Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zrobić dobry biznes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Jako że jestem na forum paranormalne.pl, gdzie można spotkać inteligentnych i otwartych ludzi, chcę ogłosi ciekawy, nieoficjalny "konkurs". Jaki "biznes", w jakim segmencie gospodarki, waszym zdaniem w dzisiejszych czashach może przynieśc największe zyski. Może ktoś ma jakieś doświadczenie, bo sam zamierzam coś "odpalić".

#2 Gość_Rewolwerowiec

Gość_Rewolwerowiec.
  • Tematów: 0

Napisano

Zainteresuj się odzieżą używaną - teraz ta gałąź przeżywa boom, popyt jest duży i łatwo wystartować. Nie wiem jakich odpowiedzi oczekujesz w temacie.

#3

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

kopalnia odkrywkowa blisko dużego banku...

#4 Gość_Rewolwerowiec

Gość_Rewolwerowiec.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo zabawne. Masz coś więcej do dodania? Czy tylko chciałeś się pokazać?

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam do dodania. Wybuduj tor forumuły 1.



#6

tekknoraver.
  • Postów: 30
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rewolwerowiec czy ja wiem czy tak łatwo bedzie coś wysortować aby się utrzymać?Właśnie przez ten boom na takie sklepy myślę że może być problem.Spóźni się raz czy dwa i nic ciekawego nie zostanie,a na sprzedaży "byleczego" też się nie utrzyma za długo ;)

#7

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo zabawne. Masz coś więcej do dodania? Czy tylko chciałeś się pokazać?

Cieszę się, że dostarczyłem Ci trochę rozrywki, uśmiech jest ważną częścią życia....

Co do mojego pomysłu: uważam, że już takie pytanie na łamach tego forum jest dość zabawne... i ponieważ zostało zadane w hydeparku tak je potraktowałem... Gdybym miał je potraktować serio to bym odpowiedział: "jeśli nie masz pomysłu na biznes to go lepiej nie zaczynaj" i na tym bym temat zakończył... ale taka odpowiedź nie wywołałaby uśmiechu na ustach kilku osób, a tak proszę w kilku miejscach na marsowych twarzach zagościł uśmiech... 

#8

Vrah.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tych czasach dobrym biznesem jest handel narkotykami. Pomysł musi przyjść sam. Kiedyś zastanawiałem się czy nie naprawiać rowerów, ale nie mam miejsca do tego. Jest dużo pomysłów, zadaj sobie pytanie w czym jesteś dobry i co potrafisz i spróbuj poszukać w tym biznesu

#9

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Mówię o biznesie z kapitałem kilku milionów złotych. Duży biznes. Jak narazie wątpie że naprawianie rowerów przyniesie mi zyski na poziomie kilku milionów..

#10

Vrah.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz nie czytam w myślach. Myślałem, ze jesteś kolejnym człowiekiem, który chciał by się trochę wybić. Jak miał bym kilka milionów otworzył bym stolarnie, albo inny zakład tego typu usługach. Serwis komputerowy, myjnia. Jest dużo tego i mając taki budżet do dyspozycji nawet nie wiem czemu zadajesz to pytanie.

#11 Gość_Rewolwerowiec

Gość_Rewolwerowiec.
  • Tematów: 0

Napisano

Hologram, wszystko zależy od jakiej skali zaczniesz. Znam przedsiębiorców, którzy zaczynali od małej firmy, a po 10 latach obracają zyskami na poziomie kilku milionów miesięcznie. Jeżeli masz pomysł, kontakty, odrobinę szczęścia i dużo będziesz pracował - osiągniesz ten cel.
tekknoraver
To zależy na co się nastawisz - i jakich masz dostawców. Ale i to schodzi na dalszy plan, jeżeli nie masz dobrej lokalizacji. Reklama dla sklepu wyrabia się sama - wystarczy, że coś otworzysz i już na samym początku masz klientów - chociażby ciekawskich. Przy dobrej hurtowni spokojnie możesz się rozwijać.
Z kapitałem na takim poziomie, jaki wymieniłeś Hologram, możesz wiele rzeczy. Ale jeśli spodziewasz się olbrzymich zysków od razu, to srodze się rozczarujesz...
Ironmacko - czyli chcesz się jedynie pokazać. Spłyń proszę.

#12

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proponuje sprowadzanie aut z zagranicy i sprzedawanie za nieco wyższą cenę



#13

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ironmacko - czyli chcesz się jedynie pokazać. Spłyń proszę.

Jednak nie spłynę, a napiszę dalej czemu ten temat jest zabawny.

Autor tego tematu (przepraszam Hologram) ma co kilka tygodni treści typu: mam kasę co z nią zrobić?
Pisanie o wielomilionowym kapitale i zadawanie pytania na forum paranormalne.pl, czy na jakimkolwiek innym forum pytania: jaki biznes? jest po prostu śmieszne i świadczy o kompletnym braku posiadania bladego pojęcia o obrocie pieniędzy na tym poziomie... Fakt mógł właśnie trafić w Totka i z rozpędu zadał pytanie, tego nie wiem... 
Idąc dalej, patrząc na propozycję forumowiczów: 
- sklep z odzieżą używaną
- sklep rowerowy
- zakład stolarski
- sprzedaż aut
Są na poziomie do 100tys-1mln złotych, bo takie pieniądze są dla większości ludzi do zaakceptowania i są w stanie o nich logicznie myśleć. Posiadając kapitał idący w mln. myśli się o kupowaniu istniejących firm, budowania fabryk, magazynów innych. 
Tak że rewolwerowcu proponuje samemu wejście do kajaka i w górę rzeki.

Tobie Hologramie jeśli stałeś się posiadaczem np. wygranej w totka - gratuluje, wpłać kasę na konto na rok bez możliwości wyciągnięcia, siadaj i zacznij czytać, książek o biznesie jest dużo... Choć ja osobiście mln. zainwestowałbym w nieruchomości... tutaj ciężko stracić, choć mln. na tym nie zarobisz w ciągu kilku lat..   

Użytkownik Ironmacko edytował ten post 31.05.2012 - 12:03


#14

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Firma komputerowa - zatrudniasz kilkoro ludzi, w tym jednego, który to wszystko ogarnie - i możesz sobie dopisywać co miesiąc trochę kasy na konto.



#15

sickman.
  • Postów: 82
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jako że jestem na forum paranormalne.pl, gdzie można spotkać inteligentnych i otwartych ludzi, chcę ogłosi ciekawy, nieoficjalny "konkurs". Jaki "biznes", w jakim segmencie gospodarki, waszym zdaniem w dzisiejszych czashach może przynieśc największe zyski. Może ktoś ma jakieś doświadczenie, bo sam zamierzam coś "odpalić".


Możesz mnie coś "odpalić" jak masz nadmiar pieniędzy. Zyskasz moją dozgonną wdzięczność :mrgreen:


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych