Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to duchy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#16

adzia130.
  • Postów: 30
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest ksiądz egzorcysta z parafii.

Użytkownik adzia130 edytował ten post 23.05.2012 - 08:10

  • 0

#17

Wieniawa.
  • Postów: 55
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Jesteś osobą religijną, katolikiem, więc pewnie zdasz się na księdza. Nieważne czy ta historia jest prawdziwa, czy nie, musisz powiedzieć jedną zasadniczą rzecz, wy zbudowaliście ten dom, należał do twojej rodziny? Ile ma lat?

Dom wybudował dziadek. Dziadek żyje i ma się dobrze. Tak należy do naszej rodziny. Ma on z jakieś 35 lat. Nikt nie robił tu jakiś rzeczy typu wywoływanie duchów. Tato zajmował się tylko czytaniem senników. Jest to bliźniak. Druga część domu ma następnego właściciela, ponieważ żona poprzedniego zmarła, więc on się wyprowadził. Nie wiem czy w szpitalu czy w domu, ale raczej naturalnie. Jeszcze dodam, że pies nie mógł rozedrzeć łapy. Odnieśliśmy wrażenie jakby z czymś się zderzył biegnąc lub został uderzony.

Po prostu gdy będziesz odczuwać czyjąś obecność, każ mu odejść. Dom jest w 100% twój, czy twojej rodziny, a to coś, co tam siedzi (jeśli siedzi) jest nie dość, że w nie swoim świecie, to jeszcze w cudzym domu. Może śmiesznie to brzmi, ale taka jest prawda, musisz być zdecydowana i nie możesz okazywać strachu, to Ty tu jesteś u siebie. ;)
Nieee, wszystko, tylko nie ksiądz, wiedziałem, że weźmiesz księdza, powtarzam po raz kolejny, oni nie mają o tym pojęcia, może znajdziesz kilku którzy znają się na rzeczy, ale na pewno nie w Polsce.
Owy ksiądz może tylko nasyfić.

Użytkownik Wieniawa edytował ten post 26.05.2012 - 10:24

  • 0

#18

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmm, 75% odpowiedzi powinno zostać skasowanych. Jak nie macie nic ciekawego do powiedzenia, nikt Was nie zmusza do wypowiadania się, albo wklejania durnych obrazków.

Po pierwsze - przyjrzyj się domowi na spokojnie. Zobacz, czy naprawdę coś się dzieje, czy może dużą rolę odgrywa wyobraźnia. Musisz być ze sobą szczera.
Po drugie - jeśli jesteś przekonana, że to nie ma żadnego logicznego wydarzenia, zawsze można poprosić księdza o poświęcenie domu. Idziesz z mamą i bratem do kościoła i mówicie, że dzieją się takie, a takie rzeczy, a ksiądz powinien na to zareagować. Zależy na kogo traficie, ale poświęcenie domu to w końcu nic dziwnego. Księża nie robią sobie z tego żartów jak nudzący się internauci. Jak jeszcze chodziłem do szkoły, miałem religię z kilkoma księżmi i wszyscy kiedy zaczynali mówić o tego typu zjawiskach, stawali się bardzo poważni. Przypuszczam, że wiele widzieli i w trakcie mówienia stawali się apatyczni i małomówni, jakby sobie coś nagle przypominali...

A jeśli chcesz, możesz zawsze nagrać nam jakiś materiał. Jeszcze nikt chyba tego nie zrobił. Kamera, mikrofon, cokolwiek. To jest forum paranormalne i możemy sobie pozwolić, żeby takie coś przeanalizować.
  • 0



#19

dungeon.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

duchy nie istnieją, jeżeli autor pisze prawde a nie robi sobie zarty to są to demony więc jest to poważny problem, ale to pewnie tylko głupi żart.
  • 0

#20

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

duchy nie istnieją, jeżeli autor pisze prawde a nie robi sobie zarty to są to demony więc jest to poważny problem, ale to pewnie tylko głupi żart.


Duchy nie istnieją ale demony już tak? Czyli skoro istnieją demony to istnieją też anioły? Idźmy dalej, skoro istnieją demony i anioły to istnieje Bóg, a nie istnieje szatan albo na odwrót? Skoro istnieje Bóg to i Duch Święty, który należy do rodziny "duchowatych" bo przecież nie do homo sapiens sapiens.

Zawsze mnie zastanawiało skąd u was taka wybiórczość.

A jeśli chcesz, możesz zawsze nagrać nam jakiś materiał. Jeszcze nikt chyba tego nie zrobił. Kamera, mikrofon, cokolwiek. To jest forum paranormalne i możemy sobie pozwolić, żeby takie coś przeanalizować.


Na podstawie nagrania już coś więcej można powiedzieć ale i tak będą wjazdy, że to fake. Myślę, że takie coś ciężko będzie uchwycić jeżeli rzeczywiście istnieje ale fajnie żeby ludzie próbowali.
  • 1



#21

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Adziu, jeśli możesz, nagraj, choćby telefonem np. ten bujający się krzyż. Jeśli wierzysz w Boga, katolicki egzorcysta powinien pomóc.
  • 0

#22

adzia130.
  • Postów: 30
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teraz wróciłam do domu. Wyjechałam na weekend. Pytałam czy coś się działo. Brat boi się tam przebywać mówi, że słychać tam pukanie, a jak starał sie to ignorować po chwili odniósł wrażenie, że coś głaszcze go po włosach.
  • 0

#23

tomeck.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam , hmm jeśli to prawda to powinnaś jak najszybciej skontaktować się z kimś co ma jakąś konkretną wiedzę na ten temat i będzie wiedział co trzeba zrobić w takiej sytuacji , a jeśli nie chodzi o pokój/dom tylko o brata , przychodzi to coś do niego? brat młodszy napewno może głupio ale skojarzyło mi się z filmem ,naznaczony, w młodym wieku nieświadome oobe ale to już może fantazja filmowa : )
  • 0

#24

Vrah.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem ciekaw ile za odprawienia egzorcyzmu bierze magik czy tam inny człowiek upoważniony do tego. Ich woda święcona, albo modlitwa jest silniejsza niż twoja ? Ja nie wierze i w kościele widzę tylko cel manipulacji.

Ale jako, że ty jesteś osobą wierzącą spróbuj to. No chyba, że się boisz, ale według mnie twój tata zobaczył cień. Narobił wam strachu, a teraz wyobraźnie robi swoje.

Egzorcyzm zwykły - inaczej: egzorcyzm prosty - (tylko w formie modlitwy) może być odprawiony przez każdego wiernego, na mocy otrzymanego sakramentu chrztu, gdy istnieje podejrzenie wpływu demonicznego (np. silna pokusa, nękanie, niepokojenie). W egzorcyzmie zwykłym wierny zwraca się do Boga z prośbą o uwolnienie od wpływu demona, lub też do świętego.
  • 0

#25

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nikt za Ciebie tego nie załatwi. Już wiesz, co masz robić, wszystko zostało napisane. ;)

Jeśli czujesz się na siłach, możesz sama odprawić ducha. Jeśli to duch. Możesz się pomodlić, potem skierować swoje słowa do "ducha" i powiedzieć, że ma odejść w pokoju w stronę światła, że tam jest jego miejsce i tam mu będzie dobrze. Czasem jest tak, że dusza się może zagubić w świecie materialnym, mimo że powinna odejść. Oczywiście poruszamy drażliwe kwestie, bo może to wszystko to nasze wymysły... kiedyś ludzie myśleli, że nietoperze to diabły (bo widzą nocą, a potem odkryto echolokację).

Polecam książkę pt: "Duchy trzeciego tysiąclecia", nie pamiętam już kto napisał, bo czytałem ładnych parę lat temu. Tam duchy są ujęte jako coś naturalnego, energia, która zwyczajnie może być pomiędzy nami. Duchy mogą być zmartwione, że ktoś żyje w ich mieszkaniu/domu i nie zwraca na nie uwagi... Był taki film "Szósty zmysł" dokładnie oddaje to, o czym piszę. ;) Czasem duchy potrzebują pomocy, jak odejdą w stronę światła to dają spokój. Jako wykształcony człowiek głupio się czuję, pisząc takie rzeczy. Ale z drugiej strony kilka razy zetknąłem się z tematem na tyle blisko, że w sumie wątpienie w niektóre rzeczy byłoby głupotą...

No dobra, jeśli masz siłę, spróbuj sama. W sumie sprawa nie wygląda poważnie. Tak czy inaczej, i tak polecam zaprosić księdza do domu. Wyjaśnijcie mu, co i jak, to przyjdzie i poświęci. Samemu jest większe ryzyko. Żadne egzorcyzmy nie są potrzebne. Na razie trzymamy się drogi pokojowej - tak długo, jak się tylko da. Być może mamy do czynienia ze smutnym duchem. ;) Jeśli duchy istnieją.

Tylko nie proś o porady, jeśli nie masz zamiaru się do nich stosować. ;)
  • 0



#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ładnie dajecie się wkręcać. Ta opowiastka śmierdzi ściemą na kilometr.
Dziewczyna napisała coś o egzorcyście, a potem olała temat.
  • 0



#27

Leniuszek.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc się podepnę.
Ostatnio w moim domu (a raczej mieszkaniu) w wieżowcu, zauważyłem dziwne rzeczy. Prawie co noc słyszałem w nocy przesuwane kubki i talerze, wodę z kranu oraz gniecione butelki. Jednak dzisiaj nastąpiło coś więcej. Po przebudzeniu usłyszałem coś jak by szept(?) Lecz nic nie mogłem rozpoznać, taki dziwny szum, przestraszyłem się jak cholera i oblałem potem, nakryłem się i po chwili poczułem jak coś lekko ciągnie moją kołdrę, szarpnąłem nią i przestało, bałem się otworzyć oczy, za jakiś czas zasnąłem. Budząc się rano było mi zimno, lecz po wyjściu z pokoju zauważyłem że tylko w nim jest tak zimno, a wszystkie okna były pozamykane. Jak zbierałem się do wyjścia zauważyłem włączony telewizor(!), na 100% go nie włączałem, na dodatek był włączony na kanale którego prawie nigdy nie oglądam, i ten kanał nie odbierał (niebieski ekran), i poczułem dziwny zapach, który ciągnął się za mną aż do wyjścia z domu.
Co to może być? Zaczynam się coraz bardziej bać, czy nagrywanie pokoju w nocy dało by coś? Tzn, czy można było by coś na nim zobaczyć.
Pozdrawiam

aaa, zapomniałem dodać że czas płynął jak by za szybko, co chwilę spoglądałem na zegarek i co chwile zmieniała się minuta, jak dla mnie za szybko.

dodam jeszcze że w domu nie były wywoływane duchy etc. (przynajmniej przeze mnie, a brata takie rzeczy nie interesują), ale zastanawiam się czy rodzice czegoś nie zauważyli, ostatnio nie zamykają drzwi do pokoju na noc, a zawsze to robili.

Użytkownik Leniuszek edytował ten post 05.06.2012 - 18:11

  • 0

#28

Wieniawa.
  • Postów: 55
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc się podepnę.
Ostatnio w moim domu (a raczej mieszkaniu) w wieżowcu, zauważyłem dziwne rzeczy. Prawie co noc słyszałem w nocy przesuwane kubki i talerze, wodę z kranu oraz gniecione butelki. Jednak dzisiaj nastąpiło coś więcej. Po przebudzeniu usłyszałem coś jak by szept(?) Lecz nic nie mogłem rozpoznać, taki dziwny szum, przestraszyłem się jak cholera i oblałem potem, nakryłem się i po chwili poczułem jak coś lekko ciągnie moją kołdrę, szarpnąłem nią i przestało, bałem się otworzyć oczy, za jakiś czas zasnąłem. Budząc się rano było mi zimno, lecz po wyjściu z pokoju zauważyłem że tylko w nim jest tak zimno, a wszystkie okna były pozamykane. Jak zbierałem się do wyjścia zauważyłem włączony telewizor(!), na 100% go nie włączałem, na dodatek był włączony na kanale którego prawie nigdy nie oglądam, i ten kanał nie odbierał (niebieski ekran), i poczułem dziwny zapach, który ciągnął się za mną aż do wyjścia z domu.
Co to może być? Zaczynam się coraz bardziej bać, czy nagrywanie pokoju w nocy dało by coś? Tzn, czy można było by coś na nim zobaczyć.
Pozdrawiam

aaa, zapomniałem dodać że czas płynął jak by za szybko, co chwilę spoglądałem na zegarek i co chwile zmieniała się minuta, jak dla mnie za szybko.

dodam jeszcze że w domu nie były wywoływane duchy etc. (przynajmniej przeze mnie, a brata takie rzeczy nie interesują), ale zastanawiam się czy rodzice czegoś nie zauważyli, ostatnio nie zamykają drzwi do pokoju na noc, a zawsze to robili.


Może po prostu ich życie seksualne jest ostatnio troszkę mniej ciekawe? Twoja opowieść wali mi ściemą, a coś mi wali ściemą po raz pierwszy na tym forum.
  • 0

#29

Leniuszek.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po co miał bym kogoś oszukiwać?
  • 0

#30

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe. Bardzo chętnie obejrzałbym jakiś film. Tudzież posłuchałbym evp. Ile razy proponowałem, zostałem olany. Ile razy ktoś mówił, że zrobi, to potem nie publikował. ;) Ile razy mówi się - idź do księdza, to nie idzie. Ile razy, żeby poświęcić dom, to nie święcą itd. ;) Ogólnie ludzie chyba lubią wymyślać sobie duchy, a potem - jak już dostają wskazówkę jak sobie poradzić, to mają to gdzieś. :D Może orientują się, że sami się wkręcali?

Czy z Tobą też tak nie jest?
1. Bloki to specyficzne miejsca. Dźwięki rozchodzą się w nich w specyficzny sposób, pewnie wiesz o czym mówię. U znajomej w mieszkaniu w bloku na 16. piętrze koleś gra na fortepianie, dzięki ścianom słychać go na 9., - czy niżej, nie wiem.
2. Nocne doświadczenia możesz śmiało wkładać między bajki. Kiedy się zasypia/spało się, mózg pracuje na innej częstotliwości. Udowodniono, że mogą występować wtedy złudzenia wzrokowe, słuchowe i wszystkie inne.

Tak więc po pierwsze bądź ze sobą szczery. Jeśli coś się na serio będzie działo, ktoś udzieli Ci wskazówek. :)
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych