innej osoby. Niektórych sie nie lubi od razu kiedy sie na nich pierwszy raz spojrzy, chociaż niewiadomo czemu tak jest. Fascynujące jest ten wymóg przyzwolenia na jakiś czyn. Honorowe siły nieczyste w ciałach dzieci, ukazujące sie tylko tym, których chcą usidlić?

zaden człowiek nie zasługuje na smierc

Na świecie żyją pewnie setki ludzi, którzy z człowieczeństwem ani chociażby byciem zwierzęciem nie mają nic wspólnego i powinni zdechnac w niewyobrażalnych mękach.

Ale nie ma co robić offtopa.
  • 0

#56

Łukanio.
  • Postów: 52
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co za głupoty piszecie???Gdyby żyli oni normalnie wsród nas to by nie wzbudzali takiej sensacji.

Po drugie, przykład albinosow jest bardzo zły a dlatego ze ta choroba genetyczna jest ogólnie znana, a o przypadłości czarnych oczu nic nie słychać????(całe czarne włącznie z białkami)

PODAJCIE MI NAZWE CHOROBY GENETYCZNEJ KTOREJ EFEKTEM JEST CAłKOWICIE CZARNE OKO (BEZ BIAłEK)
  • 0

#57

Bizmut.
  • Postów: 60
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Vostorion, ale nie jest udowodnione, że takie dzieci istnieją, a gdyby nawet było to nie wiadomo jak zostałyby potraktowane przez świat. Druga sprawa, że wielu ludzi patrzy na to zjawisko pod dwoma kątami:
- że to są ludzie, którzy mają nienaturalnie czarne oczy
- lub że są to istoty nieludzkie, jedynie przybierające ludzką forme dla własnych celów.

Ja rozpatruje tą sprawe pod tym drugim kątem i uważam, że bardziej prawdopodobna jest moja teoria. Szczegóły można znaleźć w moim pierwszym poście w tym temacie.

Jeszcze jedna sprawa, chodzi mi o ten "honorowy" czyn pozowlenia. Właśnie to jest dla mnie interesujące ponieważ idąc założeniem mojej teorii, znaczyłoby to, że istnieją jakieś prawa dla takich bytów. A jeżeli istnieją takie prawa to kto je ustalił i pilnuje ich przestrzegania. Bo w końcu logiczne jest, że jeżeli ktoś chce komuś coś zrobić złego to nie zapyta się o pozowlenia, a to zrobi. Natomiast te dzieciaczki tak nie mogły...
  • 0



#58

Henoch.
  • Postów: 62
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jamochłonik, a skad wiesz ze to ludzie
  • 0

#59

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szatany, wampiry, kosmici xD kto wie ? Chociaż jak byłem mały babcia opowiadała mi dziwne historie i było w niej o chłopcu o bardzo czarnych włosach i całych czarnych oczach. Codzennie spał pod innym drzewem xD . Nie pamiętam dokładnie.

kp_ziom, tak btw. - też gram na basie xD ale szukam do kapeli dobrego perkusisty.
  • 0



#60

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czytalem tez ze sa to dzieci ktore za swojego ''prawdziwego zycia''....byly niegodne posiadania swego ciala i po smierci narodzily sie jeszcze raz by cierpiec w innym ciele (ale nie bierzmy tego do serca bo to legenda). Jak jest moim zdaniem : hmmm nie mam pojęcia :-|
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych